Ατρόμητος-Βόλος

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα Ατρόμητος-Βόλος για την 9η αγωνιστική της Super League 1.

18:14
Καλησπέρα σας! Παρέα θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση για την 9η αγωνιστική της Super League, ανάμεσα στον Ατρόμητο και τον Βόλο! by Αναστασία Βοσνάκη
18:14
Χωρίς να ηττηθεί πέρασε από την έδρα του Ατρομήτου τις δύο πρώτες σεζόν του στην Super League ο Βόλος. Το 2019-20 η μεταξύ τους αναμέτρηση ολοκληρώθηκε με λευκή ισοπαλία, σε μια σεζόν που η ομάδα του Περιστερίου κατάφερε να πάρει μόλις 5 νίκες στα 13 εντός έδρας παιχνίδια του και δεν έκανε διαδοχικές νίκες στην έδρα του. Το 2020-21 επικράτησε ο Βόλος στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος με 2-0 χάρη στα γκολ των Δουβίκα και Μπαριέντος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:14
Στη σεζόν που διανύουμε ο Ατρόμητος παραμένει αήττητος μετά από τέσσερα ματς εντός έδρας και έχει δύο νίκες και δύο ισοπαλίες, αλλά και πάλι δεν έχει καταφέρει να επικρατήσει σε δύο διαδοχικά παιχνίδια στην έδρα του. by Αναστασία Βοσνάκη
18:15
Συνολικά έχουν διεξαχθεί 4 ματς ανάμεσα στις δύο ομάδες, με τρία ματς να είναι για την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος και ένα για τα Playouts. Στις δύο τελευταίες μεταξύ τους αναμετρήσεις ως γηπεδούχος έχει επικρατήσει ο Ατρόμητος, με νίκη 1-0 στις 15 Μαΐου 2021 για τα Playouts και με 2-1 στις 3 Μαρτίου 2022 για την κανονική διάρκεια. by Αναστασία Βοσνάκη
18:15
Οι Περιστεριώτες προέρχονται από την πρόκριση επί του Αστέρα στην Τρίπολη στο Κύπελλο και από μια καλή παρουσία στη Νέα Φιλαδέλφεια κόντρα στην ΑΕΚ σε ένα παιχνίδι που έχασε στην τελευταία στιγμή. by Αναστασία Βοσνάκη
18:15
Από την άλλη πλευρά ο Βόλος στο Κύπελλο πήρε μια εύκολη νίκη απέναντι στον Ιωνικό και την πρόκριση, ενώ στο πρωτάθλημα μετρά τρία σερί καλά αποτελέσματα το τελευταίο με τον Λεβαδειακό. by Αναστασία Βοσνάκη
18:17
Οι Βολιώτες βρίσκονται στην 3η θέση, μόλις έναν βαθμό πίσω από την ΑΕΚ και δύο περισσότερους από τον ΠΑΟΚ, την στιγμή που ο Ατρόμητος ισοβαθμεί στην 7η θέση με τον Παναιτωλικό. Οι γηπεδούχοι δεν έχουν στην αποστολή τους, τους Χατζηισαϊα, Κωτσόπουλο ενώ οι φιλοξενούμενοι τους Μπατόκιο, Βίκτορ Φερνάντες. by Αναστασία Βοσνάκη
18:17
Διαιτητής: Φωτιάς, Τζιουβάρας, Μηνούδης, 4ος: Βάτσιος, VAR: Τσακαλίδης, Χριστάκογλου. by Αναστασία Βοσνάκη
18:18
Τηλεοπτικά μπορείτε να παρακολουθήσετε το παιχνίδι από το NovaSports 2, ενώ ραδιοφωνικά συντονιστείτε στον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε μετάδοση του Χρήστου Κατριμουστάκη. by Αναστασία Βοσνάκη
18:18
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
18:19
Ατρόμητος (Κρις Κόλμαν): Γιαννιώτης – Κεσχρίντα, Σουάρεθ, Μαυρομμάτης, Ντε Μποκ – Έντερ, Κουέν – Ροτάριου, Μουνίθ, Κλωναρίδης – Κιάρτανσον. by Αναστασία Βοσνάκη
18:19
Στον πάγκο οι Μάριτς, Τζαβίδας, Αθανασίου, Οικονομίδης, Στρούγγης, Φριτζόνσον, Ρομπάιγ, Έρλινγκμαρκ, Κιβρακίδης. by Αναστασία Βοσνάκη
18:19
Βόλος (Κώστας Μπράτσος): Κλέιμαν – Άλχο, Σιέλης, Εσκοβάλ, Λούνα – Τσοκάνης, Μπαριέντος – Ντέλετιτς, Μεθκίδα, Πάολο Φέρναντες – Οζέγκοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
18:19
Στον πάγκο οι Κότνικ, Πίρινεν, Ουές, Τάχατος, Λυμπεράκης, Μεταξάς, Ματίγια, Νοκέρ, Κούτσιας. by Αναστασία Βοσνάκη
18:56
Οι δυο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο... by Αναστασία Βοσνάκη
19:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
19:02
2' Κόρνερ για τον Ατρόμητο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:02
Εκτέλεσε ο Μουνίθ, έδιωξαν οι παίκτες του Βόλου. by Αναστασία Βοσνάκη
19:05
6' Μέχρι τώρα ο Βόλος κυκλοφορεί ωραία την μπάλα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:06
7' Κι άλλο κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
19:07
Κι άλλο κόρνερ για τον Ατρόμητο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:07
8' Ο Ατρόμητος το άφησε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:10
11' Φάουλ για τον Ατρόμητο σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:11
12' Εκτέλεσε ο Μουνίθ, έδιωξε σε κόρνερ εντυπωσιακά ο Κλέιμαν! by Αναστασία Βοσνάκη
19:12
12' Κεφαλιά από κοντά Κιάρτανσον, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:19
19' Γύρισμα ο Κλωναρίδης, απομακρύνει ο Σιέλης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:20
19:20
21' Φάουλ για τον Βόλο σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:21
22' Πέρασε ανεκμετάλλευτο με τις μονομαχίες να βγάζουν κερδισμένους τους παίκτες του Ατρομήτου. by Αναστασία Βοσνάκη
19:22
23' Σουτ από κοντά ο Οζέγκοβιτς, μπλοκάρει ο Γιαννιώτης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:24
24' Ο Μουνίθ είναι στο έδαφος και δείχνει να πονάει στο αριστερό του πόδι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:26
26' Αναγκαστική αλλαγή για τον Ατρόμητο. Έξω ο Μουνίθ, μέσα ο Φριτζόνσον. by Αναστασία Βοσνάκη
19:26
27' Μακρινό σουτ ο Έντερ, η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:27
19:29
Συμπληρώσαμε τη μισή ώρα και το 0-0 παραμένει στο παιχνίδι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:32
33' Σουτ από κοντά ο Φερνάντες, διώχνει τελευταία στιγμή σε κόρνερ ο Γιαννιώτης! by Αναστασία Βοσνάκη
19:33
Κι άλλο κόρνερ για τον Βόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:34
Γίνεται επανάληψη, κάνει παρατήρηση ο κ. Φωτιάς στους παίκτες. by Αναστασία Βοσνάκη
19:34
35' Κακή έξοδο ο Γιαννιώτης, δεν μπόρεσε κανένας παίκτης του Βόλου να εκμεταλλευθεί. by Αναστασία Βοσνάκη
19:36
37' Σουτ ο Κεσχρίντα, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:39
39' Ευκαιρία για τον Βόλο! Ωραίο δυνατό σουτ ο Μεθκίδα, η μπάλα ξυστά από την εστία του Γιαννιώτη. by Αναστασία Βοσνάκη
19:39
19:40
40' Γκοοολ για τον Βόλο! Ο Μεθκίδα έκλεψε από τον Μαυρομμάτη, αλλά δεν κατάφερε να νικήσει τον Γιαννιώτη. Ο Ντέλετιτς πήρε το ριμπάουντ και έκανε το 1-0 στο Περιστέρι! by Αναστασία Βοσνάκη
19:44
44' Κόρνερ για τον Ατρόμητο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:44
45' Έδιωξε προς τα πίσω ο Τσοκάνης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:45
Δυο λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:46
45+1' Κίτρινη ο Σιέλης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:47
Ημίχρονο στο Περιστέρι! Ο Βόλος προηγείται του Ατρόμητου από το 40ο λεπτό χάρη στο γκολ του Ντέλετιτς. Επιστρέφουμε σε λίγο... by Αναστασία Βοσνάκη
19:52
20:04
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
20:04
46' Ρομπάιγ μέσα, Ροτάριου έξω για τον Ατρόμητο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:07
49' Σέντρα σουτ ο Κλωναρίδης, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:11
53' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Σουτ από κοντά ο Φριτζόνσον, φοβερή επέμβαση του Κλέιμαν! by Αναστασία Βοσνάκη
20:12
54' Γκοοολ για τον Βόλο! Ο Οζέγκοβιτς πεσμένος βρίσκει τον Τσοκάνη στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, αυτός γυρίζει στον Φερνάντες που με ψύχραιμο πλασέ γράφει το 2-0! by Αναστασία Βοσνάκη
20:16
57' Κόρνερ για τον Ατρόμητο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:18
59' Σέντρα ο Φερνάντες, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:21
62' Έξω ο Μεθκίδα, μέσα ο Νοκέρ για τον Βόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:21
63' Απίστευτη χαμένη ευκαιρία ο Ατρόμητος! Ωραίο σουτ ο Κλωναρίδης, φοβερή επέμβαση του Κλέιμαν, με την μπάλα να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι στην συνέχεια. by Αναστασία Βοσνάκη
20:22
64' Κίτρινη ο Μπαριέντος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:27
68' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Μέσα ο Τζαβίδας, έξω ο Κούεν. by Αναστασία Βοσνάκη
20:29
20:29
71' Κόρνερ για τον Βόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:30
72' Εκτέλεσε ο Μπαριέντος, απομάκρυνε ο Κλωναρίδης. by Αναστασία Βοσνάκη
20:32
73' Έξω ο Ντέλετιτς, μέσα ο Πίρινεν για τον Βόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:36
20:43
85' Κίτρινη ο Μαυρομμάτης. by Αναστασία Βοσνάκη
20:46
87' Έξω ο Οζέγκοβιτς, μέσα ο Κούτσιας για τον Βόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:49
90' Κίτρινη ο Έντερ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:49
Τέσσερα λεπτά μέχρι το τέλος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:53
Τέλος στο Περιστέρι! Ο Βόλος πήρε την 5η σερί του νίκη, επικρατώντας 2-0 τον Ατρόμητο, ο οποίος υπέστη την πρώτη του εντός έδρας φετινή ήττα! by Αναστασία Βοσνάκη