Ιωνικός-ΠΑΣ Γιάννινα

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα Ιωνικός-ΠΑΣ Γιάννινα για την 9η αγωνιστική της Super League 1.

15:43
Καλησπέρα σας! by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:44
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Ιωνικού με τον ΠΑΣ Γιάννινα, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Super League 1! by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:45
Το ματς είναι προγραμματισμένο να ξεκινήσει στις 16:00. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:46
Τηλεοπτική μετάδοση από το Cosmote Sport 1 και φυσικά ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:46
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:47
Ιωνικός: Χουτετσιώτης, Βαλεριάνος, Ρομαό, Τσιγκρίνσκι, Μύγας, Κάνιας, Φαντιγκά, Άοσμαν, Λοβέρα, Ελευθεριάδης, Μάντζης. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:48
ΠΑΣ Γιάννινα: Αθανασίου, Σόρια, Εραμούσπε, Παντελάκης, Πήλιος, Μπιλμπάο, Ριένστρα, Καραχάλιος, Παμλίδης, Ροσέρο, Μπαλάν. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:49
Διαιτητής: Τζήλος Βοηθοί: Στεφανής, Σάκκας 4ος: Τσαγκαράκης VAR: Ευαγγέλου, Νικολακάκης by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:51
Είναι ένα κομβικό παιχνίδι τόσο από βαθμολογικής άποψης, όσο και για το… μέλλον των προπονητών. Διότι δεν μοιάζει απίθανο ο… χαμένος να αποχωρήσει και η ομάδα του να ψάξει για νέο προπονητή, αφού τόσο ο Δημήτρης Σπανός όσο και ο Θανάσης Στάικος βρίσκονται στην «πρίζα». by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:51
Οι Νικαιώτες προέρχονται από την ήττα στο Κύπελλο από τον Βόλο με 4-0 σε ένα ματς που ήταν φανερά αδιάφορο για αυτούς, αφού το μυαλό τους είναι μόνο στο πρωτάθλημα. Στη Super League, προέρχονται από τις δύο καλύτερες εμφανίσεις τους αλλά και πάλι ο απολογισμός ήταν μόλις ένας βαθμός απέναντι σε Λαμία (1-1 εντός) και Άρη (2-1 εκτός). by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:51
Στους 2 βαθμούς, η ομάδα του Δημήτρη Σπανού αναζητά το πρώτο τρίποντο της σεζόν, ώστε να πάρει ώθηση για τη συνέχεια. Υπολογίζεται για πρώτη φορά ο Ούγκο Σόουζα, του οποίου το δελτίο εκδόθηκε, ενώ επέστρεψαν οι Τσιγκρίνσκι, Κάνιας, Βαλεριάνος και Σάκιτς. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:51
Οι Ηπειρώτες από την πλευρά τους γνώρισαν τον αποκλεισμό από το Κύπελλο από την ΑΕΚ (2-0), ενώ νωρίτερα στο πρωτάθλημα ήρθαν ισόπαλοι εντός έδρας με σκορ 2-2 απέναντι στον ΟΦΗ. Φτιάχνει φάσεις, βρίσκει σχετικά συχνά γκολ αλλά δέχεται κιόλας με πολύ μεγάλη ευκολία, με τον Θανάση Στάικο να βλέπει φέτος την ατυχία να του χτυπά… διαρκώς την πόρτα με τους τραυματισμούς των τερματοφυλάκων. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:52
Ο Αθανασίου αναμένεται να βρεθεί κάτω από τα δοκάρια, ο Πριόρ είναι εκτός αποστολής και ο Σούλης θα είναι στον πάγκο. Στους 5 βαθμούς ο ΠΑΣ, έχει μία νίκη και θέλει σήμερα να ανασάνει. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:52
Στον πάγκο για τον Ιωνικό βρίσκονται οι Περλέσι, Τσίμπσαχ, Αντούνες, Μασάς, Ιωαννίδης, Μεντόσα, Σάκιτς, Σεμπά και Σόουζα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:53
Για τον ΠΑΣ Γιάννινα στον πάγκο: Σούλης, Μέντες, Λώλης, Μανσούρ, Τζίμας, Τσάβος, Κιάκος, Μπαγκαλιάνης, Λιάσος. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:57
Είσοδος των δύο ομάδων αυτή τη στιγμή στη Νίκαια. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:01
Σέντρα στο ματς! by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:01
1' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ιωνικό από τα δεξιά. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:02
Περνάει η φάση. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:05
4' Χαμηλός ρυθμός στο ματς. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:07
6' Γύρισμα του Ροσέρο, στην αγκαλιά του Χουτεσιώτη. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:10
10' Μάχες στη μεσαία γραμμή χωρίς... νόημα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:13
12' Φάουλ σε καλό σημείο για τους γηπεδούχους, ο Άοσμαν πάνω από τη μπάλα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:14
13' Απομάκρυνε ο Εραμούσπε. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:16
14' Γύρισμα του Μύγα, κανείς όμως μέσα στην περιοχή! Ο διαιτητής σηκώνει τη σημαία όταν τελειώνει για οφσάιντ, όμως δεν υπάρχει καμία τέτοια περίπτωση... by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:18
17' Δεν βρίσκει κάποιον η σέντρα του Μπιλμπάο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:20
19' Έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο ο Ιωνικός, κυρίως από δεξιά με τον Μύγα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:23
21' Πρώτη καλή στιγμή! Ο Άοσμαν βρήκε χώρο, έφτασε έξω από την περιοχή του ΠΑΣ, όμως το σουτ που έκανε με το αριστερό δεν βρήκε για λίγο την εστία! by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:25
24' Φώναξε για πέναλτι ο Ιωνικός, δίνει συνέχεια στο ματς ο Τζήλος. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:27
26' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΩΝΙΚΟ 1-0! by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:28
Ο Λοβέρα μετά από πανέξυπνη εκτέλεση κόρνερ, έπιασε ένα απίθανο σουτ βολέ εκτός περιοχής και έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους! by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:29
29' Κίτρινη κάρτα του Εραμούσπε για σκληρό φάουλ στον Μάντζη, ακριβώς έξω από την περιοχή! by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:31
31' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΩΝΙΚΟ 2-0! by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:32
ΤΙ ΒΑΖΕΙ Ο ΑΟΣΜΑΝ! Απευθείας εκτέλεση φάουλ πάνω από το τείχος, δεν το βλέπει καν ο Αθανασίου! by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:36
To 1-0: by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:37
36' Δοκάρι για τον ΠΑΣ! Μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Χουτεσιώτης χάνει την μπάλα από τα χέρια του, με τον Εραμούσπε να τη στέλνει στο οριζόντιο! by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:39
Το 2-0: by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:42
41' Ο ΠΑΣ μπαίνει δύο φορές μέσα στην αντίπαλη περιοχή, αλλά τίποτα... by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:45
43' Κίτρινη κάρτα στον Μπιλμπάο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:47
Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:48
45+1' Δίνει επιθετικό φάουλ υπέρ του ΠΑΣ ο Τζήλος, δεν υπάρχει κάτι αφού ο παίκτης των Ιωαννίνων ήταν πεσμένος και κρατούσε τη μπάλα με τα πόδια. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:05
Με αλλαγές ο ΠΑΣ: Ο Κιάκος και ο Τζίμας μπαίνουν αντί των Μπιλμπάο και Ριένστρα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:06
Σέντρα στο 2ο ημίχρονο! by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:09
48' Οι Γιαννιώτες προσπαθούν να απειλήσουν, ο Χουτεσιώτης μπλοκάρει. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:09
49' Μια ανάσα από το 3-0 ο Ιωνικός, κερδίζει κόρνερ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:10
50' Σουτ του Λοβέρα από μακριά, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του ΠΑΣ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:11
51' Κεφαλιά του Παμλίδη, μπλοκάρει ξανά ο Χουτεσιώτης. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:12
52' Ο Φατινγκά περνάει 4 παίκτες, πασάρει στον Άοσμαν ο οποίος από κοντά την στέλνει πάνω στον Αθανασίου! by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:14
54' Πέναλτι για τον ΠΑΣ μετά από χέρι του Βαλεριάνου! by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:15
55' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ ΚΑΙ 2-1 ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΑΜΟΥΣΠΕ! by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:16
Εύστοχος από τα 11 βήματα και... έχουμε ματς ξανά. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:18
58' Κόρνερ για το ΠΑΣ, έχει αλλάξει εντελώς το ματς η παρουσία του Τζίμα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:19
Φωνές για χέρι από τον ΠΑΣ για πέναλτι! by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:20
59' Ο Τζήλος λέει να συνεχιστεί το ματς... by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:20
Ελευθεριάδης έξω, Σεμπά μέσα για τον Ιωνικό. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:24
63' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ιωνικό ώστε να βάλει κόσμο στην αντίπαλη περιοχή. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:24
64' Κόρνερ για τον Ιωνικό. Μεγάλη επέμβαση του Αθανασίου σε γύρισμα του Μάντζη. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:25
65' Τι χάνει ο Πάμλίδης! Βρέθηκε μέσα στην περιοχή, σούταρε όμως ψηλά! by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:28
67' Ο Βαλεριάνος κόβει σωτήρια, αντεπίθεση του ΠΑΣ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:29
Το 2-1: by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:32
72' Ο χρόνος περνάει, ο ΠΑΣ πιέζει για το γκολ της ισοφάρισης αλλά ακόμα τίποτα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:33
73' Ο Ροσέρο χορεύει όλη την αντίπαλη άμυνα και κερδίζει φάουλ σε εξαιρετικό σημείο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:34
74' Κεφαλιά του Κιάκου στο πρώτο δοκάρι, δεν βρίσκει στόχο! by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:36
76' Νεύρα Βαλεριάνου και Μ[άλαν. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:40
79' Έξω ο Άοσμαν, μέσα ο Μασάς. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:42
82' Κόρνερ για τον ΠΑΣ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:43
Ο κ. Τζήλος πάει να εξετάσει την φάση για πέναλτι! by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:43
ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ! Στο σουτ του Μπάλαν, ο Βαλεριάνος έβαλε την προβολή και τον βρήκε , με τον Τζήλο να δείχνει το πέναλτι μέσω VAR. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:44
83' Κίτρινη ο Βαλεριάνος! by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:45
85' Γκοοοολ ο ΠΑΣ και 2-2 ξανά με τον Εραμούσπε! by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:49
89' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Σέντρα σουτ του Ροσέρο, τελευταία στιγμή διώχνει ο Χουτεσιώτης πριν σκοράρει ο Μορέιρα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:50
by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:50
90' Σουτ ο Σεμπά, η μπάλα ψηλά άουτ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:51
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:53
90+3' Κόρνερ για τον ΠΑΣ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:53
Έδιωξε προς τα πίσω ο Μασάς. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:55
Τέλος στο ματς! Ιωνικός-ΠΑΣ Γιάννινα 2-2! Απίστευτο ματς με πολλές φάσεις και δυο πέναλτι για τους φιλοξενούμενους. by Χρήστος Κατριμουστάκης