Λεβαδειακός-ΑΕΚ

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα Λεβαδειακός-ΑΕΚ για την 9η αγωνιστική της Super League 1.

17:29
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα του Λεβαδειακού με την ΑΕΚ για την 9η αγωνιστική της Super League. by www.sport-fm.gr
17:30
Πρόκειται για το ένα από τα δύο ματς που διεξάγονται σήμερα και ρίχνουν την αυλαία της αγωνιστικής. Το άλλο είναι το ΟΦΗ-Λαμία στις 20:00. by www.sport-fm.gr
17:31
Μπόλικος κόσμος της ΑΕΚ αναμένεται στο γήπεδο, αφού ο Λεβαδειακός έχει δώσει εισιτήρια στους κιτρινόμαυρους και έχει ανοίξει θύρες. by www.sport-fm.gr
17:32
Η Ένωση προέρχεται από το άνετο 2-0 επί του ΠΑΣ Γιάννινα στην «Αγια-Σοφιά Opap Arena» για τον θεσμό του Κυπέλλου, ενώ στο πρωτάθλημα επικράτησε 1-0 του Ατρομήτου στο ίδιο γήπεδο. by www.sport-fm.gr
17:32
Μετά την ήττα με 2-1 από τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο η ΑΕΚ δεν έχει χάσει βαθμό και θέλει τη νίκη για να παραμείνει πάνω από τον Βόλο και σε επαφή (-6) με τον πρωτοπόρο Παναθηναϊκό. by www.sport-fm.gr
17:33
Εκτός αποστολής έμειναν οι Χατζισαφί, Μοχαμάντι, Άμραμπατ, Τσούμπερ, Φαν Βέερτ λόγω προβλημάτων τραυματισμού. by www.sport-fm.gr
17:34
Ο Λεβαδειακός από την μεριά του δεν έχει νίκη ακόμη στο πρωτάθλημα, μετρώντας τρεις νίκες και πέντε ισοπαλίες. Ισόβαθμος με τον Ιωνικό, αναζητά ένα θετικό αποτέλεσμα σήμερα, όπως έκανε στο προηγούμενο εντός έδρας παιχνίδι του με αντίπαλο τον ΠΑΟΚ (1-1). by www.sport-fm.gr
17:34
Μεσοβδόμαδα, οι Βοιωτοί απέκλεισαν την ΑΕΛ στο Κύπελλο, επικρατώντας 2-1 στο Αλκαζάρ και προκρίθηκαν στη φάση των «16». by www.sport-fm.gr
17:36
Εκτός αποστολής για τον Λεβαδειακό έμειναν οι Ντεντάκης, Συμελίδης, Ρέγκις, Τζημόπουλος, Κωνσταντινίδης. Αντιθέτως, σε αυτή βρίσκονται οι Πέτρε, Βήχος. by www.sport-fm.gr
17:36
17:36
Λεβαδειακός (Γιάσμινκο Βέλιτς): Μάρκοβιτς, Τσάπρας, Βινίσιους, Λιάγκας, Παναγιώτου, Μεχία, Νίκας, Χάμοντ, Μουτίνιο, Τορό, Λούα Λούα. by www.sport-fm.gr
17:37
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους οι Στογιάνοβιτς, Μπάχανακ, Πέτρε, Σκβάρκα, Βήχος, Βρακάς, Δούμτσιος, Τσιριγώτης, Γιαννιώτας. by www.sport-fm.gr
17:37
ΑΕΚ (Ματίας Αλμέιδα): Αθανασιάδης - Ρότα, Βίντα, Μουκουντί, Σιντιμπέ - Σιμάνσκι, Ελιάσον, Γκατσίνοβιτς, Πινέδα - Γκαρσία, Αραούχο. by www.sport-fm.gr
17:37
Στον πάγκο για τους κιτρινόμαυρους οι Στάνκοβιτς, Μήτογλου, Τζαβέλλας, Ραντόνια, Γιόνσον, Φράνσον, Μάνταλος, Γαλανόπουλος, Κοσίδης. by www.sport-fm.gr
17:38
Διαιτητής είναι ο Βεργέτης, με βοηθούς τους Πετρόπουλο, Σάββα, ενώ τέταρτος ο Παπαδόπουλος. Στο VAR βρίσκονται οι Ζαμπάλας, Κόλλιας. by www.sport-fm.gr
17:39
Σε είκοσι λεπτά θα ξεκινήσει το ματς. Μπορείτε να το παρακολουθήσετε από το Novasports Prime και να το ακούσετε ραδιοφωνικά από τον BwinΣΠΟΡ FM 94,6. by www.sport-fm.gr
17:46
17:46
17:54
17:54
17:59
18:02
1': Έναρξη του αγώνα. by Γιώργος Μαραθιανός
18:08
7': Αναγνωριστικό παιχνίδι στα πρώτα λεπτά, με την ΑΕΚ να προσπαθεί να πάρει από νωρίς την κατοχή της μπάλας, αλλά και τον Λεβαδειακό αρκετά ψηλά στο γήπεδο. by Γιώργος Μαραθιανός
18:12
10': Αναταραχή στην περιοχή του Λεβαδειακού μετά από εκτέλεση κόρνερ της ΑΕΚ, αλλά καταφέρνουν να διώξουν οι γηπεδούχοι. by Γιώργος Μαραθιανός
18:15
13': Μετά από ωραίο συνδυασμό με τον Αραούχο, ο Γκατσίνοβιτς ελίχθηκε παράλληλα με την περιοχή και σούταρε, αλλά η μπάλα σταμάτησε σε πόδια αμυντικών. by Γιώργος Μαραθιανός
18:18
16' - Κίτρινη κάρτα για τον Λεβαδειακό by Γιώργος Μαραθιανός
18:19
Τη βλέπει ο Χάμοντ, που πήγε επικίνδυνα με σηκωμένο το πόδι σε μια μονομαχία με τον Γκαρσία. by Γιώργος Μαραθιανός
18:22
20': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! by Γιώργος Μαραθιανός
18:22
Ο Αραούχο τσίμπησε την μπάλα έξω από την περιοχή και έπιασε απευθείας βολέ, το οποίο έφυγε λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι! by Γιώργος Μαραθιανός
18:26
23': Καλή φάση για τον Λεβαδειακό με σουτ του Λούα-Λούα που έφυγε λίγο έξω, αλλά δεν θα καταγραφεί γιατί είχε υποδειχθεί (σωστά) σε θέση οφσάιντ στο ξεκίνημα της φάσης ο Χάμοντ. by Γιώργος Μαραθιανός
18:28
25': Ωραία συνεργασία του Γκατσίνοβιτς με τον Σιντιμπέ από αριστερά έφερε τον Σέρβο σε καλή θέση από το ύψος της περιοχής, αλλά το σουτ κατέληξε στην αγκαλιά του Μάρκοβιτς. by Γιώργος Μαραθιανός
18:32
30': Σε εκτέλεση κόρνερ ο Μάρκοβιτς δεν κατάφερε να μπλοκάρει την μπάλα, ωστόσο ο Γκαρσία (που πήγε να επωφεληθεί) έπιασε δύσκολο ανάποδο σουτ που πέρασε πάνω από την εστία. by Γιώργος Μαραθιανός
18:38
35': Προσπαθούν να συνδυαστούν οι παίκτες της ΑΕΚ, αλλά μέχρι τώρα δυσκολεύονται να διασπάσουν την άμυνα του Λεβαδειακού. by Γιώργος Μαραθιανός
18:44
42': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! by Γιώργος Μαραθιανός
18:45
Έπειτα από τακουνάκι του Γκατσίνοβιτς, ο Πινέδα βρήκε χώρο και έπιασε δυνατό σουτ -έξω από την περιοχή και αριστερά- αλλά η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από την εστία! by Γιώργος Μαραθιανός
18:45
43' - Κίτρινη κάρτα για τον Λεβαδειακό by Γιώργος Μαραθιανός
18:46
Τη δέχεται ο Νίκας, που σήκωσε ψηλά το πόδι σε μια διεκδίκηση και χτύπησε στο πρόσωπο τον Σιμάνσκι. by Γιώργος Μαραθιανός
18:47
45': Καλή φάση για την ΑΕΚ! by Γιώργος Μαραθιανός
18:48
Μετά από σέντρα του Ελίασον από δεξιά, η μπάλα στρώθηκε στον Αραούχο, αλλά δεν έπιασε "γεμάτο" το απευθείας σουτ, που κόντραρε και απομακρύνθηκε. by Γιώργος Μαραθιανός
18:48
45'+1' - Κίτρινη κάρτα για την ΑΕΚ by Γιώργος Μαραθιανός
18:49
Τη βλέπει ο Πινέδα, που έκανε φάουλ σκοπιμότητας στον Χάμοντ για να σταματήσει αντεπίθεση. by Γιώργος Μαραθιανός
18:49
45'+2': Λήξη του ημιχρόνου. by Γιώργος Μαραθιανός
18:51
Φλύαρη μέχρι τώρα η ΑΕΚ, τα έχει βρει σκούρα από τον διαβασμένο Λεβαδειακό. Παρά την κατοχή της μπάλας, οι παίκτες του Αλμέιδα δεν βρίσκουν χώρους για συνεργασίες και όποτε το καταφέρνουν, είτε τελειώνουν επιπόλαια τις φάσεις, είτε οι γηπεδούχοι αμύνονται αποτελεσματικά. Δεν απειλούν καθόλου οι Βοιωτοί στην επίθεση, ωστόσο κρατούν σχετικά άνετα ως τώρα ανέπαφη την εστία τους. by Γιώργος Μαραθιανός
19:06
46': Ξεκίνησε το β' μέρος. by Γιώργος Μαραθιανός
19:08
47': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! by Γιώργος Μαραθιανός
19:08
Σε ωραίο γύρισμα του Πινέδα από δεξιά, ο Γκαρσία πήγε να πλασάρει στην κίνηση, αλλά η μπάλα κόντραρε σε πόδια αμυντικού και έφυγε λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι! by Γιώργος Μαραθιανός
19:09
47': Από την εκτέλεση του κόρνερ η μπάλα έφτασε έξω από την περιοχή στον Ελίασον, ωστόσο το σουτ που έκανε ο Σουηδός κατέληξε στα χέρια του Μάρκοβιτς. by Γιώργος Μαραθιανός
19:10
48': Ο Παναγιώτου βρήκε χώρο και δοκίμασε το αριστερό του έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα έφυγε διαγώνια άουτ χωρίς ν' ανησυχήσει ο Αθανασιάδης. by Γιώργος Μαραθιανός
19:11
50' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ! by Γιώργος Μαραθιανός
19:12
Μετά από κλέψιμο του Πινέδα στο κέντρο, η ΑΕΚ αναπτύχθηκε υποδειγματικά από δεξιά, ο Ελίασον σέντραρε με ακρίβεια στη μικρή περιοχή και ο επερχόμενος Γκαρσία με κοντινή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα! by Γιώργος Μαραθιανός
19:15
54': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! by Γιώργος Μαραθιανός
19:16
Σε εκτέλεση κόρνερ από αριστερά, ο Αραούχο πρόλαβε τον αντίπαλό του (ο οποίος τον βρήκε στη συνέχεια της φάσης) και έπιασε το σκαστό σουτ, με την μπάλα να φεύγει λίγο έξω από το δεξί "Γ"! by Γιώργος Μαραθιανός
19:24
63': Μετά από ωραίο συνδυασμό, ο Γκαρσία έπαιξε κάθετα για τον Γκατσίνοβιτς (που έφυγε στην πλάτη της άμυνας) ωστόσο ο Μάρκοβιτς έπεσε στα πόδια του και μπλόκαρε. by Γιώργος Μαραθιανός
19:24
63' - Αλλαγή για τον Λεβαδειακό by Γιώργος Μαραθιανός
19:25
Στη θέση του Τόρο μπαίνει ο Πέτρε. by Γιώργος Μαραθιανός
19:26
65': Καλή φάση για τον Λεβαδειακό! by Γιώργος Μαραθιανός
19:26
Ο Λούα-Λούα απέφυγε ωραία έναν αντίπαλο και σούταρε δυνατά -έξω από την περιοχή και αριστερά- αλλά ο Αθανασιάδης έπεσε στη δεξιά του γωνία και μπλόκαρε. by Γιώργος Μαραθιανός
19:27
66' -ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ! by Γιώργος Μαραθιανός
19:28
Ο Γκατσίνοβιτς μπήκε από αριστέρα στην περιοχή, πάτησε την μπάλα για ν' αποφύγει τους αντιπάλους του και έπειτα από επαφή που είχε μαζί του ο Χάμοντ με το πόδι έπεσε στο έδαφος, με τον Βεργέτη να δείχνει βούλα. by Γιώργος Μαραθιανός
19:28
Εξετάζεται η φάση από το VAR. by Γιώργος Μαραθιανός
19:29
Ο Τζοβάρας που βρίσκεται στο VAR καλεί τον Βεργέτη να δει και ο ίδιος τη φάση. by Γιώργος Μαραθιανός
19:30
Εξετάζοντας και από το μόνιτορ τη φάση, ο Βεργέτης διατηρεί την αρχική του απόφαση και καταλογίζει το πέναλτι. by Γιώργος Μαραθιανός
19:30
70' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ! by Γιώργος Μαραθιανός
19:31
Ο Γκαρσία αναλαμβάνει την εκτέλεση και με δυνατό σουτ (ψηλά και αριστερά), διπλασιάζει τα τέρματα τα δικά του και της "Ένωσης"! by Γιώργος Μαραθιανός
19:33
72': Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! by Γιώργος Μαραθιανός
19:33
Ο Μουτίνιο έφυγε στην πλάτη της άμυνας από δεξιά κι έκανε διαγώνιο πλασέ, που έφυγε λίγο έξω από την απέναντι γωνία. by Γιώργος Μαραθιανός
19:33
73' - Αλλαγή για την ΑΕΚ by Γιώργος Μαραθιανός
19:34
Ο Γιόνσον στη θέση του Πινέδα. by Γιώργος Μαραθιανός
19:37
77' - Κίτρινη κάρτα για τον Λεβαδειακό by Γιώργος Μαραθιανός
19:38
Τη δέχεται ο Βινίσιους για δυνατό φάουλ στον Γκαρσία έξω από την περιοχή. by Γιώργος Μαραθιανός
19:40
79' - Αλλαγή για την ΑΕΚ by Γιώργος Μαραθιανός
19:40
Ο Μάνταλος αντικαθιστά τον Ελίασον. by Γιώργος Μαραθιανός
19:40
80': Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! by Γιώργος Μαραθιανός
19:41
Ο Μουτίνιο έκανε ωραία ενέργεια και γύρισμα από δεξιά, αλλά ο Πέτρε δεν πρόλαβε να κάνει την προβολή από τη μικρή περιοχή! by Γιώργος Μαραθιανός
19:41
81' - Κίτρινη κάρτα για την ΑΕΚ by Γιώργος Μαραθιανός
19:42
Τη δέχεται ο Μάνταλος, που έσπρωξε εκτός γηπέδου τον Βινίσιους. by Γιώργος Μαραθιανός
19:44
Ο Μάνταλος βρίσκει χώρο και δοκιμάζει ένα μακρινό σουτ, όμως δεν είναι καλό και φεύγει ψηλά άουτ. by Γιώργος Μαραθιανός
19:46
82' - Αλλαγή για τον Λεβαδειακό by Γιώργος Μαραθιανός
19:47
Εκτός αγώνα ο Χάμοντ και στη θέση του ο Σκβάρκα. by Γιώργος Μαραθιανός
19:47
85' - Αλλαγή για τον Λεβαδειακό by Γιώργος Μαραθιανός
19:48
Στη θέση του Λούα-Λούα μπαίνει ο Γιαννιώτας. by Γιώργος Μαραθιανός
19:50
Τελευταία δευτερόλεπτα στην κανονική διάρκεια. Η ΑΕΚ ελέγχει απόλυτα το παιχνίδι... by Γιώργος Μαραθιανός
19:51
Την ίδια στιγμή, οι φίλοι της ΑΕΚ που έχουν κατακλύσει το στάδιο της Λειβαδιάς συνεχίζουν το ρεσιτάλ στις κερκίδες, ζητώντας... εν χορώ το πρωτάθλημα από το σύνολο του Ματίας Αλμέιδα. by Γιώργος Μαραθιανός
19:51
Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων, τρέχουμε το πρώτο. by Γιώργος Μαραθιανός
19:52
90'+1' Αλλαγή για την ΑΕΚ: Στη θέση του Λιβάι ο Γαλανόπουλος. Αποθεώνονται αμφότεροι. by Γιώργος Μαραθιανός
19:54
Προσπαθεί για το γκολ της... τιμής ο Λεβαδειακός, αλλά η άμυνα της ΑΕΚ κρατά. by Γιώργος Μαραθιανός
19:54
90'+3' Φάουλ σε καλό σημείο για ένα γέμισμα για τον Λεβαδειακό. Γέμισε ο Μουτίνιο, βγαίνει και καθαρίζει χωρίς πρόβλημα ο Αθανασιάδης. by Γιώργος Μαραθιανός
19:56
90'+5' Φάση για τον Λεβαδειακό, η καλύτερη στο ματς! Ωραίο σουτ του Σβάρκα από το ύψος της μεγάλης περιοχής, έπεσε στη γωνία και έδιωξε ο Αθανασιάδης. by Γιώργος Μαραθιανός
19:57
Τέλος στο ματς. Η ΑΕΚ θα αποχωρήσει νικήτρια (0-2) από την έδρα του Λεβαδειακού. Η ομάδα του Ματίας Αλμέιδα βγήκε... γκαζωμένη στο δεύτερο μέρος και -έχοντας ως κορυφαίους τους Λιβάι με δύο γκολ (50' και 70' πέναλτι) και Γκατσίνοβιτς (κερδισμένο πέναλτι και πολλές επιθετικές πρωτοβουλίες)- έπιασε μεγάλα επίπεδα απόδοσης και έφτασε στο σημαντικό «τρίποντο». Στη 2η θέση και στο -6 από τον πρωτοπόρο Παναθηναϊκό εκ νέου οι «κιτρινόμαυροι», για τους οποίους ακολουθεί το ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ στην «Αγια-Σοφιά - OPAP Arena». Στους τρεις πόντους έμεινε ο Λεβαδειακός, όσους έχει και ο ουραγός Ιωνικός. Κόντρα στον Ατρόμητο στη Λειβαδιά την επόμενη αγωνιστική το σύνολο του Βέλιτς. by Γιώργος Μαραθιανός