ΟΦΗ-Λαμία

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα ΟΦΗ-Λαμία για την 9η αγωνιστική της Super League 1.

19:46
Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:48
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την αναμέτρηση ανάμεσα σε ΟΦΗ και Λαμία στο Ηράκλειο της Κρήτης, για την 9η αγωνιστική της Super League! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:50
Οι δύο ομάδες ψάχνουν τη δεύτερη νίκη τους στο φετινό πρωτάθλημα, με τον ΟΦΗ να είναι 12ος με 5 βαθμούς, ενώ η Λαμία βρίσκεται στη 10η θέση, με 2 βαθμούς περισσότερους. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:50
Στον πάγκο του ΟΦΗ θα βρίσκεται ο υπηρεσιακός Πέδρο Καραβέλα, ενώ οι Κρητικοί έχουν ήδη συμφωνήσει με τον Λιθουαν,ό Βάλντας Νταμπράουσκας. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:51
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων: ΟΦΗ (Καραβέλα): Μανδάς, Λάρσον, Βούρος, Διαμαντής, Θοράρινσον, Περέα, Μεγιάδο, Τοράλ, Τζου, Γκερέρο, Ντουρμισάι. Λαμία (Φέστα): Σαράνοφ, Σιμόν, Αντέτζο, Κορνέζος, Γκοράνοφ, Τζανδάρης, Μπεχαράνο, Τσιλούλης, Ντε Βινσέντι, Νούνιες, Μανούσος. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:52
Στον πάγκο για τον ΟΦΗ: Στίβενς, Μαρινάκης, Μπαλογιάννης, Πασαλίδης, Γιοχού, Ντιουσέ, Στάικος, Θεοδοσουλάκης, Μπιφουμά. Αναπληρωματικοί Λαμίας: Γκαραβέλης, Προβυδάκης, Σαραμαντάς, Γιακουμάκης, Σλίβκα, Μαρμεντίνι, Μπενίτεζ, Ασκόφσκι, Ρόμανιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:53
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Δημήτρης Μαλούτας, με βοηθούς τους Καραγκιζόπουλο και Φράγιο. Τέταρτος ο Αγγελάκης και VAR οι Κουτσιάυτης, Τριανταφύλλου. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:55
4-2-3-1 το σύστημα του ΟΦΗ, με Λάρσον, Βούρο, Διαμαντή, Τοράρινσον τετράδα της άμυνας, Περέα, Μεγιάδο στον άξονα και Τοράλ, Τζου, Γκρερέρο πίσω από τον Ντουρμοισάι. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:56
Με 4-3-3 η Λαμία, Σιμόν, Κορνέζο, Αντέτζο, Γκοράνοφ στην άμυνα, Μπεχαράνο, Τζανδάρη και Νούνιες στο κέντρο, με επιθετική τριάδα τους Τσιλούλη, Ντε Βινσέντι, Μανούσο. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:56
Ο νέος προπονητής του ΟΦΗ, Βάλντας Νπαμπράουσκας, βρίσκεται στις κερκίδες του «Γεντί Κουλέ». by Δημήτρης Παπαδήμας
19:58
Γιαννούλης, Ντίκο, Αποστολάκης, Μπουζούκης, Τσιλιανίδης, Νέιρα, Καμάου, Γρίβας και Σωτηρίου οι απουσίες των γηπεδούχων για την αποψινή αναμέτρηση, ενώ για τη Λαμία εκτός έμειναν ο Μποάκι. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:58
Οι δύο ομάδες μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο, όλα έτοιμα για την έναρξη στο Ηράκλειο! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:01
Έναρξη της αναμέτρησης! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:03
2' Πρώτη επίσκεψη του ΟΦΗ στην περιοχή της Λαμίας, η άμυνα των φιλοξενούμενων απομάκρυνε προ του Τζου. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:04
Τελευταίο διπλό της Λαμίας στο πρωτάθλημα τον περασμένο Μάιο, κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης για τα playout. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:05
5' Κάκιστη σέντρα του Τοράλ από τα αριστερά. Ο ΟΦΗ έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων στα πρώτα λεπτά. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:06
5' Καλή συνεργασία Μανούσου και Τσιλούλη, με τον δεύτερο να σουτάρει δυνατά πάνω από τα δοκάρια του Μανδά. Πρώτη τελική για τη Λαμία. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:09
8' Μακρινό σουτ του Τοράλ, πάνω στα πόδια του Κορνέζου. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:11
10' Μακρινό σουτ του Γκερέρο, αυτή τη φορά πάνω στον Μπεχαράνο. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:12
11' Ο ΟΦΗ διατηρεί την κατοχή και είναι πιο δραστήριος. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:12
11' Πρώτο κόρνερ στο παιχνίδι, για τον ΟΦΗ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:13
12' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ, με τον Τοράρινσον να εκτελεί το κόρνερ και τον Περέα να παίρνει την κεφαλιά από πολύ πλεονεκτική θέση, στέλνοντας την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:18
17' Σέντρα του Τοράρινσον από τα αριστερά, απομάκρυνε ο Κορνέζος προ του Τοράλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:19
18' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία, με τον Νούνιες να βγαίνει τετ-α-τετ με τον Μανδά μετά από βαθιά μπαλιά του Αντέτζο, πλασάροντας ψηλά άουτ, υπό την πίεση του Βούρου. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:20
Πεσμένος στο χορτάρι ο Νούνιες, δέχεται τις βοήθειες του ιατρικού επιτελείου της Λαμίας. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:21
Στον αγκώνα ο τραυματισμός του Νούνιες, δείχνει καλά και έτοιμος να συνεχίσει το ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:22
21' Η Λαμία παίρνει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο, πιέζοντας ψηλά. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:23
Ο Σιμόν τώρα πεσμένος στο χορτάρι, ξανά διακοπή στο ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:24
Πρόβλημα στο γόνατο ο μπακ της Λαμίας, δεν μπορεί να συνεχίσει. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:24
Συγκρούστηκε με τον Τζου νωρίτερα και από εκεί προήλθε ο τραυματισμός. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:26
Ο Προβυδάκης είχε αλλάξει για να περάσει ως αλλαγή, αλλά ο Σιμόν είπε στον προπονητή του πως μπορεί να συνεχίσει. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:27
26' Ο Σιμόν έχει επιστρέψει στον αγωνιστικό χώρο. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:27
27' Πρώτη κίτρινη κάρτα στο ματς, στον Γκερέρο. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:28
Νωρίτερα ο Τοράλ πήρε την πάσα του Ντουρμισάι και βρέθηκε σε θέση βολής μέσα στην περιοχή της Λαμίας, αλλά τον έκοψε ο Γκοράνοφ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:29
29' Ο Μανούσος έκανε κάτι πολύ φιλόδοξο σουτάροντας από το κέντρο, δεν ανησύχησε ο Μανδάς. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:30
30' Κίτρινη κάρτα στον Νούνιες, για σκληρό μαρκάρισμα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:31
63-37 υπέρ του ΟΦΗ η κατοχή της μπάλας. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:32
6 τελικές οι γηπεδούχοι, 3 οι φιλοξενούμενοι, καμία από τις δύο ομάδες δεν έχει σουτάρει εντός στόχου. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:33
32' Σέντρα του Γκοράνοφ και σουτ του Ντε Βινσέντι στην κίνηση, μπλόκαρε άνετα ο Μανδάς. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:34
Η χαμένη ευκαιρία για τη Λαμία με τον Νούνιες: by Δημήτρης Παπαδήμας
20:34
33' Μακρινό συρτό σουτ του Ντε Βινσέντι, λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Μανδά. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:35
Έχει ανεβάσει ρυθμό η Λαμία και απειλεί την εστία των γηπεδούχων. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:38
37' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ, μετά από κάθετη πάσα του Τοράλ, ο Σαράνοφ βγήκε έγκαιρα, προλαβαίνοντας τον Τζου. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:38
38' Κόρνερ του Τοράλ και κεφαλιά του Ντουρμισάι στην αγκαλιά του Σαράνοφ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:39
20:41
40' Ατομική ενέργεια του Λάρσον από τα δεξιά, κέρδος για τον ΟΦΗ ένα κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:41
Εκτέλεσε ο Τοράρινσον, απομάκρυνε με κεφαλιά ο Αντέτζο. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:42
Ο Βάλντας Νπαμπράουσκας βρίσκεται το «Γεντί Κουλέ»: Εικόνα live 21972676/25786.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
20:44
43' Καλή κυκλοφορία της μπάλας από τον ΟΦΗ, ολοκληρώθηκε με μια κάκιστη σέντρα του Λάρσον. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:46
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:47
45'+1' Σέντρα του Σιμόν, έδιωξε με τάκλιν προ του Μανούσου ο Διαμαντής. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:47
Στη φάση τραυματίστηκε ο Μανδάς, ο οποίος συγκρούστηκε με τον Μανούσο και είναι πεσμένος στο χορτάρι. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:48
Σηκώθηκε ο Μανδάς, συνέχεια στο ματς με κόρνερ της Λαμίας. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:48
Έδιωξε με γροθιά ο τερματοφύλακας του ΟΦΗ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:49
45'+3' Σέντρα του Σιμόν και σουτ του Νούνιες στην κίνηση, πολύ ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:50
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, ΟΦΗ-Λαμία 0-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:54
Ο ΟΦΗ μπήκε πιο δυνατά στο ματς και έχασε μεγάλη ευκαιρία να προηγηθεί με την κοντινή κεφαλιά του Περέα στο 12', ενώ η Λαμία απάντησε στο 18', όταν ο Νούνιες δεν σκόραρε σε τετ-α-τετ με τον Μανδά. Οι δύο ομάδες έχουν ουσιαστικά αλληλοεξουδετερωθεί, ενώ και οι δύο είχαν τα καλά τους διαστήματα επιθετικά έως τώρα. Όλα θα κριθούν στο δεύτερο μέρος! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:07
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:11
49' Ευκαιρία για τη Λαμία, μετά από γρήγορη αντεπίθεση, ο Μανούσος συνέκλινε από τα δεξιά και σούταρε με το αριστερό του πόδι, μπλόκαρε ο Μανδάς. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:12
51' Σουτ του Τζου, έκοψε με τάκλιν σε κόρνερ ο Κορνέζος. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:13
Εκτέλεσε ο Τοράρινσον, με την μπάλα να περνά χιλιοστά πάνω από τα κεφάλια των Βούρου και Περέα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:15
53' Ο ΟΦΗ έχει ξανά την κατοχή, αλλά η Λαμία έχει δείξει ότι μπορεί να φανεί απειλητική στις αντεπιθέσεις. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:17
55' Μακρινό σουτ του Μεγιάδο, δεν απείλησε την εστία του Σαράνοφ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:17
21:18
56' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία! Μετά από πάσα του Νούνιες, ο Μανούσος πέρασε ανάμεσα από δύο αμυντικούς του ΟΦΗ, αλλά δεν μπόρεσε να νικήσει και τον Μανδά, ο οποίος απέκρουσε σε κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:19
57' Κι άλλη ευκαιρία για τη Λαμία, με τον Μανδά να διώχνει και ένα δυνατό μακρινό σουτ του Ντε Βινσέντι. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:21
59' Κίτρινη κάρτα στον Κορνέζο για θέατρο, προσπάθησε να πάρει πέναλτι. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:25
64' Καλύτερη η Λαμία στο δεύτερο ημίχρονο, χωρίς όμως να έχει καταφέρει να νικήσει τον Μανδά. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:26
64' Κίτρινη κάρτα στον Λάρσον. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:27
66' Διπλή αλλαγή για τη Λαμία, Σλίβκα και Ασκόφσκι αντί των Ντε Βινσέντι και Τσιλούλη by Δημήτρης Παπαδήμας
21:29
68' Αλλαγή και για τον ΟΦΗ, με τον Μπαλογιάννη να παίρνει τη θέση του Τοράρινσον. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:30
69' Εκτέλεση φάουλ του Μπαλογιάννη και κεφαλιά του Περέα, στην αγκαλιά του Σαράνοφ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:32
71' Ο ΟΦΗ προσπαθεί να ξαναπάρει την κατοχή της μπάλας, μετά το πολύ καλό διάστημα της Λαμίας. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:33
71' Κίτρινη κάρτα τον Σιμόν, για τράβηγμα στον Τζου. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:34
72' Δοκάρι για τον ΟΦΗ, με τον Ντουρμισάι να πιάνει σουτάρα με πολύ φάλτσο από τη γωνία της μεγάλης περιοχής, στέλνοντας την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:34
73' Αλλαγή για τον ΟΦΗ, Στάικος αντί του Μεγιάδο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:35
Οι μεγάλες επεμβάσεις του τερματοφύλακα του ΟΦΗ: by Δημήτρης Παπαδήμας
21:36
74' Ο ΟΦΗ μπήκε ξανά στην περιοχή της Λαμίας, αλλά ο Διαμαντής γλίστρησε και χάλασε την επίθεση. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:37
75' Ο Μπεχαράνο πιάνει την γάμπα του, δεν μπορεί να συνεχίσει. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:38
76' Αναγκαστική αλλαγή για τη Λαμία, ο Γιακουμάκης πέρασε στη θέση του τραυματία Μπεχαράνο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:39
78' Ευκαιρία για τη Λαμία! Μετά από λάθος του Στάικου, ο Νούνιες βρήκε τον Γιακουμάκη και εκείνος σούταρε άστοχα από πλάγια θέση. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:40
79' Σέντρα σουτ του Μανούσου, μπλόκαρε ξανά ο Μανδάς. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:44
83' Πεσμένος στο έδαφος ο Ντουρμισάι. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:45
83' Αλλαγή για τη Λαμία, Ρόμανιτς στη θέση του Μανούσου. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:46
84' Τριπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ, Ντιουσέ Θεοδοσουλάκης και Μπιφουμά αντί των Ντουρμισάι, Τοράλ και Τζου. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:48
87' Ατομική ενέργεια του Ασκόφσκι, τον έκοψε ο Μπαλογιάννης. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:49
88' Φάουλ σε καλή θέση για σέντρα τώρα, για τον ΟΦΗ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:50
88' Λάρσον εκτέλεσε, απομάκρυνε με κεφαλιά ο Γκοράνοφ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:51
89' Ο Νούνιες βγήκε τετ-α-τετ με τον Μανδά, αλλά ο Βούρος τον πρόλαβε και τον έκοψε. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:51
90' Στην αντεπίθεση του ΟΦΗ, ο Θεοδοσουλάκης σούταρε και ο Σαράνοφ απέκρουσε. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:51
21:54
Τρελός ο ρυθμός του ματς στα τελευταία λεπτά. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:54
90'+3' Πεσμένος στο έδαφος ο Γιακουμάκης. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:55
Συνέχεια στο παιχνίδι. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:56
Λήξη του αγώνα, ΟΦΗ-Λαμία 0-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:56
Οι δύο ομάδες έχασαν ευκαιρίες, αλλά δεν κατάφεραν να σκοράρουν, μένοντας με τον έναν βαθμό της «λευκής» ισοπαλίας. by Δημήτρης Παπαδήμας