Ιωνικός-Παναιτωλικός

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα Ιωνικός-Παναιτωλικός για την 10η αγωνιστική της Super League 1.

16:45
16:45
Είμαι ο Γιώργος Ζαχαρίου και μαζί θα παρακολουθήσουμε την σημαντική αναμέτρηση της 10ης αγωνιστικής της Super League 1 μεταξύ του Ιωνικού και του Παναιτωλικού στο γήπεδο της Νίκαιας. by www.sport-fm.gr
16:46
16:48
Το ματς θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 2 HD και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Δημήτρη Παπαδήμα. by www.sport-fm.gr
16:49
16:50
Iωνικός (Δημήτρης Σπανός): Χουτεσιώτης- Σάκιτς, Τσιγκρίνσκι, Σόουζα, Μύγας-Φαντιγκά, Ρομαό, Λοβέρα, Άοσμαν, Ελευθεριάδης- Μάντζης by www.sport-fm.gr
16:50
Παναιτωλικός (Γιάννης Αναστασίου): Στεργιάκης- Αποστολάκης, Κορνέλιους, Μλάντεν, Χουχούμης-Λάρσον, Μάρτενσον, Κολόβος, Μόρσεϊ, Ντουάρτε- Καρέλης by www.sport-fm.gr
16:51
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Περλέσι, Μασάς, Αντούνες, Σίμπσαχ, Ιωαννίδης, Τσιριγώτης, Σεμπά, Κάνιας, Μεντόσα by www.sport-fm.gr
16:52
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Κοντογιάννης, Χατζηθεοδωρίδης, Λιάβας, Ζοάο Πέδρο, Φλόρες, Νταγκό, Μαλής, Σενγκέλια, Τσιγγάρας by www.sport-fm.gr
16:53
Ο Ιωνικός στοχεύει στην πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα καθώς στις εννέα πρώτες αγωνιστικές βρίσκεται στην τελευταία θέση με 3 βαθμούς, μετρώντας 6 ήττες και 3 ισοπαλίες. by www.sport-fm.gr
16:55
Στην αντίπερα όχθη ο Παναιτωλικός του Γιάννη Αναστασίου θέλει να επιστρέψει στις νίκες μετά την 6η αγωνιστική και το 4-1 επί του ΠΑΣ Γιάννινα στους Ζωσιμάδες. by www.sport-fm.gr
16:56
16:57
Στην μέχρι τώρα προϊστορία τους στην Super League 1 οι δύο ομάδες μετρούν από μια νίκη ενώ ένα παιχνίδι έχει τελειώσει ισόπαλο. by www.sport-fm.gr
16:57
Αυτή τη στιγμή κάνουν την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες αλλά και οι διαιτητές που θα διευθύνουν την αναμέτρηση. by www.sport-fm.gr
16:58
Διαιτητής: Aναστάσιος Παπαπέτρου Βοηθοί: Ιορδάνης Απτόσογλου, Τρύφων Πετρόπουλος 4ος Διαιτητής: Xρήστος Βεργέτης VAR: Κωνσταντίνος Περράκης by www.sport-fm.gr
16:59
Όρκος νίκης από τους παίκτες του Παναιτωλικού λίγα δευτερόλεπτα πριν την έναρξη. by www.sport-fm.gr
17:00
17:00
17:01
17:01
1' Πρώτη επίσκεψη στα καρέ του Παναιτωλικού με τον Κορνέλιους να απομακρύνει προ του Μάντζη by www.sport-fm.gr
17:02
17:05
17:06
5' Καλή εκτέλεση του κόρνερ που προκάλεσε αναταραχή στην άμυνα του Ιωνικού, αλλά ο κίνδυνος πέρασε by www.sport-fm.gr
17:06
17:07
Εξαιρετική αντεπίθεση με τον Μάντζη να παίρνει τη μπάλα και να νικά στο τετ α τετ τον Στεργιάκη για το 1-0! by www.sport-fm.gr
17:08
7' Και πάλι οι γηπεδούχοι στην επίθεση. Ο Παναιτωλικός δεν έχει ξεκινήσει πολύ καλά στο ματς by www.sport-fm.gr
17:08
17:09
17:11
10' Φάουλ στο χώρο του κέντρου για τον Παναιτωλικό που προσπαθεί να ισορροπήσει by www.sport-fm.gr
17:11
17:12
11' Αντεπίθεση με τον Μόρσεϊ με τον Σάκιτς να κάνει φάουλ και να δέχεται την κίτρινη κάρτα by www.sport-fm.gr
17:13
17:13
17:14
17:15
17:16
16' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό ! Ο Μόρσεϊ τροφοδότησε τον Κολοβό που με γυριστό σουτ έστειλε τη μπάλα άουτ. by www.sport-fm.gr
17:17
Ζήτησαν πέναλτι οι φιλοξενούμενοι, με τον Μόρσεϊ να ανατρέπεται από τον Σόουζα πριν κάνει τη σέντρα στον Κολοβό. Ωστόσο κατόπιν ελέγχου VAR το ματς συνεχίστηκε by www.sport-fm.gr
17:18
17:20
19' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό με τον Μόρσεϊ να σουτάρει και τον Χουτεσιώτη να μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια by www.sport-fm.gr
17:20
Ο τερματοφύλακας του Ιωνικού βρέθηκε για λίγο στο έδαφος μετά από σύγκρουση με τον επιθετικό των φιλοξενούμενων αλλά σηκώθηκε. by www.sport-fm.gr
17:21
17:22
17:22
17:23
17:24
24' Ευκαιρία για τον Ιωνικό με τον Ελευθεριάδη να κόβεται τελευταία στιγμή από τον Χουχούμη by www.sport-fm.gr
17:25
17:26
Έχουμε συμπληρώσει 25 λεπτά στην αναμέτρηση και ο Ιωνικός προηγείται από το 6ο λεπτό με σκορ 1-0 με γκολ του Μάντζη by www.sport-fm.gr
17:26
17:28
17:29
17:29
17:30
17:30
Ο Νίκος Καρέλης κάνει το 1-1 για τους φιλοξενούμενους με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι by www.sport-fm.gr
17:30
17:31
31' Ο Παναιτωλικός πάει να βγει στην αντεπίθεση με τον Καρέλη να κάνει χέρι στην προσπάθεια του να ντριμπλάρει τον Μύγα. Φάουλ για τον Ιωνικό. by www.sport-fm.gr
17:32
17:32
17:33
17:34
17:35
17:36
35' Σουτ του Άοσμαν από μακριά η μπάλα βρίσκει στο κεφάλι του Μάντζη και καταλήγει άουτ. by www.sport-fm.gr
17:37
37' Ο Ελευθεριάδης έκανε τη σέντρα από τα αριστερά με τον Στεργιάκη να μπλοκάρει. by www.sport-fm.gr
17:38
38' Σέντρα σουτ του Κορνέλιους για τον Παναιτωλικό ο Μόρσεϊ δεν πρόλαβε να μπει στη φάση με την μπάλα να καταλήγει άουτ. by www.sport-fm.gr
17:39
17:39
39' Ευκαιρία για τον Ιωνικό με τον Μύγα να γυρίζει και τον Μλάντεν να προλαβαίνει τον Μάντζη διώχνοντας την μπάλα. by www.sport-fm.gr
17:40
17:41
41' Ο Σόουζα έπιασε την κεφαλιά μετά την εκτέλεση φάουλ του Άοσμαν όμως η μπάλα κατέληξε άουτ by www.sport-fm.gr
17:42
17:43
17:44
44' Ο Ιωνικός τώρα προσπαθεί να πιέσει για να βρει γκολ πριν από το ημίχρονο. by www.sport-fm.gr
17:45
17:46
17:47
17:47
Ο Ιωνικός πήρε το προβάδισμα στο 6ο λεπτό με γκολ του Μάντζη με τον Παναιτωλικό να ισοφαρίζει στο 30ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Νίκου Καρέλη. by www.sport-fm.gr
18:04
46' Αναγκαστική αλλαγή για τον Ιωνικό με τον Κάνιας να περνά στη θέση του Σόουζα. by www.sport-fm.gr
18:04
18:04
18:06
Ο Ιωνικός κρατά μπάλα και περιμένει τους παίκτες του Παναιτωλικού να πιέσουν. by www.sport-fm.gr
18:07
18:07
18:08
49' Από την εκτέλεση του φάουλ η μπάλα έφτασε μετά από κόντρες στην περιοχή με τον Ελευθεριάδη να σκοράρει και το γκολ να ακυρώνεται ως οφσάιντ. by www.sport-fm.gr
18:10
51' Φάουλ από τον Μύγα πάνω στον Χουχούμη. Στο έδαφος ο αριστερός μπακ του Παναιτωλικού. by www.sport-fm.gr
18:11
Προσωρινή διακοπή στο ματς με το ιατρικό τιμ του Παναιτωλικού να παρέχει τις πρώτες βοήθειες στον Διαμαντή Χουχούμη. by www.sport-fm.gr
18:11
18:12
53' Φάουλ του Ρομαό στον Μόρσεϊ. Κίτρινη κάρτα για τον αρχηγό των γηπεδούχων. by www.sport-fm.gr
18:13
18:14
55' Δύο αλλαγές για τον Ιωνικό. Εκτός περνούν Άοσμαν και Ελευθεριάδης. Στη θέση τους Μεντόσα και Σεμπά. by www.sport-fm.gr
18:15
18:16
18:17
18:18
18:19
Ο Ντουάρτε έκανε άψογο κοντρόλ και σούταρε με την μπάλα να παίρνει καμπύλη και να τραντάζει το δοκάρι του Χουτεσιώτη. Τεράστια ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους. by www.sport-fm.gr
18:20
18:21
62' Τεράστια στιγμή για τον Παναιτωλικό. Ο Χουχούμης έκανε τη σέντρα με τον Καρέλη να κάνει το κοντρόλ και να σουτάρει και τον Χουτεσιώτη να κάνει εκπληκτική επέμβαση κρατώντας το 1-1. by www.sport-fm.gr
18:28
69' Ο Σεμπά προσπαθεί να ντριμπλάρει στην περιοχή με τον Κορνέλιους να κόβει. by www.sport-fm.gr
18:29
18:30
18:31
72' Πλάγιο από τα δεξιά τώρα για τον Ιωνικό. Σέντρα του Μύγα απευθείας άουτ. by www.sport-fm.gr
18:31
18:32
18:33
Παραμένει το 1-1 στο γήπεδο της Νίκαιας μεταξύ Ιωνικού και Παναιτωλικού. Στο 6' ο Μάντζης άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους και στο 30' ο Καρέλης ισοφάρισε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. by www.sport-fm.gr
18:34
76' Αναγκαστική αλλαγή και για τον Παναιτωλικό. Ο Φλόρες στη θέση του Μάρτερσον. by www.sport-fm.gr
18:35
18:36
78' Ευκαιρία για τον Ιωνικό με τον Σεμπά να βρίσκει τον Μάντζη και τον στράικερ των γηπεδούχων να κόβεται τελευταία στιγμή. by www.sport-fm.gr
18:37
18:38
79' Τεράστια ευκαιρία για τον Ιωνικό με τον Σεμπά να γίνεται τελικός αποδέκτης όμως το πλασέ του έφυγε ψηλά άουτ. by www.sport-fm.gr
18:39
18:40
18:40
18:41
18:42
18:43
84'Στο έδαφος ο Μύγας ο οποίος θα αντικατασταθεί. Ακόμη μια αναγκαστική αλλαγή για τον Ιωνικό. by www.sport-fm.gr
18:44
18:45
86' Δύο αλλαγές για τον Ιωνικό. Εκτός ο Μύγας στη θέση του ο Αντούνες. Φεύγει και ο Μάντζης για να περάσει ο Νίκος Ιωαννίδης. by www.sport-fm.gr
18:45
18:46
18:47
88' Αλλαγές και από την μεριά του Γιάννη Αναστασίου. Εκτός ο Καρέλης μέσα ο Ζοάο Πέδρο. Έξω και ο Μόρσεϊ με τον Σενγκέλια να μπαίνει στη θέση του. by www.sport-fm.gr
18:48
18:49
18:51
92' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Σενγκέλια έκανε ωραίο πλασέ μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ. by www.sport-fm.gr
18:54
Λήξη της αναμέτρησης. Ιωνικός και Παναιτωλικός παίρνουν από έναν βαθμό (1-1) και παίρνουν από έναν βαθμό by www.sport-fm.gr