Άρης-ΟΦΗ

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα Άρης-ΟΦΗ για την 10η αγωνιστική της Super League 1.

19:43
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση για την 10η αγωνιστική της Super League, ανάμεσα στον Άρη και τον ΟΦΗ! by Αναστασία Βοσνάκη
19:43
Ο Άρης καλείται να βγάλει αντίδραση μετά την ήττα της περασμένης αγωνιστικής από τον Παναθηναϊκό, έχοντας τρεις ήττες στα τέσσερα τελευταία ματς. Βρίσκεται στην 6η θέση με 13 βαθμούς και ψάχνει το τρίποντο που θα τον εδραιώσει στην εξάδα, αφού Παναιτωλικός, Ατρόμητος και Αστέρας Τρίπολης βρίσκονται σε κοντινή απόσταση. by Αναστασία Βοσνάκη
19:44
Ο Άλαν Πάρντιου υπολογίζει ξανά στις υπηρεσίες των Μπράμπετς, Καμάτσο και Μαντσίνι, ενώ εκτός είναι οι Πάλμα, Ζερβινιό. Ο Γκρέι αναμένεται να επιστρέψει στο αρχικό σχήμα, όπως και ο Μαντσίνι, ενώ υποψηφιότητα για την ενδεκάδα θέτει και ο Μπράμπετς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:44
Στην 11η θέση βρίσκεται από την άλλη μεριά ο ΟΦΗ, έχοντας 6 βαθμούς και είναι στο +2 από την επικίνδυνη ζώνη και τον Ιωνικό. Οι Κρητικοί έχουν κάνει κακή εκκίνηση στο πρωτάθλημα, δεν παρουσιάζουν καλή εικόνα και μετράνε μόλις μία νίκη, ενώ έχουν την τρίτη χειρότερη επίθεση με 7 γκολ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:45
Προέρχονται από δύο σερί ισοπαλίες με Λαμία (0-0) και ΠΑΣ Γιάννινα (2-2), ενώ ντεμπούτο στον πάγκο θα κάνει ο Βάλντας Νταμπράουσκας ο οποίος διαδέχτηκε τον Νίκο Νιόπλια. Στη διάθεση του Νταμπράουσκας, θα βρίσκεται ο Ντουρμισάι και ο Μπουζούκης, ενώ εκτός είναι οι Μπιφουμά, Ντίκο, Νέιρα, Καμάου, Κοσμάς Τσιλιανίδης, Γρίβας, Σηφάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:45
Διαιτητής: Τζοβάρας Βοηθοί: Κωσταράς, Καραλής Τέταρτος: Κατοίκος VAR: Ευαγγέλου, Σπυρόπουλος by Αναστασία Βοσνάκη
19:53
Πάμε να δούμε σιγά-σιγά τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
19:54
Άρης (Άλαν Πάρντιου): Κουέστα - Οντουμπάτζιο, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Πίρσμαν - Νταμπό, Ετέμπο - Μαντσίνι, Ματέο Γκαρσία, Μάνου Γκαρθία - Γκρέι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:54
Στον πάγκο οι Σιαμπάνης, Μαζικού, Ενκουλού, Ροντρίγκες, Ιτούρμπε, Καμάτσο, Ντιόπ, Εμπακατά, Χατζηϊωάννου. by Αναστασία Βοσνάκη
19:54
ΟΦΗ (Βάλντας Νταμπράουσκας): Μανδάς – Λάρσον, Βούρος, Διαμαντής, Μπαλογιάννης – Περέα, Μεγιάδο, Ντιουσέ – Τοράλ, Γκερέρο, Τζου. by Αναστασία Βοσνάκη
19:54
Στον πάγκο οι Στίβενς, Πασαλίδης, Μαρινάκης, Μπουζούκης, Ντουρμισάι, Γιοχού, Θοράρινσον, Στάικος, Θεοδοσουλάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
20:07
Στις 20:30 το παιχνίδι θα ξεκινήσει! by Αναστασία Βοσνάκη
20:28
Οι δυο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:32
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
20:32
Φάση για τον Άρη στα 10 δευτερόλεπτα! Σουτ ο Πίρσμαν, η μπάλα ψηλά άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
20:35
Να αναφέρουμε πως είναι το ντεμπούτο του Βάλντας Νταμπράουσκας στον πάγκο του ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:38
6' Καλύτερα έχει μπει ο Άρης στο παιχνίδι και απειλεί περισσότερο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:39
7' Κακό σουτ του Λάρσον, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:42
11' Ευκαιρία για τον Άρη! Ωραία σέντρα ο Οντουμπάτζιο, έδιωξε ο Λάρσον! by Αναστασία Βοσνάκη
20:45
13' Έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο ο ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:46
14' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία ο ΟΦΗ! Ο Γκερέρο βρέθηκε απέναντι στον Κουέστα, αλλά ο κίπερ του Άρη έκανε μια καταπληκτική επέμβαση και έβγαλε την καρφωτή κεφαλιά του Ισπανού! by Αναστασία Βοσνάκη
20:49
20:50
19' Σέντρα ο Οντουμπάτζιο, η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:51
20' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Το σουτ του Ματέο Γκαρσία τράνταξε το δοκάρι του Μανδά! by Αναστασία Βοσνάκη
20:56
25' Ευκαιρία για τον Άρη! Σουτ ο Μάνου Γκαρθία, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:59
21:01
Συμπληρώσαμε το μισάωρο και το 0-0 παραμένει. Ο Άρης είναι καλύτερος, απειλεί, αλλά και ο ΟΦΗ γίνεται επικίνδυνος όταν βγαίνει στις αντεπιθέσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
21:02
21:02
21:04
Και ένας πιτσιρικάς που θέλει τη φανέλα του Γκρέι... Για να δούμε αν θα του κάνει το χατίρι στο τέλος... Εικόνα live 21972778/78868.jpg by Αναστασία Βοσνάκη
21:07
36' Σκόραρε ο Ματέο Γκαρσία ένα πολύ ωραίο τέρμα, αλλά δε μέτρησε για οφσάιντ! by Αναστασία Βοσνάκη
21:08
Ελέγχεται και στο VAR! by Αναστασία Βοσνάκη
21:09
ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΕΙ ΤΟ ΓΚΟΛ! Παραμένει το 0-0! by Αναστασία Βοσνάκη
21:10
39' Φάουλ για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:10
Περνάει ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:13
41' Κίτρινη ο Ντιουσέ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:13
42' Κάρτα και ο Τοράλ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:15
44' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία ο Άρης! Τετ-α-τετ ο Γκρέι με τον Μανδά, η μπάλα πέρασε ξυστά από την εστία! by Αναστασία Βοσνάκη
21:17
Δυο λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:19
Ημίχρονο στο Κλεάνθης Βικελίδης! Άρης-ΟΦΗ 0-0! Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο μέρος, απειλούσαν, με την κρητική ομάδα να παίζει κυρίως στις αντεπιθέσεις. Επιστρέφουμε σε λίγο... by Αναστασία Βοσνάκη
21:35
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο του παιχνιδιού! by Αναστασία Βοσνάκη
21:36
21:37
47' Κόρνερ για τον Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
21:38
Έκοψε ο Λάρσον. by Αναστασία Βοσνάκη
21:39
49' ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ! Ο Τοράλ με ωραίο πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-0 κόντρα στους κίτρινους! by Αναστασία Βοσνάκη
21:41
51' Κόρνερ για τον Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
21:42
Πρώτη κεφαλιά ο Πίρσμαν, σουτ στην κίνηση ο Ματέο Γκαρσία, τελικά έδιωξε ο Τοράλ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:43
53' Κι άλλο κόρνερ για τον Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
21:44
Πέρασε κι αυτό ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:45
55' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία ο Άρης! Ο Οντουμπάτζιο έκανε μια ωραία σέντρα σουτ μέσα από την περιοχή, έψαξε να βρει τον Γκρέι, αλλά η μπάλα πέρασε παράλληλα από την εστία του Μανδά. by Αναστασία Βοσνάκη
21:46
56' ΓΚΟΛ ο Άρης! Τι γκολ έβαλε ο Γκρέι!!!! Με ανάποδο ψαλιδάκι μέσα από την περιοχή και ανάμεσα από τρεις παίκτες! Απίστευτο γκολ και 1-1! by Αναστασία Βοσνάκη
21:50
60' Κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:50
Ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:51
61' Σέντρα ο Ματέο Γκαρσία, η μπάλα ψηλά από την εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
21:53
62' Σκόραρε ο Γκερέρο αλλά δε μέτρησε για οφσάιντ στον Τζου! Το 1-1 παραμένει. by Αναστασία Βοσνάκη
21:54
64' Μέσα Καμάτσο, έξω Ματέο Γκαρσία για τον Άρη. Στάικος μέσα, Ντιουσέ έξω για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:58
68' Σουτ ο Τζου, η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:01
71' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Σουτ ο Γκρέι η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:08
77' Τοράλ έξω, μέσα ο Θεοδοσουλάκης, Μεγιάδο έξω, Ντουρμισάι μέσα για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:11
81' Κίτρινη ο Μπαλογιάννης. by Αναστασία Βοσνάκη
22:12
82' Μεγάλη χαμένη για τον Άρη! Φάση διαρκείας στα καρέ του ΟΦΗ, ο Οντουμπάτζο δεν μπορεί να σκοράρει με κοντινό σουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:15
85' Ευκαιρία για τον Άρη! Συρτό σουτ ο Μαντσίνι, η μπάλα κόντραρε, ο Μανδάς τελευταία στιγμή έδιωξε! by Αναστασία Βοσνάκη
22:16
85' Αναγκαστική αλλαγή ο Μαντσίνι, στη θέση του ο Ιτούρμπε. Ντιόπ αντί Νταμπό επίσης. by Αναστασία Βοσνάκη
22:16
86' Σουτ ο Ιτούρμπε, κόντραρε και μάζεψε ο Μανδάς. by Αναστασία Βοσνάκη
22:17
86' ΑΔΙΑΝΟΗΤΗ ΧΑΜΕΝΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ Ο ΑΡΗΣ! Υπέροχη κάθετη του Ιτούρμπε, μαγικό τακουνάκι του Γκρέι, με τον Μανού να αφήνει την μπάλα να περάσει αλλά ο Καμάτσο αστόχησε από τα πέντε μέτρα! by Αναστασία Βοσνάκη
22:18
88' Κίτρινη κάρτα στον Τζου. Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
22:19
89' Εκτέλεση του Ιτούρμπε, ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:21
Συμπληρώθηκαν τα 90'. Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
22:22
90'+2' Γύρισμα του Φαμπιάνο στην περιοχή, έκοψε τελευταία στιγμή ο Στάικος. by Αναστασία Βοσνάκη
22:24
Ένα λεπτό ακόμα... Ίσως και κάτι παραπάνω λόγω ενός τραυματισμού παίκτη του ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:26
Τέλος στο ματς! Άρης και ΟΦΗ ήρθαν ισόπαλοι με 1-1, με τους γηπεδούχους να χάνουν ευκαιρία να πιάσουν τον ΠΑΟΚ στην βαθμολογία και οι φιλοξενούμενοι να παίρνουν έναν σημαντικό βαθμό στη μάχη της αποφυγής του υποβιβασμού. by Αναστασία Βοσνάκη
22:26
Ο Τοράλ είχε ανοίξει το σκορ για τους Κρητικούς, απάντησε με γκολάρα ο Γκρέι αλλά... ως εκεί! by Αναστασία Βοσνάκη