ΠΑΣ Γιάννινα-Αστέρας Τρίπολης

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα ΠΑΣ Γιάννινα-Αστέρας Τρίπολης για την 10η αγωνιστική της Super League 1.

17:24
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση που κλείνει την αυλαία της 10ης αγωνιστικής, ανάμεσα στον ΠΑΣ Γιάννινα και τον Αστέρα Τρίπολης! by Αναστασία Βοσνάκη
17:24
Ο ΠΑΣ βρίσκεται στην 12η θέση με 6 βαθμούς και μετράει μέχρι στιγμής μια νίκη, 3 ισοπαλίες και 5 ήττες. Η ομάδα του Θανάση Στάικου θέλει να πάρει τα πάνω της και να νικήσει τον Αστέρα, για να ανασάνει βαθμολογικά. by Αναστασία Βοσνάκη
17:25
Ο Αστέρας ψάχνει τη 2η νίκη του, ο Ηρακλής Μεταξάς θα αντιμετωπίσει την πρώην του ομάδα, ενώ βρίσκεται στην 9η θέση με 9 βαθμούς. Μετράει μία νίκη, 6 ισοπαλίες και 2 ήττες. by Αναστασία Βοσνάκη
17:25
Δεν έχει ηττηθεί ο Αστέρας Τρίπολης στις έξι τελευταίες του επισκέψεις στην έδρα του ΠΑΣ Γιάννινα, με την τελευταία νίκη της ομάδας της Ηπείρου εντός να είναι στις 24 Αυγούστου 2014 για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:25
Τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια τους στα Γιάννενα έχουν τελειώσει ισόπαλα, ενώ στα τελευταία 13 που έχουν δώσει και στις δύο έδρες, ο γηπεδούχος έχει επικρατήσει μόλις δύο φορές και αυτό το έχει καταφέρει ο Αστέρας Τρίπολης τον Δεκέμβριο του 2018 και στο τελευταίο χρονικά μεταξύ τους παιχνίδι που είναι τον Φεβρουάριο του 2022. by Αναστασία Βοσνάκη
17:26
Ένα απρόοπτο τελευταίας στιγμής για την ομάδα του Ηρακλή Μεταξά, καθώς ο Νίκος Παπαδόπουλος ταλαιπωρείται από μια ίωση και έμεινε εκτός αποστολής. by Αναστασία Βοσνάκη
17:30
ΠΑΣ Γιάννινα (Θανάσης Στάικος): Αθανασίου - Σόρια, Παντελάκης, Εραμούσπε, Πήλιος - Καραχάλιος, Μπιλμπάο - Μορέιρα, Ροσέρο, Τζίμας - Παμλίδης. by Αναστασία Βοσνάκη
17:30
Στον πάγκο οι Σούλης, Λώλης, Ποζνάνσκι, Φοφανά, Τσάβος, Τσίρης, Μπαγκαλιάννης, Λιάσος, Μπαλάν. by Αναστασία Βοσνάκη
17:30
Αστέρας Τρίπολης (Ηρακλής Μεταξάς): Τσιφτσής – Γκαρντάφσκι, Καστάνιο, Τζουκάνοβιτς, Άλβαρες - Στάνκο, Μουνάφο – Σίτο, Τιλίκα, Μπαρτόλο - Κρέσπι. by Αναστασία Βοσνάκη
17:31
Στον πάγκοι οι Σγουρής, Τασουλής, Ιγκλέσιας, Πίτσου, Μπενίτο, Ριέρα, Ντομίνγκεθ, Αντζουλάς, Προύντζος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:31
Διαιτητής: Πολυχρόνης, Ψαρρής, Μπαλιάκας, 4ος: Μαλούτας, VAR: Γκάμαρης, Σαμοΐλης. by Αναστασία Βοσνάκη
17:50
Σε 10 λεπτά θα έχουμε σέντρα στο ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
17:56
Οι δυο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο... by Αναστασία Βοσνάκη
18:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
18:02
2' Κόρνερ για τον Αστέρα. Πρώτο στο ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
18:02
Πέρασε ανεκμετάλλευτο από τους Αρκάδες. by Αναστασία Βοσνάκη
18:03
3' Στα πρώτα λεπτά ο Αστέρας έχει την μπάλα και τον έλεγχο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:04
5' Φάουλ για τους Αρκάδες σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:05
Εκτέλεσε ο Σίτο, απομάκρυνε ο Παντελάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
18:07
8' Κίτρινη ο Καστάνιο για χτύπημα στον Παμλίδη. by Αναστασία Βοσνάκη
18:09
9' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Τσιφτσής πήγε να χάσει την μπάλα από τον Παμλίδη, τελευταία στιγμή απομάκρυνε ο κίπερ του Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:10
11' Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους. by Αναστασία Βοσνάκη
18:11
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:14
14' Χωρίς κάποια σπουδαία φάση μέχρι στιγμής. by Αναστασία Βοσνάκη
18:17
17' Μακρινό σουτ του Μπιλμπάο, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:18
Έχει τον έλεγχο του αγώνα ο Αστέρας Τρίπολης, αλλά δυσκολεύεται να απειλήσει τον ΠΑΣ Γιάννινα που παίζει αρκετά κλειστά και ψάχνεται μόνο στις αντεπιθέσεις ως τώρα! by Αναστασία Βοσνάκη
18:21
18:23
23' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Σουτ μέσα από την περιοχή ο Τιλίκα, η μπάλα περνάει ξυστά από την εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
18:28
28' Ο Τιλίκα έχει ένα τράβηγμα στη γάμπα, μένει να δούμε αν ο Βραζιλιάνος θα μπορέσει να συνεχίσει. by Αναστασία Βοσνάκη
18:29
29’ Σέντρα του Γκαρντάφσκι, η μπάλα στον ώμο του Πήλιου και κόρνερ. Φώναξαν για πέναλτι στον Αστέρα, συνεχίστηκε το παιχνίδι. by Αναστασία Βοσνάκη
18:29
30' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:30
Σουτ ο Άλβαρες, η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:31
31' Διαγώνιο σουτ ο Κρέσπι, διώχνει ο Αθανασίου. by Αναστασία Βοσνάκη
18:32
Ο Μπαρτόλο είναι στο έδαφος μετά από τάκλιν του Εραμούσπε και του Παντελάκη. by Αναστασία Βοσνάκη
18:34
33' Αναγκαστική αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Τιλίκα θα βγει και θα μπει στη θέση του ο Ριέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:34
34' Βολίδα ο Μπαρτόλο, η μπάλα πάνω από την εστία του Αθανασίου, μεγάλη φάση για τον Αστέρα! by Αναστασία Βοσνάκη
18:34
35' Κίτρινη ο Παντελάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
18:38
38' Φάουλ για τον Αστέρα σε καλό σημείο. Κίτρινη ο Τζίμας για μαρκάρισμα στον Μουνάφο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:38
39’ Κάρτα στον Ιγκλέσιας που είναι στον πάγκο για διαμαρτυρία. by Αναστασία Βοσνάκη
18:39
40' Εκτέλεσε ο Σίτο, ο Καστάνιο έκανε επιθετικό φάουλ στον Πήλιο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:41
41' Σουτ ο Ροσέρο η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:43
43' Κόρνερ για τον ΠΑΣ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:43
44' Ανάποδο ψαλιδάκι ο Ροσέρο, μπλοκάρει ο Τσιφτσής! by Αναστασία Βοσνάκη
18:44
45' Φάουλ για τον ΠΑΣ σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:45
Εκτέλεσε ο Μορέιρα, έβγαλε σε κόρνερ ο Άλβαρες. by Αναστασία Βοσνάκη
18:45
Δυο λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:47
Ημίχρονο στα Γιάννενα! ΠΑΣ-Αστέρας 0-0! Οι Αρκάδες είχαν τον έλεγχο του πρώτου μέρους, αλλά η ομάδα του Στάικου είχε κλειστεί καλά και δεν άφηνε χώρους. Επιστρέφουμε σε λίγο... by Αναστασία Βοσνάκη
19:03
Σέντρα στο δεύτερο μέρος! by Αναστασία Βοσνάκη
19:03
46' Αναγκαστική αλλαγή για τον Αστέρα! Ο Μπαρτόλο υπέστη διάστρεμμα και τη θέση του θα πάρει ο Μπενίτο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:05
47' ΓΚΟΛ ο Αστέρας! Ο Κρέσπι άνοιξε το σκορ για τους Αρκάδες με ωραίο τελείωμα, ύστερα από ασίστ του Ριέρα! 1-0! by Αναστασία Βοσνάκη
19:07
49' Κόρνερ για τους Αρκάδες. by Αναστασία Βοσνάκη
19:07
19:12
53' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! O Τσιφτσής βγαίνει γρήγορα και προλαβαίνει τον Ροσέρο, ο οποίος έπεσε εντυπωσιακά στο έδαφος, με τον Παμλίδη ουσιαστικά σε κενή εστία και από πλάγια να σουτάρει άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
19:14
55' Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Καραχάλιος δεν νιώθει καλά μετά από ενόχληση στο πρώτο ημίχρονο και την θέση του πήρε ο Λώλης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:17
59' Δυνατό σουτ ο Μπενίτο, η μπάλα πάνω από την εστία του Αθανασίου. by Αναστασία Βοσνάκη
19:18
60' Κίτρινη ο Σίτο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:19
61' Τριπλή αλλαγή για τον ΠΑΣ. Παμλίδης, Τζίμας έξω, Μπαλάν, Φοφανά μέσα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:21
62' Νέο πρόβλημα για τον Αστέρα, και ο Γκαρντάφσκι φαίνεται να αντιμετωπίζει ενοχλήσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
19:21
63' ΓΚΟΛ ο ΠΑΣ! Γύρισμα του Σόρια μέσα στην περιοχή, ολομόναχος ο Μπαλάν πλασάρει για το 1-1. by Αναστασία Βοσνάκη
19:23
64' Αναγκαστική αλλαγή για τον Αστέρα, 3η! Έξω ο Γκαρντάφσκι, μέσα ο Ντομίνκεθ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:25
67' Σουτ ο Σόρια, η μπάλα περνάει άουτ. Πιέζει ο ΠΑΣ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:27
68' Γύρισμα του Ριέρα μέσα από την περιοχή, μπλοκάρει ο Αθανασίου. by Αναστασία Βοσνάκη
19:27
69' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:28
19:28
70' Κίτρινη ο Στάνκο για μαρκάρισμα στον Μορέιρα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:30
71' Ο Μορέιρα σουτάρει μέσα από την περιοχή, ο Τσιφτσής διώχνει σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:30
Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Σύγχυση στην άμυνα του Αστέρα, κανείς δεν μπορεί να διώξει και ο Ροσέρο με κοντινή κεφαλιά στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:34
76' ΓΚΟΛ ο ΠΑΣ! Γύρισμα του Μορέιρα, ο Τσιφτσής δεν διώχνει σωστά και ο Φοφανά σε κενή εστία σκοράρει για την ανατροπή. by Αναστασία Βοσνάκη
19:41
82' Σουτ από κοντά ο Ριέρα, μπλόκαρε εύκολα ο Αθανασίου. by Αναστασία Βοσνάκη
19:41
83' Μέσα ο Ματίας Ιγκλέσιας, έξω ο Χουάν Μουνάφο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:43
84' Κίτρινη ο Μπαλάν. by Αναστασία Βοσνάκη
19:45
86' Ο Ιγκλέσιας σε θέση... φορ! Αλλαγή της δεκαετίας του… ’80! Να ψάξουμε με γιόμες τον ψηλό! by Αναστασία Βοσνάκη
19:46
88' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Έξω ο Ροσέρο, μέσα ο Λιάσος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:47
89' Φάουλ για τον ΠΑΣ σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:47
Ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:48
90' Σέντρα-σουτ του Μορέιρα, σε κόρνερ ο Τζουκάνοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:49
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
19:49
Να δούμε αν μπορεί να αλλάξει κάτι στον έξτρα χρόνο... by Αναστασία Βοσνάκη
19:49
90'+1' Κάρτες στον πάγκο του ΠΑΣ, σε μέλη του επιτελείου του Στάικου. by Αναστασία Βοσνάκη
19:50
90'+2' Κάρτα στον Ντομίνγκεθ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:51
Συνθήματα κατά του πρώην προπονητή του ΠΑΣ και νυν του Αστέρα, Ηρακλή Μεταξά, από τους οπαδούς των Ηπειρωτών. by Αναστασία Βοσνάκη
19:52
Κερδίζει χρόνο ο ΠΑΣ, αγκαλιάζει μια μεγάλη νίκη. Ένα λεπτό, ίσως και παραπάνω στο ματς! by Αναστασία Βοσνάκη
19:53
Τέλος στο ματς! Ο ΠΑΣ Γιάννινα με ψυχωμένη ανατροπή επικράτησε 2-1 με ανατροπή του κάκιστου Αστέρα, παίρνοντας μεγάλη βαθμολογική ανάσα. by Αναστασία Βοσνάκη