ΟΦΗ-Ιωνικός

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα ΟΦΗ-Ιωνικός για την 11η αγωνιστική της Super League 1.

18:18
Καλησπέρα σας! by Μανώλης Μουσουράκης
18:20
Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ΟΦΗ-Ιωνικός, η οποία θα διεξαχθεί στο «Θ. Βαρδινογιάννης» στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Super League 1. by Μανώλης Μουσουράκης
18:20
Σέντρα στις 18:30. by Μανώλης Μουσουράκης
18:21
Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 1 HD και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Μάνου Σουργιά. by Μανώλης Μουσουράκης
18:21
Ας δούμε τις αρχικές ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
18:22
ΟΦΗ (Βάλντας Νταμπράουσκας, 4-2-3-1): Μανδάς - Λάρσον, Βούρος, Διαμαντής, Μπαλογιάννης - Μεγιάδο, Περέα - Τοράλ, Ντιουσέ, Τζου - Γκερέρο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:22
Ιωνικός (Δημήτρης Σπανός, 4-2-3-1): Xoυτεσιώτης - Μύγας, Τσιγκρίνσκι, Σόουζα, Σάκιτς - Ρομαό, Φαντιγκά - Σεμπά, Λοβέρα, Ελευθεριάδης - Μάντζης. by Μανώλης Μουσουράκης
18:22
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Στίβενς, Μαρινάκης, Θοράρινσον, Πασαλίδης, Ντίκο, Μπουζούκης, Στάικος, Θεοδοσουλάκης, Ντουρμισάι. by Μανώλης Μουσουράκης
18:23
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Περλέσι, Τσίμπσαχ, Αντούνες, Μασάς, Νίκος Ιωαννίδης, Μεντόσα, Σερβιλάκης, Πογοσιάν, Κάνιας. by Μανώλης Μουσουράκης
18:23
Ο προπονητής του ΟΦΗ θα έχει στη διάθεση του και τον Ντίκο που ξεπέρασε το πρόβλημα τραυματισμού του, ενώ θα απουσιάσουν οι Γιοχού, Μπιφουμά και Καμάου. by Μανώλης Μουσουράκης
18:24
Από την αποστολή των Νικαιωτών απουσιάζει ο τιμωρημένος, λόγω πειθαρχικού παραπτώματος, Αίας Άοσμαν, αλλά και οι Μίλο και Οφόσου, οι οποίοι δεν υπολογίζονται. . by Μανώλης Μουσουράκης
18:26
Κρίσιμο παιχνίδι και για τις δύο ομάδες, οι οποίες βρίσκονται στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας. Οι Κρητικοί στο δεύτερο ματς του Βάλντας Νταμπράουσκας στον πάγκο τους (προηγήθηκε το 1-1 στην έδρα του Άρη) και με τον κόσμο στο πλευρό τους θέλουν να πάρουν τη δεύτερη τους νίκη στο πρωτάθλημα καθώς μετρούν 5 ήττες και 4 ισοπαλίες που τους φέρνουν στην 12η θέση του πρωταθλήματος με 7 πόντους. Από την άλλη μεριά ο Ιωνικός ταξίδεψε στην Κρήτη για την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα, η οποία θα τον βοηθήσει στη «μάχη» της αποφυγής του υποβιβασμού. Οι «κυανόλευκοι» μετρούν 4 ισοπαλίες και 6 ήττες μέχρι τώρα και βρίσκονται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας με 4 πόντους. Στον προηγούμενο αγώνα του έμειναν στο 1-1 εντός έδρας με τον Παναιτωλικό. by Μανώλης Μουσουράκης
18:26
Διαιτητής: Κωνσταντίνος Κατοίκος Βοηθοί: Φωτόπουλος, Κολλιάκος 4ος: Ανδρέας Γκάμαρης VAR: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος by Μανώλης Μουσουράκης
18:27
Οι δύο ομάδες πραγματοποίησαν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:28
Η ιστορία στα ΟΦΗ-Ιωνικός (με τους Κρητικούς ως γηπεδούχους) σε επίπεδο πρώτης κατηγορίας: 18 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ 14 ΝΙΚΕΣ ΙΩΝΙΚΟΣ - ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ 4 ΝΙΚΕΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΓΚΟΛ: 44-20 by Μανώλης Μουσουράκης
18:29
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
18:31
2' Στο έδαφος ο Τοράλ, διαμαρτυρίες για πέναλτι από τους γηπεδούχους. by Μανώλης Μουσουράκης
18:32
Συνεχίζεται το παιχνίδι. by Μανώλης Μουσουράκης
18:32
Στα πόδια των γηπεδούχων η μπάλα στα πρώτα λεπτά. by Μανώλης Μουσουράκης
18:37
7' Κόντραρε στον Φαντιγκά το σουτ που έπιασε εκτός περιοχής ο Τοράλ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:37
8' Φάση για τον Ιωνικό. Σουτ εκτός περιοχής από τον Σεμπά, ασταθής επέμβαση από τον Μανδά και κόρνερ για τους φιλοξενούμενους. by Μανώλης Μουσουράκης
18:40
10' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Διαγώνιο σουτ εντός περιοχής από τον Ντιουσέ, κόρνερ για τους γηπεδούχους ύστερα από κόντρα. by Μανώλης Μουσουράκης
18:41
11' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Σε θέση βολής ο Τοράλ, πλασάρει από διαγώνια θέση, με τον Χουτεσιώτη να βάζει εντυπωσιακό «στοπ». by Μανώλης Μουσουράκης
18:41
Πολύ καλός ρυθμός στο παιχνίδι και εξαιρετική ατμόσφαιρα από τους φίλους του ΟΦΗ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:43
Να σημειωθεί ότι στο ματς ντεμπουτάρει ως βοηθός του Δημήτρη Σπανού ο Γιάννης Κοντοές. by Μανώλης Μουσουράκης
18:44
15' Μακρινό σουτ του Μπαλογιάννη, περνά άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:44
Πιο απειλητικός ο ΟΦΗ στο πρώτο τέταρτο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:47
18' Ωραία επιθετική συνεργασία από τους φιλοξενούμενους, ωστόσο αφενός δεν ολοκληρώνεται, αφετέρου σηκώνεται και το σημαιάκι. by Μανώλης Μουσουράκης
18:49
20' Στιγμή για τον ΟΦΗ. Ο Τζου συνέκλινε και έκανε το σουτ εκτός περιοχής, με τον Χουτεσιώτη να διώχνει σε κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:50
Άλλαξαν θέσεις οι Σεμπά και Λοβέρα, με τον πρώτο να περνά σε κεντρικό ρόλο (και πιο κοντά στον Μάντζη) και τον δεύτερο στη δεξιά πλευρά. by Μανώλης Μουσουράκης
18:53
Αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού ο Τοράλ. Ετοιμάζεται ο Μπουζούκης να περάσει στη θέση του. by Μανώλης Μουσουράκης
18:54
25' Τώρα η αλλαγή για τον ΟΦΗ: Μπουζούκης αντί Τοράλ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:55
25' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ιωνικό. Ωραίο γύρισμα του Σεμπά στο πέναλτι, με τον Μάντζη να πιάνει το μονοκόμματο σουτ, με την μπάλα όμως να φεύγει έξω. by Μανώλης Μουσουράκης
19:00
31' Στιγμή για τον ΟΦΗ. Φαλτσαριστό σουτ του Ντιουσέ, περνά άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:02
32' Φάση για τον Ιωνικό. Ύστερα από γέμισμα του Λοβέρα, η μπάλα έφτασε στον Ελευθεριάδη, ο οποίος κοντρόλαρε και ρόλαρε, με τον Μανδά να μπλοκάρει το σουτ που έπιασε. by Μανώλης Μουσουράκης
19:04
34' Φάση για τον ΟΦΗ. Επικίνδυνο γύρισμα του Λάρσον από δεξιά, δεν προλαβαίνει να κάνει την προβολή ο Γκερέρο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:09
39' Πρώτη κίτρινη στο ματς, θα την αντικρίσει ο Διαμαντής για τράβηγμα της φανέλας του Μάντζη. by Μανώλης Μουσουράκης
19:10
41' Επικίνδυνη στιγμή για τον Ιωνικό με τον Λοβέρα, αλλά σηκώνεται το σημαιάκι. by Μανώλης Μουσουράκης
19:13
44' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Φεύγει στην κόντρα ο Γκερέρο, σουτάρει από διαγώνια θέση, με την μπάλα να περνά άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:14
Ένα λεπτό του έξτρα χρόνου. by Μανώλης Μουσουράκης
19:14
19:17
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Οι δύο ομάδες θα πάνε χωρίς σκορ στα αποδυτήρια. Περισσότερο απειλητικός ο ΟΦΗ, εάν και ο Ιωνικός είχε τις καλές στιγμές του. Σε ένα πρώτο μέρος με πολύ ωραίο ρυθμό. 7(3)-4(3) οι τελικές (εντός στόχου) για ΟΦΗ και Ιωνικό, αντίστοιχα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:21
by Μανώλης Μουσουράκης
19:33
Οι δύο ομάδες επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:34
Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Θεοδοσουλάκης θα περάσει στη θέση του Τζου. Να σημειωθεί ότι η αλλαγή του Τοράλ έγινε για προληπτικούς λόγους. by Μανώλης Μουσουράκης
19:34
Με τους ίδιους έντεκα ο Ιωνικός. by Μανώλης Μουσουράκης
19:35
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
19:36
47' Κίτρινη στον Ελευθεριάδη. by Μανώλης Μουσουράκης
19:38
49' Μακρινό τελείωμα από τον Μπουζούκη, μπλοκάρει ο Χουτεσιώτης. by Μανώλης Μουσουράκης
19:39
50' Στημένη μπάλα για τον ΟΦΗ. Περνά ανεκμετάλλευτη, καθώς ο Γκερέρο δεν κατάφερε να δώσει στην μπάλα τροχιά προς την εστία. by Μανώλης Μουσουράκης
19:41
51' Μονοκόμματο σουτ από τον Θεοδοσουλάκη, αρκετά άστοχο. Είχε χρόνο για κάτι καλύτερο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:42
52' Τεράστια ευκαιρία για τον Ιωνικό! Υπέροχη κίνηση του Σεμπά, σπάει στον Μάντζη, ο οποίος σουτάρει από κοντινή απόσταση, με τον Μανδά να διώχνει εντυπωσιακά με τα πόδια! by Μανώλης Μουσουράκης
19:45
56' ΓΚΟΛ ο Ιωνικός! 0-1! Σκόρερ ο Μάντζης! Ωραίο γύρισμα του Λοβέρα στην «καρδιά» της περιοχής, ο Μάντζης πηδά πιο ψηλά από όλους στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά. by Μανώλης Μουσουράκης
19:48
Οι Νικαιώτες ήταν αρκετά δραστήριοι σ' αυτά τα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους εξαργυρώνοντάς το με το γκολ. Τέταρτο τέρμα για τον Μάντζη στο φετινό πρωτάθλημα, ενώ έχει και μία ασίστ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:49
59' Ευκαιρία για τον Ιωνικό. Ο Μάντζης -μετά από ωραίο πέρασμα του Σεμπά- γυρίζει και σουτάρει με τη μία εντός της περιοχής, με τον Μανδά να μπλοκάρει. Ο Έλληνας πορτιέρε τα έψαλε εν συνεχεία στους συμπαίκτες του. by Μανώλης Μουσουράκης
19:51
61' Φάουλ για τον ΟΦΗ σε εξαιρετική θέση. Λίγο έξω από τη γωνία της μεγάλης περιοχής του Ιωνικού. Η παράβαση σφυρίχτηκε κατά του Φαντιγκά, ο οποίος θα αντικρίσει και την κίτρινη κάρτα. Περνά ανεκμετάλλευτο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:53
63' Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ: Ντουρμισάι αντί του Ντιουσέ και Θοράρινσον αντί του Μπαλογιάννη. by Μανώλης Μουσουράκης
19:56
65' Διπλή ευκαιρία για τον Ιωνικό. Αρχικά με επικίνδυνη αντεπίθεση (η οποία όμως δεν ολοκληρώθηκε) κι εν συνεχεία με σουτ εκτός περιοχής από τον Ελευθεριάδη. by Μανώλης Μουσουράκης
19:57
66' Πρώτη αλλαγή για τον Ιωνικό. Ο Κάνιας στη θέση του Λοβέρα. Δένει το κέντρο της ομάδας του ο Δημήτρης Σπανός. by Μανώλης Μουσουράκης
20:00
70' Κίτρινη κάρτα στον Κάνιας, ο οποίος σταμάτησε αντικανονικά τον Μπουζούκη. by Μανώλης Μουσουράκης
20:01
20:03
74' Μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Μανδάς, ύστερα από πέρασμα του Μάντζη προς τον Ελευθεριάδη. by Μανώλης Μουσουράκης
20:04
74' Ο Ντίκο στη θέση του Μεγιάδο για τον ΟΦΗ που ολοκληρώνει τις αλλαγές του. by Μανώλης Μουσουράκης
20:05
75' Στο έδαφος ο Φαντιγκά. Δεν φαίνεται να έχει κάτι σοβαρό, ωστόσο θα παραχωρήσει τη θέση του στον Μασάς. by Μανώλης Μουσουράκης
20:08
79' Διώχνει όπως-όπως ο Σάκιτς, ύστερα από επικίνδυνο γύρισμα από τα αριστερά. by Μανώλης Μουσουράκης
20:11
81' Μακρινό σουτ του Μπουζούκη, δεν ανησυχεί ο Χουτεσιώτης. by Μανώλης Μουσουράκης
20:11
81' Κίτρινη κάρτα στον Μασάς για μαρκάρισμα στον Διαμαντή. by Μανώλης Μουσουράκης
20:13
84' ΓΚΟΛ ο Ιωνικός! 0-2! Σκόρερ ο Μάντζης! Ύστερα από φάση διαρκείας και διπλή προσπάθεια του Μάντζη, ο Έλληνας άσος γράφει το 0-2 με πλασέ. Η φάση ξεκίνησε από πρέσινγκ του Σεμπά, το οποίο έδωσε την ευκαιρία στον Μάντζη να τρέξει στην αντεπίθεση. by Μανώλης Μουσουράκης
20:15
Ο Ιωνικός αγκαλιάζει την πρώτη του νίκη στη σεζόν! by Μανώλης Μουσουράκης
20:16
87' Διπλή αλλαγή για τον Ιωνικό. Οι Αντούνες και Νίκος Ιωαννίδης αντί των Σεμπά και Μάντζη. by Μανώλης Μουσουράκης
20:20
Πέντε τα λεπτά του έξτρα χρόνου, τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:23
Ελέγχει το παιχνίδι ο Ιωνικός. by Μανώλης Μουσουράκης
20:25
Τέλος στο ματς. Ο Ιωνικός θα πάρει σπουδαίο τρίποντο (0-2) -το πρώτο του στη σεζόν- χάρη στα δύο τέρματα του Μάντζη (56' και 84'). Καλύτεροι στο δεύτερο μέρος οι Νικαιώτες, οι οποίοι θα φτάσουν τους επτά βαθμούς -όσους έχουν και οι Κρητικοί- βγαίνοντας όμως από τη ζώνη υποβιβασμού. 12ος ο Ιωνικός, 13ος ο ΟΦΗ, στο +1 από τον Λεβαδειακό αμφότεροι, με την ομάδα της Βοιωτίας να έχει ένα ματς λιγότερο. by Μανώλης Μουσουράκης