Ατρόμητος-Άρης

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα Ατρόμητος-Άρης για την 11η αγωνιστική της Super League 1.

18:27
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση για την 11η αγωνιστική, ανάμεσα στον Ατρόμητο και τον Άρη! by Γιώργος Τσανάκας
18:27
Με 0-0 τελείωσε το πρώτο παιχνίδι της μεταξύ τους ιστορίας που έγινε στις 22 Οκτωβρίου 1972 στην Θεσσαλονίκη, όπως και οι δύο επόμενες συναντήσεις τους με γηπεδούχο τον Ατρόμητο. by Γιώργος Τσανάκας
18:28
Το 0-0 είναι και το δημοφιλέστερο σκορ στα μεταξύ τους παιχνίδια με γηπεδούχο τον Ατρόμητο, αφού υπάρχουν ακόμη δύο διαδοχικές αναμετρήσεις στο Περιστέρι με λευκές ισοπαλίες, το 2010-11 και το 2011-12. by Γιώργος Τσανάκας
18:28
Ο Άρης στις τρεις τελευταίες του επισκέψεις δεν έχει ηττηθεί από τον Ατρόμητο και έπειτα από δύο διαδοχικές ισοπαλίες με 2-2, πήρε τη νίκη με 3-1. by Γιώργος Τσανάκας
18:29
Τόσο οι τρεις νίκες του Ατρομήτου, όσο και οι πέντε του Άρη είναι όλες με διαφορετικό σκορ. Βέβαια και οι δύο έχουν νίκη με 4-2, σκορ που είναι το πιο παραγωγικό στις μεταξύ τους αναμετρήσεις με γηπεδούχο τον Ατρόμητο. by Γιώργος Τσανάκας
18:29
Ο Ατρόμητος είχε διατηρήσει το εντός έδρας αήττητο του μέχρι το προηγούμενο παιχνίδι του στο Περιστέρι, όπου ηττήθηκε με 2-0 από τον Βόλο. Αυτό ήταν το δεύτερο από τα πέντε εντός έδρας που δεν σκόραρε αυτή τη σεζόν, αφού είχε μείνει στο 0-0 με την Λαμία. by Γιώργος Τσανάκας
18:30
Περίπου 300 οπαδοί του Άρη βρίσκονται στο γήπεδο και κάθονται στην κερκίδα των φιλοξενούμενων. Υπήρξε μίνι ένταση, λεκτική, με αυτούς του Ατρομήτου, αλλά τίποτα το παραπάνω. by Γιώργος Τσανάκας
18:30
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Γιώργος Τσανάκας
18:31
Ατρόμητος (Κρις Κόλμαν): Γιαννιώτης – Κεσχρίντα, Χατζηϊσαΐας, Μαυρομμάτης, Ντε Μποκ – Γκονζάλες, Έρλινγκμαρκ, Κουέν – Κλωναρίδης, Ροτάριου, Ρομπάιγ. by Γιώργος Τσανάκας
18:31
Στον πάγκο οι Μάριτς, Κιβρακίδης, Σουάρες, Αθανασίου, Φριτζόνσον, Οικονομίδης, Κιάρτανσον, Μουνίθ, Τζαβίδας. by Γιώργος Τσανάκας
18:31
Άρης (Άλαν Πάρντιου): Κουέστα – Οντουμπάτζο, Μπράμπετς, Φαμπιάνο, Μαζικού – Νταμπό, Ετέμπο – Ματέο Γκαρσία, Ιτούρμπε, Μαντσίνι – Γκρέι. by Γιώργος Τσανάκας
18:31
Στον πάγκο οι Σιαμπάνης, Μανού Γκαρσία, Πίρσμαν, Καμάτσο, Πάλμα, Ντιόπ, Ζερβινιό, Εμπακατά, Ενκουλού. by Γιώργος Τσανάκας
18:32
Διαιτητής: Σπυρίδων Ζαμπαλάς Α’ Βοηθός: Αθανάσιος Θανασιάς Β’ Βοηθός: Δημήτριος Παγουρτζής 4ος: Στέφανος Κουμπαράκης VAR: Γεώργιος Τζοβάρας AVAR: Κωνσταντίνος Τριανταφύλλου by Γιώργος Τσανάκας
18:35
Τηλεοπτικά μπορείτε να παρακολουθήσετε το παιχνίδι από το Novasports 2, ενώ ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε μετάδοση του Χρήστου Κατριμουστάκη. by Γιώργος Τσανάκας
18:54
Σε πέντε λεπτά περίπου θα ξεκινήσει το παιχνίδι. by Γιώργος Τσανάκας
19:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
19:03
3' Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά. by Γιώργος Τσανάκας
19:08
8' Μέχρι στιγμής δεν έχει γίνει κάποια σπουδαία φάση. by Γιώργος Τσανάκας
19:09
9' Φάουλ για τον Άρη σε καλό σημείο. by Γιώργος Τσανάκας
19:11
10' Εκτέλεσε ο Ιτούρμπε, η μπάλα πέρασε απευθείας άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
19:12
11' O Ροτάριου έκλεισε προς τα μέσα και σούταρε από τα όρια της περιοχής, η μπάλα ψηλά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
19:13
Δίνει μπάλα και χώρο στο ξεκίνημα του ματς ο Ατρόμητος, θέλοντας να χτυπήσει στην κόντρα. by Γιώργος Τσανάκας
19:15
14' Γκοοολ για τον Άρη! Ο Φαμπιάνο παίρνει... παραμάζωμα στον αέρα τον Μαυρομμάτη και σκοράρει με κεφαλιά για το 1-0. by Γιώργος Τσανάκας
19:16
ΔΕΝ μετράει το ΓΚΟΛ! Έχει σκοράρει με το χέρι ο Φαμπιάνο όπως είπαν στον διαιτητή από το VAR! by Γιώργος Τσανάκας
19:20
Πρώτο εικοσάλεπτο στο Περιστέρι, παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε Ατρόμητο και Άρη. Καλύτεροι οι φιλοξενούμενοι, δίνουν χώρο οι γηπεδούχοι. by Γιώργος Τσανάκας
19:20
20' Κίτρινη στον Έντερ Γκονζάλες. by Γιώργος Τσανάκας
19:21
21' Ωραία εκτέλεση φάουλ του Μαντσίνι, έδιωξε η άμυνα του Ατρόμητου. by Γιώργος Τσανάκας
19:25
Έχει πέσει αισθητά ο ρυθμός στο τελευταίο πεντάλεπτο... Ο Άρης συνεχίζει να ελέγχει και να ψάχνει περισσότερο το γκολ από τον Ατρόμητο! by Γιώργος Τσανάκας
19:25
25' Σουτ του Μαντσίνι, η μπάλα πολύ άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
19:30
30' Κάρτα στον Μαντσίνι που βρήκε τον Κεσχρίντα στο πρόσωπο. by Γιώργος Τσανάκας
19:32
31' Ωραία ατομική προσπάθεια του Μαζικού, σπάει στον Μαντσίνι αλλά δεν κάνει καλή σέντρα ο τελευταίος υπό την πίεση του Χατζηϊσαΐα. by Γιώργος Τσανάκας
19:34
19:34
19:36
Δέκα λεπτά ακόμη για το ημίχρονο, τίποτα δεν έχει αλλάξει (0-0). by Γιώργος Τσανάκας
19:40
39' Αψιμαχία Γκρέι με Χατζηϊσαΐα στην περιοχή, «παίζετε» σωστά από τον διαιτητή. by Γιώργος Τσανάκας
19:43
Στην τελική ευθεία του πρώτου μέρους έχουμε μπει, με τον Ατρόμητο να... ξεμυτίζει αλλά χωρίς να φτιάξει κάτι το ιδιαίτερο. by Γιώργος Τσανάκας
19:43
43' Κάρτα στον Κούεν. by Γιώργος Τσανάκας
19:51
45'+1' Κοντά στο γκολ ο Άρης, αλλά ο Ιτούρμπε σπαταλά ακόμη μια φάση μέσα από την περιοχή! by Γιώργος Τσανάκας
19:52
Ημίχρονο στο Περιστέρι! Στο 0-0 ο Ατρόμητος και ο Άρης, με τους φιλοξενούμενους να είναι ανώτεροι αλλά να μην έχουν εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες τους. by Γιώργος Τσανάκας
19:52
19:52
19:57
Πέταξαν βεγγαλικά στους οπαδούς του Άρη αυτή του Ατρόμητου κατά τη διάρκεια της ανάπαυλας. by Γιώργος Τσανάκας
19:58
Οπαδοί του Ατρομήτου τώρα... μπούκαρα στον αγωνιστικό χώρο και προσέγγισαν αυτούς του Άρη, υπάρχουν και συμπλοκές με την αστυνομία. by Γιώργος Τσανάκας
20:02
20:08
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος! by Γιώργος Τσανάκας
20:08
46' Διπλή αλλαγή για τον Άρη: Εμπακατά και Μανού Γκαρσία μέσα, έξω οι Οντουμπάτζο και Νταμπό. by Γιώργος Τσανάκας
20:10
47' Γύρισμα του Εμπακατά, ο Γκρέι έκανε το πλασέ με τη μία αλλά δεν βρήκε εστία. by Γιώργος Τσανάκας
20:12
49' Κάθετη του Μανού προς τον Γκρέι, έδιωξε ο Μαυρομμάτης. by Γιώργος Τσανάκας
20:17
Έχει ξεθαρρέψει λίγο ο Ατρόμητος στο δεύτερο μέρος, παίζει πιο γρήγορα και έχει περιορίσει τα λάθη του στον χώρο του άξονα. by Γιώργος Τσανάκας
20:19
56' Φάση για τον Άρη! Ωραία σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, ο Γκρέι δεν αφήνει για τον Μαντσίνι που είχε... οπλίσει στο ύψος του δευτέρου δοκαριού! by Γιώργος Τσανάκας
20:22
60' Πολύ μεγάλη φάση για τον Ατρόμητο! Πρώτα με τακουνάκι ο Κούεν, μετά ο Ρομπάιγ εξ επαφής δεν μπορούν να νικήσουν τον Κουέστα! by Γιώργος Τσανάκας
20:25
63' Σουτ ο Ετέμπο, έδιωξε εντυπωσιακά ο Γιαννιώτης! by Γιώργος Τσανάκας
20:28
66' Καθυστερεί πολύ ο Ρομπάιγ στην αντεπίθεση και χάνει την ευκαιρία να απειλήσει. by Γιώργος Τσανάκας
20:29
66' Ενκουλού αντί Μπράμπετς για τον Άρη. by Γιώργος Τσανάκας
20:30
Αναμονή γιατί υπάρχει έλεγχος της φάσης, ο Ατρόμητος ζητάει πέναλτι σε χέρι του Γκρέι μέσα στην περιοχή. by Γιώργος Τσανάκας
20:31
Πάει για on field review ο διαιτητής. Η μπάλα βρίσκει στο χέρι του Γκρέι, να δούμε αν υπάρχει επιθετικό φάουλ νωρίτερα. by Γιώργος Τσανάκας
20:32
Τίποτα από τον διαιτητή, συνεχίζεται κανονικά το ματς! Ίσως θεωρεί πως υπάρχει πρώτα επιθετικό φάουλ του Μαυρομμάτη στον Γκρέι. by Γιώργος Τσανάκας
20:34
72' Ο Καμάτσο περνάει τον Γιαννιώτη, από την γραμμή του άουτ σχεδόν δεν καταφέρνει να γυρίσει σωστά την μπάλα και η άμυνα του Γιαννιώτη. by Γιώργος Τσανάκας
20:35
72' Πάλμα αντί Γκρέι για τον Άρη. by Γιώργος Τσανάκας
20:38
Τελευταίο τέταρτο, τίποτα δεν έχει αλλάξει από το ξεκίνημα. Παραμένει το 0-0 ανάμεσα στις δύο ομάδες. by Γιώργος Τσανάκας
20:39
Η... διαδικτυακή διαμαρτυρία του Ατρόμητου για τη φάση που ζήτησε πέναλτι! Εικόνα live 21972877/109056.jpg by Γιώργος Τσανάκας
20:43
80' Σέντρα-σουτ του Εμπακατά, έδιωξε σε κόρνερ ο Γιαννιώτης. by Γιώργος Τσανάκας
20:44
81' Απειλεί ο Ατρόμητος. Σουτ στην κίνηση του Κιάρτανσον, δύο-τρία μέτρα από την εστία η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
20:48
Στο 85' είμαστε, με τον Άρη να εντείνει την πίεσή του στα καρέ του Ατρομήτου. by Γιώργος Τσανάκας
20:49
86' Κόρνερ για τον Άρη. Μπροστά τα ψηλά κορμιά. by Γιώργος Τσανάκας
20:49
87' Κεφαλιά του Φαμπιάνο, μπλόκαρε ο Γιαννιώτης. by Γιώργος Τσανάκας
20:50
88' Οικονομίδης αντί Έρλινγκμαρκ και Μουνίθ αντί Κουέν για τον Ατρόμητο. by Γιώργος Τσανάκας
20:50
Ο Μουνίθ παίρνει την μπάλα να εκτελέσει φάουλ από πολύ καλό σημείο. by Γιώργος Τσανάκας
20:51
88' Σε κόρνερ εντυπωσιακά ο Κουέστα, λίγο έλειψε ο Μουνίθ στην πρώτη του επαφή να σκοράρει! by Γιώργος Τσανάκας
20:52
89' Κάρτα στον Μουνίθ. by Γιώργος Τσανάκας
20:53
6 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
20:54
90'+1' Σουτ του Καμάτσο, κακό, η μπάλα άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
20:55
90'+2' Γλιτώνει τη δεύτερη κίτρινη ο Φαμπιάνο για τράβηγμα στον Κιάρτανσον. by Γιώργος Τσανάκας
20:55
Αποβολή για τον Γιάννη Αγγελόπουλο, τεχνικό διευθυντή του Ατρομήτου. by Γιώργος Τσανάκας
20:55
Έχει κιτρινιστεί και κάποιος στον πάγκο του Άρη. by Γιώργος Τσανάκας
20:56
90'+3' Ωραία εκτέλεση του Μουνίθ, τελευταία στιγμή ο Ετέμπο σε κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
20:58
Ένα λεπτό ακόμα, ίσως έχουμε και έξτρα χρόνο. by Γιώργος Τσανάκας
20:58
90'+6' Μεγάλη φάση για τον Άρη, τεράστια επέμβαση του Γιαννιώτη! Ο Μανού Γκαρσια το σουτ μέσα από την περιοχή, έδιωξε δύσκολα ο κίπερ του Ατρόμητου παρότι δεν είχε το καλύτερο οπτικό πεδίο! by Γιώργος Τσανάκας
20:59
Τέλος στο ματς! Ατρόμητος και Άρης έμειναν ισόπαλοι χωρίς τέρματα (0-0) στο Περιστέρι και παίρνουν από έναν βαθμό. by Γιώργος Τσανάκας
21:01
Φωνάζει για τη διαιτησία ο Ατρόμητος, πρώτα για πέναλτι σε χέρι του Γκρέι και λίγο πριν το φινάλε για μη αποβολή του Φαμπιάνο. by Γιώργος Τσανάκας