Παναιτωλικός-Λεβαδειακός

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για την 11η αγωνιστική της Super League 1.

15:38
Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
15:40
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την αναμέτρηση του Παναιτωλικού με τον Λεβαδειακό, η οποία θα διεξαχθεί στο Αγρίνιο, για την 11η αγωνιστική της φετινής Super League! by Δημήτρης Παπαδήμας
15:46
Οι γηπεδούχοι βρίσκονται στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα, με 12 βαθμούς (3 νίκες, 3 ισοπαλίες και 4 ήττες), ενώ ο Λεβαδειακός είναι τελευταίος, με 6 βαθμούς (1 νίκη, 3 ισοπαλίες, 6 ήττες). by Δημήτρης Παπαδήμας
15:49
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων: Παναιτωλικός (Γιάννης Αναστασίου, 4-2-3-1): Ανέστης - Μπακάκης, Λάρσον, Κορνέλιους, Χουχούμης - Μλάντεν, Μάρτενσον - Σενγκέλια, Κολοβός, Νταγκό - Καρέλης Λεβαδειακός (Γιάσμινκο Βέλιτς, 4-4-1-1): Μάρκοβιτς - Τσάπρας, Βινίσιους, Λιάγκας, Μπάχανακ - Βρακάς, Χάμοντ, Σκβάρκα, Λούα Λούα - Σκβάρκα - Πετρέ by Δημήτρης Παπαδήμας
15:49
Αναπληρωματικοί Παναιτωλικού: Στεργιάκης, Αποστολάκης, Μόρσεϊ, Ντουάρτε, Χατζηθεωδορίδης, Φλόρες, Πέδρο, Λιάβας, Ξενιτίδης by Δημήτρης Παπαδήμας
15:50
Στον πάγκο για τον Λεβαδειακό: Στογιάνοβιτς, Σαντομιέρσκι, Βήχος, Δούμτσιος, Τσιριγώτης, Τζημόπουλος, Γιαννιώτας by Δημήτρης Παπαδήμας
15:51
Απουσία για τους Αγρινιώτες ο Ντίας, ενώ για τον Λεβαδειακό εκτός αποστολής έμειναν, εκτός από τους μακροχρόνια απόντες, οι Μουτίνιο, Μεχία και Παναγιώτου. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:54
Στα επίσημα του γηπέδου βρίσκεται και ο θρύλος Ρόναλντ Κούμαν, ως προσκεκλημένος του Γιάννη Αναστασίου! by Δημήτρης Παπαδήμας
15:56
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Άγγελος Ευαγγέλου, με βοηθούς τους Δημήτρη Σαμοΐλη και Πέτρο Πάτρα. Τέταρτος είναι ο Δημήτρης Μαλούτας και στο VAR ο Θανάσης Τζήλος. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:57
Ο Λεβαδειακός έρχεται από την πρώτη νίκη του στο φετινό πρωτάθλημα, 2-1 κόντρα στον Ατρόμητο, ενώ ο Παναιτωλικός την προηγούμενη εβδομάδα έφυγε με την ισοπαλία (1-1) από την έδρα του Ιωνικού. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:57
Οι δύο ομάδες και η διαιτητική τριάδα κάνουν τώρα την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:59
Συννεφιασμένος, αλλά όχι βροχερός ο καιρός στο Αγρίνιο. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:59
Ο Παναιτωλικός βράβευσε τους Γιώργο Βλάχο και Γρηγόρη Ζήση, για την προσφορά τους στην ομάδα. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:00
Έναρξη της αναμέτρησης στο Αγρίνιο! by Δημήτρης Παπαδήμας
16:01
1' Πρώτη επίσκεψη του Λεβαδειακού στην περιοχή των γηπεδούχων, ο Λούα Λούα σέντραρε συρτά, αλλά απομάκρυνε η άμυνα. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:03
Χωρίς νίκη από τις 3 Οκτωβρίου ο Παναιτωλικός, έρχεται από 5 διαδοχικές ανεπιτυχείς προσπάθειες, σε πρωτάθλημα και Κύπελλο. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:04
4' Ο Χουχούμης έδιωξε με ωραίο τάκλιν προ του Βρακά. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:07
7' Ο Λεβαδειακός έχει μπει πολύ καλά στο παιχνίδι, έχοντας την πρωτοβουλία των κινήσεων και την περισσότερη κατοχή. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:08
9' Πρώτο κόρνερ της αναμέτρησης, για τον Λεβαδειακό. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:09
Απευθείας άουτ η εκτέλεση. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:12
12' Σέντρα του Λούα Λούα από τα αριστερά, ανταπεξέρχεται σωστά η άμυνα των γηπεδούχων. Παραμένει ανώτερος ο Λεβαδειακός έως τώρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:12
Χωρίς κάποια μεγάλη ευκαιρία μπροστά στις δύο εστίες ακόμα. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:14
14' Ο Παναιτωλικός περιμένει τους αντιπάλους του, αλλά δεν έχει καταφέρει να πλησιάσει ακόμα με προϋποθέσεις την περιοχή των Βοιωτών. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:16
16' Ο Κολοβός πήρε φάουλ σε καλή θέση για μια σέντρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:17
16:18
18' Πρώτη κίτρινη κάρτα στον αγώνα, για τον Σενγκέλια του Παναιτωλικού. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:19
Ακόμα πεσμένος στο έδαφος ο Μπαχανάκ, μετά το δυνατό μαρκάρισμα του Σενγκέλια. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:19
Ο Κούμαν στα επίσημα του γηπέδου: by Δημήτρης Παπαδήμας
16:21
Πεσμένος στο χορτάρι ο Τσάπρας τώρα για τον Λεβαδειακό. Μπαίνει το ιατρικό επιτελείο των φιλοξενούμενων στον αγωνιστικό χώρο. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:22
Σηκώθηκε ο Τσάπρας, ενώ και ο Μπαχανάκ επέστρεψε στο ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:23
23' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, με τον Νταγκό να σεντράρει από τα αριστερά και τον Χάμοντ να σώζει με τάκλιν σουτ του Κολοβού από πολύ πλεονεκτική θέση. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:25
25' Σέντρα του Μπαχανάκ σε σώμα αμυντικού, κόρνερ για τον Λεβαδειακό. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:25
25' Ο Βρακάς εκτέλεσε, δεν πρόλαβε να πεταχτεί στην πορεία της μπάλας ο Λιάγκας. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:28
27' Ο Χουχούμης προσπάθησε να απειλήσει με μακρινό σουτ, η μπάλα πάνω στον Λιάγκα. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:28
28' Εκτέλεση φάουλ του Νταγκό, έδιωξε με κεφαλιά ο Βινίσιους. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:29
28' Κίτρινη κάρτα στον Νίκα, για μαρκάρισμα πάνω στον Κορνέλιους. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:30
Συμπληρώθηκε μισή ώρα παιχνιδιού στο Αγρίνιο, με την ευκαιρία του Κολοβού στο 23' να είναι η μοναδική του ματς έως τώρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:31
31' Ο Κολοβός πήρε την μπάλα με πλάτη στην εστία, αλλά την έχασε από Μπαχανάκ και Νίκα πριν προλάβει να εκτελέσει. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:32
Η ευκαιρία του Κολοβού και η κρίσιμη επέμβαση του Χάμοντ, στο 23': by Δημήτρης Παπαδήμας
16:35
35' Παραμένει αργός ο ρυθμός του αγώνα, με τον Παναιτωλικό να έχει ισορροπήσει μετά την ανωτερότητα του Λεβαδειακού στο πρώτο τέταρτο. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:36
35' Ο Χουχούμης πέρασε όμορφα και σέντραρε από τα αριστερά, έδιωξεσε κόρνερ με κεφαλιά ο Λιάγκας, προ του Καρέλη. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:36
36' Μακρινό σουτ του Μπακάκη, πολύ άστοχο. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:40
40' Ο Παναιτωλικός έχει πάρει εδώ και ώρα τα ηνία του ματς, έχοντας την κατοχή και προσπαθώντας να δημιουργήσει φάσεις μπροστά στην εστία του Μάρκοβιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:43
42' Μετά από λάθος πάσα του Κορνέλιους, ο Μπαχανάκ βρήκε χώρο και σέντραρε από τα αριστερά, κέρδος για την ομάδα του ένα κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:43
43' Μετά την εκτέλεση, ο Κορνέλιους έδιωξε με κεφαλιά. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:45
16:45
Ένα λεπτό καθυστέρηση στο πρώτο ημίχρονο. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:47
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Παναιτωλικός-Λεβαδειακός 0-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:49
Σε ένα ματς χωρίς καλό ρυθμό, ο Λεβαδειακός μπήκε καλύτερα και είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων στο πρώτο 20λεπτό, ενώ ο Παναιτωλικός ισορρόπησε στη συνέχεια, προσπαθώντας να δημιουργήσει φάσεις μπροστά στα καρέ των φιλοξενούμενων. Μοναδική μεγάλη ευκαιρία έως τώρα για τους γηπεδούχους, στο 23', όταν ο Χάμοντ έκανε κρίσιμη προβολή σε σουτ του Κολοβού από πολύ πλεονεκτική θέση. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:50
17:03
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:04
Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:06
49' Όπως και στο πρώτο ημίχρονο, ο Λεβαδειακός μπαίνει όντας πιο δραστήριος. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:08
50' Ο Βινίσιους πήρε την κεφαλιά μετά την εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:09
52' Σέντρα του Νταγκό και σουτ του Σενγκέλια στην κίνηση, πολύ άστοχο. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:12
54' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, με τον Καρέλη να χάνει το κοντρόλ εντός περιοχής αλλά να κάνει τη σέντρα για τον Μπακάκη, ο οποίος έπιασε την κεφαλιά από πλεονεκτική θέση, αλλά έστειλε την μπάλα άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:16
58' Μακρινό πλασέ του Νταγκό, κόντραρε στον Βινίσιους. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:16
Ο Παναιτωλικός ανεβάζει ρυθμό και προσπαθεί να απειλήσει. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:18
60' Κόρνερ για τον Λεβαδειακό, το 7ό του στο παιχνίδι. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:18
Πέρασε και αυτό ανεκμετάλλευτο. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:19
Η χαμένη ευκαιρία του Μπακάκη, λίγο νωρίτερα: by Δημήτρης Παπαδήμας
17:21
63' Ο Τσάπρας σέντραρε από τα δεξιά, με τον Ανέστη να μπλοκάρει προ του Σκβάρκα. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:22
64' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό, με τον Ντουάρτε να παίρνει τη θέση του Μλάντεν. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:24
66' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό, με τον Μόρσεϊ να παίρνει τη θέση του Νταγκό, ο οποίος δείχνει να πονάει. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:27
17:28
70' Μετά από εκτέλεση κόρνερ η μπάλα έφτασε στον Νίκα, αλλά το σουτ του απομακρύνθηκε από τον Χουχούμη. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:29
72' 9ο κόρνερ για τον Λεβαδειακό. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:30
Απομάκρυνε ξανά η άμυνα του Παναιτωλικού. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:31
72' Τεράστια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, μετά από αντεπίθεση ο Καρέλης βγήκε τετ-α-τετ με τον Μάρκοβιτς, με τον τερματοφύλακα του Λεβαδειακού να βγαίνει νικητή με εξαιρετική επέμβαση. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:31
Πεσμένος στο χορτάρι ο Ντουάρτε. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:32
Συγκρούστηκε με τον Πέτρε και δείχνει να πονάει, διακοπεί στο ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:33
Μπήκε φορείο για τον Ντουάρτε, ο οποίος λίγο νωρίτερα είχε μπει στο ματς ως αλλαγή. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:34
76' Διπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό, με Φλόρες και Ξενιτίδη να αντικαθιστούν Ντουάρτε και Κολοβό. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:35
78' καλή σέντρα του Μπαχανάκ από τα αριστερά, απομάκρυνε ο Λάρσον. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:37
Στο έδαφος ο Λούα Λούα τώρα, δεν μπορεί να συνεχίσει. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:37
80' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό, ο Γιαννιώτας στη θέση του Λούα Λούα. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:39
81' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, με τον Μόρσεϊ να σεντράρει συρτά από τα δεξιά και τον Κορνέλιους να κάνει την κοντινή προβολή, αλλά να στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:40
Η εξαιρετική επέμβαση στο Μάρκοβιτς στο τετ-α-τετ με τον Καρέλη: by Δημήτρης Παπαδήμας
17:42
84' Αντεπίθεση για τον Λεβαδειακό, με τον Γιαννιώτα να σεντράρει και τον Κορνέλιους να διώχνει σε κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:43
85' Φάση διαρκείας μέσα στη μεγάλη περιοχή του Παναιτωλικού, πιέζει ο Λεβαδειακός. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:43
86' Κίτρινη κάρτα στον Ξενιτίδη. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:45
Πεσμένος στο έδαφος ο Βινίσιους μετά το σκληρό μαρκάρισμα του Ξενιτίδη. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:46
Και η δεύτερη μεγάλη ευκαιρία του Παναιτωλικού, με την προβολή του Κορνέλιους: by Δημήτρης Παπαδήμας
17:48
90' Ο Μόρσεϊ μπήκε στην περιοχή του Λεβαδειακού, αλλά κόπηκε πριν προλάβει να κάνει τελική προσπάθεια. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:48
Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:50
90'+2' Ο Μπαχανάκ έδιωξε με κεφαλιά λίγο πριν ο Μόρσεϊ απειλήσει την εστία του Μάρκοβιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:50
Πεσμένος στο έδαφος ο τερματοφύλακας του Λεβαδειακού. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:53
90'+4' Διπλή αλλαγή για τον Λεβαδειακό, Τζημόπουλος και Τσιριγώτης αντί των Πέτρε και Σκβάρκα. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:54
90'+6' Πιέζει ο Παναιτωλικός τώρα, ψάχνοντας τη νικητήριο γκολ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:55
90'+7' Δυνατό σουτ του Φλόρες, πάνω από την εστία του Μάρκοβιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:56
90'+8' Σέντρα του Σενγκέλια και κεφαλιά του Ξενιτίδη, άστοχή. by Δημήτρης Παπαδήμας