ΠΑΣ Γιάννινα-Άρης

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για την 13η αγωνιστική της Super League 1.

15:18
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση για την 13η αγωνιστική της Super League, ανάμεσα στον ΠΑΣ Γιάννινα και τον Άρη! by Αναστασία Βοσνάκη
15:19
Ο ΠΑΣ Γιάννινα και ο Άρης έχουν συναντηθεί 23 φορές στην ιστορία της Α’ Εθνικής/Super League και η ομάδα της Ηπείρου έχει επικρατήσει στις 11 από αυτές τις αναμετρήσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
15:19
Το 1-0 είναι το αγαπημένο σκορ για τον Άρη, αφού οι τέσσερις από τις έξι νίκες του είναι με αυτό το αποτέλεσμα, ενώ για τον ΠΑΣ Γιάννινα είναι το 2-0, με το οποίο έχει επικρατήσει 5 φορές. Στην δεύτερη θέση για τους γηπεδούχους είναι το 2-1 με τέσσερις επαναλήψεις. by Αναστασία Βοσνάκη
15:19
Οι περισσότερες ισοπαλίες τους είναι με 0-0, αφού υπάρχουν 5 μεταξύ τους παιχνίδια που έχουν ολοκληρωθεί χωρίς γκολ. by Αναστασία Βοσνάκη
15:20
Η ομάδα του Θανάση Στάικου γνώρισε την ήττα με 2-1 την προηγούμενη αγωνιστική από τον Βόλο και βρίσκεται στην 10η θέση της βαθμολογίας με 9 πόντους. Αναζητά μια νίκη που θα την δώσει «ανάσα» και θα ξεφύγει από τη ζώνη του υποβιβασμού. by Αναστασία Βοσνάκη
15:20
Μέχρι στιγμής μετράει 2 νίκες, 3 ισοπαλίες και 7 ήττες. Εκτός είναι ο τιμωρημένος Καραχάλιος (αντιμετωπίζει και πρόβλημα στον τετρακέφαλο), ο τραυματίας Λώλης που αναμενόταν επίσης να απουσιάσει λόγω της θλάσης που υπέστη και οι γνωστοί πέντε τραυματίες που δεν αναμενόταν να ξεπεράσουν τα προβλήματά τους. Δηλαδή οι Πριόρ, Κιάκος, Ριένστρα και οι μακροχρόνια τραυματίες Κόντε και Λεό. by Αναστασία Βοσνάκη
15:21
Από την άλλη, ο Άρης πήρε εμφατική νίκη με 5-0 κόντρα στη Λαμία, κάτι που δίνει σημαντική ώθηση και ψυχολογία για την συνέχεια. Οι Θεσσαλονικείς θέλουν να εδραιωθούν για τα καλά στην εξάδα, αλλά και να εκμεταλλευτούν το αποτέλεσμα του ΠΑΟΚ-Βόλος. by Αναστασία Βοσνάκη
15:21
Οι «κίτρινοι» βρίσκονται στην 6η θέση με 18 βαθμούς, ενώ μετράνε 5 νίκες, 3 ισοπαλίες και 4 ήττες. Ο Άλαν Πάρντιου δεν υπολογίζει στις υπηρεσίες του Ντάνιελ Μαντσίνι, ο οποίος έμεινε εκτός αποστολής μετά από απόφαση της διοίκησης. Εκτός έμειναν επίσης οι Ντουκουρέ, Ντιόπ, Ροντρίγκες, Χαΐροβιτς, Τανούλης, Χατζηιωάννου, Παναγίδης, Καρακασίδης. by Αναστασία Βοσνάκη
15:22
Διαιτητής: Μαλούτας, Καραγκιζόπουλος, Τζιουβάρας, 4ος Τσιμεντερίδης, VAR: Τζήλος, Καλαμπόκης by Αναστασία Βοσνάκη
15:22
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
15:23
ΠΑΣ Γιάννινα (Θανάσης Στάικος): Αθανασίου, Σόρια, Παντελάκης, Εραμούσπε, Πήλιος, Μπιλμπάο, Μπαγκαλιάνης, Μορέιρα, Παμλίδης, Τζίμας, Μπάλαν. by Αναστασία Βοσνάκη
15:23
Στον πάγκο οι Σούλης, Ροσέρο, Ποζνάνσκι, Φοφανά, Τσαβος, Τσίρης, Μπακαδήμας, Λιάσος, Σταματελόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
15:23
Άρης (Άλαν Πάρντιου): Κουέστα, Εμπακατά, Ενκουλού, Φαμπιάνο, Πίρσμαν, Ετέμπο, Μάνου Γκαρθία, Ματέο Γκαρσία, Ζερβινιό, Καμάτσο, Πάλμα. by Αναστασία Βοσνάκη
15:24
Στον πάγκο οι Σιαμπάνης, Γκρέι, Ιτούρμπε, Μαζικού, Μπράμπετς, Νταμπό, Οντουμπάτζο, Σγουρός, Μαρμαρίδης. by Αναστασία Βοσνάκη
16:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
16:05
5' Ωραίο δυνατό σουτ ο Καμάτσο, η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:07
8' Φάουλ για τον ΠΑΣ σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
16:08
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
16:08
9' Κίτρινη ο Φάμπιανο. by Αναστασία Βοσνάκη
16:13
13' Καλός ο ρυθμός μέχρι στιγμής στο παιχνίδι. by Αναστασία Βοσνάκη
16:15
15' Συρτό σουτ ο Πάλμα, η μπάλα στα σώματα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:20
20' Κίτρινη ο Εραμούσπε για χτύπημα στον Μάνου Γκαρθία. by Αναστασία Βοσνάκη
16:22
22' Δυνατό σουτ ο Καμάτσο, βγαίνει και μπλοκάρει ο Αθανασίου. by Αναστασία Βοσνάκη
16:23
23' Ο Παντελάκης είναι στο έδαφος και δέχεται τις πρώτες βοήθειες, μετά από διεκδίκηση που είχε με τον Γκαρθία νωρίτερα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:24
16:24
25' Ευκαιρία για τον Άρη! Κάθετη του Πίρσμαν, δεν ήταν κανένας συμπαίκτης του εκεί να σκοράρει! by Αναστασία Βοσνάκη
16:26
16:27
28' Κόρνερ για τον ΠΑΣ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:28
Ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
16:30
Συμπληρώσαμε τη μισή ώρα και το 0-0 παραμένει στο ματς! by Αναστασία Βοσνάκη
16:31
16:32
32' Κακό σουτ του Ματέο Γκαρσία, μπλόκαρε ο Αθανασίου. by Αναστασία Βοσνάκη
16:33
34' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Σουτ του Σόρια, έδιωξε με υπερένταση ο Κουέστα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:36
36' Κόρνερ για τον Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
16:37
16:39
39' Δυνατό σουτ ο Μπιλμπάο, μπλόκαρε ο Κουέστα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:44
16:44
44' Σέντρα ο Πήλιος, δεν βρήκε κανείς την μπάλα, η οποία στην συνέχεια πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:45
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
16:46
Ημίχρονο στα Γιάννενα! ΠΑΣ-Άρης 0-0! Επιστρέφουμε σε λίγο... by Αναστασία Βοσνάκη
17:03
Σέντρα στο δεύτερο μέρος του παιχνιδιού! by Αναστασία Βοσνάκη
17:03
46' Στη θέση του Καμάτσο, περνάει ο Οντουμπάτζο για τον Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
17:07
49' Ωραίο κοντινό σουτ του Ζερβινιό, η μπάλα πέρασε ξυστά από την εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
17:09
52' Κόρνερ για τον Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
17:10
Εκτέλεσε ο Πάλμα, έδιωξε ο Παντελάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
17:11
Πιέζει ψηλά ο Άρης, δυσκολεύεται ο ΠΑΣ στην κυκλοφορία της μπάλας. by Αναστασία Βοσνάκη
17:14
Ωραίο στιγμιότυπο με τον Στάικο να κοντρολάρει με το τακουνάκι την μπάλα! by Αναστασία Βοσνάκη
17:15
58' Πέναλτι για τον Άρη! Ο Οντουμπάτζο παίρνει τις κόντρες, κάνει μια κοφτή ντρίμπλα και πέφτει στην περιοχή μετά από πάτημα του Μπιλμπάο. Φωνάζουν στον ΠΑΣ, τους δείχνει την ενδοεπικοινωνία ο Μαλούτας πως αν δεν υπάρχει κάτι θα του το πούνε. by Αναστασία Βοσνάκη
17:16
Περιμένει ακόμη ο Μαλούτας, διαμαρτύρονται έντονα οι γηπεδούχοι... by Αναστασία Βοσνάκη
17:17
Το VAR του λέει πως είναι σωστή η απόφαση. Ο Φαμπιάνο στην μπάλα! by Αναστασία Βοσνάκη
17:17
60' Γκοοολ για τον Άρη! Ο Φαμπιάνο με δυνατή εκτέλεση και λίγο δεξιά από το κέντρο, νικά τον Αθανασίου που πέφτει στην αντίθετη πλευρά! by Αναστασία Βοσνάκη
17:19
Προβάδισμα για τον Άρη μέσα στα Γιάννενα, να δούμε πως θα διαχειριστεί το αποτέλεσμα η ομάδα του Πάρντιου και πως θα αντιδράσει ο ΠΑΣ! by Αναστασία Βοσνάκη
17:22
64' Μέσα ο Ροσέρο, έξω ο Μπαγκαλιάνης για τον ΠΑΣ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:24
67' Κίτρινη ο Εμπακατά. by Αναστασία Βοσνάκη
17:24
67' Φάουλ για τον ΠΑΣ σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:25
Εκτέλεσε ο Μορέιρα, έκοψε η άμυνα του Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
17:27
70' Φάουλ για τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
17:27
Εκτέλεσε ξανά ο Μορέιρα, έδιωξαν οι παίκτες του Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
17:28
70' ΤΕΡΑΣΤΙΑ χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Κανείς παίκτης του Άρη δεν μπορεί να διώξει, ο Μορέιρα δεν σκοράρει εξ επαφής, ενώ ο Φαμπιάνο προλαβαίνει και τον Παμλίδη στη μικρή περιοχή! by Αναστασία Βοσνάκη
17:30
72' Αλλαγή για τον Άρη, Νταμπό μέσα, Γκαρθία έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
17:31
74' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Δεν πιάνει το ψαλιδάκι ο Ροσέρο, συνεχίζεται η σύγχυση στην άμυνα του Άρη αλλά τελικά ο Φαμπιάνο απομακρύνει. by Αναστασία Βοσνάκη
17:32
75' ΚΙ ΑΛΛΗ μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ!! Σουτ του Τζίμα διώχνει ο Κουέστα, ο Μπάλαν παίρνει το ριμπάουντ από το ύψος του πέναλτι και σουτάρει, η μπάλα πηγαίνει προς τα δίχτυα αλλά κοντράρει στον Φαμπιάνο τελευταία στιγμή και περνά κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:34
76' Φοβερό σουτ ο Μορέιρα, διώχνει εντυπωσιακά ο Κουέστα! Ο ΠΑΣ σφυροκοπάει την εστία του Άρη! by Αναστασία Βοσνάκη
17:34
17:35
78' Σουτ ο Πίρσμαν, ο Αθανασίου διώχνει σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:36
79' Έξω ο Ζερβινιό, μέσα ο Γκρέι για τον Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
17:36
79' Γκοοολ για τον Άρη! Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Νταμπό κάνει κεφαλιά πάσα και ο Ενκουλού από κοντά σκοράρει με το κεφάλι για το 2-0. by Αναστασία Βοσνάκη
17:37
Κόντρα στη ροή του αγώνα ο Άρης βρίσκει δεύτερο τέρμα, με τον ΠΑΣ να πληρώνει την κάκιστη αμυντική του λειτουργία στη συγκεκριμένη φάση. by Αναστασία Βοσνάκη
17:38
81' Γκοοολ για τον Άρη! Ο Αθανασίου κάνει αρχικά φοβερή επέμβαση, στη συνέχεια ο Οντουμπάτζο παίρνει την κεφαλιά και στην προσπάθειά του ο Εραμούσπε στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. by Αναστασία Βοσνάκη
17:42
84' Νέα μεγάλη φάση για τον Άρη. Γύρισμα του Γκρέι, ο Νταμπό από το ύψος του πέναλτι αστοχεί ενώ ήταν αμαρκάριστος! by Αναστασία Βοσνάκη
17:45
87' Φοφανά αντί Παμλίδη και Τσίρης αντί Τζίμα για τον ΠΑΣ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:47
90' Κάρτα στον Ετέμπο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:48
4 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:50
90'+3' Γκοοολ για τον Άρη! Βρίσκει και τέταρτο γκολ ο Άρης, αυτή τη φορά με πλασέ του Ματέο Γκαρσία μέσα από την περιοχή μετά από γύρισμα του Γκρέι! by Αναστασία Βοσνάκη
17:52
Τέλος στο ματς! Ο Άρης επικράτησε με το εμφατικό 4-0 του ΠΑΣ στα Γιάννενα, πετυχαίνοντας τη δεύτερη σερί νίκη του στο πρωτάθλημα. by Αναστασία Βοσνάκη