Λαμία-Παναιτωλικός

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για την 13η αγωνιστική της Super League 1.

17:47
17:50
Είμαι ο Δημήτρης Κάππας και μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση της Λαμίας απέναντι στον Παναιτωλικό, για την 13η αγωνιστική της Super League 1. by www.sport-fm.gr
17:52
Αυτό θα είναι το τελευταίο παιχνίδι των δύο ομάδων πριν τη διακοπή για το Παγκόσμιο Κύπελλο. by www.sport-fm.gr
17:55
17:55
ΠΑΣ Λαμία (Τζανλούκα Φέστα): Σαράνοφ, Σιμόν, Αντέτζο, Κορνέζος, Γκοράνοφ, Σίλβα, Τζανδάρης, Νούνιες, Ντε Βινσέντι, Τσιλούλης, Μανούσος. Παναιτωλικός (Γιάννης Αναστασίου): Ανέστης, Μπακάκης, Λάρσον, Κορνέλιους, Χουχούμης, Μάρτεσον, Φλόρες, Ντίας, Μόρσει, Νταγκό, Καρέλης. by www.sport-fm.gr
17:58
18:00
Η σημερινή ημέρα είναι ιδιαίτερα ξεχωριστή για τον Ντέρεκ Κορνέλιους, ο οποίος κλήθηκε στην εθνική ομάδα του Καναδά ενόψει του Παγκοσμίου Κυπέλλου και γίνεται ο πρώτος εν ενεργεία παίκτης του Παναιτωλικού που πηγαίνει σε Μουντιάλ. by www.sport-fm.gr
18:01
18:01
18:03
18:06
4' Πρώτη υποψία απειλής για τη Λαμία, με τον Ανέστη να βγαίνει και μπλοκάρει την μπάλα, ύστερα από σέντρα του Γκοράνοφ. by www.sport-fm.gr
18:06
18:07
18:08
7' ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό με τον Καρέλη να ανοίγει το σκορ για την ομάδα του! by www.sport-fm.gr
18:10
Ο Χουχούμης έκανε μια βαθιά μπαλιά, ο Ντίας «έκοψε» τη σωστή στιγμή για τον Καρέλη, ο οποίος πάτησε περιοχή και ωραίο πλασέ άνοιξε το σκορ. by www.sport-fm.gr
18:13
12' ΓΚΟΛ για τη Λαμία με τον Ντε Βινσέντι να ισοφαρίζει για τους γηπεδούχους! by www.sport-fm.gr
18:14
Ο Ντε Βινσέντι πήρε την μπάλα εκτός περιοχής, πάτησε σε αυτή κάνοντας μια εξαιρετική προσποίηση, και με ένα εξαιρετικό σουτ νίκησε τον Ανέστη για το 1-1. by www.sport-fm.gr
18:17
15' Η Λαμία προσπάθησε να απειλήσει, ωστόσο οι αμυντικοί του Παναιτωλικού δεν άφησαν τον Τσιλούλη να εκτελέσει by www.sport-fm.gr
18:18
18:19
Οι ποδοσφαιριστές του Παναιτωλικού αμύνθηκαν σωστά, με τον Φλόρες να προστατεύει την μπάλα και να την αφήνει να περάσει άουτ. by www.sport-fm.gr
18:21
18:22
18:23
Έχει συμπληρωθεί το πρώτο μισό του ημιχρόνου, με τις δύο ομάδες να έχουν πετύχει ήδη από ένα τέρμα. by www.sport-fm.gr
18:25
Από το γκολ του Ντε Βινσέντι και μετά το παιχνίδι είναι μοιρασμένο, με την Λαμία να προσπαθεί να πάρει την πρωτοβουλία των κινήσεων. by www.sport-fm.gr
18:29
18:29
18:30
18:31
30' ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό με τον Καρέλη να είναι εύστοχος από την άσπρη βούλα! by www.sport-fm.gr
18:33
Με τα δύο σημερινά του γκολ, ο Νίκος Καρέλης φτάνει τα εννέα και γίνεται πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος, ξεπερνώντας τον Αϊτόρ. by www.sport-fm.gr
18:33
32' Κίτρινη κάρτα στον Κορνέλιους για μαρκάρισμα στον Τζανδάρη αρκετά έξω από την περιοχή των φιλοξενούμενων. by www.sport-fm.gr
18:35
33' Το φάουλ εκτελέστηκε, ο Τσιλούλης έκανε το σουτ με τον Ανέστη να μπλοκάρει σταθερά. Οι παίκτες της Λαμίας ζήτησαν πέναλτι για μαρκάρισμα στον Τσιλούλη, με τον διαιτητή να έχει διαφορετική άποψη. by www.sport-fm.gr
18:37
18:38
18:43
41' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό με τον Νταγκό να πατά περιοχή από τα δεξιά και να πλασάρει, με τον Σαράνοφ να είναι στη σωστή θέση και να αποκρούει με τα πόδια by www.sport-fm.gr
18:43
18:44
18:45
44' Η Λαμία προσπάθησε να απειλήσει δις, με τους παίκτες του Παναιτωλικού να απομακρύνουν και τις δύο φορές των κίνδυνο. by www.sport-fm.gr
19:07
47' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό με τον Νταγκό από ευνοϊκή θέση να μην καταφέρνει να βρει εστία. by www.sport-fm.gr
19:11
Ο Παναιτωλικός πρεσάρει ψηλά στην άμυνα της Λαμίας, αναγκάζοντας τους παίκτες του Τζανλούκα Φέστα να κάνουν λάθη σε επικίνδυνα σημεία. by www.sport-fm.gr
19:12
52' Φοβερή ευκαιρία για τη Λαμία, με τον Νούνιες με το κεφάλι από πολύ κοντά να μην μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα του Ανέστη. by www.sport-fm.gr
19:13
19:15
55' Σουτ του Σενγκέλια, με την μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει σε κόρνερ by www.sport-fm.gr
19:17
57' Διπλή αλλαγή για τη Λαμία: Μποάκι και Ασκόφσκι στη θέση των Νούνιες και Μανούσου by www.sport-fm.gr
19:17
57' Νέα ευκαιρία με τη Λαμία, με το σουτ του Τσιλούλη εκτός περιοχής να περνά πάνω από την εστία του Ανέστη. by www.sport-fm.gr
19:18
58' Σύγκρουση Λάρσον-Μποάκι με το ιατρικό επιτελείο των δύο ομάδων να εισέρχεται στον αγωνιστικό χώρο για τις πρώτες βοήθειες. by www.sport-fm.gr
19:21
19:21
19:22
19:25
Σύμφωνα με την Cosmote TV, o Μποάκι ίσως αντιμετωπίζει πρόβλημα στο αναπνευστικό, μετά τη σύγκρουση με τον Λάρσον by www.sport-fm.gr
19:27
19:28
67' Καλή ευκαιρία για τη Λαμία, με την κεφαλιά του Γιακουμάκη να καταλήγει στα χέρια του Ανέστη. by www.sport-fm.gr
19:28
19:29
Ο ρυθμός έχει πέσει αισθητά, ενώ έχουν υπάρξει και πολλές διακοπές στο παιχνίδι. by www.sport-fm.gr
19:31
19:32
19:33
19:33
19:35
19:37
76' Διπλή αλλαγή για τη Λαμία: Τσιλούλης, Ντε Βιντέντι περνούν εκτός, στη θέση τους οι Καραμάνος και Μαρμεντίνι. by www.sport-fm.gr
19:38
Σε θέση αριστερού εξτρεμ θα αγωνιστεί ο Χατζηθεοδωρίδης, πίσω του ο Χουχούμης. by www.sport-fm.gr
19:39
78' Χαμένο τετ-α-τετ για τον Παναιτωλικό, με τον Σενγκέλια να μην μπορεί να νικήσει τον Σαράνοφ. by www.sport-fm.gr
19:39
19:40
19:41
81' Το σουτ του Μαρμεντίνι κοντράρει και καταλήγει κόρνερ, το οποίο περνά ανεκμεττάλευτο. by www.sport-fm.gr
19:43
19:44
84' Οι παίκτες της Λαμίας απομάκρυναν και προσπάθησαν να βγουν στην αντεπίθεση, χωρίς να το καταφέρουν. by www.sport-fm.gr