Ολυμπιακός-ΑΕΚ

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για την 13η αγωνιστική της Super League 1.

18:20
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε το μεγάλο ντέρμπι της 13ης και τελευταίας αγωνιστικής του πρώτου γύρου ανάμεσα στον Ολυμπιακό και την ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
18:23
Αναμένουμε πολύ ενδιαφέρουσα αναμέτρηση, με τις δύο ομάδες να είναι ανεβασμένες και σε... καλό φεγγάρι όπως λέμε. by Γιώργος Τσανάκας
18:25
Η ΑΕΚ βρίσκεται στη 2η θέση με 28 βαθμούς, ενώ ο Ολυμπιακός μία θέση πιο κάτω και στο -4 από τους «κιτρινόμαυρους». by Γιώργος Τσανάκας
18:25
Αμφότεροι, προέρχονται από νίκη: Ο Ολυμπιακός 1-0 εκτός έδρας κόντρα στον Λεβαδειακό, η ΑΕΚ 3-0 εντός τον ΟΦΗ. by Γιώργος Τσανάκας
18:36
Ολυμπιακός και ΑΕΚ θα συναντηθούν για 66η φορά στην ιστορία τους με γηπεδούχο τον Ολυμπιακό στην Α’ Εθνική/Super League. by Γιώργος Τσανάκας
18:37
Οι Ερυθρόλευκοι έχουν υπερασπιστεί την έδρα τους στα τελευταία επτά ματς, με έξι νίκες και μια ισοπαλία, ενώ δεν έχουν δεχθεί γκολ στα πέντε από αυτά. Οι αναμετρήσεις με απαραβίαστη εστία για τον Ολυμπιακό είναι διαδοχικές και από τις 17 Φεβρουαρίου 2019 που σκόραρε ο Πόνσε στο 4-1 υπέρ της ομάδας του Πειραιά, μεσολάβησαν πέντε παιχνίδια μέχρι το περσινό 1-1 στα Playoffs και το γκολ του Σιμάνσκι. by Γιώργος Τσανάκας
18:37
Με αυτό το διάστημα χωρίς γκολ, η ΑΕΚ ισοφάρισε την αρνητική επίδοση που είχε δημιουργήσει για πρώτη φορά από τις 20 Μαρτίου 2011, έως τι 2 Οκτωβρίου 2016 με πέντε αγώνες χωρίς να σημειώσει γκολ σε πέντε ματς. by Γιώργος Τσανάκας
18:37
Ο Ολυμπιακός έχει 38 νίκες, με τις περισσότερες από αυτές να είναι με 3-0 και 2-0, σκορ που έχουν επαναληφθεί 9 φορές. Μεταξύ τους υπάρχουν μόλις τρία ματς που έχουν τελειώσει χωρίς να σημειωθεί τέρμα, ενώ η δημοφιλέστερη ισοπαλία τους είναι με 1-1. by Γιώργος Τσανάκας
18:37
Η τελευταία φορά που δε σημειώθηκε γκολ σε Ολυμπιακός – ΑΕΚ ήταν στις 30 Μαΐου 1999. by Γιώργος Τσανάκας
18:46
18:46
18:55
Στον αγωνιστικό χώρο για ζέσταμα οι δύο ομάδες. Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες! by Γιώργος Τσανάκας
19:00
Ολυμπιακός (Μίτσελ): Πασχαλάκης - Αβιλα, Παπασταθόπουλος, Ντόι, Ρέαμπτσουκ - Εμβιλά, Ινμπόμ Χουάνγκ - Μασούρας, Χάμες, Μπιέλ - Μπακαμπού. by Γιώργος Τσανάκας
19:00
Με συνταγή... Λεωφόρου ο Ολυμπιακός απέναντι στην ΑΕΚ! by Γιώργος Τσανάκας
19:00
ΑΕΚ (Ματίας Αλμέιδα): Αθανασιάδης - Ρότα, Βίντα, Μουκουντί, Μοχαμάντι - Άμραμπατ, Πινέδα, Γιόνσον, Γκατσίνοβιτς - Αραούχο, Λιβάι. by Γιώργος Τσανάκας
19:01
Με αλλαγές λόγω των τραυματισμών η ΑΕΚ στο Φάληρο. by Γιώργος Τσανάκας
19:01
Στον πάγκο για τον Ολυμπιακό οι Τζολάκης, Ρέτσος, Μπουχαλάκης, Φορτούνης, Ελ Αραμπί, Βρουσάι, Αμπού Καμαρά, Σαμασέκου, Γκ. Ροντρίγκες. by Γιώργος Τσανάκας
19:02
Στον πάγκο για την ΑΕΚ οι Στάνκοβιτς, Μήτογλου, Χατζισαφί, Σιντιμπέ, Τζαβέλλας, Φράνσον, Μάνταλος, Γαλανόπουλος, Φαν Βέερτ. by Γιώργος Τσανάκας
19:03
Διαιτητής είναι ο Νάιμπεργκ (Σουηδία). Βοηθοί οι συμπατριώτες του Μπέιγκι, Σόντερκβιστ και τέταρτος ο Κουμπαράκης. Στο VAR οι Γιουγκ, Παπαδάκης. by Γιώργος Τσανάκας
19:06
19:08
Σε ένα εικοσάλεπτο θα ξεκινήσει το παιχνίδι στο Γ. Καραϊσκάκης. by Γιώργος Τσανάκας
19:12
Στο σχόλιο του αγώνα θα είναι και οι Αποστόλης Λιβάνιος, Κώστας Μιαούλης. by Γιώργος Τσανάκας
19:15
Όρκος νίκης από τους παίκτες της ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
19:16
Έφυγαν για τα αποδυτήρια οι παίκτες της ΑΕΚ, για τις τελευταίες οδηγίες πριν την έναρξη της μεγάλης αναμέτρησης by Γιώργος Τσανάκας
19:16
Το ίδιο συμβαίνει ακολούθως και με τους παίκτες του Ολυμπιακού by Γιώργος Τσανάκας
19:21
Σε δέκα λεπτά ξεκινάει το μεγάλο ματς! by Γιώργος Τσανάκας
19:28
Εντυπωσιακή ατμόσφαιρα από τους οπαδούς του Ολυμπιακού. by Γιώργος Τσανάκας
19:29
Δεκάδες καπνογόνα άναψαν, θα υπάρξει μίνι καθυστέρηση λογικά στη σέντρα. by Γιώργος Τσανάκας
19:38
Σιγά-σιγά θα ξεκινήσει το ματς, με την ατμόσφαιρα να καθαρίζει αρκετά. by Γιώργος Τσανάκας
19:38
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
19:39
1' Λάθος του Χάμες που διαμαρτύρεται για φάουλ, πάει να μπει στην περιοχή ο Λιβάι αλλά ο Ντόι κόβει και κερδίζει το φάουλ. by Γιώργος Τσανάκας
19:41
3' Πάει να περάσει έξυπνη μπαλιά ο Χουάνγκ, κόβει ωραία ο Βίντα. Στην κόντρα ταχύτατα η ΑΕΚ, γύρισμα του Ρότα που κοντράρει και περνάει ανεκμετάλλευτο. by Γιώργος Τσανάκας
19:44
5' Κόρνερ κερδίζει ο Ολυμπιακός. Ο Χάμες στον Μπιέλ, αυτός στον Ρέαμπτσουκ και σουτ του τελευταίου, που κοντράρει. Στην εξέλιξη της φάσης, ο Μολδαβός κερδίζει φάουλ από τον Άμραμπατ έξω από την περιοχή. by Γιώργος Τσανάκας
19:44
19:44
Ανεκμετάλλευτη πέρασε η στατική φάση του Ολυμπιακού, ο Σωκράτης έκανε επιθετικό φάουλ. by Γιώργος Τσανάκας
19:46
8' Απειλεί η ΑΕΚ! Ο Λιβάι κάνει το διαγώνιο σουτ, διώχνει με υπερένταση ο Πασχαλάκης. Ως μη γενόμενη η φάση, οφσάιντ υποδείχτηκε ο φορ της ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
19:48
10' Δυνατό φάουλ του Μασούρα στον Γκατσίνοβιτς για να κόψει την κόντρα. by Γιώργος Τσανάκας
19:48
Πολλές οι παρατηρήσεις από τον διαιτητή στο ξεκίνημα που δείχνει πως δεν θέλει να κάνει χρήση των καρτών του από νωρίς. by Γιώργος Τσανάκας
19:49
11' Κόρνερ για την ΑΕΚ. Το πρώτο της στο ματς, ένα έχει και ο Ολυμπιακός. by Γιώργος Τσανάκας
19:49
Ανεκμετάλλευτο πέρασε για την Ένωση. by Γιώργος Τσανάκας
19:50
12' Μακρινό σουτ του Άμραμπατ, δεν ανησύχησε ο Πασχαλάκης. by Γιώργος Τσανάκας
19:52
13' Ωραία κίνηση του Ντόι ανάμεσα σε δύο αντιπάλους, κερδίζει και το φάουλ από το τράβηγμα του Άμραμπατ. Δίνουν το χέρι οι δύο ποδοσφαιριστές. by Γιώργος Τσανάκας
19:52
Αρκετή ένταση και δυνατές μονομαχίες ως τώρα στον αγωνιστικό χώρο, πραγματικό ντέρμπι. by Γιώργος Τσανάκας
19:53
Και πολλές... λατινοαμερικάνικες μονομαχίες ανάμεσα σε Χάμες και Πινέδα! by Γιώργος Τσανάκας
19:54
16' Πολύ μεγάλη φάση για την ΑΕΚ! Κάθετη του Γκατσίνοβιτς, ο Λιβάι τρυπώνει ανάμεσα στα δύο στόπερ του Ολυμπιακού και κάνει το πλασέ, αλλά είναι αδύναμο και ο Σωκράτης προλαβαίνει να διώξει πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή. by Γιώργος Τσανάκας
19:55
17' Τρομερή μπαλιά του Χουάνγκ που βγάζει ταχύτατα στην κόντρα τον Ολυμπιακό με τον Μασούρα, αλλά ο Έλληνας μεσοεπιθετικός καθυστερεί υπερβολικά πολύ και η άμυνα της ΑΕΚ καθαρίζει τη φάση. by Γιώργος Τσανάκας
19:57
19' Μεγάλη φάση για την ΑΕΚ! Τρομερή συνεργασία των παικτών της ΑΕΚ, ο Γκατσίνοβιτς πατά στον Ρότα και τον βγάζει φάτσα με τον Πασχαλάκη αλλά ο κίπερ του Ολυμπιακού το βγάζει με τα πόδια! by Γιώργος Τσανάκας
19:58
Εξαιρετικά τα πρώτα 20' από την ΑΕΚ που έχει κατορθώσει να κόψει τον ΟΣΦΠ στα δύο και είχε την μεγάλη ευκαιρία με τον Λιβάι μετά το κλέψιμο του Αραούχο, την πάσα του Γκατσίνοβιτς και το τελείωμα του Γκαρσία που δεν είχε δύναμη. Ο Γκατσίνοβιτς θα μοιράσει άλλη μια φοβερή ασίστ για τον Ρότα, αλλά αυτός θα σταματήσει στον Πασχαλάκη! by Κώστας Μιαούλης
19:59
Μετά το πιο δυνατό ξεκίνημα του Ολυμπιακού (στο οποίο δεν είχε κλασική ευκαιρία), η ΑΕΚ όχι απλώς ισορρόπησε, αλλά πήρε μέτρα στον αγωνιστικό χώρο, ενώ επιδιώκει με συνεργασίες να «τρυπήσει» τους Πειραιώτες. Όπως συνέβη τώρα με τον Ρότα. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:00
21' Χαμένο τετ-α-τετ του Μπακαμπού μετά από απίθανη μπαλιά του Χουάνγκ, το βγάζει με το πόδι ο Αθανασιάδης. Ως μη γενόμενη η ευκαιρία, οφσάιντ στον Κονγκολέζο. Οριακή και αυτή η φάση! by Γιώργος Τσανάκας
20:02
Στα μισά του πρώτου μέρους, με το 0-0 να παραμένει. H AEK είναι πιο διαβασμένη, ο Ολυμπιακός έχει δώσει χώρο στην αρχή και προσπαθεί να χτυπήσει στην κόντρα-επίθεση! by Γιώργος Τσανάκας
20:04
26' Μακρινό σουτ του Χάμες, μπλόκαρε εύκολα ο Αθανασιάδης. Μάλλον έχει βρει και στο τάκλιν του Γιόνσον η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
20:04
Η ΑΕΚ έχει ρίξει το βάρος στον περιορισμό του Χάμες Ροντρίγκες, αφού κάθε φορά που έχει την μπάλα στα πόδια του πέφτει τουλάχιστον ένας αντίπαλος πάνω του. Το έχει καταφέρει στο πρώτο 25λεπτο η ομάδα του Αλμέιδα. by Γιώργος Τσανάκας
20:06
Δεν έχει μπει στο πνεύμα του παιχνιδιού ο Άμραμπατ ως τώρα για την ΑΕΚ. Είναι τεράστια η απώλεια του Ελίασον! by Γιώργος Τσανάκας
20:07
28' Κακό γύρισμα προς τον Πασχαλάκη, ο κίπερ του Ολυμπιακού βγαίνει ταχύτατα και διώχνει με τάκλιν πριν τσιμπήσει ο Λιβάι και βγει σε κενή εστία. by Γιώργος Τσανάκας
20:07
Η ΑΕΚ έχει φέρει το παιχνίδι στα μέτρα που θέλει. Ελέγχει τον ρυθμό του αγώνα και ο Ολυμπιακός δεν μπορεί να κρατήσει μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:08
Αφήνει αρκετά το ματς να παιχτεί ο Νάιμπεργκ, δεν σφυρίζει εύκολα σε πτώσεις των παικτών και θέλει να... δώσει ρυθμό στον αγώνα. by Γιώργος Τσανάκας
20:08
31' Κάτι σαν σουτ του Λιβάι από πολύ πλάγια, καμία τύχη... by Γιώργος Τσανάκας
20:09
32' Μικρή διακοπή για να μπει το ιατρικό επιτελείο της ΑΕΚ στον αγωνιστικό χώρο. Είναι πεσμένος ο Γκατσίνοβιτς μετά από σύγκρουση με τον Χάμες. by Γιώργος Τσανάκας
20:10
33' Διαγώνιο σουτ του Άμραμπατ, μπλόκαρε ο Πασχαλάκης. by Γιώργος Τσανάκας
20:12
34' Κάρτα στον πάγκο του Ολυμπιακού στον Αβραάμ Παπαδόπουλο για διαμαρτυρία. by Γιώργος Τσανάκας
20:13
Η ΑΕΚ όχι μόνο έχει την μερίδα του λέοντος στις φάσεις στο ματς, αλλά απαγορεύει στους "ερυθρόλευκους" να χτίσουν παιχνίδι. Η επικοινωνία των γηπεδούχων ανάμεσα στις γραμμές τους, είναι εξαιρετικά δύσκολη ειδικά στην παραγωγή παιχνιδιού κι ότι μπορεί να βγει, μπορεί να συμβεί μέχρι στιγμής, μόνο από ατομικές προσπάθειες. by Κώστας Μιαούλης
20:13
Ένα δεκάλεπτο ακόμη, με το 0-0 να παραμένει. Ο Ολυμπιακός είναι υποψιασμένος, δεν παίρνει ρίσκα σε κομβικά σημεία του γηπέδου και δεν δίνει την ευκαιρία να του κλέψει μπάλες και να φύγει στην κόντρα. Πιο επικίνδυνη η ΑΕΚ, κυκλοφορεί με μεγαλύτερη ηρεμία την μπάλα και ψάχνεται σε σετ παιχνίδι. by Γιώργος Τσανάκας
20:14
36' Κόρνερ για την ΑΕΚ. Ανεκμετάλλευτο πέρασε και αυτό. by Γιώργος Τσανάκας
20:14
37' Νέα φάση για την ΑΕΚ! Ο Πινέδα έχει κάνει τρομερή ατομική προσπάθεια και κάθετη στον Λιβάι, αυτός παίζει το ένα-δύο με τον Γκατσίνοβιτς, αλλά το πλασέ του είναι κάκιστο από πλάγια θέση μέσα από την περιοχή. by Γιώργος Τσανάκας
20:16
Ο Λιβάι Γκαρσία δεν είναι φορ, αυτό φαίνεται στα τελειώματά του. Μπορεί να κάνει υπερβολική δουλειά στον αγωνιστικό χώρο, όμως σπαταλά πολλές φάσεις μέχρι να βρει δίχτυα. by Γιώργος Τσανάκας
20:18
40' Κάρτα στον Άμραμπατ για φάουλ στον Παπασταθόπουλο. by Γιώργος Τσανάκας
20:20
41' Πήγε να περάσει φοβερή μπαλιά στον Μπακαμπού ο Χουάνγκ, καθοριστική επέμβαση ο Μουκουντί. by Γιώργος Τσανάκας
20:22
44' Άλλη μία σωστή τοποθέτηση και παρέμβαση του Σωκράτη σε επικίνδυνη επίθεση του Λιβάι. by Γιώργος Τσανάκας
20:23
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
20:24
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Ολυμπιακός και ΑΕΚ πάνε στα αποδυτήρια όπως ξεκίνησαν το ματς, χωρίς σκορ (0-0). Καλύτεροι οι φιλοξενούμενοι στο πρώτο κομμάτι του αγώνα, έχουν περιορίσει τον Χάμες και συνολικά τη δημιουργία των Πειριαωτών, ενώ έχουν φτιάξει και τρεις μεγάλες φάσεις. by Γιώργος Τσανάκας
20:26
Ένα πρώτο μέρος που το αποτέλεσμα μετά τα πρώτα 45 του λεπτά, δεν αποτυπώνει την αγωνιστική διαφορά των δύο αντιπάλων, σύμφωνα με την απόδοσή τους ως τώρα. Ο Αλμέιδα έχει παγιδεύσει με το ακατάπαυστο μαρκάρισμα των Αραούχο και Πινέδα τον Χουάνγκ, ενώ ο Γκατσίνοβιτς, έχει σερβίρει τρεις ασίστ, δίχως αυτές να γίνουν γκολ! by Κώστας Μιαούλης
20:31
Το πρώτο ημίχρονο κύλησε όπως το ήθελε ΑΕΚ, η οποία παρουσιάστηκε πιο διαβασμένη και ανώτερη, έχοντας και κλασικές ευκαιρίες για γκολ. Έχει μπλοκάρει τον Ολυμπιακό με το πρέσινγκ της, στο οποίο δίνουν τα ρέστα τους Αραούχο και Πινέδα. Πολύ καλός και ο Γκατσίνοβιτς στο δημιουργικό κομμάτι. Οι Πειραιώτες πρέπει να βάλουν περισσότερους παίκτες στην εξίσωση. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:40
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες. by Γιώργος Τσανάκας
20:44
49' Μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό! Ο Μπακαμπού έκλεψε από τον Βίντα και σούταρε, η μπάλα κόντραρε και ο Μασούρας... τροφοδοτήθηκε. Νέο λάθος του Βίντα, ο Μασούρας έκλεψε και σούταρε από καλό σημείο με την μπάλα να περνά κόρνερ. Άουτ έδειξε ο διαιτητής, αλλά είχε βρει ο Μουκουντί. by Γιώργος Τσανάκας
20:45
50' Νέα τελική για τον Ολυμπιακό. Ο Μπακαμπού τροφοδότησε πεσμένος τον Εμβιλά, αυτός έπιασε μονκόμματο σουτ έξω από την περιοχή που πέρασε πάνω από τα δοκάρια. by Γιώργος Τσανάκας
20:46
Μπήκε δυνατά ο Ολυμπιακός, προσπαθεί να παγώσει τον ρυθμό η ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
20:51
Φουλ στο πνεύμα του ντέρμπι ο Χάμες, μπαίνει δυνατά στις φάσεις και βρίσκεται μέσα σε πολλές μονομαχίες. by Γιώργος Τσανάκας
20:53
58' Γκοοοολ για τον Ολυμπιακό! Ο Μασούρας στοπάρει με το στήθος και κάνει τη σέντρα, η άμυνα της ΑΕΚ κοιμάται και ο Χάμες με άψογο πλασέ στην κίνηση εκτελεί τον Αθανασιάδη! by Γιώργος Τσανάκας
20:54
ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΕΙ ΤΟ ΓΚΟΛ! Οφσάιντ ο Μασούρας στην αρχή της φάσης, παραμένει το 0-0. by Γιώργος Τσανάκας
20:55
60' Φωνάζει ο Ολυμπιακός για δεύτερη κίτρινη στον Άμραμπατ. Συνεχίζεται το παιχνίδι με παρατηρήσεις από τον διαιτητή. by Γιώργος Τσανάκας
20:55
60' Γκάρι Ροντρίγκες αντί Μασούρα για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
20:56
Προσωρινή διακοπή, έχουν ανάψει πολλά καπνογόνα και δεν υπάρχει καλή ορατότητα. by Γιώργος Τσανάκας
20:57
Ο Ολυμπιακός με τον Μασούρα (άφησε την θέση του στον Γκάρι) πίεσε περισσότερο και μπήκε καλύτερα στην εκκίνηνηση του δευτέρου μέρους, τραβώντας πιο πίσω τον Μπακαμπού για να βοηθήσει στο κατέβασμα της μπάλας, με αποτέλεσμα να δημιουργήσει ορισμένους χώρους. Ο Άμραμπατ θα πρέπει να είναι ιδιαίτερα προσεκτικός στη συνέχεια, αφού είναι φορτωμένος με κάρτα. by Κώστας Μιαούλης
21:01
Έχουμε φάει 4-5 λεπτά, περιμένοντας να καθαρίσει η ατμόσφαιρα. by Γιώργος Τσανάκας
21:02
Συνεχίζεται το ματς στο 67', παραμένει το 0-0 ανάμεσα στις δύο ομάδες. by Γιώργος Τσανάκας
21:03
67' Φάση για την ΑΕΚ. Ο Λιβάι βγήκε σε πλάγιο τετ-α-τετ, προσπάθησε να κάνει το τσιμπητό πλασέ αλλά ο Πασχαλάκης έδιωξε σε κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
21:04
69' Κακό γύρισμα του Ντόι, άλλη μια φορά που προλαβαίνει να διώξει ο Πασχαλάκης. Προ του Πινέδα αυτή τη φορά. by Γιώργος Τσανάκας
21:07
72' Κίτρινη κάρτα στον Μουκουντί, σήκωσε στον αέρα τον Μπακαμπού. Πολύ δυνατό μαρκάρισμα! by Γιώργος Τσανάκας
21:08
73' Σέντρα στο δεύτερο δοκάρι του Άβιλα, κακή έξοδος του Αθανασιάδη και ο Ρότα απομακρύνει σε κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
21:09
74' ΤΕΡΑΣΤΙΑ διπλή φάση για τον Ολυμπιακό! Ο Μπακαμπού γυρίζει στη μικρή περιοχή την μπάλα, πρώτα ο Σωκράτης και μετά ο Γκάρι εξ επαφής δεν καταφέρνουν να σκοράρουν! Πάνω σε Αθανασιάδη και Βίντα τα τελειώματα των γηπεδούχων! by Γιώργος Τσανάκας
21:10
75' Μέσα ο Φαν Βέερτ, έξω ο Άμραμπατ για την ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
21:11
Δεξιά ο Λιβάι πλέον, στην κορυφή ο Φαν Βέερτ για την ΑΕΚ. Χωρίς να αλλάξει ο σχηματισμός. by Γιώργος Τσανάκας
21:13
Μετά την διακοπή, ο Γκαρσία έκανε ένα κακό πλασέ στο πλάγιο τετ-α-τετ με τον Πασχαλάκη, αλλά τη μεγάλη επέμβαση στον αγώνα κάνει ο Αθανασιάδης, στην κοντινή κεφαλιά του Σωκράτη. Λογική κίνηση με το πέρασμα του Φαν Φερτ στο ματς και την μετατόπιση του Γκαρσία στα δεξιά. Τα χαφ της ΑΕΚ δείχνουν να μην έχουν τις ίδιες δυνάμεις στην επανάληψη, πράγμα λογικό μετά την εμφάνιση του πρώτου μέρους. by Κώστας Μιαούλης
21:14
79' Κάρτα στον Ρέαμπτσουκ για μαρκάρισμα στον Λιβάι Γκαρσία. by Γιώργος Τσανάκας
21:16
Βρουσάι και Ελ Αραμπί έτοιμοι για τον Ολυμπιακό, ο Μάνταλος για την ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
21:16
Στο 80' φτάσαμε αλλά με τις διακοπές έχουμε ακόμα 17-18 λεπτά... by Γιώργος Τσανάκας
21:16
82' Μάνταλος αντί Πινέδα για την ΑΕΚ. Οι Αραμπί, Βρουσάι στις θέσεις των Μπακαμπού, Μπιέλ για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
21:18
83' Ωραία ατομική προσπάθεια του Βρουσάι, το παρακάνει με το σουτ αφού είχε επιλογές. Πολύ άουτ... by Γιώργος Τσανάκας
21:20
85' Κόρνερ για την ΑΕΚ. Μάλλον άουτ ήταν ο διαιτητής έδειξε... σημαιάκι. by Γιώργος Τσανάκας
21:21
86' Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Μετά από κόρνερ του Μάνταλου, ο Μουκουντί πάτησε ψηλότερα απ' όλου και έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πήγε στο κέντρο της εστίας και στην αγκαλιά του Πασχαλάκη. by Γιώργος Τσανάκας
21:22
Αγκιμπού και Φορτούνης θα μπουν για τον Ολυμπιακό σε λίγο. by Γιώργος Τσανάκας
21:23
88' Άλλο ένα κόρνερ για την ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
21:23
88' Φάση για την ΑΕΚ. Γυριστή κεφαλιά στο ύψος του πρώτου δοκαριού από τον Φαν Βέερτ, άουτ η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
21:24
89' Αγκιμπού και Φορτούνης μέσα, Χάμες και Άβιλα έξω για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
21:25
90' Κάρτα στον Παπασταθόπουλο. Νωρίτερα είχε κιτρινιστεί και ο Αραούχο. by Γιώργος Τσανάκας
21:26
9 λεπτά οι καθυστερήσεις. Έχει... ψωμί ακόμη το ματς! by Γιώργος Τσανάκας
21:28
90'+3' Εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη, ο Αθανασιάδης βγαίνει και θα καταφέρει τελικά να μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια πριν εκτελέσει ο Σωκράτης. by Γιώργος Τσανάκας
21:29
Σηκώθηκε από το έδαφος ο Σωκράτης, είναι καλά. by Γιώργος Τσανάκας
21:31
Τρία λεπτά ακόμα για να τελειώσει το ματς, το 0-0 παραμένει. by Γιώργος Τσανάκας
21:34
90'+8' Kίτρινη κάρτα στον Εμβιλά, πήγε για μπάλα και βρήκε το κεφάλι του Φαν Βέερτ! by Γιώργος Τσανάκας
21:34
Στα όρια της κόκκινης το μαρκάρισμα του Εμβιλά... by Γιώργος Τσανάκας
21:35
O Παπασταθόπουλος δύσκολα θα συνεχίσει, έχει πρόβλημα τραυματισμού. by Γιώργος Τσανάκας
21:35
Έχουμε περάσει τον έξτρα χρόνο, να δούμε αν θα αφήσει και άλλο ο Νίμπεργκ. by Γιώργος Τσανάκας
21:36
90'+11' Σουτ του Γκατσίνποβιτς, μπλόκαρε ο Πασχαλάκης. by Γιώργος Τσανάκας
21:38
90'+12' Βγήκε σε θέση τετ-α-τετ ο Μάνταλος, το έβγαλε ο Πασχαλάκης αλλά είναι ως μη γενόμενη η φάση. by Γιώργος Τσανάκας
21:38
Τέλος στο ματς! Ολυμπιακός και ΑΕΚ έμειναν στο 0-0, για πρώτη φορά μετά το 1999! Ένα αποτέλεσμα που δεν βολεύει κανέναν από τους δύο, αφού ο Παναθηναϊκός έφυγε στο +8 από τους κιτρινόμαυρους και στο +12 από τους ερυθρόλευκους. by Γιώργος Τσανάκας
21:39
Ανώτερη στο πρώτο μέρος η ΑΕΚ, ο Ολυμπιακός ισορρόπησε στο δεύτερο και είχε ένα εκρηκτικό πρώτο τέταρτο και μια απίθανη διπλή φάση στο 74'! by Γιώργος Τσανάκας
21:39
Αυτά από εμάς, ακολουθεί το κείμενο του αγώνα και εκτενές ρεπορτάζ στο sportfm.gr by Γιώργος Τσανάκας
21:39
Καλό σας βράδυ! by Γιώργος Τσανάκας
21:50
Η ΑΕΚ και ο ΟΣΦΠ είναι σίγουρα χαμένοι, αλλά για την Ένωση μένει η πικρή γεύση πως δεν μπόρεσε να πάρει μια νίκη, σε μια αναμέτρηση που ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα του ματς και είχε και τις σημαντικότερες στιγμές. Ο Ολυμπιακός στα τέσσερα μεγάλα ντέρμπι του πρώτου γύρου, δεν μπόρεσε να κάνει ούτε μία νίκη, δεν είχε τις λύσεις, πέρα από κάποιες μεμονωμένες και περισσότερο ατομικές στιγμές και τη φάση του Σωκράτη με την κεφαλιά. Πολύς ο δρόμος ακόμα, ωστόσο ο ΠΑΟ έχει μεγάλο προβάδισμα. Ίσως να μην είχε σημασία για την εξέλιξη του ματς, αφού η φάση έγινε στο τέλος, αλλά ο Εμβιλά, θα έπρεπε να έχει αποβληθεί στο φινάλε του ματς για την κλωτσιά στο πρόσωπο του Φαν Φερτ. by Κώστας Μιαούλης