Αστέρας Τρίπολης-Ιωνικός

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για την 13η αγωνιστική της Super League 1.

17:31
17:32
Είμαι ο Γιώργος Ζαχαρίου και μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης μεταξύ του Αστέρα Τρίπολης και του Ιωνικού για την 13η αγωνιστική της Super League 1. by www.sport-fm.gr
17:34
Η αναμέτρηση ξεκινά στις 18:00 και μεταδίδεται τηλεοπτικά από το Nova Sports Prime και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Μανώλη Μουσουράκη. by www.sport-fm.gr
17:35
17:36
17:36
Αστέρας Τρίπολης (Ηρακλής Μεταξάς) Παπαδόπουλος – Καρμόνα, Καστάνιο, Τζουκάνοβιτς Τασουλής - Ιγκλέσιας Μουνάφο, Κρέσπι, Σίτο- Τιλίκα, Μπενίτο by www.sport-fm.gr
17:37
Στον πάγκο για τους Αρκάδες βρίσκονται: Tσιφτσής, Ατιένθα, Άλβαρες, Γκαρντάφσκι, Ντομίνγκες, Στάνκο, Μπερτόλιο, Ριέρα, Μπαράλες by www.sport-fm.gr
17:38
Iωνικός (Δημήτρης Σπανός): Χουτεσιώτης-Μύγας, Σάκιτς, Ρομαό, Σόουζα- Τσίμπσαχ, Φαντιγκά- Λοβέρα, Σεμπά, Άοσμαν- Μάντζης by www.sport-fm.gr
17:38
Στον πάγκο: Περλέσι, Ελευθεριάδης, Σερβιλάκης, Ν. Ιωαννίδης, Τσιριγώτης, Χ. Ιωαννίδης, Πογκοσιάν by www.sport-fm.gr
17:40
Η προϊστορία σε αυτό το γήπεδο είναι υπέρ του Ιωνικού. Την περσινή σεζόν η ομάδα της Νίκαιας έφυγε δύο φορές με το «τρίποντο» της νίκης καθώς επικράτησε με το ίδιο σκορ (3-2). by www.sport-fm.gr
17:42
Ο Αστέρας Τρίπολης βρίσκεται στην 9η θέση της βαθμολογίας με 10 βαθμούς μετρώντας 1 νίκη, 7 ισοπαλίες και 4 ήττες. by www.sport-fm.gr
17:43
Στην αντίπερα όχθη ο Ιωνικός βρίσκεται στη 12η θέση με 7 βαθμούς και συγκομιδή, 1 νίκη, 4 ισοπαλίες και 7 ήττες. by www.sport-fm.gr
17:44
17:45
Να θυμίσουμε ότι εκτός αποστολής για τον Ιωνικό βρίσκονται για πειθαρχικούς λόγους, ο Αντούνες, ο Τσιγκρίνσκι και ο Κάνιας. by www.sport-fm.gr
17:49
Το συγκεκριμένο ματς είναι το προ τελευταίο της αγωνιστικής. Στις 19:30 στο Ηράκλειο, ο ΟΦΗ υποδέχεται τον Λεβαδειακό για την αναμέτρηση που ολοκληρώνει και τυπικά τον πρώτο γύρο. by www.sport-fm.gr
17:56
Διαιτητής: Κωνσταντίνος Πιερράκης Βοηθοί: Πάτρας, Διαμάντης 4ος διαιτητής: Κωνσταντίνος Kατοίκος VAR: Τάσος Παπαπέτρου by www.sport-fm.gr
17:58
Αυτή την στιγμή κάνουν την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες των δύο ομάδων, καθώς και το διαιτητικό τρίο. by www.sport-fm.gr
18:01
18:02
18:03
1' Ευκαιρία για τον Ιωνικό με το Σεμπά να παίρνει την πάσα του Άοσμαν και να προλαβαίνει στην έξοδο τον Παπαδόπουλο, ωστόσο το πλασέ του Βραζιλιάνου έφυγε άουτ. by www.sport-fm.gr
18:04
18:05
18:06
18:07
6' Καλή στιγμή για τον Αστέρα με τον Τασουλή να πατά περιοχή όμως το σουτ του έφυγε άουτ. by www.sport-fm.gr
18:09
18:10
8' Tεράστια επέμβαση του Χουτεσιώτη στην προβολή του Μπενίτο! Κόρνερ για τον Αστέρα. by www.sport-fm.gr
18:11
Προσπαθεί να «χτυπήσει» στην κόντρα ο Ιωνικός καθώς ο Αστέρας πιέζει περισσότερο. by www.sport-fm.gr
18:12
18:13
18:14
18:15
14' Φάουλ για τον Αστέρα Τρίπολης μεταξύ σέντρας και μεγάλης περιοχής. Ο Τιλίκα θα εκτελέσει, η μπάλα φεύγει απευθείας εκτός. Άουτ. by www.sport-fm.gr
18:17
18:18
16' Τεράστια ευκαιρία για τον Αστέρα με τον Μπενίτο. Ο Χουτεσιώτης απέκρουσε. by www.sport-fm.gr
18:18
18:18
18:20
18:21
Αναπτύχθηκαν από τα δεξιά οι γηπεδούχοι, ο Τιλίκα γύρισε τη μπάλα στο δεύτερο δοκάρι, ο Μύγας απέτυχε να διώξει και ο Σίτο προ κενής εστία έκανε το 1-0! by www.sport-fm.gr
18:23
18:23
18:24
Από τα δεξιά προέρχονται οι περισσότερες επιθετικές προσπάθειες του Αστέρα Τρίπολης. by www.sport-fm.gr
18:25
18:27
18:28
18:29
27' Μικρή διακοπή καθώς ο βοηθός κύριος Διαμαντής βρίσκεται στην γραμμή εξαιτίας προβλήματος στον εξοπλισμό της ενδοεπικοινωνίας. by www.sport-fm.gr
18:31
18:33
18:35
33' Σέντρα του Τιλίκα στον Μπενίτο που προσπαθεί να γυρίσει με το κεφάλι, ο Τσίμπσαχ απομάκρυνε by www.sport-fm.gr
18:36
34' Ακόμη μια διακοπή με τον Σίτο και τον Χουτεσιώτη να βρίσκονται στο έδαφος. by www.sport-fm.gr
18:36
18:38
18:41
18:42
18:44
18:46
44' Υπέροχη ενέργεια του Λοβέρα, που πέρασε τρεις παίκτες του Αστέρα και μπήκε στην περιοχή όμως δεν πρόλαβε να πλασάρει μετά από παρέμβαση του Καρμόνα. Μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by www.sport-fm.gr
18:47
18:49
18:50
45+3' Τέλος πρώτου ημιχρόνου! Αστέρας Τρίπολης-Ιωνικός 1-0 με το γκολ του Σίτο στο 18' by www.sport-fm.gr
19:06
19:07
19:08
19:09
19:11
Ο Ιωνικός πατά καλύτερα στο γήπεδο σε αυτά τα πρώτα πέντε λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου. by www.sport-fm.gr
19:13
19:14
54' Ο Ιωνικός πάτησε περιοχή με τον Σεμπά να κάνει φάουλ στον Καρμόνα, σε εναέρια διεκδίκηση. by www.sport-fm.gr
19:15
19:18
58' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ! Πολύ δύσκολο γκολ από τον Μπενίτο που πετυχαίνει το δεύτερο τέρμα του με τη φανέλα του Αστέρα. 2-0 για τους Αρκάδες. by www.sport-fm.gr
19:19
Η σέντρα του Τιλίκα στο δεύτερο δοκάρι, ο Μπενίτο, πετάχτηκε με την προβολή και την έστειλα στα δίχτυα του Χουτεσιώτη. by www.sport-fm.gr
19:20
19:22
19:23
ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΕΙ ΤΟ ΓΚΟΛ! Ο Μπενίτο είναι για χιλιοστά εκτεθειμένος. Παραμένει το 1-0! by www.sport-fm.gr
19:25
19:25
19:27
19:28
19:29
19:30
69' Τρομερή ενέργεια του Σεμπά, που πέρασε στον Μάντζη με τον τελευταίο να στέλνει την μπάλα άουτ μετά από κακό τελείωμα. by www.sport-fm.gr
19:30
70' Αλλαγή για τον Αστέρα. Φεύγει ο Μπενίτο και περνά στο ματς ο Χερόνιμο Μπαράλες. by www.sport-fm.gr
19:31
71' Κίτρινη στον Αργεντινό με το που περνά στο ματς. Σκληρό φάουλ στον Σάκιτς. by www.sport-fm.gr
19:33
19:36
Πιέζει αρκετά ο Ιωνικός στο δεύτερο μέρος και ειδικότερα από το ακυρωθέν γκολ του Αστέρα και έπειτα. by www.sport-fm.gr
19:37
19:37
Αλλαγή και για τον Αστέρα. Ο Χουάν Ντομίνγκες περνά στη θέση του Ματίας Ιγκλέσιας. by www.sport-fm.gr
19:40
19:40
19:41
19:41
82' Εν τω μεταξύ αλλαγή για τον Ιωνικό. Φεύγει ο Άοσμαν και περνά ο Νίκος Ιωαννίδης. by www.sport-fm.gr
19:43
19:46
85' Διπλή αλλαγή για τον Αστέρα. Έξω Ρεγκίς και Σίτο. Μέσα Μπερτόγλιο και Άλβαρες. by www.sport-fm.gr
19:47
19:49
Σε λίγο θα μπούμε στις καθυστερήσεις με το 1-0 υπέρ του Αστέρα να παραμένει. by www.sport-fm.gr
19:51
19:54
19:55
19:56
19:57
Τέλος στην Τρίπολη! Ο Αστέρας επικράτησε με σκορ 1-0 του Ιωνικού, χάρη στο γκολ του Σίτο στο 18' και πέτυχε τη δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα. by www.sport-fm.gr
20:01
Μεγάλη νίκη για τους Αρκάδες, οι οποίοι ανέβηκαν στη 10η θέση του πρωταθλήματος με 13 βαθμούς σε 13 ματς. by www.sport-fm.gr
20:02
Από την άλλη μεριά, ο Ιωνικός γνώρισε ακόμη μια ήττα και βρίσκεται πλέον στην προτελευταία θέση (13η) με συγκομιδή 7 βαθμούς. by www.sport-fm.gr