ΟΦΗ-Λεβαδειακός

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για την 13η αγωνιστική της Super League 1.

19:19
19:20
Είμαι ο Δημήτρης Κάππας και μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ΟΦΗ-Λεβαδειακός για την 13η αγωνιστική της Super League 1. by www.sport-fm.gr
19:21
Οι δύο ομάδες βρίσκονται στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα με 7 βαθμούς. by www.sport-fm.gr
19:24
Αυτό θα είναι και τελευταίο παιχνίδι για την 13η αγωνιστική, με το οποίο ολοκληρώνεται και τυπικά ο πρώτος γύρος. by www.sport-fm.gr
19:26
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων: ΟΦΗ (Βάντας Νταμπράουσκας): Μανδάς, Λάρσον, Τοράρινσον, Βούρος, Διαμαντής, Περέα, Μεγιάδο, Μπουζούκης, Μπαλογάννης, Ντίκο, Ντουρμισάι. Λεβαδειακός (Γιάσμινκο Βέλιτς): Μάρκοβιτς, Βήχος, Μπαχανάκ, Βινίσιους, Τσάπρας, Βρακάς, Γιαννιώτας, Νίκας, Σβάρκα, Χάμοντ, Δούμτσιος. by www.sport-fm.gr
19:28
19:31
19:32
19:34
1' ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό! Ο Βρακάς εκτέλεσε το κόρνερ και ο Ντουρμισάι στην προσπάθεια του να απομακρύνει, βρήκε την μπάλα και την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του. by www.sport-fm.gr
19:34
19:35
4' Ωραία εκτέλεση του Βήχου για τον Σβάρκα, με τον Σλοβάκο να μην μπορεί να εκτελέσει όπως θα ήθελε by www.sport-fm.gr
19:42
Ο Λεβαδειακός κατάφερε από νωρίς να πάρει κεφάλι στο σκορ, με την ομάδα του Βέλιτς πλέον να δίνει την μπάλα στους Κρητικούς και να προσπαθεί να απειλήσει στην αντεπίθεση. by www.sport-fm.gr
19:43
Ο ΟΦΗ έχει πάρει την πρωτοβουλία και προσπαθεί να βρει τρόπο να διασπάσει την άμυνα των φιλοξενούμενων και να απειλήσει την εστία του Μάρκοβιτς. by www.sport-fm.gr
19:43
12' Καλή κεφαλιά του Μπουζούκη από το ύψος του πέναλτι, με την μπάλα να περνά άουτ. by www.sport-fm.gr
20:03
32' Ο Μανδάς βγαίνει έγκαιρα μπλοκάροντας την μπάλα, εμποδίζοντας τον Δούμτσιο να πάει σε αυτή by www.sport-fm.gr
20:05
20:06
Οι παίκτες του Βέλιτς έχουν κλείσει πολύ καλά όλες τις γραμμές τους, κάνοντας πολύ δύσκολο το έργο του ΟΦΗ by www.sport-fm.gr
20:11
39' Ο Μπαλογιάννης προσπάθησε να γυρίσει προς το ύψος του πέναλτι, ο Βινίσιους απομάκρυνε. by www.sport-fm.gr
20:14
20:16
45' Κεφαλιά του Ντίκο χωρίς ισορροπία, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Μάρκοβιτς. by www.sport-fm.gr
20:36
Ο Μπουζούκης έχει περάσει στο «10», με τον Ντουρμισάι να περνά στο πλάι και τον Ντίκο στην κορυφή by www.sport-fm.gr
20:37
48' Τεράστια ευκαιρία για τον Λεβαδειακό, με τον Γιαννιώτα να σουτάρει από κοντά και τον Βούρο να σώζει σωτήρια σχεδόν πάνω στη γραμμή by www.sport-fm.gr
20:40
51' Οι ποδοσφαιριστές του ΟΦΗ ζήτουν πέναλτι για μαρκάρισμα του Βήχου στον Μπαλογιάννη by www.sport-fm.gr
20:41
20:42
20:43
Μετά από εξέταση, δείχνει φάουλ του Ντουρμισάι πάνω στον Μπαχανάκ, στην προσπάθεια του πρώτου να φτάσει στην μπάλα by www.sport-fm.gr
20:45
55' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ με τον Ντουρμισάι να μην μπορεί να νικήσει τον Μάρκοβιτς από κοντά by www.sport-fm.gr
20:45
20:46
20:47
20:50
20:53
64' Καλή ευκαιρία για τον ΟΦΗ, με τον Τζου να σουτάρει εκτός περιοχής και τον Μάρκοβιτς να μπλοκάρει σταθερά by www.sport-fm.gr
21:04
Ωραία σέντρα του Τοράρισον, ο Νέιρα ήταν στο σωστό σημείο και ισοφάρισε σε 1-1! by www.sport-fm.gr
21:06
Για τον ΌΦΗ πέρασαν στον αγωνιστικό χώρο στο 73' οι Νέιρα, Ντιουσέ, Μπιφουμά αντί των Ντίκο, Μπαλογιάννη, Μεγιάδο. by www.sport-fm.gr
21:08
21:08
21:10
21:12
Ο Νέιρα συνεργάστηκε άψογα με τον Μπιφουμά, κι εκείνος «έσπασε» στον Ντουρμισάι, με τον επιθετικο του ΟΦΗ να πλασάρει σε κενή εστία για την ανατροπή των Κρητικών by www.sport-fm.gr
21:13
21:16
21:19
21:21
90'+2' Προϋποθέσεις για επικίνδυνη αντεπίθεση από τον ΟΦΗ, κακό όμως το γέμισμα του Στάικου. by www.sport-fm.gr
21:24
21:26
21:30
Τέλος στο ματς! Μεγάλη νίκη (2-1) για τον ΟΦΗ επί του Λεβαδειακού και μάλιστα με ανατροπή. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με αυτογκόλ του Ντουρμισάι μόλις στο 1', με τους Κρητικούς να φορτσάρουν μετά τις αλλαγές του Νταμπράουσκας τουμπάροντας το παιχνίδι με τους Νέιρα (74') και Ντουρμισάι (82'). Στη 10η θέση με ισάριθμους πόντους ο ΟΦΗ και στο +3 από τον Λεβαδειακό, ο οποίος είναι ουραγός μαζί με τον Ιωνικό. by www.sport-fm.gr