Βέλγιο-Ελλάδα

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου μπάσκετ.

21:08
Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:09
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την εκτός έδρας αναμέτρηση της Εθνικής μας με το Βέλγιο, για τα προκριματικά του Παγκόσμιου Κυπέλλου μπάσκετ! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:09
Για τις 21:30 είναι προγραμματισμένη η έναρξη του αγώνα, στην πόλη Μονς. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:15
Η Εθνική μας ψάχνει τη νίκη για να... αφήσει πίσω της τη βαριά ήττα από τη Λετονία στο Ηράκλειο και να κάνει σημαντικότατο βήμα για πρόκριση στην τελική φάση του Παγκόσμιου Κυπέλλου που θα διεξαχθεί το καλοκαίρι του 2023 σε Φιλιππίνες, Ιαπωνία και Ινδονησία. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:15
Μάλιστα, η Εθνική μας θα προκριθεί από απόψε, αν νικήσει το Βέλγιο και παράλληλα η Τουρκία ηττηθεί από τη Σερβία. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:16
Στην πρώτη περίοδο, η Σερβία προηγείται 21-17 της Τουρκίας στο Βελιγράδι. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:18
Στη διάθεση του Δημήτρη Ιτούδη για την αποψινή αναμέτρηση βρίσκονται Καλάθης, Παπανικολάου, Π. Καλαϊτζάκης, Λαρεντζάκης, Λούντζης και Μποχωρίδης. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:19
Η ομάδα του Βελγίου είναι ίδια κατά τα 10/12 της, σε σύγκριση με αυτή που έφτασε στους «16» του περασμένου Ευρωμπάσκετ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:20
Η δωδεκάδα της Εθνικής: Κώστας Παπανικολάου, Νικ Καλάθης, Γιαννούλης Λαρεντζάκης, Λευτέρης Μποχωρίδης, Ελλάδα: Παναγιώτης Καλαϊτζάκης, Νίκος Γκίκας, Μιχάλης Λούντζης, Βασίλης Χαραλαμπόπουλος, Κωστής Γόντικας, Μιχάλης Τσαϊρέλης, Δημήτρης Κακλαμανάκης και Γιώργος Τσαλμπούρης. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:21
Από την άλλη, το Βέλγιο έχει στη διάθεσή του τους... Ευρωλιγκάτους Ισμαέλ Μπακό της Βίρτους Μπολόνια και Ρετέν Ομπασοάν της Βιλερμπάν. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:21
Διαιτητές του αγώνα είναι οι Μάρτιν Χορόζοφ (Βουλγαρία), Φερνάντο Καλατράβα (Ισπανία) και Μάριους Τσιούλιν (Ρουμανία). by Δημήτρης Παπαδήμας
21:22
Νωρίτερα για τον όμιλό μας, η Λετονία, η οποία έχει ήδη προκριθεί στην τελική φάση του Παγκοσμίου Κυπέλλου, επικράτησε 79-63 της ουραγού Μεγάλης Βρετανίας. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:27
Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου, η Εθνική μας είχε πάρει τη νίκη με 85-68 στο ΟΑΚΑ, λίγες μέρες πριν αγωνιστεί στο Ευρωμπάσκετ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:29
Η πεντάδα της Εθνικής μας: Χαραλαμπόπουλος, Καλάθης, Παπανικολάου, Π. Καλαϊτζάκης, Γόντικας by Δημήτρης Παπαδήμας
21:30
Η πεντάδα του Βελγίου: Ζιλέ, Λεκόμ, Εμουεμά, Ομπασοάν, Μπακό by Δημήτρης Παπαδήμας
21:37
Ξανά καλή άμυνα του Π. Καλαϊτζάκη, πήρε το επιθετικό φάουλ από τον Μπάκο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:38
Πρώτο φάουλ Χαραλαμπόπουλου, στις βολές ο Μπάκο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:38
6-9 ευστόχησε μόνο στη μία. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:39
Άστοχος σε ελεύθερο τρίποντο από τη γωνία ο Καλαϊτζάκης. Η Εθνική μας έχει 1/5 τρίποντα, με 5 λεπτά να μένουν στην πρώτη περίοδο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:40
Ο Μπάκο πήρε επιθετικό ριμπάουντ και φάουλ από τον Χαραλαμπόπουλο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:42
12-9 κάρφωσε στον αιφνιδιασμό ο Ομπασοάν. 7-0 σερί το Βέλγιο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:43
Στον πάγκο ο Μπάκο τώρα για τους γηπεδούχους, με 5 πόντους και 3 ριμπάουντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:44
Έκανε 0/2 βολές ο Τσαϊρέλης. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:44
15-9 με τρίποντο του Ομπασοάν και τάιμ άουτ που κάλεσε ο Ιτούδης. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:45
10-0 πλέον το σερί των γηπεδούχων, έχουν πάρει προβάδισμα 6 πόντων. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:45
2:52 για τη λήξη της πρώτης περιόδου. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:46
15-11 ο Τσαϊρέλης μετά από όμορφη ασίστ του Καλάθη. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:47
Διαμαρτύρεται για φάουλ ο πάγκος της Εθνικής μας, εκτός με 5'' να απομένουν για την επίθεσή μας η μπάλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:50
17-15 ο Τσαϊρέλης με follow, μετά από άστοχο σουτ του Λαρεντζάκη. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:50
Τελευταίο λεπτό στην πρώτη περίοδο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:50
17-17 με floater του Καλάθη και τάιμ άουτ που καλεί ο προπονητής του Βελγίου. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:50
50'' ακόμα για τη λήξη της πρώτης περιόδου. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:53
Οι διαιτητές θα δουν το ριπλέι για να δουν αν ήταν εμπρόθεσμο το καλάθι. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:54
12 πόντους έχει ο Ομπασοάν και 5 ο Μπάκο για το Βέλγιο, ενώ για την Εθνική μας πρώτος σκόρερ είναι ο Τσαϊρέλης, με 6. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:55
Δεν μέτρησε τελικά το καλάθι του Ομπασοάν, 19-19 το σκορ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:55
Μόνο δύο ριμπάουντ έχει πάρει η Εθνική μας στην πρώτη περίοδο του ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:56
Ξεκίνησε η δεύτερη περίοδος! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:57
Καλή άμυνα Μποχωρίδη, αναγκάζει τον προσωπικό του αντίπαλό του να κάνει βήματα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:57
Τεχνική ποινή για flopping στον Μποχωρίδη τώρα, προσπάθησε να εκμαιεύσει το επιθετικό φάουλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:02
Ο Λαρεντζάκης πήρε ένα... σκοτωμένο τρίποντο στη λήξη του χρόνου επίθεσης, παίρνοτνας και φάουλ για τρεις βολές! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:03
20-24 με 3/3 βολές του Λαρεντζάκη. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:04
23-24 με τρίποντο του Εμουεμά. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:05
Ο Μποχωρίδης πήρε επιθετικό ριμπάουντ, αλλά ταπώθηκε δις από τον Μπάκο. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:08
25-26 με τον Γόντικα να σκοράρει μετά από δημιουργία του Καλάθη. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:08
Τρία δευτερόλεπτα στη ρακέτα ο Μπάκο, ένα ακόμα λάθος για τους Βέλγους. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:08
4 λεπτά για το ημίχρονο. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:10
25-28 ο Γόντικας ξανά από κοντά, φτάνει τους 8 πόντους. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:10
27-28 μείωσε ο Ομπασοάν και επιθετικό φάουλ του Γόντικα στην άλλη πλευρά του παρκέ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:11
Τάιμ άουτ, πριν εκτελέσει δύο βολές ο Ντε Ζέου. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:13
28-28 ευστόχησε μόνο στη μία ο Ντε Ζέου. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:15
Φάουλ του Τσαϊρέλη στον Ομπασοάν και δύο βολές για τον γκαρντ του Βελγίου. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:15
30-28 με 2/2 βολές του Ομπασοάν. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:16
30-29 με 1/2 βολές του Λαρεντζάκη. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:17
33-29 με τρίποντο και φάουλ από τον Ομπασοάν. Συνεχίζει το... βιολί του, φτάνοντας τους 19 πόντους. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:19
22 από τους 29 πόντοι της Εθνικής έχουν έρθει μέσα από τη ρακέτα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:19
Τσαϊρέλης και Γόντικας έχουν από τρία φάουλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:20
Παράβαση πέντε δευτερολέπτων στην επαναφορά από το Βέλγιο. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:21
3.1'' για την Εθνική μας, πριν λήξει το πρώτο ημίχρονο. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:23
Στα 4.2'' τελικά ο χρόνος που θα έχει στη διάθεσή της η Εθνική. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:24
34-31 με απίθανο buzzer-beater δίποντο του Καλάθη, στην κίνηση και με ταμπλό! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:24
Λήξη πρώτου ημιχρόνου , Βέλγιο-Ελλάδα 34-31. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:26
Ο Ομπασοάν κάνει... θραύση για τους γηπεδούχους στο πρώτο ημίχρονο, όντας ο πρώτος σκόρερ του ματς με 20 πόντους. Για την Εθνική μας ο Γόντικας έχει βάλει 8 πόντους και οι Τσαϊρέλης, Λαρεντζάκης από 6. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:26
12/20 δίποντα και 1/11 τρίποντα η Εθνική μας σε αυτό το πρώτο ημίχρονο, έχει 8 ριμπάουντ έναντι 20 των Βέλγων. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:34
Στην τέταρτη περίοδο, Σερβία-Τουρκία 63-63. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:39
Ξεκίνησε η τρίτη περίοδος στο Βέλγιο! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:40
Airball τρίποντο του Καλάθη και αντιαθλητικό φάουλ του Μποχωρίδη. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:40
Πάνε να το ξαναδούν στο ριπλέι οι διαιτητές. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:42
Αντιαθλητικό δόθηκε και ο Μποχωρίδης αποβλήθηκε, αφού είχε χρεωθεί με τεχνική για flopping στο πρώτο ημίχρονο. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:43
38-35 με τον Λούντζη στον αιφνιδιασμό, μετά από ωραία πάσα του Καλάθη. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:44
Σερβία-Τουρκία 73-70, με 3 λεπτά να μένουν για το φινάλε. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:44
41-35 με τυχερό τρίποντο του Λεκόμ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:44
41-38 με τρίποντο του Λαρεντζάκη από τη γωνία, φτάνει τους 9. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:47
41-43 Πολύ καλή άμυνα και καλάθι του Καλάθη στον αιφνιδιασμό! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:47
8-0 σερί η Εθνική μας, πήρε ξανά το προβάδισμα! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:47
6:44 για την τρίτη περίοδο. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:48
Η Τουρκία προηγείται με 76-75 της Σερβίας, με ένα λεπτό να απομένει στο Βελιγράδι. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:54
Έφτασε τους 18 προσωπικούς πόντους με 4/8 τρίποντα ο γκαρντ του Ολυμπιακού! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:54
Τάιμ άουτ για το Βέλγιο, 3:55 για την τρίτη περίοδο. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:56
Ο Λούντζης πήρε επιθετικό φάουλ από τον Λιμπέρ, στη συνέχεια πανηγύρισε στο πρόσωπό του και οι διαιτητές έδωσαν από μία τεχνική ποινή. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:56
Τελικό στο Βελιγράδι, Σερβία-Τουρκία 77-76! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:57
Αν η Εθνική μας νικήσει απόψε, εξασφαλίζει την πρόκρισή της στο Παγκόσμιο Κύπελλο. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:57
50-54 μείωσε με λέι απ ο Ταμπού. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:58
52-54 εντυπωσιακό alley-oop κάρφωμα του Μπάκο. Τάιμ άουτ κάλεσε ο Ιτούδης. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:00
52-56 ο Παπανικολάου μετά από επιθετικό ριμπάουντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:01
Τελευταίο λεπτό στην τρίτη περίοδο. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:02
52-58 με ανάποδο λέι απ του Καλαϊτζάκη, μετά από ασίστ του Λαρεντζάκη. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:02
55-58 με τρίποντο του Ταμπού. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:03
Λήξη τρίτης περιόδου, Βέλγιο-Ελλάδα 55-58. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:03
27 πόντους σκόραρε η Εθνική μας στο τρίτο δεκάλεπτο, περνώντας στο +3. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:05
Ξεκίνησε η τέταρτη περίοδος! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:06
55-60 ο Καλάθης, φτάνει τους 10 πόντους ενώ έχει και 8 ασίστ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:10
Σπουδαία άμυνα του Καλαϊτζάκη στον κατά πολύ ψηλότερό του Ντε Ζέου. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:14
62-66 υπέροχο ανάποδο λέι απ του Ομπασοάν, σκοράρει, παίρνει και το φάουλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:14
63-66 εύστοχος και στη βολή. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:14
Μπήκαμε στο τελευταίο πεντάλεπτο. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:15
63-68 με απίθανη πάσα του Καλάθη και λέι απ του Λαρεντζάκη. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:15
65-68 μειώνει ο Ομπασοάν και τάιμ άουτ που κάλεσε ο Ιτούδης. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:22
Προσπάθησε να εκμαιεύσει φάουλ για τρεις βολές και τιμωρήθηκε από τους διαιτητές. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:29
Η Εθνική μας παίρνει την πρόκριση στο Παγκόσμιο Κύπελλο του 2023! by Δημήτρης Παπαδήμας