Καλησπέρα σας! Παρέα θα παρακολουθήσουμε τη φιλική αναμέτρηση της Μάλτας με την Εθνική Ελλάδας! by Αναστασία Βοσνάκη
18:05
7-2-1 υπέρ της Ελλάδας η συνολική παράδοση στις αναμετρήσεις των δύο ομάδων, όλες στο πλαίσιο προκριματικών Euro. by Αναστασία Βοσνάκη
18:06
Η Εθνική στη Μάλτα μετράει 2-2-1, με τις δύο νίκες της εκεί να σημειώνονται στις τελευταίες της επισκέψεις και να είναι αμφότερες με 1-0. by Αναστασία Βοσνάκη
18:10
Ο Γκουστάβο Πογέτ δεν υπολογίζει για τη σημερινή αναμέτρηση τους Βλαχοδήμο, Μπάλντοκ, Τσιμίκα, Μαυροπάνο, Γιακουμάκη και Παυλίδη, οι οποίοι δεν μετέχουν στην αποστολή που βρίσκεται από χθες στη Βαλέτα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:13
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
18:13
Μάλτα (Γκίλμπερτ Άγκιους): Μπονέλο – Σ. Μποργκ, Πέπε, Τζ. Μποργκ – Τζ. Μπονγκ, Γκιλομιέρ, Τέουμα, Καμενζούλι – Ντίμεχ – Π. Μπονγκ, Ντεγκαμπριέλε. by Αναστασία Βοσνάκη
18:13
Στον πάγκο οι Αλ-Τούμι, Γκαλέα, Σο, Μοντεμπέλο, Σ. Πισάνι, Παϊμπέρ, Σαταριάνο, Κορμπολάν, Κρίστενσεν, Γάμπιν, Βέλα, Τζόουνς, Μικάλεφ, Όβεραντ, Απάπ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:13
Ελλάδα (Γκουστάβο Πογέτ): Πασχαλάκης - Ρότα, Χατζηδιάκος, Τζαβέλλας, Γιαννούλης - Σιώπης, Μπακασέτας, Μάνταλος - Χατζηγιοβάννης, Ιωαννίδης, Πέλκας. by Αναστασία Βοσνάκη
18:14
Στον πάγκοι οι Αθανασιάδης, Μπάρκας, Κώτσιρας, Ρέτσος, Μπουχαλάκης, Κουρμπέλης, Μασούρας, Αλεξανδρόπουλος, Δουβίκας, Παπανικολάου, Φούντας, Κουλιεράκης, Κυριακόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:14
Στις 19:00 θα ξεκινήσει το παιχνίδι. by Αναστασία Βοσνάκη
18:15
Τηλεοπτικά μπορείτε να παρακολουθήσετε το ματς από το Cosmote Sport 1, ενώ ραδιοφωνικά στον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε μετάδοση του Σωτήρη Ταμπάκου. by Αναστασία Βοσνάκη
19:01
1' Σέντρα στην φιλική αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
19:04
3' Αναγνωριστικά είναι τα πρώτα λεπτά. by Αναστασία Βοσνάκη
19:07
5' Σέντρα ο Μπονγκ, έδιωξε ο Πασχαλάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:11
19:11
10' Ευκαιρία για τη Μάλτα! Σέντρα-σουτ του Τζ. Μπονγκ, ο Ντεγκαμπριέλε δεν κατάφερε από κοντά να απειλήσει υπό την πίεση της άμυνας της Εθνικής. by Αναστασία Βοσνάκη
19:14
19:15
14' Μεγάλη ευκαιρία για τη Μάλτα! Διαγώνιο σουτ του Τεουμά, η μπάλα ξυστά από την εστία του Πασχαλάκη. by Αναστασία Βοσνάκη
19:19
18' Η Ελλάδα δεν έχει απειλήσει ιδιαίτερα μέχρι στιγμής. Ίσα-ίσα πιο επικίνδυνη είναι η Μάλτα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:20
19:20
19' Κόρνερ για την Εθνική. by Αναστασία Βοσνάκη
19:21
Ο Μπονέλο βγήκε εύκολα και μάζεψε. by Αναστασία Βοσνάκη
19:24
19:29
27' Κίτρινη ο Καμενζούλι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:31
Συμπληρώσαμε τη μισή ώρα στο ματς και το 0-0 παραμένει. Πιο απειλητική έχει φανεί η Μάλτα μέχρι τώρα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:36
19:38
37' Κίτρινη ο Σιώπης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:40
39' Γκοοοολ η Ελλάδα! Πάσα ο Πέλκας, ο Μπακασέτας με το αριστερό κάνει το 1-0 για την Εθνική! Πολύ όμορφο γκολ από τον 29χρονο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:44
42' Κίτρινη ο Πέπε. by Αναστασία Βοσνάκη
19:46
44' Σκόραρε ο Χατζηγιοβάννης, αλλά το γκολ δε μέτρησε γιατί ήταν οφσάιντ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:47
Ένα λεπτό έξτρα χρόνου. by Αναστασία Βοσνάκη
19:48
Ημίχρονο! Μέτριο ματς, με την Ελλάδα να μην έχει το καλύτερο δυνατό πρόσωπο, αλλά να βρίσκει το προβάδισμα κόντρα στη Μάλτα με υπέροχο σουτ του Τάσου Μπακασέτα (0-1). Επιστρέφουμε σε λίγα λεπτά... by Αναστασία Βοσνάκη
19:54
19:59
20:00
20:06
46' Μπουχαλάκης και Κουλιεράκης μέσα, Μπακασέτας και Τζαβέλλας έξω για την Εθνική. by Αναστασία Βοσνάκη
20:06
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:07
Αλλαγές και για τη Μάλτα. Απάπ μέσα, Σ. Μποργκ έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
20:07
47' Κόρνερ για την Ελλάδα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:08
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:09
49' Ευκαιρία για την Ελλάδα! Ωραίο σουτ του Ιωαννίδη, έδιωξε ο Μπονέλο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:13
53' ‘Εξω ο Τζ. Μπονγκ, μέσα ο Κορμπολάν για τη Μάλτα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:14
54' Γκολ η Μάλτα! Από τη μικρή περιοχή ο Ντεγκαμπριέλε έκανε το 1-1, νικώντας τον Πασχαλάκη! by Αναστασία Βοσνάκη
20:17
20:19
59' Κόρνερ για την Ελλάδα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:19
Ανεκμετάλλευτο πέρασε και αυτό. by Αναστασία Βοσνάκη
20:22
62' Γύρισμα ο Σιώπης, δεν είναι κανένας συμπαίκτης του εκεί να σκοράρει. by Αναστασία Βοσνάκη
20:24
20:25
65' Πέναλτι για τη Μάλτα! Η μπάλα βρίσκει στο χέρι του Μπουχαλάκη μετά από σέντρα, σωστή φαίνεται η απόφαση του διαιτητή. by Αναστασία Βοσνάκη
20:27
Πιάνεται στα χέρια ο Χατζηδιάκος με τον Π. Μπονγκ, απίθανα πράγματα σε φιλικό. by Αναστασία Βοσνάκη
20:27
67' Γκολ για τη Μάλτα! Ο Τεουμά νικά από τα 11 βήματα τον Πασχαλάκη για την ανατροπή των γηπεδούχων! by Αναστασία Βοσνάκη
20:28
Ανατροπή για τη Μάλτα κόντρα στην... ασόβαρη Ελλάδα, που δεν παίζει καλά γενικότερα σήμερα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:29
69' Δουβίκας και Φούντας μέσα, έξω οι Ιωαννίδης, Πέλκας για την Ελλάδα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:35
75' Κόρνερ για την Εθνική. by Αναστασία Βοσνάκη
20:36
Εκτέλεσε ο Μάνταλος, ο Μπονέλο βγήκε και έδιωξε με τις γροθιές. by Αναστασία Βοσνάκη
20:37
20:38
77' Η Ελλάδα φωνάζει για πέναλτι μετά από εκτέλεση κόρνερ. Ο Πογέτ και οι παίκτες του διαμαρτύρονται για χέρι! Υπάρχει χέρι και προφανώς πέναλτι, αλλά δεν χρειαζόταν αυτός ο… χαμός σε ένα φιλικό παιχνίδι. Φάνηκε από το ριπλέι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:39
79' Μοιράζει κάρτες ο ρέφερι. Κόκκινη στον Μπάρκα που είναι στον πάγκο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:39
80' Κίτρινη σε Φύσσα και Πογέτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:40
80' Μέσα ο Κυριακόπουλος και ο Αλεξανδρόπουλος, έξω ο Γιαννούλης και ο Σιώπης για την Ελλάδα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:41
81' Αλλαγές και για τη Μάλτα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:43
82' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την Ελλάδα! Σέντρα του Κυριακόπουλου, χάνει την μπάλα μέσα από τα χέρια του ο κίπερ της Μάλτας αλλά κανείς παίκτης της Εθνικής δεν ακολουθεί την πορεία.. by Αναστασία Βοσνάκη
20:44
83' Κόρνερ για την Ελλάδα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:44
84' Ευκαιρία για την Ελλάδα! Σουτάρα ο Φούντας, ο Μπονέλο έδιωξε εντυπωσιακά! by Αναστασία Βοσνάκη
20:47
86' Γκοοοολ η Ελλάδα! Ο Φούντας με βολίδα έφερε το ματς στα ίσα, κάνοντας το 2-2! by Αναστασία Βοσνάκη
20:50
89' Κάθετη για τον Δουβίκα, ο οποίος κάνει το γύρισμα αλλά η άμυνα της Μάλτας διώχνει. by Αναστασία Βοσνάκη
20:51
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
20:51
90'+1' Μεγάλη επέμβαση του Μπονέλο! Τρομερό βολ-πλανέ του Φούντα, σε κόρνερ ο κίπερ της Μάλτας. by Αναστασία Βοσνάκη
20:52
90'+2' Κάρτα στον Κουλιεράκη. by Αναστασία Βοσνάκη
20:54
Ένα λεπτό ακόμα στο ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
20:56
Τέλος στο ματς! Η Ελλάδα έκανε κακή εμφάνιση στο εκτός έδρας φιλικό με τη Μάλτα, μένοντας στο 2-2. Είχαν φέρει... τούμπα το σκορ οι γηπεδούχοι, ο Φούντας έσωσε την ισοπαλία για την Εθνική με γκολ στο 86'. by Αναστασία Βοσνάκη
20:56
Ο Μπακασέτας είχε ανοίξει το σκορ με γκολάρα, οι Ντεγκαμπριέλε (54') και Τεουμά (68') είχαν κάνει την ανατροπή. by Αναστασία Βοσνάκη