Πολωνία-Σαουδική Αραβία

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για τον 3ο όμιλο του Μουντιάλ 2022.

14:21
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε το ματς της Πολωνίας με τη Σαουδική Αραβία για τη 2η αγωνιστική του 3ου ομίλου. by Γιώργος Τσανάκας
14:22
Από διαφορετικά αποτελέσματα προέρχονται οι δύο ομάδες στην πρεμιέρα τους. Η Πολωνία ήρθε ισόπαλη χωρίς τέρματα (0-0) με το Μεξικό, ενώ η Σαουδική Αραβία έριξε την πρώτη... βόμβα του Μουντιάλ επικρατώντας 2-1 με ανατροπή της Αργεντινής. by Γιώργος Τσανάκας
14:23
Αν η Σαουδική Αραβία νικήσει σήμερα, εξασφαλίζει την πρόκριση στην επόμενη φάση. Η Πολωνία με νίκη, κάνει άλμα πρόκρισης από την πλευρά της. Η ισοπαλία δεν χαλάει τους Σαουδάραβες, αλλά τους Ευρωπαίους τους χαλάει σίγουρα γιατί τελευταία αγωνιστική παίζουν με την Αργεντινή... by Γιώργος Τσανάκας
14:24
Φυσικά, ανεξαρτήτως αποτελέσματος, οι δύο ομάδες θα περιμένουν να δουν και την εξέλιξη του Αργεντινή-Μεξικό το βράδυ. by Γιώργος Τσανάκας
14:29
Η Σαουδική Αραβία, που προκρίνεται με νίκη, μετρά 9 σερί ήττες σε Μουντιάλ από τις ευρωπαϊκές ομάδες, μετά από το 1-0 επί του Βελγίου το 1994 στις ΗΠΑ. Επίσης, απέτυχε να σκοράρει στους 7 τελευταίους αγώνες της με Ευρωπαίους, έχοντας 0-26 τέρματα! by Γιώργος Τσανάκας
14:30
Πλήγμα με τον τραυματισμό του Γιασέρ Αλ Σαχράνι στη Σαουδική Αραβία, ο οποίος συγκρούστηκε με τον τερματοφύλακά του. Η ακτινογραφία του προσώπου του που βγήκε στη δημοσιότητα, πραγματικά σοκάρει. by Γιώργος Τσανάκας
14:31
Οι Μπερεζίνσκι και Μπιέλικ είχαν μυϊκές ενοχλήσεις μετά την πρεμιέρα, αλλά υπολογίζονται για τους Πολωνούς. by Γιώργος Τσανάκας
14:31
Σε μισή ώρα η σέντρα στο ματς, το οποίο αναμένεται με μπόλικο ενδιαφέρον. by Γιώργος Τσανάκας
14:32
Διαιτητής είναι ο Βίλτον Σαμπάιο (Βραζιλία), ο πρώτος που σφυρίζει δύο ματς στο Μουντιάλ. Ήταν ρέφερι και στο Ολλανδία-Σενεγάλη. by Γιώργος Τσανάκας
14:32
Πάμε να δούμε και τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Γιώργος Τσανάκας
14:32
Πολωνία (Τσέσλαβ Μίχνιεβιτς): Σέζνι - Μπερεζίνσκι, Κίβιορ, Γκλικ, Κας - Μπιέλικ, Κριχόβιακ, Φρανκόφσκι, Ζιελίνσκι - Μίλικ, Λεβαντόφσκι. by Γιώργος Τσανάκας
14:32
Σαουδική Αραβία (Ερβέ Ρενάρ): Αλ-Οβαΐς – Αμπντουλχαμίντ, Αλ-Αμρί, Αλ-Μπουλαϊχί, Αλ-Μπουραΐκ – Αλ-Μπουραϊκάν, Αλ-Μαλκί, Κάνο, Αλ-Νταουσάρι – Αλ-Ναϊτζέι – Αλ-Σεΐρι. by Γιώργος Τσανάκας
14:32
by Γιώργος Τσανάκας
14:33
14:33
Μπόλικοι Σαουδάραβες στην κερκίδα, ελπίζουν για νέο... θαύμα! Εικόνα live 21973113/47825.jpg by Γιώργος Τσανάκας
14:35
14:38
14:39
Οι δύο ομάδες θα ολοκληρώσουν σε λίγο το ζέσταμά τους... by Γιώργος Τσανάκας
14:40
Θα σπάσει σήμερα την... κατάρα ο Λεβαντόφσκι; Ψάχνει το πρώτο του γκολ σε Μουντιάλ... Εικόνα live 21973113/115568.jpg by Γιώργος Τσανάκας
14:41
Φυσικά από τον ΑΝΤ1 θα δείτε το παιχνίδι... by Γιώργος Τσανάκας
14:42
14:46
Mundial Debate by bwin Πολωνία-Σ.Αραβία: Ο Λεβαντόφσκι κόντρα στα… τσιουάουα. Ακούστε εδώ! by Γιώργος Τσανάκας
14:48
Σε λίγο οι δύο ομάδες θα επιστρέψουν στον αγωνιστικό χώρο. Ένα δεκάλεπτο για τη σέντρα. by Γιώργος Τσανάκας
14:48
14:49
14:52
«Δεν είμαι προπονητής με βιογραφικό που μπορεί να επιλέξει πού θέλει να πάει, όπως ο Ζιντάν. Είμαι πεπεισμένος ότι μπορώ να προπονήσω εθνικές ομάδες στο υψηλότερο επίπεδο, ικανές να παίξουν για έναν τίτλο, ίσως για ένα ευρωπαϊκό πρωτάθλημα», ανέφερε σε δηλώσεις του πριν το ματς ο… ταπεινός, Ερβέ Ρενάρ. by Γιώργος Τσανάκας
14:52
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, παρέα με το διαιτητικό τρίο. by Γιώργος Τσανάκας
14:53
Τώρα η ανάκρουση των ύμνων των δύο χωρών... by Γιώργος Τσανάκας
14:59
15:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
15:02
2' Πέσιμο του Αλ-Νταουσάρι στα όρια της περιοχής της Πολωνίας, "παίζετε" από τον διαιτητή. by Γιώργος Τσανάκας
15:06
6' Γύρισμα του Κας, η μπάλα παίρνει περίεργη τροχιά αλλά ο Αλ-Οβαΐς μπλοκάρει υπό την πίεση του Μίλικ. by Γιώργος Τσανάκας
15:07
8' Κόρνερ για τη Σαουδική Αραβία, που έχει μπει με μεγαλύτερη διάθεση στο ματς. by Γιώργος Τσανάκας
15:08
Και η ανάκρουση των ύμνων των δύο χωρών by Γιώργος Τσανάκας
15:08
8' Ο Λεβαντόφσκι που είχε οπισθοχωρήσει, έδιωξε... by Γιώργος Τσανάκας
15:09
10' Σέντρα του Μπερεζίνσκι, κόβει η άμυνα της Σαουδικής Αραβίας. by Γιώργος Τσανάκας
15:11
Κανό και Κριχόβιακ στο έδαφος μετά από μονομαχία... by Γιώργος Τσανάκας
15:12
12' Φεύγει στο τετ-α-τετ ο Λεβαντόφσκι, έχει σταματήσει όμως τη φάση ο διαιτητής για φάουλ του Κας στον Αλ-Μαλκί. by Γιώργος Τσανάκας
15:12
13' Μεγάλη φάση για την Σαουδική Αραβία! Ο Αμπντουλχαμίντ σπάει στον Κανό, αυτός πιάνει πλασεδάρα από τα όρια της περιοχής αλλά ο Σέζνι απογειώνεται και διώχνει σε κόρνερ! by Γιώργος Τσανάκας
15:13
Μεγάλη φάση για τους Σαουδάραβες, σπουδαία η επέμβαση του Πολωνού κίπερ. by Γιώργος Τσανάκας
15:13
15:14
Κράζει τους παίκτες του σε έντονο ύφος ο Ερβέ Ρενάρ... Δεν δέχεται το παραμικρό λάθος. Απαιτητικός! by Γιώργος Τσανάκας
15:15
15' Κάρτα στον Κίβιορ για δυνατό μαρκάρισμα. by Γιώργος Τσανάκας
15:15
16' Νέα κάρτα, στον Κας αυτή τη φορά που σήκωσε στον αέρα τον Αλ-Νταουσάρι. by Γιώργος Τσανάκας
15:18
Η μεγάλη φάση της Σαουδικής Αραβίας by Γιώργος Τσανάκας
15:19
19' Κι άλλη κάρτα στους Πολωνούς, στον Μίλικ τώρα. Σωστή ξανά η απόφαση! by Γιώργος Τσανάκας
15:20
20' Γλιτώνει την αποβολή ο Κας που πήγε με τον αγκώνα σε αντίπαλό του... by Γιώργος Τσανάκας
15:20
20' Κάρτα στον Αλ-Μαλκί τώρα για διαμαρτυρία... by Γιώργος Τσανάκας
15:20
Τέσσερις κάρτες ήδη και είμαστε ακόμα στο 20λεπτο... Εν τω μεταξύ, ο διαιτητής έχει χάσει τη δεύτερη κάρτα του Κας, ενώ ο τέταρτος μιλάει με τον Μίχνιεβιτς εκείνη την ώρα και δεν έχει δει τη φάση επίσης! by Γιώργος Τσανάκας
15:21
Βγάζουν νευρικότητα οι Πολωνοί, οι Σαουδάραβες από την πλευρά τους προσπαθούν να χτίσουν παιχνίδι με ηρεμία και ποντάρουν αρκετά στο physical game που τους χαρακτηρίζει. by Γιώργος Τσανάκας
15:23
15:25
26' Σε μια... σκοτωμένη επίθεση, η Πολωνία κερδίζει κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
15:26
26' Ευκαιρία για την Πολωνία! Μετά την εκτέλεση κόρνερ, ο Μπιέλικ παίρνει την κεφαλιά αλλά ο Αλ-Σεϊρί διώχνει με τον ίδιο τρόπο και ενώ η μπάλα είχε κατεύθυνση προς την εστία. by Γιώργος Τσανάκας
15:28
Δύο και τρεις παίκτες πέφτουν πάνω στον Λεβαντόφσκι κάθε φορά που παίρνει την μπάλα στα πόδια του. Και να φανταστεί κανείς πως συνήθως υποδέχεται την μπάλα με πλάτη στην εστία και πολλά μέτρα από αυτή... by Γιώργος Τσανάκας
15:29
Βγάζουν τρομερή ένταση στον αγώνα οι Σαουδάραβες, ανεβάζοντας πολλές φορές το τέμπο. Οι Πολωνοί πάνε σε σετ-παιχνίδι, αφού σε αθλητικότητα υστερούν. by Γιώργος Τσανάκας
15:31
Στο μισάωρο φτάσαμε, παραμένει το 0-0 ανάμεσα στις δύο ομάδες. by Γιώργος Τσανάκας
15:32
15:32
33' Πατάει περιοχή ξανά η Σαουδική Αραβία. Σέντρα του Αλ-Μαλκί, ο Αλ-Σεΐρι δεν προλαβαίνει να μπει στην πορείας της μπάλας. by Γιώργος Τσανάκας
15:34
Ο ρέφερι Σαμπάιο επιβεβαιώνει μέχρι στιγμής, πάντως, γιατί θεωρείται... καρτάκιας! Ήδη 4 έχει δώσει, έχοντας χαρίσει μία, δύο ακόμα. by Γιώργος Τσανάκας
15:35
Φοβερό κλικ από την μοναδική φάση των Πολωνών στο ματς... Εικόνα live 21973113/85719.jpg by Γιώργος Τσανάκας
15:35
15:38
Έχει πέσει ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά... by Γιώργος Τσανάκας
15:39
39' Γκοοολ για την Πολωνία! Εξαιρετικό χτίσιμο της επίθεσης από τους Πολωνούς, ο Κας κάνει το γύρισμα στον Λεβαντόφσκι που τσιμπάει αλλά δεν μπορεί να τελειώσει τη φάση, ωστόσο κρατάει την κατοχή και γυρίζει στον Ζιελίνσκι ο οποίος με σουτ στην κίνηση σκοράρει για το 1-0. by Γιώργος Τσανάκας
15:43
Είναι εκπληκτικό το γκολ της Πολωνίας, ξεκινάει από τον Σέζνι, η μπάλα φτάνει στον Κας, από εκεί στον Φρανκόφσκι και ξανά στον Κας, μετά στον Λεβαντόφσκι και εν τέλει στον Ζιελίνσκι. Οι Σαουδάραβες δεν ακούμπησαν καν την μπάλα! by Γιώργος Τσανάκας
15:43
44' On field review από τον διαιτητή! Ο Μπιέλικ βρίσκει χαμηλά τον Αλ-Σεΐρι. Υπάρχει επαφή αλλά είναι στην κρίση του διαιτητή αν θεωρεί ότι είναι αρκετή για να υπάρξει πέναλτι. by Γιώργος Τσανάκας
15:44
45' Πέναλτι για τη Σαουδική Αραβία. Το δίνει ο ρέφερι. by Γιώργος Τσανάκας
15:46
45'+2' ΤΟ ΒΓΑΖΕΙ Ο ΣΕΖΝΙ! Απίθανη επέμβαση του Πολωνού κίπερ, βγάζει το πέναλτι του Αλ-Νταουσάρι, ενώ στα καπάκια διώχνει σε κόρνερ με νέα απίστευτη επέμβαση το σουτ του Αλ-Σεΐρι! Κρατάει το 1-0! by Γιώργος Τσανάκας
15:47
Εν τω μεταξύ, δέκα λεπτά οι καθυστερήσεις! by Γιώργος Τσανάκας
15:48
Έχει ψαρέψει φοβέρα τον εκτελεστή του πέναλτι ο Σέζνι... Τρομερός! by Γιώργος Τσανάκας
15:49
45'+4' Κάρτα στον Αλ-Αμρί για μαρκάρισμα στον Λεβαντόφσκι. by Γιώργος Τσανάκας
15:50
Πνίγεται στις αγκαλιές των συμπαικτών του Σέζνι... Εικόνα live 21973113/89470.jpg by Γιώργος Τσανάκας
15:50
Το γκολ της Πολωνίας για το 1-0 by Γιώργος Τσανάκας
15:55
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Η Πολωνία προηγείται 1-0 της Σαουδικής Αραβίας. Ο Λεβαντόφσκι σέρβιρε το προβάδισμα της ομάδας του, με τον Ζιελίνσκι να σκοράρει (39'). Ο Σέζνι έβγαλε το πέναλτι του Αλ-Νταουσάρι αλλά και το... ριμπάουντ του Αλ-Μπουραΐκ για να κρατήσει το σκορ στο 1-0. by Γιώργος Τσανάκας
15:57
16:00
Ακουμπάει ή όχι τη γραμμή του τέρματος ο Βόιτσεχ Σέζνι στην εκτέλεση του πέναλτι; Εικόνα live 21973113/40582.jpg by Γιώργος Τσανάκας
16:02
Τα νούμερα του Πιοτρ Ζιελίνσκι στο πρώτο μέρος: 100% σε ακρίβεια μακρινών μεταβιβάσεων 80% επιτυχία στις πάσες 23 επαφές με την μπάλα 2/3 επιτυχημένες σέντρες 1 πάσα-κλειδί 1 γκολ by Γιώργος Τσανάκας
16:10
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! by Γιώργος Τσανάκας
16:11
46' Αλ-Ναϊτζι εκτός, Aλ Αμπίντ μέσα για τη Σαουδική Αραβία. by Γιώργος Τσανάκας
16:11
47' Κόρνερ για τους Σαουδάραβες. by Γιώργος Τσανάκας
16:12
Πέρασε ανεκμετάλλευτο αρχικά, αλλά κερδίζουν φάουλ στη συνέχεια κοντά στην περιοχή... by Γιώργος Τσανάκας
16:14
Ορισμένες μικρές διακοπές στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους... by Γιώργος Τσανάκας
16:15
51' Κι άλλο κόρνερ για τη Σαουδική Αραβία. by Γιώργος Τσανάκας
16:16
Κάτι σαν γυριστό του Κανό, πολύ άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
16:20
55' Απίθανη φάση για τη Σαουδική Αραβία! Πολιορκία στην άμυνα της Πολωνίας, ο Αλ Νταουσάρι βγαίνει απέναντι από τον Σέζνι μετά τις καραμπόλες αλλά ο κίπερ της Γιουβέντους τον σταματά! by Γιώργος Τσανάκας
16:24
Ελέγχουν τον ρυθμό οι Σαουδάραβες, σε φάση άμυνας οι Πολωνοί που ψάχνονται πλέον μόνιμα στην κόντρα. by Γιώργος Τσανάκας
16:24
60' Νέα μεγάλη φάση για τη Σαουδική Αραβία! Απίθανη κυκλοφορία της μπάλας με... τριγωνάκια, βάζουν στη μέση τους Πολωνούς, με τον Αλ Μπουραϊκάν να βρίσκεται σε θέση βολής αλλά να αστοχεί. by Γιώργος Τσανάκας
16:26
61' Κι άλλη τελική για τη Σαουδική Αραβία, ψηλά άουτ του σουτ του Αλ-Μπρικάν. by Γιώργος Τσανάκας
16:28
63' Δοκάρι για την Πολωνία! Κεφαλιά-ψαράκι του Μίλικ , η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας. Αγγίζει το δεύτερο γκολ η ομάδα του Μίχνιεβιτς! by Γιώργος Τσανάκας
16:30
66' Νέο δοκάρι για την Πολωνία! Ο Λεβαντόφσκι προλαβαίνει τον αντίπαλο κίπερ και τσιμπάει την μπάλα, στο αριστερό δοκάρι της εστίας! Ούτε τώρα ο Λέβα θα βρει το πρώτο του γκολ σε Μουντιάλ! by Γιώργος Τσανάκας
16:31
66' Αλ-Γκανάμι αντί Αλ-Μπρέικ για τους Σαουδάραβες. by Γιώργος Τσανάκας
16:32
67' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τη Σαουδική Αραβία. by Γιώργος Τσανάκας
16:32
16:32
16:33
68' Ο Αλ Αμπίντ το φάουλ, στο τείχος η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
16:33
69' Σουτ του Αλ Ταουσάρι, στην αγκαλιά του Σέζνι. by Γιώργος Τσανάκας
16:36
71' Μέσα ο Πιόντεκ, έξω ο Μίλικ για την Πολωνία. by Γιώργος Τσανάκας
16:39
16:39
16:39
75' Ο Αλ-Οβάις βγαίνει πολύ μακριά από την εστία του και προλαβαίνει τον Λεβαντόφσκι. by Γιώργος Τσανάκας
16:41
Τελευταίο τέταρτο, το ματς έχει αποκτήσει τρελό ρυθμό. Πιέζουν σαν.. .τρελοί οι Σαουδάραβες, έχουν γίνει ιδιαίτερα επικίνδυνοι στην κόντρα οι Πολωνοί. by Γιώργος Τσανάκας
16:43
78' Νέα μεγάλη φάση για τους Σαουδάραβες, σφυρίζουν τα δοκάρια! Η μπάλα στρώνεται μέσα στην περιοχή στον Αλ-Μαλκί αλλά το πλασέ στην κίνηση, γλύφει το αριστερό δοκάρι της εστίας του Σέζνι! by Γιώργος Τσανάκας
16:46
81' Κεφαλιά του Πιόντεκ, η μπάλα ψηλά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
16:46
82' Γκοοοολ για την Πολωνία! Ο Λεβαντόφσκι εκμεταλλεύεται το λάθος στην αντίπαλη άμυνα, βγαίνει σε θέση τετ-α-τετ και αυτή τη φορά δεν αστοχεί. Άψογο πλασέ και 2-0, με την Πολωνία να καθαρίζει όπως φαίνεται το ματς! by Γιώργος Τσανάκας
16:47
Ο Λεβαντόφσκι εμφανώς συγκινημένος μετά το πρώτο του γκολ σε Παγκόσμιο Κύπελλο! Σπουδαίος απλά... by Γιώργος Τσανάκας
16:50
85' Διπλή αλλαγή για τη Σαουδική Αραβία. Έξω οι Αλ Σεϊρί, Αλ Μαλκί, μέσα οι Νασέρ Αλ Νταουσάρι, Αλομπούντ. by Γιώργος Τσανάκας
16:52
77 γκολ με την εθνική Πολωνίας ο σπουδαίος Λεβαντόφσκι, ο οποίος φυσικά και είναι ο πρώτος σκόρερ στην ιστορία της πατρίδας του! by Γιώργος Τσανάκας
16:53
Στα τελευταία λεπτά της κανονικής διάρκειας... by Γιώργος Τσανάκας
16:54
Να δούμε και τις καθυστερήσεις... by Γιώργος Τσανάκας
16:55
90' Τεράστια φάση για την Πολωνία! Ο Λεβαντόφσκι πάει να σκάψει την μπάλα πάνω από τον Αλ-Οβάις, ο κίπερ της Σαουδικής Αραβίας το έβγαλε. by Γιώργος Τσανάκας
16:55
Επτά λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
16:58
Πέρασαν τρία λεπτά, άλλα τέσσερα. Απογοητευμένοι πλέον οι Σαουδάραβες που συνεχίζουν πάντως να το παλεύουν! by Γιώργος Τσανάκας
17:00
90+5' Έξω ο Αλαμπίντ, μέσα ο Μπαχεμπρί για τους Σαουδάραβες. by Γιώργος Τσανάκας
17:01
90+6' Μεγάλη ευκαιρία για τη Σαουδική Αραβία. Βολίδα ο Κανό, η μπάλα πέρασε άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
17:02
Τέλος στο ματς! Η Πολωνία πήρε μια σπουδαία νίκη με 2-0 κόντρα στην Σαουδική Αραβία, με τον Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι να βάζει το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ για πρώτη φορά σε Μουντιάλ! by Γιώργος Τσανάκας