Γαλλία-Δανία

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για τον 4ο όμιλο του Μουντιάλ 2022.

17:21
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε τη Γαλλία που θα κοντραριστεί με τη Δανία, για την 2η αγωνιστική του 4ου ομίλου του Παγκοσμίου Κυπέλλου! by Αναστασία Βοσνάκη
17:25
Τα κριτήρια ισοβαθμίας: 1. Η καλύτερη διαφορά τερμάτων σε όλα τα ματς του ομίλου, 2. Η καλύτερη επίθεση σε όλα τα ματς του ομίλου, 3. Οι βαθμοί των ομάδων στα μεταξύ τους ματς, 4. Η καλύτερη διαφορά τερμάτων στα μεταξύ τους ματς, 5. Η καλύτερη επίθεση στα μεταξύ τους ματς, 6. Λιγότεροι βαθμοί ποινής σε όλα τα ματς του ομίλου: κάθε κίτρινη κάρτα τιμωρείται με 1 πόντο, οι δύο κίτρινες στο ίδιο ματς με 3 πόντους, ενώ η απευθείας κόκκινη κάρτα με 4 πόντους, 7. Κλήρωση. by Αναστασία Βοσνάκη
17:27
Η Δανία προέρχεται από δυο σερί νίκες επί της Γαλλίας στο Nations League. Η Γαλλία έχει πέντε σερί νίκες σε Μουντιάλ με 15-6 γκολ, ενώ η Δανία τέσσερις σερί ισοπαλίες. Και τα 30 γκολ σε Μουντιάλ της Δανίας σημειώθηκαν με σουτ εντός περιοχής! by Αναστασία Βοσνάκη
17:28
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Σίμον Μάρτσινιακ (Πολωνία). by Αναστασία Βοσνάκη
17:30
Ο αγώνας θα διεξαχθεί στο Stadium 974 το οποίο έχει χωρητικότητα 40 χιλιάδες θέσεις. Εικόνα live 21973116/82849.jpg by Αναστασία Βοσνάκη
17:31
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
17:31
Γαλλία (Ντιντιέ Ντεσάν / 4-2-3-1): Γιορίς – Κουντέ, Βαράν, Ουπαμεκανό, Τεό Ερναντέζ – Τσουαμενί, Ραμπιό – Ντεμπελέ, Γκριεζμάν, Εμπαπέ – Ζιρού. by Αναστασία Βοσνάκη
17:31
Δανία (Κάσπιερ Γιούλμαντ / 3-4-3): Σμάιχελ – Άντερσεν, Νέλσον, Α. Κρίστενσεν – Ρ. Κρίστενσεν, Χόιμπιεργκ, Έρικσεν, Μέλε – Λίντστρεμ, Κορνέλιους, Ντάμσγκααρντ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:33
Σε μισή ώρα θα ξεκινήσει το παιχνίδι περίπου. by Αναστασία Βοσνάκη
17:33
by Αναστασία Βοσνάκη
17:34
Εάν σκοράρει σήμερα ο Ολιβιέ Ζιρού, τότε θα γίνει ο πρώτος σκόρερ στην εθνική της Γαλλίας! by Αναστασία Βοσνάκη
18:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
18:02
18:03
4' Φάουλ για τη Δανία. by Αναστασία Βοσνάκη
18:03
Έκοψε ο Ζιρού. by Αναστασία Βοσνάκη
18:04
18:05
6' Σουτ ο Ντεμπελέ, η μπάλα κόντραρε στα σώματα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:08
9' Ωραία σέντρα ο Εμπαπέ, έδιωξαν οι Δανοί. by Αναστασία Βοσνάκη
18:09
10' Ευκαιρία για τη Γαλλία! Κεφαλιά πάσα του Ραμπιό, ο Ζιρού δεν μπορεί να τελειώσει την φάση μέσα από την περιοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
18:10
11' Σέντρα ο Λίντστρεμ, βγήκε και μπλόκαρε ο Γιορίς. by Αναστασία Βοσνάκη
18:11
12' Φάουλ για την Γαλλία. by Αναστασία Βοσνάκη
18:12
Εκτέλεσε ο Γκριεζμάν, η μπάλα βγήκε σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:13
13' Δεν μπόρεσαν οι Γάλλοι να εκμεταλλευτούν το κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:14
Σε άλλα... νέα by Αναστασία Βοσνάκη
18:19
20' Κίτρινη στον Α. Κρίστενσεν. by Αναστασία Βοσνάκη
18:20
21' Φάουλ για τη Γαλλία σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:21
21' Τι έβγαλε ο Σμάιχελ! Κεφαλιά ο Ραμπιό μέσα από την περιοχή, με τον Δανό κίπερ να διώχνει με τις γροθιές! by Αναστασία Βοσνάκη
18:22
23' Κίτρινη και ο Κορνέλιους. by Αναστασία Βοσνάκη
18:22
18:29
Συμπληρώσαμε το μισάωρο στο παιχνίδι, με το 0-0 να παραμένει. Καλύτερη ως τώρα η Γαλλία, η Δανία παίζει κυρίως στις αντεπιθέσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
18:29
18:29
18:30
31' Ευκαιρία για την Γαλλία! Ωραίο γύρισμα ο Εμπαπέ, με τον Κουντέ να κάνει ένα αδύναμο σουτ και τον Σμάιχελ να μπλοκάρει. by Αναστασία Βοσνάκη
18:33
33' Μεγάλη ευκαιρία για τους Γάλλους! Πολιορκία στην άμυνα της Δανίας! Πρώτα ο Γκριεζμάν σουτάρει, ο Σμάιχελ βγάζει με το πόδι, στη συνέχεια τα σουτ των Ντεμπελέ και Τσουαμενί κοντράρουν στα σώματα! Αμυντικό τείχος έχει στήσει η ομάδα του Κάσπερ Γιούλμαν. by Αναστασία Βοσνάκη
18:34
35' Φάουλ για τη Γαλλία σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:35
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:35
36' Ευκαιρία για τη Δανία! Ωραίο δυνατό σουτ του Κορνέλιους, η μπάλα περνάει ξυστά από την εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
18:37
37' Κεφαλιά του Ζιρού χωρίς ισορροπία, άουτ η μπάλα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:38
18:39
40' Σουτ ο Εμπαπέ, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:41
18:42
43' Κίτρινη ο Κουντέ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:43
18:45
45' Σουτ ο Έρικσεν, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:45
3 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:46
45+1' Κακή σέντρα ο Εμπαπέ, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:48
Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο με το 0-0 να παραμένει ανάμεσα σε Γαλλία και Δανία. Επιστρέφουμε σε λίγο... by Αναστασία Βοσνάκη
19:04
Ξεκινάει το δεύτερο μέρος του παιχνιδιού! by Αναστασία Βοσνάκη
19:04
46' Έξω ο Κορνέλιους, μέσα ο Μπρέιθγουεϊτ για τη Δανία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:07
48' Σέντρα του Έρικσεν, δεν πρόλαβε ο Μπρέιθγουεϊτ και η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:09
50' Ευκαιρία για την Γαλλία! Ο Σμάιχελ πρόλαβε τον Εμπαπέ μετά την πάσα του Ντεμπελέ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:10
51' Κόρνερ για τη Δανία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:10
Ο Γιορίς βγήκε και μπλόκαρε. by Αναστασία Βοσνάκη
19:13
55' Κόρνερ για τη Δανία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:14
Ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:15
57' Καλή στιγμή για τη Γαλλία. Ο Εμπαπέ έφυγε μόνος του, δεν μπορούσε να τον σταματήσει κανείς, αλλά το σουτ που έκανε έδιωξε ο Σμάιχελ σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:18
60' Μεγάλη ευκαιρία για τη Γαλλία! Κακό σουτ ο Γκριεζμάν, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:19
61' Γκοοοοολ για τη Γαλλία! Υπέροχη συνεργασία μεταξύ Εμπαπέ και Ερναντές, ο δεύτερος φτιάχνει το γκολ και ο πρώτος με ωραίο πλασέ θα εκτελέσει τον Σμάιχελ για το 1-0. Άξιζε το προβάδισμα η Γαλλία! by Αναστασία Βοσνάκη
19:22
19:22
63' Αλλαγή για τη Γαλλία. Τιράμ αντί Ζιρού. Θα περιμένει το επόμενο ματς για να σπάσει το ρεκόρ ο Ζιρού και να γινει ο πρώτος σκόρερ στην ιστορία των τρικολόρ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:24
19:26
68' Γκοοολ η Δανία! Σε μία από τις λιγοστές τελικές της στο παιχνίδι και μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Αντρέας Κρίστενσεν πήρε την κεφαλιά στο ύψος του δευτέρου δοκαριού για να γράψει το 1-1! by Αναστασία Βοσνάκη
19:27
Νέα δεδομένα πλέον στο παιχνίδι, η Γαλλία απώλεσε πολύ γρήγορα το προβάδισμα και οι Δανοί τους ζορίζουν και πάλι! by Αναστασία Βοσνάκη
19:28
19:29
19:31
73' Ευκαιρία για τη Δανία! Ο Ντάμσγκααρντ κάνει το σουτ από κοντά, ο Γιορίς διώχνει με το πόδι! by Αναστασία Βοσνάκη
19:32
74' Ντόλμπεργκ αντί Ντάμσγκααρντ για τη Δανία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:34
76' Βαράν και Ντεμπελέ έξω, Κονατέ και Κομάν μέσα για τη Γαλλία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:35
19:36
78' Μεγάλη ευκαιρία για τη Γαλλία! Κοντινή κεφαλιά ο Ουπαμεκανό μετά από εκτέλεση κόρνερ η μπάλα κοντράρει και βγαίνει σε νέο κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:39
80' Μεγάλη ευκαιρία ξανά για τους Γάλλους! Τι γκολάρα πήγε να βάλει ο Ραμπιό! Ο Γάλλος με ανάποδο ψαλιδάκι πήγε να διπλασιάσει τα τέρματα, αλλά η μπάλα πέρασε ξυστά από την εστία! by Αναστασία Βοσνάκη
19:39
81' Φάση τώρα για τους Δανούς! Σουτ στην κίνηση του Μπρέιθγουεϊτ, ελάχιστα άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
19:41
Τρελός ρυθμός στο παιχνίδι, πάνω-κάτω η μπάλα και φάσεις μπροστά στις δύο εστίες. Το 1-1 παραμένει και ενώ είμαστε στην τελική ευθεία του αγώνα! by Αναστασία Βοσνάκη
19:43
84' Μακρινό σουτ του Χόιμπιεργκ, η μπάλα πολύ άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:43
85' Νέργκαρντ αντί Λίντσρεμ για τη Δανία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:44
86' Γκοοοολ για τη Γαλλία! Μετά από σέντρα του Γκριζμάν, ο Εμπαπέ πετάχτηκε στο δεύτερο δοκάρι και μπήκε με την μπάλα στα δίχτυα για να δώσει εκ νέου προβάδισμα στους τρικολόρ! by Αναστασία Βοσνάκη
19:46
Ο Εμπαπέ το παίρνει πάνω του για τους Γάλλους που λυγίζουν τους Δανούς... Στο 88' βρισκόμαστε, να δούμε και τις καθυστερήσεις! by Αναστασία Βοσνάκη
19:49
6 λεπτά ο έξτρα χρόνος! by Αναστασία Βοσνάκη
19:49
90'+1' Σουτ του Εμπαπέ, η μπάλα στην αγκαλιά του Σμάιχελ! by Αναστασία Βοσνάκη
19:50
To παλεύουν οι Δανοί αλλά δυσκολεύονται να φτιάξουν φάσεις... Κρατάει γερά η Γαλλία τη νίκη που θα τη στείλει στην επόμενη φάση! by Αναστασία Βοσνάκη
19:51
90'+2' Ο Μπα αντί του Κρίστενσεν για τη Δανία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:51
90'+2' Φοφανά αντί Γκριεζμάν για τη Γαλλία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:52
19:54
Κρατάει την μπάλα η Γαλλία και δεν τη... δίνει στους Δανούς. Ένα λεπτό ακόμα! by Αναστασία Βοσνάκη
19:57
Τέλος στο ματς! Η Γαλλία επικράτησε 2-1 της Δανίας, εξασφαλίζοντας την πρόκριση στην επόμενη φάση! Πρώτη ομάδα στο φετινό Μουντιάλ που το πετυχαίνει αυτό, με έναν βαθμό απέναντι στην Τυνησία την τελευταία αγωνιστική περνάει και ως πρώτη. Η Δανία πρέπει να νικήσει την Αυστραλία τελευταία αγωνιστική για να προκριθεί! by Αναστασία Βοσνάκη