Βέλγιο-Μαρόκο

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα Βέλγιο-Μαρόκο για τον 6ο όμιλο του Μουντιάλ 2022.

14:42
14:44
Είμαι ο Δημήτρης Κάππας και μαζί θα παρακολουθήσουμε ζωντανά την αναμέτρηση του Βελγίου με το Μαρόκο για την 2η αγωνιστική του 6ου ομίλου του Παγκοσμίου Κυπέλλου. by www.sport-fm.gr
14:47
Η εθνική ομάδα Βελγίου έχει πέτυχει 8 συνεχόμενες νίκες σε φάση ομίλων στο Παγκόσμιο Κύπελλο και εφόσον σήμερα πάρει το τρίποντο, θα κάνει ρεκόρ με 9! by www.sport-fm.gr
14:48
Επίσης, το Βέλγιο είναι αήττητο απέναντι σε αφρικανικές ομάδες (3 νίκες, μία ισοπαλία). by www.sport-fm.gr
14:51
Αναλυτικά οι ενδεκάδες των δύο ομάδων: Βέλγιο (3-4-2-1/ Ρομπέρτο Μαρτίνεθ): Κουρτουά- Μενιέ, Αλντερβάιλερντ, Βερτόνγκεν - Καστάνιε, Ονάνα, Βίτσελ, Τ. Αζάρ - Ντε Μπρόινε, Ε.Αζάρ - Μπατσουαγί. Μαρόκο (4-3-3/ Γουαλίντ Ρεγκραγκουί): Μοχαμέντι - Χακίμι, Αζέρ, Σάις, Μαζραουιί - Ουνάχι, Άμραμπατ, Αμαλάχ - Ζίγεκ, Μπουφάλ, Εν-Νεσίρι. by www.sport-fm.gr
14:54
Η βαθμολογία του ομίλου: Βέλγιο 3 (1-0) Κροατία 1 (0-0) Μαρόκο 1 (0-0) Καναδάς 0 (0-1) by www.sport-fm.gr
14:55
14:57
Στο πρώτο παιχνίδι της ημέρας, η Κόστα Ρίκα έκανε την έκπληξη και επικράτησε 1-0 της Ιαπωνίας! by www.sport-fm.gr
14:58
15:00
15:02
15:02
15:04
15:05
5' Μεγάλη ευκαιρία για το Βέλγιο, με τον Μπατσουαγί να μην μπορεί να νικήσει σε πλάγιο τετ α τετ τον Μοχαμέντι. by www.sport-fm.gr
15:06
15:08
15:10
Συμπληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο στο παιχνίδι, με το Βέλγιο να έχει την κατοχή και να προσπαθεί να δημιουργήσει. by www.sport-fm.gr
15:29
Ο Μπόνο έδειχνε από τους εθνικούς ύμνους πως δεν ήταν καλά και αντικαταστάθηκε πριν αρχίσει το ματς Εικόνα live 21973130/119958.jpg by www.sport-fm.gr
15:39
39' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντε Μπρόινε, η μπάλα πάνω την εστία του Ελ Καζουί. by www.sport-fm.gr
15:44
15:44
15:45
15:46
45+1' ΓΚΟΛ για το Μαρόκο! Απευθείας εκτέλεση του Ζίγεκ, ο Κουρτουά αιφνιδιάστηκε, με την μπάλα να πηγαίνει στο βάθος της εστίας του. by www.sport-fm.gr
15:50
Το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ, καθώς ο Αζέρ που επηρέαζε τον Κουρτουά ξεκίνησε από θέση οφσάιντ! by www.sport-fm.gr
15:53
16:02
16:03
16:04
16:05
16:10
50' Σουτ εκτός περιοχής από τον Ζίγεκ, ο Κουρτουά δεν έχει πρόβλημα να μπλοκάρει by www.sport-fm.gr
16:11
52' Ωραία ενέργεια και σουτ του Αζάρ από τα δεξιά, ο Ελ Καζουί διώχνει σε κόρνερ by www.sport-fm.gr
16:12
16:16
57' Μεγάλη ευκαιρία για το Μάρόκο, με τον Μπουφάλ να μπαίνει ωραία στην περιοχή, αλλά το σουτ που επιχείρησε πέρασε λίγο δίπλα από την εστία του Κουρτουά by www.sport-fm.gr
16:20
60' Διπλή αλλαγή για το Βέλγιο: Ονάνα, Ε.Αζάρ εκτός, Μέρτενς, Τίλεμανς εντός. by www.sport-fm.gr
16:21
16:24
16:27
16:28
16:32
73' ΓΚΟΛ για το Μαρόκο! Ο Σαμπίρι εκτέλεσε απευθείας φάουλ από τα αριστερά, ο Κουρτουά αιφνιδιάστηκε ξανά και η μπάλα πήγε στα δίχτυα για το 1-0! by www.sport-fm.gr
16:37
Στο 72' για το Μαρόκο πέρασαν οι Χαμνταλάχ και Αμπουκάλ αντί των Μπουφάλ και Εν-Νεσίρι. by www.sport-fm.gr
16:38
75' Δύο αλλαγές για το Βέλγιο: Ντε Κέτελαρ και Τροσάρ αντί των Μπατσουαγί και Τ.Αζάρ by www.sport-fm.gr
16:48
Οι Βέλγοι γυρίζουν την μπάλα γύρω από την περιοχή των Μαροκινών, χωρίς να καταφέρουν να κάνουν κάτω. by www.sport-fm.gr
16:50
90' σουτ του Αμπντάλαχ από τα πλάγια της περιοχής, ο Κουρτουά διώχνει σε κόρνερ by www.sport-fm.gr
16:52
90'+2' ΓΚΟΛ για το Μαρόκο! Ο Ζίγιες γύρισε υπέροχα στον Αμπουκλάλ, κι εκείνος με ένα πανέμορφο πλασέ από το ύψος του πέναλτι έστειλε την μπάλα στον ουρανό της εστίας του Κουρτουά. by www.sport-fm.gr
16:55
16:55
16:58
Το Μαρόκο εκμεταλλεύτηκε στο δεύτερο μέρος τις ευκαιρίες που του παρουσιάστηκαν και με γκολ των Σαμπίρι (63') και Αμπουκλάλ (90'+2') πήρε μια τεράστια νίκη απέναντι στο Βέλγιο με 2-0! by www.sport-fm.gr