Βραζιλία-Ελβετία

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για τη 2η αγωνιστική του 7ου ομίλου του Μουντιάλ 2022.

17:23
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Βραζιλίας με την Ελβετία, για την 2η αγωνιστική του 7ου ομίλου του Παγκοσμίου Κυπέλλου! by Αναστασία Βοσνάκη
17:25
Σε περίπτωση που δύο ή περισσότερες ομάδες ισοβαθμήσουν στη φάση των ομίλων, ισχύουν κατά σειρά τα εξής: 1. Η καλύτερη διαφορά τερμάτων σε όλα τα ματς του ομίλου, 2. Η καλύτερη επίθεση σε όλα τα ματς του ομίλου, 3. Οι βαθμοί των ομάδων στα μεταξύ τους ματς, 4. Η καλύτερη διαφορά τερμάτων στα μεταξύ τους ματς, 5. Η καλύτερη επίθεση στα μεταξύ τους ματς, 6. Λιγότεροι βαθμοί ποινής σε όλα τα ματς του ομίλου: κάθε κίτρινη κάρτα τιμωρείται με 1 πόντο, οι δύο κίτρινες στο ίδιο ματς με 3 πόντους, ενώ η απευθείας κόκκινη κάρτα με 4 πόντους, 7. Κλήρωση by Αναστασία Βοσνάκη
17:26
Ισόπαλοι έληξαν οι δυο αγώνες σε τελική φάση Μουντιάλ ανάμεσα σε Βραζιλία και Ελβετία: 2-2 το 1950 και 1-1 το 2018. Η Ελβετία μετρά μόλις μια νίκη επί ομάδων της Νότιας Αμερικής, το 2-1 το 2014 επί του Ισημερινού. Συνολικά έχει ρεκόρ 1-2-5. Η Βραζιλία τρέχει σερί 16 αήττητων αγώνων σε φάση ομίλων, αλλά καμία εθνική δεν έφτασε ποτέ αήττητο σερί 17 αναμετρήσεων. by Αναστασία Βοσνάκη
17:26
Μοναδική φορά που δεν κέρδισε η Βραζιλία στη 2η αγωνιστική ομίλων του Μουντιάλ ήταν το 1966 με αντίπαλο την Ουγγαρία. Έκτοτε «τρέχει» ρεκόρ 10-3-0. by Αναστασία Βοσνάκη
17:27
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
17:28
Βραζιλία (Τίτε): Άλισον – Μιλιτάο, Σίλβα, Μαρκίνιος, Σάντρο – Κασεμίρο, Πακετά, Φρεντ – Ραφίνια, Ρισάρλισον, Βινίσιους. by Αναστασία Βοσνάκη
17:28
Ελβετία (Μουράτ Γιακίν): Ζόμερ – Βίντμερ, Ελβέντι, Ακάντζι, Ροντρίγκες – Ρίντερ, Τζάκα, Φρόιλερ – Σο, Εμπολό, Βάργκας. by Αναστασία Βοσνάκη
17:30
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Ιβάν Μπαρτόν (Ελ Σαλβαδόρ). by Αναστασία Βοσνάκη
17:31
Ο αγώνας θα διεξαχθεί στο Stadium 974 με 40 χιλιάδες χωρητικότητα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
18:01
by Αναστασία Βοσνάκη
18:02
3' Φάουλ η Βραζιλία σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:03
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:06
6' Κόρνερ για την Ελβετία. by Αναστασία Βοσνάκη
18:06
Δεν κατάφεραν να το εκμεταλλευτούν. by Αναστασία Βοσνάκη
18:08
9' Ισορροπημένο είναι το ματς μέχρι τώρα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:09
18:12
12' Φάση για την Βραζιλία! Γύρισμα του Ρισάρλισον, ο Βινίσιους κόπηκε από την άμυνα των αντιπάλων. by Αναστασία Βοσνάκη
18:14
15' Φάουλ σε καλό σημείο η Ελβετία. by Αναστασία Βοσνάκη
18:15
Απομάκρυνε ο Φρεντ προς τα πίσω. by Αναστασία Βοσνάκη
18:19
19' Γύρισμα του Πακετά, απομάκρυνε τελευταία στιγμή η άμυνα της Ελβετίας. by Αναστασία Βοσνάκη
18:22
Ανεβάζει την πίεσή της στα τελευταία λεπτά η Βραζιλία, αλλά η Ελβετία καθαρίζει κάθε προσπάθεια της "σελεσάο". by Αναστασία Βοσνάκη
18:23
Στα μισά του πρώτου μέρους, παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε Βραζιλία και Ελβετία. by Αναστασία Βοσνάκη
18:27
27' Μεγάλη ευκαιρία για την Βραζιλία! Κοντινό πλασέ του Βινίσιους, διώχνει τελευταία στιγμή σε κόρνερ ο Ζόμερ! by Αναστασία Βοσνάκη
18:28
Ανεκμετάλλευτο το κόρνερ των Βραζιλιάνων. by Αναστασία Βοσνάκη
18:30
31' Σουτ ο Ραφίνια, μπλόκαρε εύκολα ο Ζόμερ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:36
Ο σπουδαίος Ρονάλντο παρακολουθεί το παιχνίδι από τις εξέδρες! Εικόνα live 21973143/3769.jpg by Αναστασία Βοσνάκη
18:37
37' Το σουτ του Μιλιτάο κόντραρε και βγήκε σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:40
18:41
18:43
44' Κόρνερ για την Βραζιλία. by Αναστασία Βοσνάκη
18:46
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Βραζιλία-Ελβετία 0-0! Επιστρέφουμε σε λίγο... by Αναστασία Βοσνάκη
19:02
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
19:02
46’ Μέσα ο Ροντρίγκο, έξω ο Πακετά για τη Βραζιλία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:03
19:07
50' Φάουλ για την Βραζιλία σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:07
51' Κίτρινη ο Ρίντερ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:08
Εκτελέστηκε γρήγορα το φάουλ, έκοψε η άμυνα της Ελβετίας. by Αναστασία Βοσνάκη
19:09
52' Κίτρινη ο Φρεντ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:10
53' Μεγάλη ευκαιρία για την Ελβετία! Ωραία αλλαγή του Τζάκα, ο Βίντμερ κάνει το παράλληλο γύρισμα, η άμυνα της Βραζιλίας δεν μπορεί να διώξει αρχικά αλλά ο Σίλβα διώχνει. Παραλίγο να κάνουν τη ζημιά εδώ οι Ελβετοί. by Αναστασία Βοσνάκη
19:11
54' Κόρνερ για τους Ελβετούς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:11
Έδιωξε με τις γροθιές ο Άλισον. by Αναστασία Βοσνάκη
19:13
56' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τη Βραζιλία! Σέντρα με το εξωτερικό ο Βινίσιους, δεν πρόλαβε ο Ρισάρλισον να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:16
58' Έξω ο Φρεντ, μέσα ο Γκιμαράες για τη Βραζιλία. Στέφεν και Φερνάντες μέσα, έξω οι Βάργκας, Ρίντερ για την Ελβετία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:17
60' Σουτ του Φερνάντες, κόντραρε στα σώματα η μπάλα. Νέα προσπάθεια του ίδιου παίκτη δευτερόλεπτα μετά, πάλι ίδια η κατάληξη. by Αναστασία Βοσνάκη
19:20
19:21
64' Γκοοοολ η Βραζιλία! Μετά από ωραία ανάπτυξη και κάθετη του Κασεμίρο, ο Βινίσιους μπήκε στην περιοχή και με άψογο πλασέ, εκτέλεσε τον Ζόμερ για το 1-0. by Αναστασία Βοσνάκη
19:23
ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΕΙ ΤΟ ΓΚΟΛ, ΟΦΣΑΙΝΤ! Στο ξεκίνημα της φάσης, ο Ρισάρλισον ήταν εκτεθειμένος. Παραμένει το 0-0! by Αναστασία Βοσνάκη
19:26
69' Φάουλ για τους Βραζιλιάνους σε πολύ καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:27
70' Έδιωξε η άμυνα της Ελβετίας. by Αναστασία Βοσνάκη
19:30
73' Ζεσούς, Άντονι μέσα, Ρισάρλισον, Ραφίνια έξω για τη Βραζιλία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:32
19:32
76' Αλλαγές για την Ελβετία. Σο και Εμπολό έξω, μέσα οι Έμπισερ, Σεφέροβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:36
79' Φάουλ για τους Βραζιλιάνους. by Αναστασία Βοσνάκη
19:36
Η μπάλα απευθείας στην αγκαλιά του Ζόμερ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:40
83' Γκοοοολ η Βραζιλία! Ο Καζεμίρο σκοράρει με τρομερό σουτ στην κίνηση και κάνει το 1-0 απέναντι στην Ελβετία, ύστερα από ασίστ του Ροντρίγκο! by Αναστασία Βοσνάκη
19:43
86' Αλλαγές και για τις δυο ομάδες. Φρέι αντί Βίντμερ για Ελβετία, Τέλες αντί Σάντρο για την Βραζιλία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:44
87' Σουτ ο Ροντρίγκο, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:44
87' Σέντρα σουτ ο Άντονι, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:45
88' Φάουλ για τη Βραζιλία σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:46
19:47
6 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:50
Έχουμε παίξει τα 3, άλλα τόσα... by Αναστασία Βοσνάκη
19:51
90'+4' Τεράστια φάση για τη Βραζιλία! Ο Βινίσιους σπάει στον Ροντρίγκο, αλλά ο τελευταίος πλασάρει πάνω στον Ακάντζι! by Αναστασία Βοσνάκη
19:52
Ένα λεπτό ακόμα... by Αναστασία Βοσνάκη
19:53
Τέλος στο ματς! Η Βραζιλία επικράτησε 1-0 της Ελβετίας χάρη στη γκολάρα του Καζεμίρο (83'), έκανε το 2/2 και εξασφάλισε την πρόκριση στην επόμενη φάση του Παγκοσμίου Κυπέλλου. Δεύτερη ομάδα μετά τη Γαλλία η σελεσάο που παίρνει το εισιτήριο από τη 2η κιόλας αγωνιστική... by Αναστασία Βοσνάκη