Νότια Κορέα-Γκάνα

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για τη 2η αγωνιστική του 8ου ομίλου του Μουντιάλ 2022.

14:48
Καλησπέρα σας! by Χρήστος Κατριμουστάκης
14:49
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Νότιας Κορέας με την Γκάνα! by Χρήστος Κατριμουστάκης
14:49
Πάμε πρώτα να δούμε τις ενδεκάδες by Χρήστος Κατριμουστάκης
14:50
Νότια Κορέα: Κιμ Σέουνγκ Τζου, Μουν Χουάν Κιμ, Κιμ Μιν Τζε, Κιμ Γιουνγκ Γκουόν, Κιμ Τζιν Σου, Γιουνγκ, Χουάνγκ Ιν Μπομ, Κουόν, Γεόνγκ, Σον, Τσο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
14:50
Γκάνα: Ατι Ζίγκι, Λάμπτεϊ, Αμαρτέι, Σαλισού, Μενσά, Αμπντούλ Σαμέντ, Παρτέι, Κούντους, Τζ. Αγιού, Α. Αγιού, Γουίλιαμς. by Χρήστος Κατριμουστάκης
14:50
Σε όμιλο με Πορτογαλία και Ουρουγουάη, είναι σαφές πως Νότια Κορέα και Γκάνα είχαν εξαρχής τον τίτλο των αουτσάιντερ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
14:51
Ωστόσο, στα ματς της πρεμιέρας τόσο οι Ασιάτες όσο και οι Αφρικανοί έδειξαν αξιόμαχοι, με τους μεν να κρατούν στο 0-0 τη «σελέστε» και τους δε να ηττώνται πολύ δύσκολα από τους Ίβηρες. by Χρήστος Κατριμουστάκης
14:52
Οι δύο ομάδες κοντράρονται με στόχο την πρώτη τους νίκη στο τουρνουά, που θα τους βάλει στο κόλπο για την πρόκριση. Ειδικά οι Νοτιοκορεάτες, που έχουν έναν βαθμό, μπορούν να θέσουν... γερή υποψηφιότητα για τους «16» σε περίπτωση νίκης, με τον Ιν-μπέομ Χουάνγκ του Ολυμπιακού να ξεκινά βασικός. by Χρήστος Κατριμουστάκης
14:52
Από τη μία το μεθοδικό παιχνίδι των Νοτιοκορεατών, από την άλλη ο ενθουσιασμός των Γκανέζων. Κοινό τους στοιχείο, η ταχύτητα. Είναι πάντως σαφές πως η παρέα του Σον κουβαλά μεγαλύτερη εμπειρία και, αν εκμεταλλευτεί την αμυντική αφέλεια της αντιπάλου της θα μπορέσει να πάρει αυτό που θέλει. Από την άλλη, αν οι Αφρικανοί μπορέσουν να συμμαζέψουν την άμυνά τους, μπορούν να ελπίζουν. by Χρήστος Κατριμουστάκης
14:53
Ο μεγαλύτερος σταρ από τους 22 που περιμένουμε να δούμε στον αγωνιστικό χώρο είναι ασφαλώς ο Σον Χέουνγκ-Μιν. Ο επιθετικός της Τότεναμ δεν έχει κάνει τόσο καλό ξεκίνημα στη σεζόν αλλά είναι ο αδιαμφισβήτητος ηγέτης των τυπικά γηπεδούχων και αν βρεθεί σε καλή μέρα, μπορεί να γείρει την πλάστιγγα προς την πλευρά της ομάδας του. by Χρήστος Κατριμουστάκης
14:55
Ο Κιμ Μιν-Γιάε αποτελεί μέλος της απίθανης φετινής Νάπολι και έναν εκ των πιο αναγνωρίσιμων ποδοσφαιριστών της Νότιας Κορέας. Από την άλλη, ο Αντρέ Αγιού είναι εκ των ηγετών των Γκανέζων και μέτρησε ήδη ένα γκολ κόντρα στην Πορτογαλία. Θα έχει ενδιαφέρον η συνάντησή τους... by Χρήστος Κατριμουστάκης
14:56
Σε εννέα αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων, έχουν αμφότερες από τέσσερις νίκες, ισάριθμες ήττες και μια ισοπαλία. by Χρήστος Κατριμουστάκης
14:56
Ματς που δύσκολα μπορεί να προβλέψει κανείς πώς ακριβώς θα πάει. Ο νικητής, αν υπάρξει, θα μπει στο κόλπο, ο χαμένος πιθανότατα... χάνεται. Δείχνει να έχει μπόλικη ισοπαλία πάντως... by Χρήστος Κατριμουστάκης
14:56
Διαιτητής: Άντονι Τέιλορ (Αγγλία) Γήπεδο: “Education City Stadium” – 40.000 θεατών by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:01
1' Ένα πλάγιο από τους Κορεάτες περνάει άουτ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:02
2' Κυκλοφορούν τη μπάλα οι τυπικά γηπεδούχοι, χωρία κάτι αξιοσημείωτο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:03
4' Φάουλ για τη Γκάνα σε καλό σημείο, μπορεί να γεμίσει την αντίπαλη περιοχή. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:04
Γύρισμα μέσα στην περιοχή από τη Νότια Κορέα, απομακρύνουν οι αμυντικοί των Αφρικανών! by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:06
6' Κόβεται αντεπίθεση του Σον, γλυτώνει την κάρτα ο Λάμπτεϊ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:06
7' Με κομπίνα το φάουλ, κερδισμένο κόρνερ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:07
8' Νέο σουτ του Τζουνγκ, νέο κόρνερ από τα δεξιά τώρα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:08
9' Νέο κόρνερ! Έχει χαθεί τεράστια ευκαιρία στην προηγούμενη φάση στην καρδιά της άμυνας! by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:09
Διώχνει ο Αγιού με το κεφάλι. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:10
10' Κυριαρχούν οι Ασιάτες χωρίς αμφιβολία στο ματς. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:11
11' Ακόμα ένα κόρνερ για τη Νότια Κορέα, το 4ο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:12
12' Και 5ο κόρνερ κερδίζει ο Σον. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:13
14' Πρώτη προσπάθεια της Γκάνας να πάρει μέτρα στο γήπεδο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:15
15' Φυσικά και πάλι στου Κορεάτες η κατοχή. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:16
17' Ακόμα ένα κόρνερ, το 7ο, τρομερό. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:17
18' Νέο κόρνερ, σταματάμε το μέτρημα γιατί δεν οδηγεί πουθενά... by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:22
21' Κίτρινη κάρτα στον Αμάρτεϊ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:22
23' Βγαίνει ο Ζίγκι και διώχνει εκτός περιοχής. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:23
24' Φάουλ του Ιν-μπέον Χουάνγκ, θα γεμίσει με καλές προϋποθέσεις η Γκάνα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:23
by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:24
24' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΓΚΑΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΑΛΙΣΟΥ ΚΑΙ 0-1! by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:26
Μετά από εκτέλεση φάουλ λοιπόν, η μπάλα έπεσε μέσα στην περιοχή, δεν απομακρύνθηκε από τους αμυντικούς και ο Σαλισού την έσπρωξε στα δίχτυα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:27
27' Κίτρινη κάρτα στον Γιουνγκ για τράβηγμα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:27
Τώρα η μπάλα θα φύγει μακριά. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:28
29' Φάουλ του Σαλισού πάνω στον Τσο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:30
30' Ο Κούντους κόβει μια προσπάθεια αντεπίθεσης των Κορεατών. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:31
32' Πάτησε περιοχή ο Ινιάκι Γουίλιαμς, καθυστέρησε όμως και έχασε τη μπάλα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:34
34' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ΚΑΙ 0-2 Η ΓΚΑΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΥΝΤΟΥΣ! by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:35
Εξαιρετική κυκλοφορία της μπάλας, ο Τζόρνταν Αγιού βγάζει... άρρωστη σέντρα και ο Κούντους τσιμπάει τη μπάλα με κεφαλιά για το 0-2. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:39
39' Η Νότια Κορέα προσπαθεί να ξεπεράσει το σοκ και πιέζει με... μανία! by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:40
Το γκολ του 0-1 by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:43
43' Τρέχει ο Σον, είναι όμως ολομόναχος και τον κλείνουν τέσσερις. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:45
45' Φαλτσαριστό σουτ του Γιουνγκ έξω από την περιοχή, δεν βρίσκει στόχο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:45
Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:46
Το γκολ του 0-2 by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:46
45+2' Ένα πλάγιο τους Γκανέζους που δεν βιάζονται κιόλας... by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:47
45+3' Κόρνερ για τους Γκανέζους, το πρώτο τους στο ματς. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:47
Διώχνουν οι αμυντικοί και πίσω στον Ζίγκι η μπάλα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:48
45+4' Μπλοκάρει μετά από κόντρες ο Ζίγκι. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:49
45+5' Κόρνερ για τη Γκάνα κερδισμένο από τον Ινιάκι Γουίλιαμς. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:07
46' Ο Να αντί του Τζεόνγκ για την Κορέα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:08
49' Σέντρα από τα δεξιά, δεν μπορεί κανείς να πιάσει την κεφαλιά για τους Ασιάτες. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:10
50' Ο Λάμπτεϊ στριφογυρίζει αλλά το σουτ του φεύγει ψηλά! by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:11
Μικρή διακοπή λόγω τραυματισμού του Κιμ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:12
53' Τεράστια επέμβαση του Ζίγκι σε κεφαλιά του Τσο! by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:14
16:15
55' Παραλίγο αυτογκόλ από τον Κιμ! by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:17
57' Η Νότια Κορέα θέλει το γκολ, η Γκάνα απειλεί περισσότερο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:18
58' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ Ο ΤΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΝΟΤΙΑ ΚΟΡΕΑ ΚΑΙ 1-2! by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:20
60' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ Ο ΤΣΟ ΞΑΝΑ ΚΑΙ 2-2! by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:23
Απίστευτα πράγματα από τον Τσο που με δύο κεφαλιές στην καρδιά της αντίπαλης άμυνας ισοφαρίζει! by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:23
16:25
65' Έχει ματώσει στο κεφάλι ο Ιν-μπεόμ, βγαίνει για λίγο εκτός. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:25
Του δέθηκε το κεφάλι και ξαναμπαίνει. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:28
68' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ Ο ΚΟΥΝΤΟΥΣ ΚΑΙ 2-3 Η ΓΚΑΝΑ! by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:29
Σέντρα από τα αριστερά μέσα στην περιοχή, τσαφ του Ινιάκι Γουίλιαμς και σουτ του Κούντους με φάλτσο! by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:30
Το γκολ του 1-2 by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:33
73' Κίτρινη κάρτα στον Λάμπεϊ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:33
Το γκολ του 2-2 by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:35
75' Μεγάλη επέμβαση σε απευθείας φάουλ του Λι και κόρνερ! by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:35
76' Φωνές για χέρι από τους Κορεάτες, δεν έχει σταματήσει η φάση ακόμα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:36
Διώχνει πάνω στη γραμμή ο Σαλισού! by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:37
77' Κίτρινη κάρτα στον Κιμ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:39
79' Ο Ουί-Τζο περνάει στο ματς αντί του Τζουνγκ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:42
82' Οι Γκανέζοι έφυγαν στην αντεπίθεση και κέρδισαν κόρνερ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:42
Το γκολ του 2-3 by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:44
84' Μεγάλη ευκαιρία για την Κορέα με τον Τζι- Σουνγκ να σουτάρει από την μικρή περιοχή, όμως η προσπάθεια του έφυγε πάνω από τα δοκάρια του Ζιγκί by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:45
Ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης η Νότια Κορέα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:46
86' Η κεφαλιά του προωθημένου Τζι-Σουνγκ έφυγε άουτ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:46
Στο έδαφος ο Μενσά. Προσωρινή διακοπή στο ματς. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:48
88' Αλλαγή για τη Γκάνα. Ο Μπάμπα Ράχμαν αντικαθιστά τον τραυματία Μενσά. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:49
90' Κόρνερ για την Νότια Κορέα από τα δεξιά by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:52
90+2' Φεύγει ο Κιμ Μιν Τζάε και περνά ο Κουόν για την Νότια Κορέα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:53
90+4' Κόρνερ για την Κορέα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:54
90+5' Απίθανη επέμβαση του Ζιγκί σε σουτ του Τσο! Κόρνερ για την Κορέα by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:54
Έφυγε η μπάλα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:56
90+6' Οι παίκτες της Κορέας έχουν κλείσει την Γκάνα στα καρέ της by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:58
Περίπου δύο λεπτά ακόμη στο θρίλερ. Πιθανώς να υπάρξει επιπλέον χρόνος. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:59
90+9 Κόρνερ για την Νότια Κορέα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:59
Απομακρύνθηκε η μπάλα by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:00
90+10' Σουτ του Κιμ άουτ by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:00
Δεν σφυρίζει ακόμα ο διαιτητής. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:01
90+12' Τέλος! Η Γκάνα νίκησε 3-2 την Νότια Κορέα! by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:02
Αποβολή στον Πάουλο Μπέντο! Κόκκινη κάρτα στον προπονητή της Κορέας που διαμαρτυρήθηκε για το σφύριγμα της λήξης πριν την εκτέλεση του κόρνερ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:03
Όπως και να έχει το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με την Γκάνα να παίρνει μια μεγάλη νίκη και να φτάνει τους 3 βαθμούς στον όμιλο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
17:03
Μάλιστα οι Αφρικανοί ισοβαθμούν με την Πορτογαλία, η οποία στις 21:00 αντιμετωπίζει την Ουρουγουάη. by Χρήστος Κατριμουστάκης