Καναδάς-Μαρόκο

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για τη 3η αγωνιστική του 6ου ομίλου του Μουντιάλ 2022.

16:40
16:42
Είμαι ο Γιώργος Ζαχαρίου και παρέα θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση μεταξύ του Καναδά και του Μαρόκο στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του 6ου ομίλου για το Παγκόσμιο Κύπελλο. by www.sport-fm.gr
16:44
Oι δύο ομάδες διασταυρώνουν τα ξίφη τους στο «Al Thumama Stadium» της Ντόχα, στις 17:00 by www.sport-fm.gr
16:45
16:46
Οι Καναδοί προέρχονται από την ήττα με σκορ 4-1 από την Κροατία και σε συνδυασμό με την ήττα από το Βέλγιο με 1-0 έχουν ήδη αποκλειστεί από τη συνέχεια της διοργάνωσης. by www.sport-fm.gr
16:48
Στην αντίπερα όχθη το Μαρόκο, προέρχεται από τη μεγάλη νίκη κόντρα στο Βέλγιο με 2-0 ενώ στην πρεμιέρα έφερε «λευκή» ισοπαλία με την Κροατία και κυνηγά την πρόκριση στους «16» έχοντας 4 βαθμούς. by www.sport-fm.gr
16:49
16:50
Kαναδάς ( Τζον Χέρντμαν 3-4-3): Μπόργιαν- Τζόνστον, Βιτόρια, Μίλερ- Χόιλετ, Αντεκούγκμπε, Καγέ, Οσόριο-Μπιουκάναν, Ντέιβις- Λάριν by www.sport-fm.gr
16:50
Μαρόκο (Βαλίντ Ρεγκραγκί 4-3-3): Μπόνο- Χακίμι, Μαζράουι, Αγκέρ, Σάις-Άμπραμπατ, Ουνάχι, Σαμπίρι- Ζίγες, Μπουφάλ, Ελ- Νεσίρι by www.sport-fm.gr
16:52
16:53
Η βαθμολογίου του 6ου ομίλου: 1. Κροατία 4 (4-1) 2. Μαρόκο 4 (2-0) 3. Βέλγιο 3 (1-2) 4. Καναδάς 0 (1-5) by www.sport-fm.gr
16:55
Oι δύο ομάδες έχουν κάνει την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο και η ανάκρουση των Εθνικών Ύμνων έχει ξεκινήσει. by www.sport-fm.gr
17:01
17:01
17:03
17:05
17:07
Τραγικό λάθος του Μπόργιαν που πήρε κακή πάσα από τον Τζόνστον, προσπάθησε να γεμίσει αλλά βρήκε το μεσοεπιθετικό της Τσέλσι, που με άψογο πλασέ την έστειλε στην άδεια καναδική εστία. by www.sport-fm.gr
17:07
17:08
17:09
17:09
17:10
17:12
Παραμένουν ψηλά οι Μαροκινοί και πιέζουν για το 2ο γκολ. Θέλουν να «καθαρίσουν» την πρόκριση από νωρίς. by www.sport-fm.gr
17:14
17:15
15' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Καναδά με τον Μπιουκάναν να μην προλαβαίνει την μπάλα στο γύρισμα του Χόιλετ. by www.sport-fm.gr
17:16
17:17
17:20
Έχει μεταφερθεί στο κέντρο το παιχνίδι πλέον, με τον Καναδά να πιέζει για το γκολ της ισοφάρισης by www.sport-fm.gr
17:21
Περάσαμε τα πρώτα 20 λεπτά και το Μαρόκο προηγείται με το γκολ του Χακίμ Ζιγιές από το 4ο λεπτό. by www.sport-fm.gr
17:22
17:25
17:26
Βαθιά μπαλιά από την άμυνα, ο Μπουφάλ βγήκε στην πλάτη της άμυνας και με άψογο τελείωμα έκανε το 2-0 για το Μαρόκο. by www.sport-fm.gr
17:28
Μπαίνουμε στο πρώτο ημίωρο και το Μαρόκο είναι από νωρίς με το ενάμιση πόδι στους «16». by www.sport-fm.gr
17:29
Αυτή τη στιγμή μάλιστα βρίσκεται στην πρώτη θέση του ομίλου το Μαρόκο, καθώς το άλλο ματς του ομίλου μεταξύ Κροατίας και Βελγίου έχει «κολλήσει» στο 0-0 by www.sport-fm.gr
17:31
17:32
17:34
33' Πολύ κοντά στο 3ο γκολ το Μαρόκο όμως ο Βιτόρια έβαλε την προβολή στο σουτ του Μπουφάλ. Παραμένει το 2-0 by www.sport-fm.gr
17:48
45+3' Ο Ελ Νεσίρι σκόραρε μετά από εκτέλεση φάουλ του Ζιγιές ωστόσο το γκολ του ακυρώθηκε ως οφσάιντ by www.sport-fm.gr
17:50
18:06
18:07
Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Γιουσέφ Εν-Νεσίρι με το γκολ που πέτυχε έγινε ο πρώτος Μαροκινός σκόρερ που σκοράρει σε δύο διαφορετικά Παγκόσμια Κύπελλα. by www.sport-fm.gr
18:07
18:10
18:12
18:16
18:17
18:18
58' Ευκαιρία για τον Καναδά με τον Χόιλετ να κάνει την σέντρα και τον Ντέιβις να κάνει την προβολή. Ωστόσο η μπάλα έφυγε άουτ. by www.sport-fm.gr
18:21
60' Τρείς αλλαγές για τον Καναδά. Καγέ, Λάριν και Αντεκούγκμπε έκτός, Χάτσινσον, Κονέ και Ντέιβιντ περνούν στο γήπεδο. by www.sport-fm.gr
18:22
18:24
Ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης ο Καναδάς που έχει κλείσει το Μαρόκο στα καρέ του. by www.sport-fm.gr
18:26
65' Αλλαγές και για το Μαρόκο. Ο Μπουφάλ και ο Σαμπιρί περνούν εκτός γηπέδου με τον Αμπουκλάλ και τον Αμαλάχ να μπαίνουν στις θέσεις τους by www.sport-fm.gr
18:27
18:28
18:30
18:32
18:33
72' ΔΟΚΑΡΙ για τον Καναδά! Ο Χάτσινσον πήρε την κεφαλιά. Οριακά η μπάλα δεν πέρασε τη γραμμή! by www.sport-fm.gr
18:34
18:35
18:36
18:37
77' Δύο αλλαγές για το Μαρόκο. Ζιγιές και Ουναχί έξω . Ελ Γιαμίχ και Αμπνταλάχ στο ματς. by www.sport-fm.gr
18:52
Ο Καναδάς παίζει καταπληκτικά στο δεύτερο ημίχρονο, όμως το Μαρόκο κρατά το προβάδισμα. by www.sport-fm.gr
18:52
18:54
Τελευταία δευτερόλεπτα στο ματς οι αναπληρωματικοί του Μαρόκο πανηγυρίζουν ήδη. by www.sport-fm.gr
18:55
90+4' Τέλος στο ματς! Το Μαρόκο πήρε την πρόκριση στους «16» του Παγκοσμίου Κυπέλλου για δεύτερη φορά στην ιστορία του. by www.sport-fm.gr
18:56
Οι Αφρικανοί επικράτησαν με σκορ 2-1 του Καναδά και περιμένουν να μάθουν τον αντίπαλο τους που εκτός απροόπτου θα είναι η Γερμανία. by www.sport-fm.gr
18:57
Μαζί με το Μαρόκο την πρόκριση πήρε η Κροατία που έμεινε στο 0-0 με το Βέλγιο. Πρωτοπόροι στον όμιλο οι Μαροκινοί με 6 βαθμούς. by www.sport-fm.gr