Κροατία-Βέλγιο

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για τη 3η αγωνιστική του 6ου ομίλου του Μουντιάλ 2022.

16:41
Καλησπέρα σας! by Μανώλης Μουσουράκης
16:42
Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Κροατία-Βέλγιο, για την 3η και τελευταία αγωνιστική του 6ου ομίλου. by Μανώλης Μουσουράκης
16:42
Σέντρα στις 17:00. by Μανώλης Μουσουράκης
16:45
Η βαθμολογία: 1. Κροατία 4 (4-1) 2. Μαρόκο 4 (2-0) 3. Βέλγιο 3 (1-2) 4. Καναδάς 0 (1-5) by Μανώλης Μουσουράκης
16:48
Σπουδαία αναμέτρηση τόσο από άποψη ονομάτων όσο και βαθμολογικής σημασίας. Η Κροατία προκρίνεται με νίκη ή ισοπαλία, ακόμα και με ήττα αν χάσει και το Μαρόκο και διατηρήσει την καλύτερη διαφορά τερμάτων (Κροατία +3, Μαρόκο +2). Το Βέλγιο θέλει μόνο τη νίκη. Υπάρχει και σενάριο πρόκρισής του με ισοπαλία αλλά πρέπει το Μαρόκο να ηττηθεί με 4 γκολ διαφορά από τον Καναδά. by Μανώλης Μουσουράκης
16:48
Ας δούμε τις αρχικές ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
16:49
Κροατία (Ζλάτκο Ντάλιτς): Λιβάκοβιτς - Γιουράνοβιτς, Λόβρεν, Γκβάρντιολ, Σόσα - Μόντριτς, Μπρόζοβιτς, Κόβατσιτς - Κράμαριτς, Πέρισιτς, Λιβάγια. by Μανώλης Μουσουράκης
16:51
Εκ νέου βασικός ο πρώην επιθετικός της ΑΕΚ, Μάρκο Λιβάγια, ο οποίος πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση στη σπουδαία επικράτηση (4-1) επί του Καναδά. Στον πάγκο ο στόπερ της «Ένωσης», Ντομαγκόι Βίντα, που ξεπέρασε το μυϊκό πρόβλημα που τον ταλαιπωρούσε. by Μανώλης Μουσουράκης
16:52
Βέλγιο (Ρομπέρτο Μαρτίνεθ): Κουρτουά - Ντεντόνκερ, Αλντερβάιρελντ, Βερτόνχεν - Μενιέ, Ντε Μπρόινε, Βίτσελ, Καστάνιε - Τροσάρ, Καράσκο - Μέρτενς. by Μανώλης Μουσουράκης
16:53
Το Βέλγιο προέρχεται από την ήττα (2-0) από το Μαρόκο, η οποία μεγάλωσε την εσωστρέφεια στις τάξεις του. by Μανώλης Μουσουράκης
16:54
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Άντονι Τέιλορ. by Μανώλης Μουσουράκης
16:54
Οι δύο ομάδες πραγματοποίησαν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
16:55
Ώρα για τους εθνικούς ύμνους. by Μανώλης Μουσουράκης
16:59
Να σημειωθεί ότι ο Κουρτουά συμπληρώνει 100 συμμετοχές με την εθνική Βελγίου. by Μανώλης Μουσουράκης
16:59
Όλα έτοιμα. by Μανώλης Μουσουράκης
17:00
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
17:01
1' Φάση για την Κροατία! Μόλις στα 7''! Ο Πέρισιτς δέχθηκε το βαθύ γέμισμα, συνέκλινε κι έπιασε φαλτσαριστό σουτ που πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι. Ωραία κομπίνα των Κροατών στη σέντρα. by Μανώλης Μουσουράκης
17:01
2' Καθυστέρησε να εκτελέσει ο Κράμαριτς στην περιοχή του Βελγίου. by Μανώλης Μουσουράκης
17:02
Καυτό ξεκίνημα από τους Κροάτες! by Μανώλης Μουσουράκης
17:04
Το Μαρόκο ανοίγει το σκορ (0-1) κόντρα στον Καναδά, με τον Ζίγιες! by Μανώλης Μουσουράκης
17:07
Ισορρόπησε το ματς το Βέλγιο, μετά την εξαιρετική εκκίνηση της Κροατίας. by Μανώλης Μουσουράκης
17:08
by Μανώλης Μουσουράκης
17:09
10' Στιγμή για το Βέλγιο. Ο Καράσκο πήγε στο ένας εναντίον ενός, πάτησε περιοχή, έκανε και το σουτ, το οποίο όμως κόντραρε. by Μανώλης Μουσουράκης
17:12
11' Φάση για το Βέλγιο. Παράλληλη σέντρα του Μέρτενς, ο Καράσκο κοντρολάρει και εκτελεί από τη γωνία της μικρής περιοχής, με την μπάλα να κοντράρει και να περνά κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:13
13' Μεγάλη ευκαιρία για το Βέλγιο! Τρέχει ωραία αντεπίθεση ο Ντε Μπρόινε, περνά κάθετα στον Μέρτενς, το πλασέ στην κίνηση του οποίου φεύγει έξω. by Μανώλης Μουσουράκης
17:14
Έχει αναλάβει τα ηνία το Βέλγιο! by Μανώλης Μουσουράκης
17:14
15' Πέναλτι για την Κροατία! Ύστερα από εκτέλεση φάουλ και διώξιμο σε πρώτο χρόνο, δίνεται πέναλτι για μαρκάρισμα του Καράσκο στον Κράμαριτς. by Μανώλης Μουσουράκης
17:18
Θα παρθεί πίσω! Ο Άντονι Τέιλορ κλήθηκε να δει τη φάση στο VAR και θα πάρει πίσω την απόφασή του, καταδεικνύοντας οφσάιντ στον Λόβρεν κατά την εκτέλεση του φάουλ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:30
Η βαθμολογία του ομίλου με το 0-0 στο Κροατία-Βέλγιο και το 0-2 στο Καναδάς-Μαρόκο: Εικόνα live 21973175/54090.jpg by Μανώλης Μουσουράκης
17:33
33' Στιγμή για την Κροατία. Κεφαλιά του Λιβάγια από το ύψος της μικρής περιοχής, η μπάλα φεύγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
17:36
37' Τρομερό τάκλιν του ψυχωμένου Πέρισιτς, κόβει το πέρασμα του Καστάνιε στον Ντε Μπρόινε. by Μανώλης Μουσουράκης
17:37
17:40
Στο άλλο ματς ο Καναδάς μειώνει σε 2-1! by Μανώλης Μουσουράκης
17:44
44' Παράλληλο γύρισμα του Ντε Μπρόινε, μαζεύει δίχως πρόβλημα ο Λιβάκοβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
17:45
45' Μακρινό σουτ του Σόσα, αρκετά άστοχο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:45
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων, τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:46
17:46
17:50
45'+4' Φάση διαρκείας στα καρέ του Βελγίου και ευθύβολο σουτ του Γιουράνοβιτς από διαγώνια και δεξιά της μεγάλης περιοχής, με τη μπάλα να περνάει άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:50
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ισόπαλοι χωρίς σκορ πάνε στα αποδυτήρια Βέλγιο και Κροατία. Πολύ ωραίο παιχνίδι. Η Κροατία μπήκε... φορτσάτη, ωστόσο το Βέλγιο ισορρόπησε αρκετά γρήγορα. by Μανώλης Μουσουράκης
17:56
Το Μαρόκο συνεχίζει να προηγείται 2-1. by Μανώλης Μουσουράκης
17:56
18:03
Οι δύο ομάδες επιστρέφουν στο αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:04
Πρώτη αλλαγή για το Βέλγιο: Ο Λουκάκου στη θέση του Μέρτενς. Οι «κόκκινοι διάβολοι» χρειάζονται το γκολ! by Μανώλης Μουσουράκης
18:05
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
18:05
18:07
48' Στιγμή για το Βέλγιο. Ο Γκβάρντιολ απομακρύνει σωτήρια σε κόρνερ ύστερα από το γύρισμα του Ντε Μπρόινε, δεχόμενος εν συνεχεία την αγκαλιά του Λιβάκοβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
18:08
49' Φάση για το Βέλγιο. Κεφαλιά του Λουκάκου από κοντινή απόσταση, μπλοκάρει ο Λιβάκοβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
18:09
50' Φάση για την Κροατία. Σουτ του Κόβασιτς από το ύψος της μεγάλης περιοχής, έδιωξε με υπερέκταση του σώματός του ο Κουρτουά. by Μανώλης Μουσουράκης
18:10
Εξαιρετικός ρυθμός και στο δεύτερο ημίχρονο! by Μανώλης Μουσουράκης
18:14
54' Διαδοχικές ευκαιρίες για την Κροατία, με τον Κουρτουά να αποκρούει τα... σχεδόν back-to-back σουτ των Μπρόζοβιτς και Μόντριτς! by Μανώλης Μουσουράκης
18:17
18:17
18:17
58' Ο Τοργκάν Αζάρ στη θέση του Τροσάρντ για το Βέλγιο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:18
10(3)-8(1) οι τελικές (εντός στόχου) για Κροατία και Βέλγιο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:19
60' Τεράστια διπλή χαμένη ευκαιρία για το Βέλγιο και δοκάρι! Ο Καράσκο δεν μπορεί να σκοράρει από πλεονεκτική θέση δεχόμενος την προβολή, με τον Λουκάκου να παίρνει το «ριμπάουντ» στέλνοντας την μπάλα στο δεξί δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
18:22
62' Νέα τεράστια χαμένη ευκαιρία! Ο Λουκάκου έχει ΑΔΕΙΟ τέρμα μπροστά του, ωστόσο δεν μπορεί να σκοράρει με κεφαλιά. Πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα! by Μανώλης Μουσουράκης
18:23
64' Διπλή αλλαγή για την Κροατία: Οι Λιβάγια και Κράμαριτς παραχωρούν τις θέσεις τους στους Πέτκοβιτς και Πάσαλιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
18:26
67' Κίτρινη στον Ντεντόνκερ για σκληρό μαρκάρισμα. by Μανώλης Μουσουράκης
18:27
68' Μεγάλη ευκαιρία για την Κροατία! Σουτ του Μόντριτς από το ύψος της μεγάλης περιοχής, μπλόκαρε ο Κουρτουά. by Μανώλης Μουσουράκης
18:28
Πραγματικά, δεν γίνεται να έχει παραμένει αυτό το ματς χωρίς σκορ... by Μανώλης Μουσουράκης
18:28
18:28
18:28
18:32
Παραμένει το 2-1 για το Μαρόκο στο άλλο παιχνίδι. by Μανώλης Μουσουράκης
18:37
77' Στιγμή για την Κροατία. Ο Πέρισιτς βγαίνει με προϋποθέσεις στην αντεπίθεση, όμως καθυστερεί χαρακτηριστικά να εκτελέσει. by Μανώλης Μουσουράκης
18:40
Κυκλοφορούν οι Κροάτες, οι οποίοι μ' αυτό το σκορ περνάνε. by Μανώλης Μουσουράκης
18:41
18:44
85' Σέντρα-σουτ του Ντε Μπρόινε, κόρνερ για το Βέλγιο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:44
Οι «κόκκινοι διάβολοι» ψάχνουν να βρουν το γκολ της λύτρωσης! by Μανώλης Μουσουράκης
18:46
87' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για το Βέλγιο! Προβολή του Λουκάκου από το ύψος της μικρής περιοχής, άουτ. Σαν να αιφνιδιάστηκε ο άσος της Ίντερ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:46
Ο Λουκάκου τείνει να εξελιχθεί σε μοιραίο... by Μανώλης Μουσουράκης
18:50
90' Νέα τεράστια χαμένη ευκαιρία για το Βέλγιο με τον Λουκάκου! Τι έχει πάθει... Περιττό κοντρόλ σχεδόν πάνω στη γραμμή του τέρματος! by Μανώλης Μουσουράκης
18:51
92' ΑΠΙΘΑΝΗ ΧΑΜΕΝΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ! Η μπαλιά έμεινε μέσα στην περιοχή της Κροατίας, με την άμυνα να διώχνει ένα... τσικ πριν τον Λουκάκου! by Μανώλης Μουσουράκης
18:53
90'+4' ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ! by Μανώλης Μουσουράκης
18:54
Και όμως, ΑΥΤΟ το ματς έληξε 0-0 και το Βέλγιο είναι εκτός Παγκοσμίου Κυπέλλου, με την Κροατία να περνάει ως δεύτερη! by Μανώλης Μουσουράκης