Γκάνα-Ουρουγουάη

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για τη 3η αγωνιστική του 8ου ομίλου του Μουντιάλ 2022.

16:42
Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
16:43
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την αναμέτρηση Γκάνα-Ουρουγουάη, για την 3η και τελευταία αγωνιστική του 8ου ομίλου! by Δημήτρης Παπαδήμας
16:45
Η βαθμολογία του ομίλου: 1. Πορτογαλία 6 (5-2) 2. Γκάνα 3 (5-5) 3. Νότια Κορέα 1 (0-2) 4. Ουρουγουάη 1 (2-3) by Δημήτρης Παπαδήμας
16:46
Η Ουρουγουάη θέλει μόνο τη νίκη για να έχει ελπίδες να πάρει την πρόκριση με τη λήξη του ματς, ενώ η Γκάνα αρκείται και με ισοπαλία, αρκεί η Νότια Κορέα να μην νικήσει την Πορτογαλία. Πολύ πιθανό να παίξουν ρόλο και τα γκολ, αφού παίζουν και ισοβαθμίες. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:47
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων: Γκάνα (Ότο Άντο, 4-2-3-1): Zίγκι – Σεϊντού, Αμαρτέι, Σαλισού, Μπαμπά – Παρτέι, Αμπντούλ Σαμέντ – Κούντους, Αντρέ Αγιού, Τζόρνταν Αγιού – Ινιάκι Γουίλιαμς Ουρουγουάη (Ντιέγκο Αλόνσο, 4-3-3): Ροσέτ – Βαρέλα, Χιμένες, Κόατες, Ολιβέρα – Μπεντανκούρ, Ντε Αρασκέτα, Βαλβέρδε – Πελίστρι, Σουάρες, Νούνιες by Δημήτρης Παπαδήμας
16:49
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Γερμανός, Ντάνιελ Σίμπερτ by Δημήτρης Παπαδήμας
16:49
Να θυμίσουμε πως η Πορτογαλία έχει ήδη πάρει την πρόκριση στη φάση των «16». by Δημήτρης Παπαδήμας
16:50
Η ήττα της Ουρουγουάης από την Πορτογαλία για τη 2η αγωνιστική: by Δημήτρης Παπαδήμας
16:51
Από την άλλη, η Γκάνα έρχεται από... τρελή νίκη με 3-2 κόντρα στη Νότια Κορέα: by Δημήτρης Παπαδήμας
16:53
Πλάνα από την προθέρμανση των δύο ομάδων: by Δημήτρης Παπαδήμας
16:53
Οι δύο ομάδες κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο! by Δημήτρης Παπαδήμας
16:54
Ώρα για την ανάκρουση των εθνικών ύμνων. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:57
Όλα έτοιμα για την έναρξη της αναμέτρησης! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:00
ΕΔΩ το Live του Νοτια Κορέα-Πορτογαλία, το οποίο διεξάγεται ταυτόχρονα. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:00
Ξεκίνησε το παιχνίδι! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:01
2' Ο Κούντους πάτησε τον Χιμένες, συστάσεις από τον διαιτητή. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:02
3' Μονομαχία του Πελίστρι με τον Σαλισού στην περιοχή των Αφρικανών, κερδισμένος ο αμυντικός της Γκάνας. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:04
4' Ο Νούνιες έπεσε μέσα στην περιοχή, τίποτα λέει ο ρέφερι. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:05
by Δημήτρης Παπαδήμας
17:05
Η Πορτογαλία άνοιξε το σκορ κόντρα στη Νότια Κορέα, με γκολ του Ρικάρντο Όρτα. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:06
7' Ισορροπημένο το παιχνίδι στα πρώτα του λεπτά, με καμία από τις δύο ομάδες να μην ξεχωρίζει. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:08
9' Ο Πελίστρι μπήκε στην περιοχή της Γκάνας, αλλά το γύρισμά του ήταν πάνω σε αμυντικό. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:09
17:11
11' Η Ουρουγουάη κυκλοφορεί την μπάλα στο δικό της μισό, ενώ η Γκάνα προσπαθεί να πιέσει. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:11
Χωρίς ευκαιρία για γκολ ακόμα στο ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:13
13' Ο Νούνιες πήρε την μπάλα σε καλή θέση λίγο έξω από την περιοχή της Γκάνας, αλλά άργησε και έχασε τον έλεγχο της μπάλας. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:13
Ο Σεϊντού τον έκοψε με ωραίο τάκλιν. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:16
15' Πρώτη ευκαιρία στο παιχνίδι, για την Γκάνα. Ο Ινιάκι βρήκε με ωραία διαγώνια πάσα τον Τ. Αγιού, ο οποίος σούταρε πάνω στον Ροσέτ. Στη συνέχεια της φάσης ο Κούντους πήρε την επαναφορά, αλλά ήταν σε θέση οφσάιντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:16
Η φάση ελέγχεται από το VAR, καθώς αν δεν υπάρχει οφσάιντ, υπάρχει πιθανότητα πέναλτι, με τον Ροσέτ να έχει επαφή με τον Κούντους. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:17
Πάει να το δει ο διαιτητής. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:17
Δεν υπάρχει οφσάιντ και εξετάζεται η περίπτωση πέναλτι υπέρ της Γκάνας. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:22
Ο Αντέ Αγιού εκτέλεσε αδύναμα, με τον Ροσέτ να κάνει την απόκρουση! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:22
23' Μεγάλη ευκαιρία για την Ουρουγουάη, με τον Νούνιες να «τσιμπάει» την μπάλα πάνω από τον τερματοφύλακα, αλλά τον Σαλισού να κάνει την προβολή και να να διώχνει πριν η μπάλα περάσει την γραμμή! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:25
26' Γκοοολ για την Ουρουγουάη! Μετά από σέντρα του Νούνιες από τα δεξιά, αδράνεια στην άμυνα των Γκανέζων και διπλό λάθος των αμυντικών της, ο Σουάρες σούταρε, ο Ζίγκι απέκρουσε αλλά όχι σταθερά, με τον Ντε Αρασκαέτα να ανοίγει το σκορ με κοντινή κεφαλιά! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:29
Το χαμένο πέναλτι της Γκάνας: by Δημήτρης Παπαδήμας
17:30
Την ίδια ώρα η Νότια Κορέα ισοφάρισε την Πορτογαλία. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:30
Αυτή την στιγμή η Ουρουγουάη είναι εκείνη που παίρνει την πρόκριση, ως δεύτερη του ομίλου. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:31
32' Γκοοολ για την Ουρουγουάη! Υπέροχη ομαδική προσπάθεια από την Ουρουγουάη, κατέλειξε στον Ντε Αρασκαέτα ο οποίος με υπέροχο σουτ στην κίνηση, διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του! 2-0! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:33
Μετά το χαμένο πέναλτι η Ουρουγουάη πήρε το μομέντουμ και το εκμεταλλεύεται, με τα δύο γκολ του Ντε Αρασκαέτα! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:34
35' Αναγκαστική αλλαγή για την Ουρουγουάη, ο Μπεντανκούρ ένιωσε ενοχλήσεις και δεν μπορεί να συνεχίσει, δίνει τη θέση του στον Βεσίνο. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:35
Το πρώτο γκολ της Ουρουγουάης: by Δημήτρης Παπαδήμας
17:39
39' Η Ουρουγουάη παίζει με μεγάλη αυτοπεποίθηση και συνεχίζει να έχει την κατοχή. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:39
Το δεύτερο γκολ της Ουρουγουάης, μετά από πολύ όμορφη ομαδική προσπάθεια: by Δημήτρης Παπαδήμας
17:40
Άπλετο πάθος στις τάξεις της Ουρουγουάης, για το 2-0: Εικόνα live 21973183/18502.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
17:42
42' Συνεχόμενα σκληρά μαρκαρίσματα τώρα, πεσμένος στο έδαφος ο Σεϊντού. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:43
44' Φάουλ σε καλή θέση για σέντρα, υπέρ της Ουρουγουάης. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:44
45' Ο Ντε Αρασκαέτα εκτέλεσε, κέρδος ένα κόρνερ για την Ουρουγουάη. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:45
Ο Σουάρες έκανε μια μαγική ποδιά στον Σεϊντού! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:45
Οκτώ λεπτά καθυστερήσεις. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:46
45'+2' Η Ουρουγουάη κυκλοφορεί με άνεση την μπάλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:47
Το 1-1 παραμένει στο Νότια Κορέα-Πορτογαλία. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:49
45'+4' Ο Βαρέλα πήρε φάουλ από τον Τζ. Αγιού, ξανά προϋποθέσεις για γέμισμα για την Ουρουγουάη. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:49
45'+5' Ο Χιμένες σηκώθηκε ψηλότερα από όλους, ψηλά άουτ η κεφαλιά του. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:51
Έπεσε εντός της μεγάλης περιοχής της Γκάνας ο Πελίστρι, είχε μια σύγκρουση με τον Αμαρτέι. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:51
Δεν υπήρχε πέναλτι λένε διαιτητής και VAR. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:52
Η Γκάνα έχει απειλήσει ελάχιστα μετά το χαμένο της πέναλτι στο 21'. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:53
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Γκάνα-Ουρουγουάη 0-2. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:55
Η Γκάνα έχασε πολύ μεγάλη ευκαιρία να προηγηθεί στο 21' με το πέναλτι που πήρε ο Κούντους από τον τερματοφύλακα της Ουρουγουάης, αλλά ο Αντρέ Αγιού δεν κατάφερε να νικήσει τον Ροσέτ από την άσπρη βούλα. Στη συνέχεια η «σελέστε» πήρε το μομέντουμ και μετέφρασε την ανωτερότητά της σε προβάδισμα δύο γκολ, χάρη στα γκολ του Ντε Αρασκαέτα (26', 32'). Πλέον, η Ουρουγουάη έχει ξεκάθαρα το πρώτο χέρι όσον αφορά την πρόκριση στη φάση των «16». by Δημήτρης Παπαδήμας
18:08
Διπλή αλλαγή ημιχρόνου για την Γκάνα, με τους Μπουκαρί και Σουλεμανά να παίρνουν τη θέση των δύο αδερφών Αγιού, Τζόρνταν και Αντρέ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:09
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:10
46' Ευκαιρία για την Γκάνα, με ένα διαγώνιο σουτ του Μπουκαρί να περνάει λίγο άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:14
50' Η Γκάνα έχει μπει καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο, ψάχνοντας τρόπο να μειώσει και να ξαναμπεί στο παιχνίδι της πρόκρισης. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:14
Η υπέροχη ποδιά του Σουάρες στο πρώτο ημίχρονο: by Δημήτρης Παπαδήμας
18:18
18:20
56' Ο Ινιάκι βρέθηκε απέναντι στον Ροσέτ, ο οποίος βγήκε και συγκρούστηκε μαζί του. Δεν υπάρχει περίπτωση πέναλτι. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:21
57' Ο Νούνιες έπεσε εντός περιοχής της Γκάνας μετά μαρκάρισμα του Αμαρτέι, αλλά ο διαιτητής έδειξε παίζετε. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:21
Πάει να το δει ο Σίμπερτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:22
Δεν βρίσκει μπάλα στο μαρκάρισμά του ο Αμαρτέι, όπως έδειξε αρχικά ο Σίμπερτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:22
Δεν δίνει πέναλτι ο Σίμπερτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:23
60' Κίτρινη κάρτα στον Σουάρες για διαμαρτυρία. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:27
63' Σέντρα του Σουλεμανά από τα αριστερά, πέρασε από τον Ροσέτ, αλλά δεν βρήκε και παίκτη της Γκάνας. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:29
65' Μεγάλη ευκαιρία για την Ουρουγουάη, ξανά όμορφη ομαδική προσπάθεια εντός της περιοχής της Γκάνας, με τον Πελίστρι να σουτάρει ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Ζίγκι. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:29
66' Διπλή αλλαγή για την Ουρουγουάη, Καβάνι και Ντε Λα Κρουζ αντί των Πελίστρι και Σουάρες. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:31
68' Η Ουρουγουάη έχει «παγώσει» τον ρυθμό του ματς και διαχειρίζεται άριστα το προβάδισμά της. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:32
Το πέναλτι που δεν δόθηκε τελικά στην ανατροπή του Νούνιες από τον Αμαρτέι: by Δημήτρης Παπαδήμας
18:33
69' Ο Πάρτει δεν κατάφερε να απειλήσει, παρά το γεγονός ότι βρέθηκε σε πολύ πλεονεκτική θέση μετά από εκτέλεση κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:33
70' Ευκαιρία για την Ουρουγουάη, με τον Ζίγκι να αποκρούει μακρινό σουτ του Βαλβέρδε και ενώ η μπάλα έσκασε μπροστά του. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:35
71' Πολύ καλό μακρινό σουτ του Κούντους, λίγο πάνω από τα δοκάρια του Ροσέτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:36
72' Διπλή αλλαγή για την Γκάνα, Κιερέ και Σεμένιο αντί των Ινιάκι Γουίλιαμς και Αμπντούλ Σεμέντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:37
Η μεγάλη ευκαιρία του Πελίστρι: by Δημήτρης Παπαδήμας
18:41
77' Ο Βαλβέρδε πήγε να «κρεμάσει» τον Ζίγκι από το κέντρο, δεη ήταν κακή η προσπάθειά του, αλλά δεν βρήκε στόχο. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:42
Το μακρινό σουτ του Βαλβέρδε και η επέμβαση του Ζίγκι: by Δημήτρης Παπαδήμας
18:43
79' Μεγάλη ευκαιρία για την Γκάνα, με τον Σεμένιο να κάνει συρτό διαγώνιο σουτ από πολύ καλή θέση, ελάχιστα άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:44
80' Διπλή αλλαγή για την Ουρουγουάη, Μάξι Γκόμες και Κανόμπιο αντικατέστησαν Νούνιες και Ντε Αρασκαέτα. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:45
81' Ευκαιρία για την Γκάνα, με τον Ροσέτ να κάνει εκπληκτική επέμβαση σε μακρινό σουτ του Κούντους. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:46
83' Η Γκάνα επιτίθεται με όλες της τις δυνάμεις στα τελευταία λεπτά. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:47
Η Ουρουγουάη έχει στα χέρια της την πρόκριση στους «16», όσο παραμένει και το 1-1 στο Νότια Κορέα-Πορτογαλία. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:49
Αν μείνουν έτσι τα αποτελέσματα, η Κορέα παίρνει την πρόκριση και η Ουρουγουάη μένει 3η. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:50
87' Κίτρινη κάρτα στον Κοάτες, για σκληρό μαρκάρισμα στον Σουλεμανά που έβγαινε στην επίθεση με προϋποθέσεις. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:50
Δακρυσμένος και ο Νούνιες στον πάγκο. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:51
88' Λίγο άουτ η εκτέλεση. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:52
89' Τεράστια ευκαιρία για την Ουρουγουάη, με τον Ζίγκι να αποκρούει εντυπωσιακά κεφαλιά του Καβάνι. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:52
Υπήρχε οφσάιντ, ως μη γενόμενη η φάση. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:54
8 λεπτά καθυστερήσεις. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:54
Η Ουρουγουάη ψάχνει απεγνωσμένα ένα γκολ που θα την στείλει στους «16». by Δημήτρης Παπαδήμας
18:54
Τέλος στο άλλο παιχνίδι, Ν. Κορέα-Πορτογαλία 2-1. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:55
90'+2' Πιέζει η Ουρουγουάη. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:56
90'+3' Ο Καβάνι πέφτει εντός περιοχής και ζητάει πέναλτι. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:58
90'+5' Ευκαιρία για την Ουρουγουάη, με τον Ζϊγκι να αποκρούει μακρινό σουτ του Γκόμες. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:59
Τρία λεπτά ακόμη... by Δημήτρης Παπαδήμας
18:59
96' Τεράστια επέμβαση του Ροσέτ, κρατάει την Ουρουγουάη ζωντανή! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:00
90'+7' Φάση για την Ουρουγουάη! Γύρισμα του Καβάνι, ο Κόατες κάνει την προβολή που περνά άουτ! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:00
Ενάμιση λεπτό ακόμα... by Δημήτρης Παπαδήμας
19:01
90'+8' Αλλαγή για Γκάνα. Κούντους έξω, μέσα Ισάκου. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:02
Συμπληρώθηκαν τα 8 λεπτά, να δούμε αν θα έχουμε κάτι έξτρα... by Δημήτρης Παπαδήμας
19:02
90'+9' Φάουλ για την Ουρουγουάη σε καλό σημείο. Όλοι μπροστα και ο Ροσέτ! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:03
90'+10' Φάουλ του Ντε Λα Κρους, στην αγκαλιά του Ζίγκι. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:03
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Η Ουρουγουάη επικράτησε 2-0 της Γκάνας, αλλά αυτό δεν έφτανε μετά το 2-1 της Ν. Κορέας επί της Πορτογαλίας. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:04
Στους 16 η Ν. Κορέα, εκτός Μουντιάλ η Ουρουγουάη με την Γκάνα... Ένα γκολ ακόμη ήθελε η Ουρουγουάη αλλά δεν το βρήκε ποτέ! by Δημήτρης Παπαδήμας