Σερβία-Ελβετία

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για τη 3η αγωνιστική του 7ου ομίλου του Μουντιάλ 2022.

20:30
Καλησπέρα σας! Παρέα θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Σερβίας με την Ελβετία, για την 3η και τελευταία αγωνιστική των ομίλων του Παγκοσμίου Κυπέλλου! by Αναστασία Βοσνάκη
20:32
Αναμέτρηση για τον 7ο όμιλο, στον οποίο συμμετέχουν επίσης Βραζιλία και Καμερούν, το οποίο μπορείτε παρακολουθήσετε επίσης στο sportfm.gr. by Αναστασία Βοσνάκη
20:33
Σε περίπτωση που δύο ή περισσότερες ομάδες ισοβαθμήσουν στη φάση των ομίλων, ισχύουν κατά σειρά τα εξής: 1. Η καλύτερη διαφορά τερμάτων σε όλα τα ματς του ομίλου, 2. Η καλύτερη επίθεση σε όλα τα ματς του ομίλου, 3. Οι βαθμοί των ομάδων στα μεταξύ τους ματς, 4. Η καλύτερη διαφορά τερμάτων στα μεταξύ τους ματς, 5. Η καλύτερη επίθεση στα μεταξύ τους ματς, 6. Λιγότεροι βαθμοί ποινής σε όλα τα ματς του ομίλου: κάθε κίτρινη κάρτα τιμωρείται με 1 πόντο, οι δύο κίτρινες στο ίδιο ματς με 3 πόντους, ενώ η απευθείας κόκκινη κάρτα με 4 πόντους, 7. Κλήρωση. by Αναστασία Βοσνάκη
20:33
Πριν από 4 χρόνια στη Ρωσία, η Ελβετία κέρδισε 2-1 με ανατροπή, στο μοναδικό μεταξύ τους παιχνίδι στο Μουντιάλ, με γκολ του Σακίρι στο 90ό λεπτό. by Αναστασία Βοσνάκη
20:34
Τελευταία φορά που η Ελβετία ηττήθηκε σε δύο αγώνες στον όμιλο ήταν το μακρινό 1966. by Αναστασία Βοσνάκη
20:37
Με ένα μόλις βαθμό το Καμερούν θέλει για να προκριθεί: Νίκη επί της Βραζιλίας και μη νίκη της Ελβετίας με τη Σερβία, αρκεί να έχει καλύτερη διαφορά τερμάτων από Ελβετούς ή Σέρβους σε πιθανή ισοβαθμία στους 4 πόντους. Η Βραζιλία έχει εξασφαλίσει την πρόκριση. Στη χειρότερη περίπτωση να είναι 2η. Θα συμβεί εάν χάσει από το Καμερούν, η Ελβετία να νικήσει τη Σερβία και να καλύψει τη διαφορά των τριών γκολ που τους χωρίζει. Μόνο ως 2η μπορεί να προκριθεί η Σερβία και μόνο η νίκη της κάνει υπό τις παρακάτω προϋποθέσεις: 1) Αν Νικήσει η Βραζιλία. 2) Αν έρθει ισοπαλία το Καμερούν-Βραζιλία. 3) Σε περίπτωση νίκης του Καμερούν, η διαφορά τερμάτων θα παίξει ρόλο στη μεταξύ τους ισοβαθμία στους 4 βαθμούς. Η Ελβετία προκρίνεται με νίκη. Με ισοπαλία θέλει γκέλα του Καμερούν και να μην καλυφθεί η υπέρ της διαφορά του εντός γκολ. Με ήττα αποκλείεται. by Αναστασία Βοσνάκη
20:38
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Φερνάντο Ραπαγίνι από την Αργεντινή. by Αναστασία Βοσνάκη
20:39
Το ματς θα διεξαχθεί στο Stadium 974 το οποίο έχει χωρητικότητα 40 χιλιάδες θέσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
20:43
Στις 21:00 θα ξεκινήσει το παιχνίδι! by Αναστασία Βοσνάκη
20:45
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
20:45
Σερβία (Στοΐκοβιτς, 3-4-1-2): Βάνια Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς - Μιλένκοβιτς, Πάβλοβιτς, Βελίκοβιτς - Ζίβκοβιτς, Σεργκέι Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς, Λούκιτς, Κόστιτς - Τάντιτς - Μίτροβιτς, Βλάχοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
20:46
Ελβετία (Γιακίν, 4-2-3-1): Κόμπελ - Βίντμερ, Ακάνζι, Σαρ, Ροντρίγκεζ - Φρόιλερ, Τσάκα - Σακίρι, Σο, Βάρκας - Εμπολό. by Αναστασία Βοσνάκη
20:53
Οι δυο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:54
Ανάκρουση των εθνικών ύμνων. by Αναστασία Βοσνάκη
21:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
21:02
1' Απίθανη διπλή φάση για την Ελβετία, τεράστιος Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς! Πρώτα ο Εμπολό δεν μπορεί να τον νικήσει από κοντά, μετά βγάζει και το σουτ του Tζάκα! Στα 25 δευτερόλεπτα η πρώτη μεγάλη ευκαιρία! by Αναστασία Βοσνάκη
21:03
by Αναστασία Βοσνάκη
21:05
5' Κόρνερ για την Σερβία. by Αναστασία Βοσνάκη
21:06
5' Ευκαιρία για τους Σέρβους. Ο Μιλένκοβιτς πήρε την κεφαλιά μετά από την εκτέλεση του κόρνερ, η μπάλα πέρασε ξυστά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:08
Ένα όμορφο σκηνικό στο άλλο παιχνίδι... Η αφιέρωση στον σπουδαίο Πελέ! by Αναστασία Βοσνάκη
21:09
21:11
11' Μεγάλη διπλή ευκαιρία για την Σερβία! Φοβερό σουτ εκτός περιοχής του Ζίβκοβιτς, η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι! Ο Μίτροβιτς πήρε το ριμπάουντ, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει, ωστόσο φάνηκε ότι ήταν εκτεθειμένος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:15
15' Κίτρινη ο Βίντμερ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:16
16' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τους Σέρβους. by Αναστασία Βοσνάκη
21:16
Απομάκρυνε ο Φρόιλερ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:17
17' Κόρνερ για την Σερβία. by Αναστασία Βοσνάκη
21:17
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:18
21:20
19' Γύρισμα ο Κόστιτς, απομάκρυνε η άμυνα της Ελβετίας. by Αναστασία Βοσνάκη
21:20
20' Γκοοολ η Ελβετία! Ο Σακίρι κάνει το 1-0 για τους Ελβετούς με φοβερό σουτ λίγο έξω από τη μικρή περιοχή. Η μπάλα κόντραρε και στον Πάβλοβιτς πριν μπει στα δίχτυα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:28
27' Γκοοολ η Σερβία! Μετά από εξαιρετική σέντρα, ο Μίτροβιτς πιάνει απίθανη κεφαλιά και ισοφαρίζει σε 1-1... απίθανο γκολ! by Αναστασία Βοσνάκη
21:29
Εξαιρετικό ματς βλέπουμε μέχρι στιγμής! Τρελός ο ρυθμός! by Αναστασία Βοσνάκη
21:31
21:31
31' Τεράστια φάση για την Ελβετία. Σε θέση τετ-α-τετ ο Σακίρι, πλασάρει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:35
34' Κίτρινη ο Βάργκας για σκληρό μαρκάρισμα στον Ζίβκοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
21:35
35' Γκοοοολ η Σερβία! Μετά από κλέψιμο στο κέντρο, ο Τάντιτς παίζει κάθετα στον Βλάχοβιτς και αυτός με διαγώνιο τελείωμα γράφει το 2-1! by Αναστασία Βοσνάκη
21:36
21:39
38' Σουτάρα του Βάργκας, με αυτοθυσία και με το... κεφάλι ο Πάβλοβιτς διώχνει. by Αναστασία Βοσνάκη
21:39
21:42
41' Σουτ ο Εμπολό, μπλόκαρε εύκολα ο Βάνια. by Αναστασία Βοσνάκη
21:44
44' Γκοοολ η Ελβετία! Ο Εμπολό με κοντινό πλασέ μετά από γύρισμα του Βίντμερ, ισοφαρίζει το σκορ κάνοντας το 2-2! by Αναστασία Βοσνάκη
21:46
3 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:46
21:49
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Η Ελβετία προηγήθηκε με τον Σακίρι στο 20’, αλλά οι Σέρβοι έκαναν την ανατροπή με γκολ των Μίτροβιτς (27’) και Βλάβοχιβτς (35’). Τελικά οι Ελβετοί με τον Εμπολό στο 44’ κατάφεραν να φέρουν το σκορ σε ισορροπία και όλα παραμένουν ανοιχτά στην υπόθεση πρόκριση. by Αναστασία Βοσνάκη
21:56
22:03
Όλα έτοιμα για το δεύτερο μέρος του παιχνιδιού! by Αναστασία Βοσνάκη
22:05
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
22:07
47' Κίτρινη ο Σεργκέι. by Αναστασία Βοσνάκη
22:07
48' Γκοοοολ η Ελβετία! Ο Σακίρι έκανε το γέμισμα, ο Βάργκας απίθανο τακουνάκι και ο Φρόιλερ με σουτ στην κίνηση εκτέλεσε τον Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς για να δώσει προβάδισμα στους Ελβετούς. 3-2 λοιπόν... by Αναστασία Βοσνάκη
22:10
Γρήγορο προβάδισμα στο ματς για τους Ελβετούς στο δεύτερο μέρος σε ένα τρελό παιχνίδι, να δούμε την αντίδραση τώρα των Σέρβων... by Αναστασία Βοσνάκη
22:14
55' Διπλή αλλαγή για την Σερβία. Γκούντελι και Γιόβιτς μέσα, έξω οι Βελίκοβιτς και Βλάχοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
22:15
56' Κίτρινη ο Πάβλοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
22:17
57' Απίστευτη φάση για την Ελβετία. Εξ επαφής από τη μικρή περιοχή ο Εμπολό, καταφέρνει να σουτάρει άουτ. Ήταν οφσάιντ πάντως. by Αναστασία Βοσνάκη
22:18
58' Φοβερή σέντρα ο Κόστιτς, κανένας δεν κατάφερε να βρει την μπάλα. by Αναστασία Βοσνάκη
22:18
22:21
61' Ευκαιρία για τους Σέρβους! Σουτ του Τάντιτς λίγο έξω από τη μικρή περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:23
64' Γύρισμα του Κόστιτς, μπλόκαρε τελευταία στιγμή ο Κόμπελ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:25
65' Πέσιμο του Μίτροβιτς στην περιοχή μετά από τράβηγμα του Σαρ, παίζετε από τον διαιτητή . by Αναστασία Βοσνάκη
22:26
Μέσα όλοι οι παίκτες του πάγκου της Σερβίας. Έντονες διαμαρτυρίες, δίνει κάρτες ο ρέφερι. by Αναστασία Βοσνάκη
22:27
67' Κίτρινη ο Ραϊκοβιτς, ο δεύτερος τερματοφύλακας. by Αναστασία Βοσνάκη
22:27
67' Έξω ο Σεργκέι, μέσα ο Μακσίμοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
22:28
68' Αλλαγές και για την Ελβετία. Φερνάντες αντί Σο, Ζακάρια αντί Σακίρι. by Αναστασία Βοσνάκη
22:33
74' Έχει πέσει ο ρυθμός λίγο. by Αναστασία Βοσνάκη
22:35
22:36
22:38
78' Τζούρισιτς, Ράντονιτς μέσα, Τάντιτς και Ζίβκοβιτς έξω για την Σερβία. by Αναστασία Βοσνάκη
22:41
81' Κίτρινη ο Γκούντελι. by Αναστασία Βοσνάκη
22:41
82' Φάουλ για την Ελβετία σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
22:42
82' Κίτρινη ο Μίτροβιτς για διαμαρτυρία. by Αναστασία Βοσνάκη
22:42
83' Εκτέλεσε ο Ακάνζι, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:43
83' Βάργκας έξω, Φάσναχτ μέσα για την Ελβετία. by Αναστασία Βοσνάκη
22:49
89' Φάση για την Ελβετία! Τετ-α-τετ ο Φάσναχτ, πρόλαβε και έδιωξε ο Βάνια. by Αναστασία Βοσνάκη
22:50
7 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
22:52
90+2' Κεφαλιά ο Γιόβιτς, η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:54
Χαμός ανάμεσα σε Τζάκα και Μιλένκοβιτς!! Σύρραξη ανάμεσα στους παίκτες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
22:54
90+5' Κίτρινη ο Τζάκα και ο Μιλένκοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
22:55
90+6' Εμπολό έξω, Όκαφορ μέσα. by Αναστασία Βοσνάκη
23:00
Τέλος στο άλλο παιχνίδι. Πρώτη πέρασε η Βραζιλία. by Αναστασία Βοσνάκη
23:01
Τέλος και στο παιχνίδι! Σερβία-Ελβετία 2-3! Η Ελβετία είναι στους 16 του Παγκοσμίου Κυπέλλου! by Αναστασία Βοσνάκη