Παναθηναϊκός-Χάποελ Μπερ Σεβά

Παρακολουθήστε ζωντανά τη φιλική αναμέτρηση.

11:45
11:46
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με την Χάποελ Μπερ Σεβά, στο πλαίσιο της χειμερινής προετοιμασίας του πρώτου, που γίνεται στην Κύπρο by www.sport-fm.gr
11:47
11:51
11:52
11:53
Ενώ σε ό,τι αφορά εκείνη των φιλοξενούμενων, απαρτίζεται από τους Γκλέιζερ, Νταντιά, Αμπαϊντ, Μπλόριαν, Σολομον, Γκορντάνα, Ελίας, Πον, Ανσα, Γιοσέφι και Σελμάνι. by www.sport-fm.gr
11:53
11:59
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν τώρα την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές, υπό τις επευφημίες του κόσμου... by www.sport-fm.gr
11:59
Αξίζει να σημειωθεί πως στο γήπεδο βρίσκονται και περίπου 100 οπαδοί του «τριφυλλιού»! Εικόνα live 21973194/97924.jpg by www.sport-fm.gr
12:01
12:02
12:09
Ο Παναθηναϊκός πιέζει αρκετά ψηλά στο ξεκίνημα την Χάποελ Μπερ Σεβά, αναγκάζοντάς την σε παθητικό ρόλο, ενώ ο ίδιος κυκλοφορεί με υπομονή την μπάλα αλλά δεν βρίσκει χώρους. by www.sport-fm.gr
12:13
12:14
11' Ωραία ανάπτυξη και μετάβαση από την δεξιά στην αριστερή πλευρά του Παναθηναϊκού, με τον Μπερνάρ να στρώνει στον Χουάνκαρ, αλλά το σουτ του από διαγώνια θέση εκτός πριοχής πέρασε άουτ! by www.sport-fm.gr
12:17
14' Παράλληλη σέντρα του Μπερνάρ από αριστερά, ο Καμπετσής αργεί, δεν σουτάρει και χάνει την μπάλα έξω από την μιρκή περιοχή. Εικόνα live 21973194/17255.jpg by www.sport-fm.gr
12:21
12:21
12:28
23' Ο Σελμανί ετοιμάζεται να βγει απέναντι στον Λοντίγκιν αλλά κάνει λάθος κοντρόλ και χάνει την ευκαιρία. by www.sport-fm.gr
12:30
27' Γκολ! 1-0 η Χάποελ Μπερ Σεβά, με τον Γκορντάνα να διανύει πολλά μέτρα με τη μπάλα, να πασάρει στον Σελμανί ο οποίος γυρίζει, εκτελεί από το σημείο του πέναλτι και ανοίγει το σκορ. by www.sport-fm.gr
12:31
12:32
29' Καλή η απευθείας εκτέλεση του Γιοσέφι, αλλά η μπάλα περνάει λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Λοντίγκιν. by www.sport-fm.gr
12:40
Ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς ζητάει από όλους τους αναπληρωματικούς του Παναθηναϊκού να σηκωθούν για ζέσταμα... by www.sport-fm.gr
12:43
12:44
40' Γκολ! 1-1 ο Παναθηναϊκός, με τον Κυριόπουλο να κλέβει την μπάλα, τον Ρουμπέν να πασάρει στον Σαβιέρ, ο οποίος με σουτ με το αριστερο στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Χαρμους ισοφαρίζοντας... by www.sport-fm.gr
12:45
12:46
43' Το εκτελεί ο Γκορντάνα από αροιστερά, σκαστή κεφαλιά το δεύτερο δοκάρι από τον Αμπαϊντ μπλοκάρει εύκολα ο Λοντίγκιν. by www.sport-fm.gr
12:47
12:48
13:02
Αρκετές αλλαγες από τον Γιοβάνοβιτς. Μπρινιόλι, Βαγιαννίδης, Σάντσες, Πούγγουρας, Κρυπαράκος και Τσέριν στο ματς. Αντί των Λοντίγκιν, Κώτσιρα, Χουάνκαρ, Μάγκνουσον, Μπερνάρ και Ρουμπέν. by www.sport-fm.gr
13:03
13:10
51' Ωραία ενέργεια του Βαγιαννίδη, ο Τσέριν πατάει περιοχή, γυρίζει για τον Καμπετσή, αλλά διώνχιε η αντίπαλη άμυνα. by www.sport-fm.gr
13:14
53' Γέμισμα του Σάντσες από αριστερά, μπλοκάρει ο γκολκίπερ της Χάποελ Μπερ Σεβά. by www.sport-fm.gr
13:14
56' Σουτ του Καμπετσή στο όριο της μεγάλης περιοχής, η μπάλα κοντράρει στον Μπλοριάν για να καταλήξει στον Χαρμούς. by www.sport-fm.gr
13:17
60' Σπόραρ, Σιδερά και Συμεωνίδης αντικαθιστούν τους Καμπετσή, Σάρλια και Σαβιέρ. by www.sport-fm.gr
13:23
65' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, με την ατομική ενέργεια του Σάντσες και το μακρινό σουτ του που περνάει λίγο πάνω από το τέρμα! by www.sport-fm.gr
13:25
67' Απαντάει στις ευκαιρίες η Χάποελ, με τον Χεμέτ να γυρίζει επίκνδυνα στο ύψος του πέναλτι και τον Σουλεϊμάνοφ να κάνει το σουτ, αλλά ο Μπρινιόλι πέφτει και μπλοκάρει. by www.sport-fm.gr
13:27
68' Ο Λόπες χτυπάει τον Κυριόπουλο στο πρόσωπο, μεσα στην περιοχή, σε διεκδίκηση της μπάλας, αλλά δεν καταλογίζεται πέναλτι. by www.sport-fm.gr
13:27
69' Σέντρα σουτ του Σουλεϊμάνοφ, η μπάλα βρίσκει και στο οριζόντιο δοκάρι και περνάει άουτ. by www.sport-fm.gr
13:30
72' Γκολ! 2-1 ο Παναθηναϊκός, με τον Τσέριν να εκτελεί το φάουλ από δεξιά και τον Σιδερά να πατάει καλά, στέλνοντας με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα του Γκλέιζερ, κάνοντας την ανατροπή... by www.sport-fm.gr
13:34
76' Αντεπίθεση του Παναθηναϊκού, με τον Κρυπαράκο να φεύγει γρήγορα προς την αντίπαλη περιοχή, να κάνει το δυνατό σουτ και τον Γκλέιζερ να μπλοκάρει. by www.sport-fm.gr
13:40
81' Τρομερή χαμένη ευκαιρία για τους «πράσινους», με τον Σπόραρ να βγαίνει απέναντι στον Γκλέιζερ, να πλασάρει από διαγώνια θέση και δεξιά και τον γκολκίπερ της Χάποελ να διώχνει σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
13:41
82' Γκολ! 3-1 ο Παναθηναϊκός, με τον Σιδερά να παίρνει την κεφαλιά-πάσα στο δεύτερο δοκάρι και τον Πούγγουρα με νέα κεφαλιά, στο πρώτο αυτή την φορά, να δίνει σαφές προβάδισμα για τη νίκη στην ομαδα του... by www.sport-fm.gr
13:44
13:49
90'+1' Φάση για τον Παναθηναϊκό! Ο Σπόραρ μπήκε στην περιοχή και έστειλε την μπάλα έξω από το αριστερό δοκάρι του αντίπαλου τερματοφύλακα by www.sport-fm.gr
13:50

Τέλος στο ματς: Παναθηναϊκός-Χάποελ Μπερ Σεβά 3-1!

Οι Ισραηλινοί προηγήθηκαν στο 27’ με τον Σελμανί, αλλά το «τριφύλλι» έκανε την ανατροπή με γκολ από τους Σαβιέρ (40’), Σιδερά (72’) και Πούγγουρα (82’), με αποτέλεσμα να ξεκινήσει με νίκη στα φιλικά της χειμερινής προετοιμασίας by www.sport-fm.gr
13:50
Ακολουθεί την Κυριακή (4/12, 18:00) το φιλικό με την Πάφο, ενώ στις 7/12 η αναμέτρηση με τη Σαλαμίνα by www.sport-fm.gr