Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
16:35
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live τη φιλική αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τη Χάντερσφιλντ, η οποία θα διεξαχθεί στην Ισπανία και στο πλαίσιο της προετοιμασίας των δύο ομάδων για την επιστροφή στις επίσημες υποχρεώσεις τους, μετά το τέλος του Μουντιάλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:42
Ο Μίτσελ επέλεξε τον Κρίστινσον κάτω από τα δοκάρια, τους Μαρσέλο, Ντόι, Ρέτσο και Ανδρούτσο τετράδα στην άμυνα, τους Κασάμι, Σαμασέκου στον άξονα, τον Αγκιμπού Καμαρά σε ρόλο 10ριού, τους Μπιέλ και Φορτούνη στα άκρα της επίθεσης και τον Μπακαμπού ως μοναδικό σέντερ φορ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:46
Πρώτη φορά βασικός με τα ερυθρόλευκα ο Μαρσέλο, ενώ πρώτη φορά θα αγωνιστεί και ο Κασάμι μετά την επιστροφή του στους Πειραιώτες. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:48
Από την άλλη, η Χάντερσφιλντ θα παραταχθεί με τους Μπιλόκαπιτς, Ανγιόριν, Ρούφελς, Κασουμού, Χολμς, Ρουντόνι, Γουορντ, Τζάκσον, Λις, Σπένσερ, Χέλικ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:48
Στις 17:00 η έναρξη της αναμέτρησης! by Δημήτρης Παπαδήμας
16:51
Να θυμίσουμε ότι το επόμενο φιλικό του Ολυμπιακού θα διεξαχθεί την Κυριακή 4/12 στις 16:00, με αντίπαλο τη βέλγικη Σταντάρ Λιέγης. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:53
Η Χάντερσφιλντ βρίσκεται στην 24η και τελευταία θέση της Championship, έχοντας 5 νίκες, 4 ισοπαλίες και 11 ήττες σε 20 αγωνιστικές της φετινής σεζόν. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:55
16:57
Οι δύο ομάδες έχουν κάνει την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:58
Με την ερυθρόλευκη εμφάνισή του ο Ολυμπιακός, με μαύρα η Χάντερσφιλντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:00
Αρχηγοί και διαιτητές κάνουν τις καθιερωμένες χειραψίες πριν τη σέντρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:01
Στον πάγκο για τον Ολυμπιακό οι Τζολάκης, Μπουχαλάκης, Εμβιλά, Λάιντνερ, Βρουσάι και Μασουρας. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:01
Έναρξη της αναμέτρησης, με τον Ολυμπιακό στην πρώτη κατοχή! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:02
Ο Θανάσης Ανδρούτσος με το περιβραχιόνιο του αρχηγού για τον Ολυμπιακό. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:03
2' Πρώτη πολύ καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό, με τον Μπακαμπού να βγαίνει τετ-α-τετ με τον γκολκίπερ των Άγγλων μετά από πάσα του Φορτούνη, αλλά να πλασάρει ψηλά και άστοχα. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:04
3' Πρώτη επαφή του Μαρσέλο με την μπάλα, ένα καλό κόψιμο σε εξτρέμ της Χάντερσφιλντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:06
4' Ευκαιρία για τη Χάντερσφιλντ, με τον Κασούμου να βρίσκεται σε πολύ πλεονεκτική θέση, αλλά να σουτάρει άστοχα υπό την πίεση του Ρέτσου. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:07
6' Ο Μπιέλ πήρε ένα φάουλ σε καλή θέση για γέμισμα. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:07
6' Ο Φορτούνης εκτέλεσε, απομάκρυνε η άμυνα της Χάντερσφιλντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:08
7' Κόρνερ μετά από ένα μακρινό σουτ του Μπιέλ που κόντραρε σε σώμα αμυντικού. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:09
8' Μακρινό ευθύβολο σουτ του Μαρσέλο, η μπάλα κόντραρε και νέο κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:09
Ορεξάτος ο Μαρσέλο εως τώρα, παίρνει πολύ μπάλα στα πόδια του. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:11
10' Ο Ολυμπιακός πιέζει ψηλά και δεν επιτρέπει στη Χάντερσφιλντ να κυκλοφορήσει την μπάλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:12
17:14
13' Η ομάδα του Μίτσελ έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων και προσπαθεί να δημιουργήσει τις προϋποθέσεις για γκολ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:14
13' Μετά από κόρνερ του Μαρσέλο, ο Κασάμι πήρε την κεφαλιά ολομόναχος αλλά μπλόκαρε ο Μπιλόκαπιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:17
Ο Μίτσελ παρακολουθεί τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών του μαζί με τους συνεργάτες του: Εικόνα live 21973196/56475.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
17:18
18' Ο Φορτούνης πήρε την μπάλα εντός μεγάλης περιοχής των Άγγλων, αλλά έκανε λάθος πάσα. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:19
Αργός ο ρυθμός στο παιχνίδι. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:20
17:21
20' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, πάει να το εκτελέσει ο Φορτούνης. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:21
Έβγαλε την μπάλα εκτός περιοχής στον Μαρσέλο και ο Βραζιλιάνος σούταρε πάνω σε σώμα αμυντικού. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:22
21' Καλή σκέψη του Αγκιμπού, αλλά η κάθετη πάσα του προς τον Μπακαμπού ήταν δυνατή και έφυγε άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:23
22' Ο Ρέτσος έκανε φάουλ λίγο έξω από την περιοχή των «ερυθρόλευκων» και πλάγια δεξιά. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:24
Ο Κασάμι ψηλότερα από όλους, πήρε την κεφαλιά και στη συνέχεια ο Ανδρούτσος πήρε φάουλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:26
25' Ο Ολυμπιακός κυκλοφορεί την μπάλα και προσπαθεί να βρει τρόπο να διασπάσει την άμυνα της Χάντερσφιλντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:27
26' Καλή ατομική προσπάθεια και σέντρα του δραστήριου Μαρσέλο, απομάκρυνε η άμυνα. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:28
27' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, μετά από ντρίπλα και σέντρα του Φορτούνη από τα αριστερά, ο Μπακαμπού έστειλε την μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια με κεφαλιά. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:29
28' Ο Ρέτσος έκοψε με τάκλιν επικίνδυνη επίθεση της Χάντερσφιλντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:33
33' Έπεσε ξανά ο ρυθμός του αγώνα. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:34
Ο Κασάμι στην πρώτη του εμφάνιση μετά την επιστροφή του στον Ολυμπιακό: Εικόνα live 21973196/94719.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
17:37
36΄ Μπακαμπού και Μπιέλ συνεργάστηκα όμορφα με το ένα-δύο, αλλά τελικά απομάκρυνε η άμυνα της Χάντερσφιλντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:37
37' Φάουλ σε καλή θέση τώρα για τον Ολυμπιακό, το πήρε ο Μπακαμπού. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:37
Φορτούνης και Μπιέλ πάνω από την μπάλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:38
37' Καλή η εκτέλεση του Φορτούνη, αλλά η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:39
38' Σέντρα του Ανδρούτσου από τα δεξιά, ο Μπακαμπού βρέθηκε σε καλή θέση για σουτ αλλά προσπάθησε να κοντρολάρει και δεν τα κατάφερε. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:40
39' Γκοοολ για τον Ολυμπιακό! Ο Φορτούνης πήρε την μπάλα εκτός περιοχής και έπιασε πολύ όμορφο σουτ, στέλνοντας την μπάλα αρχικά στο δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα της Χάντερσφιλντ, για το 1-0 των «ερυθρόλευκων». by Δημήτρης Παπαδήμας
17:42
Ο Ολυμπιακός «μετέφρασε» την ανωτερότητά του σε προβάδισμα, με το πολύ όμορφο γκολ του Φορτούνη. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:43
42' Διπλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, με τον Μπακαμπού να μην μπορεί να πλασάρει εύστοχα από πολύ κοντά και στη συνέχεια της φάσης τον Σαμασέκου να σουτάρει με δύναμη λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Μπιλόκαπιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:46
45' Ωραία αντεπίθεση του Ολυμπιακού μετά από εκτέλεση φάουλ των αντιπάλων του, ο Αγκιμπού πήρε την πάσα του Φορτούνη αλλά δεν μπόρεσε να σουτάρει υπό πίεση. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:46
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Χάντερσφιλντ-Ολυμπιακός 0-1! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:48
Οι «ερυθρόλευκοι» ήταν σαφώς ανώτεροι από τους αντιπάλους τους σε αυτά τα πρώτα 45 λεπτά, δημιουργώντας αρκετές ευκαιρία και παίρνοντας το προβάδισμα με το πολύ όμορφο σουτ του Φορτούνη στο 39'. Πολύ καλή εμφάνιση από τον σκόρερ, δραστήριος ο Μαρσέλο, ενώ θετικά στοιχεία έδειξε και ο Σαμασέκου. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:50
Οι ποδοσφαιριστές του Ολυμπιακού συγχαίρουν το Φορτούνη, δευτερόλεπτα μετά το γκολ που σκόραρε δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του: Εικόνα live 21973196/63475.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
18:00
Μία αλλαγή ημιχρόνου για τον Ολυμπιακό, με τον Τζολάκη να αντικαθιστά τον Κρίστινσον κάτω από τα δοκάρια. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:00
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:03
48' Ακόμα μία καλή ενέργεια του Φορτούνη έξω από την περιοχή της Χάντερσφιλντ, δεν έκανε καλή τελική πάσα. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:07
52' Αργός ρυθμός στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, με το Ολυμπιακό να συνεχίζει να έχει περισσότερη ώρα την μπάλα στην κατοχή του. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:09
53' Ωραία προσπάθεια του Μπιέλ από τα αριστερά, η μπάλα κατέληξε στον Φορτούνη που σούταρε με δύναμη, αλλά αμυντικός της Χάντερσφιλντ έκοψε με σωτήριο για την ομάδα του τάκλιν. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:09
Έχουν αλλάξει πλευρές Μπιέλ και Φορτούνης στο δεύτερο ημίχρονο. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:13
57' Πρώτη κίτρινη κάρτα στο παιχνίδι, στον Αγινά της Χάντερσφιλντ. Πολύ δυνατό το μαρκάρισμά του από πίσω στον Μαρσέλο, πεσμένος στο έδαφος και δείχνει να πονάει ο Βραζιλιάνος. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:13
Ετοιμάζει αλλαγές ο Μίτσελ, ενώ ο Μαρσέλο «δοκιμάζει» το πόδι του. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:14
59' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό, Λάιντνερ αντί του Μαρσέλο. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:17
61' Κι άλλες αλλαγές για τον Ολυμπιακό, Ελ Αραμπί, Μπουχαλάκης, Μπόουλερ, Βρουσάι και Μασούρας αντί των Μπακαμπού, Σαμασέκου, Μπιέλ, Φορτούνη και Ανδρούτσου. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:20
65' Μοναδική ευκαιρία στο δεύτερο ημίχρονο το σουτ του Φορτούνη που έκοψε με τάκλιν αμυντικός της Χάντερσφιλντ, στο 53'. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:22
18:25
69' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό, με τον Ελ Αραμπί και αμυντικό της Χάντερσσφιλντ να διώχνει με κεφαλιά. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:25
70' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό, Καλογερόπουλος στη θέση του Ντόι. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:26
Πέρασαν επίσης και οι Νταμπό, Εμπβιλά στη θέση των Κασάμι και Αγκιμπού. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:27
72' Γκοολ για τον Ολυμπιακό! Μετά από συρτή πάσα του Βρουσάι, ο Ελ Αραμπί κοντρόλαρε ιδανικά και σούταρε με δύναμη, νικώντας τον γκολκίπερ της Χάντερσφιλντ για το 2-0! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:34
78' Ο Ολυμπιακός δεν έχει επιτρέψει στη Χάντερσφιλντ να απειλήσει σχεδόν καθόλου στο δεύτερο ημίχρονο. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:36
Ο Ελ Αραμπί πανηγυρίζει με τα κλασικά του... πιστόλια, το γκολ του: Εικόνα live 21973196/2671.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
18:40
83' Ο Εμβιλά έκοψε με ωραία επέμβαση μια απειλητική επίθεση της Χάντερσφιλντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:40
85' Μετά από σέντρα του Βρουσάι, ο Ελ Αραμπί πήρε την κεφαλιά και ο Μασούρας έκανε την προβολή, αλλά βρισκόταν σε θέση οφσάιντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:41
86' Γύρισμα από τα δεξιά για τη Χάντερσφιλντ, απέκρουσε σωστά ο Τζολάκης. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:43
88' Ένα μακρινό φαλτσαριστό σουτ του Μπόουλερ, πολύ ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:46
Λήξη του φιλικού, Χάντερσφιλντ-Ολυμπιακός 0-2, με τα γκολ των Φορτούνη (39') και Ελ Αραμπί (72'). by Δημήτρης Παπαδήμας