Ολυμπιακός-Σταντάρ Λιέγης

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του φιλικού αγώνα του Ολυμπιακού στην Ισπανία.

15:42
Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
15:43
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live το δεύτερο φιλικό του Ολυμπιακού στην Ισπανία, με τους «ερυθρόλευκους» να αντιμετωπίζουν τη βέλγικη Σταντάρ Λιέγης! by Δημήτρης Παπαδήμας
15:44
Η έναρξη της αναμέτρησης είναι προγραμματισμένη για τις 16:00. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:45
Στο πρώτο του φιλικό επί ισπανικού εδάφους, την περασμένη Πέμπτη, ο Ολυμπιακός νίκησε με 2-0 τη Χάντερσφιλντ, ομάδα που βρίσκεται στη δεύτερη κατηγορία της Αγγλίας. Το τελευταίο φιλικό των Πειραιωτών πριν την επανέναρξη των επίσημων υποχρεώσεών τους, είναι προγραμματισμένο για το ερχόμενο Σάββατο (10/12, 19:00), κόντρα στη Νότιγχαμ Φόρεστ. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:50
Τα στιγμιότυπα της αναμέτρησης του Ολυμπιακού με τη Χάντερσφιλντ: by Δημήτρης Παπαδήμας
15:51
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων: Ολυμπιακός: Πασχαλάκης – Βρουσάι, Ρέτσος, Ντόι, Ρέαμπτσουκ – Εμβιλά, Κασάμι – Μασούρας, Αγκιμπού Καμαρά, Γκάρι Ροντρίγκες – Μπιέλ Σταντάρ Λιέγης: Μποντάρ, Μποπ, Τσίμιροτ, Λαΐφης, Φόσεϊ, Αλσάτε, Ντένουμ, Μπαλικισά, Νταβίντα, Ζιάνι, Πέριτσα by Δημήτρης Παπαδήμας
15:54
Ο Μίτσελ ξεκινάει ξανά στην αρχική του ενδεκάδα τους Ντόι, Κασάμι, Αγκιμπού Καμαρά, Μπιέλ και Ρέτσο. Από την άλλη, για την Σταντάρ βασικοί θα αγωνιστούν οι Λαΐφης και Τσίμιροτ, ενώ στον πάγκο βρίσκεται ο δανεικός από τους Πειραιώτες, Ζινκερνάγκελ. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:56
Εικόνα από την προθέρμανση των παικτών του Ολυμπιακού: Εικόνα live 21973240/99438.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
15:57
Η Σταντάρ βρίσκεται στην 7η θέση του βέλγικου πρωταθλήματος, με 8 νίκες, μία ισοπαλία και 7 ήττες σε 16 αγωνιστικές. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:58
Συννεφιασμένος ο καιρός στην Μαρμπέγια, χωρίς όμως βροχή προς το παρόν. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:59
Οι ομάδες κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:59
Με την γκρι εμφάνισή του ο Ολυμπιακός , με τα μαύρα η Σταντάρ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:00
Διαιτητής του φιλικού ο Ισπανός, Νταν Φερνάντεθ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:02
Έναρξη του αγώνα! by Δημήτρης Παπαδήμας
16:04
2' Η Σταντάρ κυκλοφορεί την μπάλα σε αυτές τις πρώτες στιγμές της αναμέτρησης. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:04
3' Σέντρα του Φόσε και κεφαλιά του Πέριτσα, μπλόκαρε εύκολα ο Πασχαλάκης. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:05
4' Η Σταντάρ πιέζει τους «ερυθρόλευκους» στα πρώτα λεπτά. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:09
7' Η άμυνα των «ερυθρόλευκων» ανταπεξέρχεται καλά στην πίεση των Βέλγων. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:10
9' Ο Κασάμι έκανε μια λάθος πάσα έξω από την περιοχή του Ολυμπιακού, δεν μπόρεσε να βγάλει φάση η Σταντάρ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:13
11' Ένα μακρινό σουτ για την Σταντάρ, πέρασε άουτ με τον Πασχαλάκη να μην ανησυχεί. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:14
12' Πρώτο σουτ στο παιχνίδι για τον Ολυμπιακό, με τον Μπιέλ, πέρασε ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:16
15' Ροντρίγκες, Μπιέλ και Μασούρας συνεργάστηκαν έξω από τη μεγάλη περιοχή της Σταντάρ, με τον τελευταίο να χάνει τελικά την μπάλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:17
16' Αργός ο ρυθμός στο ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:19
17' Ωραία κάθετη του Αγκιμπού, ο Ρέαμπτσουκ δεν μπόρεσε να βγάλει τη σέντρα, αλλά πήρε κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:20
18' Ο Εμβιλά έβγαλε τετ-α-τετ τον Μασούρα και εκείνος δεν κατάφερε να νικήσει τον τερματοφύλακα της Σταντάρ, ενώ δόθηκε και οφσάιντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:20
19' Γκολ για την Σταντάρ. Οι Βέλγοι ανοίγουν το σκορ με όμορφο μακρινό σουτ του Ντάβιντα, ο οποίος αρχικά απέφυγε τον Κασάμι και στη συνέχεια έστειλε την μπάλα με δυνατό πλασέ στη δεξιά γωνία του Πασχαλάκη, για το 1-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:23
Η Σταντάρ πήρε το προβάδισμα, μετατρέποντας σε γκολ τη δεύτερη τελική της προσπάθεια. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:24
22' Ο Ζιάνι βρήκε χώρο και σούταρε με φάλτσο από πλάγια θέση, μπλόκαρε ο Πασχαλάκης. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:25
Οι Βέλγοι έχουν περισσότερη ώρα την μπάλα στην κατοχή τους και είναι καλύτεροι από τον Ολυμπιακό έως τώρα, αφού απειλούν περισσότερο. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:27
16:29
27' Ένα σουτ του Μασούρα από καλή θέση εντός περιοχής, αδύναμο όμως, στην αγκαλιά του Μποντάρ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:32
30' Η καλύτερη ευκαιρία του Ολυμπιακού στο ματς, με τον Κασάμι να κλέβει στον χώρο του κέντρου, τον Μπιέλ να βρίσκει με διαγώνια πάσα τον Ροντρίγκες και τον τελευταίο να σουτάρει με δύναμη από πλάγια θέση, έδιωξε σε κόρνερ ο Μπόνταρ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:33
32' Ο Ολυμπιακός έχει ανεβάσει την πίεσή του στα τελευταία λεπτά. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:34
33' Ο Αγκιμπού έπεσε στο έδαφος μετά από μαρκάρισμα του Τσίμιροτ λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή, τίποτα λέει ο ρέφερι. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:35
Αρκετά καλή η εμφάνιση του Κασάμι έως τώρα στον άξονα: Εικόνα live 21973240/9366.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
16:36
35' Αγκιμπού και Μπιέλ πάνω από την μπάλα, για ένα στημένο σε καλή θέση για σέντρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:37
35' Ο Μπιέλ εκτέλεσε και βρήκε τον Κασάμι, αλλά εκείνος δεν μπόρεσε να τελειώσει σωστά τη φάση, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας της Σταντάρ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:40
Δραστήριος έως τώρα ο Αγκιμπού Καμαρά, έχει δώσει πολλές μάχες στον χώρο του κέντρου: Εικόνα live 21973240/41566.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
16:40
39' Πεσμένος στο χορτάρι ο Ντόι, μετά από μια μονομαχία του με τον Πέριτσα. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:41
Στο γόνατο δείχνει να πονάει, να δούμε αν θα συνεχίσει. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:43
Συνέχεια στο ματς, ετοιμάζεται ο Μπουχαλάκης να αντικαταστήσει τον Ντόι. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:43
42' Αναγκαστική αλλαγή για τον Ολυμπιακό, Μπουχαλάκης αντί του τραυματία Ντόι. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:45
44' Ο Κασάμι έχει κόψει αρκετές επιθέσεις της Σταντάρ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:46
45' Γρήγορη αντεπίθεση του Ολυμπιακού, δεν μπόρεσε ο Κασάμι να βρει τον Ροντρίγκες. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:47
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Ολυμπιακός-Σταντάρ Λιέγης 0-1. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:50
Δεν έπιασε υψηλά στάνταρ απόδοσης στα πρώτα 45 λεπτά ο Ολυμπιακός, πιέστηκε από την Σταντάρ στο πρώτο μισό του ημιχρόνου και δέχθηκε το γκολ στο 19', ενώ στη συνέχεια ισορρόπησε την αναμέτρηση και έχασε ευκαιρίες για να ισοφαρίσει με Μασούρα στο 27', Ροντρίγκες στο 30' και Κασάμι στο 35'. Αποχώρησε τραυματίας στο 42' ο Ντόι. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:03
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:04
Με τρεις αλλαγές ημιχρόνου ο Ολυμπιακός, Χάμες, Ελ Αραμπί και Σαμασέκου αντί των Γκάρι Ροντρίγκες, Μπιέλ και Κασάμι. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:07
48' Ο Μπουχαλάκης έκλεψε έξω από την περιοχή της Σταντάρ, αλλά ο Μασούρας δεν μπόρεσε να βρει με κάθετη πάσα τον Ελ Αραμπί. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:09
50' Ο Ολυμπιακός έχει μπει δυναμικά στο δεύτερο ημίχρονο, ψάχνοντας το γκολ της ισοφάρισης. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:09
Για την Σταντάρ πέρασε στον αγωνιστικό χώρο και ο Ζινκερνάγκελ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:14
55' Ευκαιρία για την Σταντάρ, με τον Πασχαλάκη να αποκρούει με το αριστερό του πόδι, ένα κοντινό πλασέ του Οχίο. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:16
58' Γκοοολ για τον Ολυμπιακό! Ωραία συρτή σέντρα του Βρουσάι από τα δεξιά, βρήκε τον Ελ Αραμπί και ο Μαροκινός επιθετικός πλάσαρε εύστοχα από κοντά, για το 1-1. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:20
61' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό, Κρίστινσον, Καλογερόπουλος, Φορτούνης, Μπακαμπού, Ανδρούτσος και Μαρσέλο, αντικατέστησαν τους Πασχαλάκη, Βρουσάι, Ρέαμπτσουκ, Ρέτσο, Μασούρα και Αγκιμπού. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:22
64' Γκολ για την Σταντάρ. Μετά από αδράνεια στην άμυνα των «ερυθρόλευκων» και γύρισμα από τα δεξιά, ο Οχιό πέρασε την μπάλα κάτω από τα πόδια του Κρίστινσον, βάζοντας ξανά μπροστά τη βέλγικη ομάδα. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:25
67' Οι πολλές αλλαγές χάλασαν τη... φόρα με την οποία είχε μπει ο Ολυμπιακός στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:26
67' Ο Μπακαμπού βγήκε με πολύ καλές προϋποθέσεις στην αντεπίθεση, ανατράπηκε, αλλά ο διαιτητής δεν έδωσε φάουλ, προκαλώντας τις διαμαρτυρίες των «ερυθρόλευκων». by Δημήτρης Παπαδήμας
17:28
69' μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, εντυπωσιακή επέμβαση του γκολκίπερ σε κοντινό πλασέ του Μπακαμπού. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:31
17:32
74' Γκοολ για τον Ολυμπιακό! Ο Μαρσέλο με ωραία πάσα έβγαλε τετ-α-τετ τον Μπακαμπού, ο οποίος αυτή τη φορά δε λάθεψε, ισοφαρίζοντας με ψύχραιμο πλασέ σε 2-2. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:34
76' Γκοολ για τον Ολυμπιακό! Δεύτερη ασίστ του Μαρσέλο, ο οποίος βρήκε με υπέροχη σέντρα τον Ελ Αραμπί, με τον Μαροκινό να στέλνει με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα, δίνοντας προβάδισμα στον Ολυμπιακό! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:39
80' Ένα σουτ του Ράσκιν, πάνω από τα δοκάρια του Κρίστινσον. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:41
83' Διπλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, με τον Χενκινέ να αποκρούει μακρινό σουτ του Χάμες και στη συνέχεια να κόβει και τον Μπακαμπού, ο οποίος πήρε την επαναφορά. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:42
84' Ο Ντράγκους πλάσαρε από μακριά, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:43
85' Ο Κρίστινσον μπλόκαρε εύκολα μια επικίνδυνη κεφαλιά. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:45
17:46
87' Ο Κρίστινσον απέκρουσε ένα πλασέ του Ζινκερνάγκελ από πλάγια θέση. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:48
90' Γκολ για την Σταντάρ. Όμορφη ενέργεια και σέντρα του Τσάνακ, ο Οχιό από κοντά ισοφάρισε σε 3-3, σκοράροντας για δεύτερη φορά στο ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:49
Λήξη της αναμέτρησης, Ολυμπιακός-Σταντάρ Λιέγης 3-3. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:50
Ισόπαλο το δεύτερο φιλικό τεστ του Ολυμπιακού στην Ισπανία, με τον Μαρσέλο να δίνει δύο ασίστ, τον Ελ Αραμπί να σκοράρει δύο γκολ, ενώ χρίστηκε σκόρερ και ο Μπακαμπού. by Δημήτρης Παπαδήμας