Πάφος-Παναθηναϊκός

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του φιλικού αγώνα του Παναθηναϊκού στην Κύπρο.

17:49
17:51
Είμαι ο Γιώργος Ζαχαρίου και μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του 2ου φιλικού στην Κύπρο του Παναθηναϊκού απέναντι στην Πάφο by www.sport-fm.gr
17:52
Η αναμέτρηση ξεκινά στις 18:00 και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 2 by www.sport-fm.gr
17:53
Θυμίζουμε ότι η ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς, στο πρώτο της φιλικό επί κυπριακού εδάφους επικράτησε 3-1 της Χάποελ Μπιέρ Σεβά. by www.sport-fm.gr
17:57
Πάμε να δούμε και την ενδεκάδα του Παναθηναϊκού: Παναθηναϊκός (Ιβάν Γιοβάνοβιτς): Λοντίγκιν, Βαγιαννίδης, Σάρλια, Πούγγουρας, Χουάνκαρ, Ρούμπεν, Συμεωνίδης, Μπερνάρ, Παλάσιος, Σαβιέρ, Σπόραρ. by www.sport-fm.gr
17:59
18:01
Να δούμε και την ενδεκάδα της πρωτοπόρου του κυπριακού πρωταθλήματος, Πάφου: Πάφος (Χένινγκ Μπεργκ): Οϊέρ, Δημητρίου, Χέσταντ, Χότσκο, Χέφτε, Χαραμπάτζε, Παλάθιος, Πελάτζιο, Ταβάρες, Βαλακάρι, Μιχαήλ by www.sport-fm.gr
18:01
18:04
18:04
18:06
18:07
18:08
8' Όμορφη προσπάθεια για την κυπριακή ομάδα με τον Χέσταντ να πλασάρει άουτ. by www.sport-fm.gr
18:09
9' Σουτ του Χέσταντ απέκρουσε ο Λοντίγκιν και ο Βαγιαννίδης απομάκρυνε σε κόρνερ by www.sport-fm.gr
18:10
Ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς βραβεύθηκε από την διοίκηση της Πάφου λίγο πριν τη σέντρα by www.sport-fm.gr
18:12
11' Kοντά στο 1-0 ο Παναθηναϊκός με τον αμυντικό της Πάφου να κάνει κεφαλιά προς τα πίσω και να στέλνει τη μπάλα κόρνερ by www.sport-fm.gr
18:13
12' Απίθανη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Το σουτ του Χουάνκαρ πάει στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Βαγιαννίδης με σουτ στέλνει την μπάλα άουτ. by www.sport-fm.gr
18:14
18:15
18:16
18:17
18:19
18' Ο Σαβιέρ απείλησε με ένα σουτ, μπλόκαρε εύκολα ο τερματοφύλακας της Πάφου by www.sport-fm.gr
18:20
18:22
Η ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς αναπτύσσεται κυρίως από τα άκρα με Σαβιέρ και Παλάσιος by www.sport-fm.gr
18:25
24' Ευκαιρία για την Πάφο με τον Χέσταντ να βρίσκει τον Μπεντανκόρ όμως το σουτ του τελευταίου έφυγε λίγο έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι του Λοντίγκιν. by www.sport-fm.gr
18:28
18:29
Σε λίγο μπαίνουμε στο πρώτο ημίωρο του ματς με τον Παναθηναϊκό να στέκεται καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο απέναντι στην Πάφο by www.sport-fm.gr
18:33
Οι «πράσινοι» εξακολουθούν να κυκλοφορούν την μπάλα χωρίς ωστόσο να απειλούν ιδιαίτερα by www.sport-fm.gr
18:35
18:39
18:40
18:42
Πήρε την μπάλα από τον Χέσταντ και εξαπέλυσε έναν κεραυνό με το αριστερό στην αριστερή γωνία του Λοντίγκιν που δεν μπορούσε να κάνει κάτι. by www.sport-fm.gr
19:09
Ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς προχώρησε σε τριπλή αλλαγή με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Κώτσιρας, Σάντσες, Τσόκαϊ αντί των Παλάσιος, Χουάνκαρ, Συμεωνίδη. by www.sport-fm.gr
19:10
19:14
19:16
19:19
19:20
19:21
Τέσσερις ακόμη αλλαγές. Μπρινιόλι, Καμπετσής, Βέρμπιτς, Σιδεράς και Κυριόπουλος περνούν στο γήπεδο. Εκτός πέρασαν Μπερνάρ, Πούγγουρας, Ρουμπέν και Σπόραρ. by www.sport-fm.gr
19:22
64' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με τον Βέρμπιτς να κάνει την κεφαλιά εξ επαφής και να στέλνει την μπάλα άουτ. by www.sport-fm.gr
19:24
65' Απείλησε ξανά το «τριφύλλι» με τον Κυριόπουλο να πιάνει το σουτ με το αριστερό και να στέλνει την μπάλα άουτ. by www.sport-fm.gr
19:26
19:28
19:28
19:30
19:31
19:33
74' Φάουλ σε καλό σημείο για να απειλήσει η ομάδα του Γιοβάνοβιτς. Ο Βέρμπιτς θα εκτελέσει by www.sport-fm.gr
19:36
76' Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό! Ο Βέρμπιτς το κέρδισε από τον Γεωργίου. Ο ίδιος ο Σλοβένος εκτελεί by www.sport-fm.gr
19:36
19:38
19:39
79' ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό! Ο νεαρός Κρυπαράκος ισοφαρίζει με άψογο πλασέ! by www.sport-fm.gr
19:40
19:43
83' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με τον Καμπετσή να πατά περιοχή όμως το συρτό σουτ που επιχείρησε έφυγε άουτ. by www.sport-fm.gr
19:45
86' Ωραία ενέργεια του Σάντσες, όμως το σουτ του ήταν πολύ κακό και η μπάλα έφυγε μακριά από την εστία. by www.sport-fm.gr
19:48
19:49
19:49
19:50
90+1' Απειλεί ο Ζοάο Πέδρο την εστία του Μπρινιόλι. Μπλόκαρε ο τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού by www.sport-fm.gr
19:51
19:51
19:52
Πάφος-Παναθηναϊκός 2-2. Οι Κύπριοι προηγήθηκαν 2-0 στο ημίχρονο και ο Παναθηναϊκός ισοφάρισε στο δεύτερο μέρος με τον Βέρμπιτς και τον Κρυπαράκο. by www.sport-fm.gr