Κροατία-Βραζιλία

Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα προημιτελικά του Μουντιάλ.

16:16
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα Κροατία-Βραζιλία για τα προημιτελικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου. by Γιώργος Τσανάκας
16:17
Ξεκινάνε και επίσημα λοιπόν σήμερα τα προημιτελικά. Σήμερα το βράδυ (21:00) κοντράρεται η Ολλανδία με την Αργεντινή, ενώ αύριο έχουμε τα Μαρόκο-Πορτογαλία και Αγγλία-Γαλλία. by Γιώργος Τσανάκας
16:20
Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και -εφόσον χρειαστεί- η διαδικασία των πέναλτι. Η ομάδα που θα προκριθεί θα αντιμετωπίσει στα ημιτελικά τον νικητή του Ολλανδία-Αργεντινή. by Γιώργος Τσανάκας
16:20
Η Βραζιλία δεν έχασε κανέναν από τους τέσσερις επίσημους αγώνες (3-1-0) με την Κροατία. Δύο από τις τρεις νίκες της καταγράφηκαν σε Μουντιάλ: 1-0 το 2006 και 3-1 το 2014. Στα άλλα δύο φιλικά, είχαν μία ισοπαλία με 1-1 και μία νίκη της Βραζιλίας με 2-0. by Γιώργος Τσανάκας
16:24
Η Κροατία ηττήθηκε τις έξι φορές από τις επτά φορές που συνάντησε λατινοαμερικάνικες ομάδες στο Μουντιάλ. Εχασε 1-0 το 2006 και 3-1 το 2014 από τη Βραζιλία, 1-0 το 1998 από την Αργεντινή, 1-0 από τον Ισημερινό το 2006 και άλλες δύο φορές από το Μεξικό. Η μοναδική νίκη της ήταν το 3-0 επί της Αργεντινής το 2018. by Γιώργος Τσανάκας
16:24
Η Κροατία προκρίθηκε και τις δύο φορές που βρέθηκε σε προημιτελικά Μουντιάλ: 3-0 το 1998 με τη Γερμανία και στα πέναλτι (1-1) με τη Ρωσία το 2018. by Γιώργος Τσανάκας
16:24
Από την επικράτηση με 2-0 στον τελικό του 2002 κόντρα στη Γερμανία, η Βραζιλία έχασε και τους πέντε επόμενους αγώνες νοκ άουτ από ευρωπαϊκές ομάδες, ανάμεσά τους τους τρεις τελευταίους προημιτελικούς: 1-0 από τη Γαλλία το 2006, 2-1 από την Ολλανδία το 2010 και 2-1 από το Βέλγιο το 2018. Το 1986 είχε αποκλειστεί στα πέναλτι από τη Γαλλία. by Γιώργος Τσανάκας
16:24
Από το Euro του 2008 και έπειτα, 7 από τους 8 αγώνες νοκ άουτ της Κροατίας πήγαν στην παράταση και οι τρεις από τους τέσσερις στα πέναλτι! by Γιώργος Τσανάκας
16:25
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων, ενώ απομένουν 35 λεπτά για τη σέντρα. by Γιώργος Τσανάκας
16:28
Κροατία (Ζλάτκο Ντάλιτς): Λιβάκοβιτς - Γιουράνοβιτς, Λόβρεν, Γκβάρντιολ, Σόσα - Μπρόζοβιτς, Κόβατσιτς, Μόντριτς - Πάσαλιτς, Κράμαριτς, Πέρισιτς. by Γιώργος Τσανάκας
16:29
Βραζιλία (Τίτε): Άλισον - Μιλιτάο, Μαρκίνιος, Τιάγκο Σίλβα, Ντανίλο - Κασεμίρο, Πακετά - Ραφίνια, Νεϊμάρ, Βινίσιους - Ρισάρλισον. by Γιώργος Τσανάκας
16:52
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες παρέα με το διαιτητικό τρίο. by Γιώργος Τσανάκας
17:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
17:01
by Γιώργος Τσανάκας
17:02
17:02
17:02
3' Ωραία ατομική ενέργεια του Κόβατσιτς, κερδίζει φάουλ λίγο κάτω από το χώρο της μεσαίας γραμμής. by Γιώργος Τσανάκας
17:03
Απομάκρυνε η άμυνα της Βραζιλίας το γέμισμα του Μόντριτς. by Γιώργος Τσανάκας
17:03
17:04
5' Πρώτη τελική στο ματς. Σουτ του Βινίσιους έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Λιβάκοβιτς. by Γιώργος Τσανάκας
17:05
Προσπαθεί παρακινδυνευμένα να χτίσει παιχνίδι με build-up η Κροατία και αυτό είναι... βούτυρο στο ψωμί της Βραζιλίας. by Γιώργος Τσανάκας
17:08
8' Πάει να περάσει από... πάνω τον πεσμένο Γιουράνοβιτς ο Βινίσιους, τον κόβει με το χέρι ο μπακ της Κροατίας αλλά δεν το έχει δει ο διαιτητής. by Γιώργος Τσανάκας
17:09
17:11
Πρώτο δεκάλεπτο στο ματς, παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε Κροατία και Βραζιλία. by Γιώργος Τσανάκας
17:13
13' Ευκαιρία για την Κροατία. Εξαιρετική ανάπτυξη της μπάλας, ο Πάσαλιτς κάνει σέντρα ξυραφιά αλλά ο Πέρισιτς δεν καταφέρνει υπό την πίεση του Μιλιτάο να εκτελέσει σωστά! by Γιώργος Τσανάκας
17:15
14' Έκλεψε ο Μόντριτς από τον... απρόσεκτο Κασεμίρο, έκανε και τη σέντρα αλλά ο Μιλιτάο απομάκρυνε. by Γιώργος Τσανάκας
17:16
Εξαιρετικά στημένη στον αγωνιστικό χώρο η ομάδα του Ζλάτκο Ντάλιτς, δεν επιτρέπει στους Βραζιλιάνους να παίξουν κάθετα και να "τρυπήσουν" τους Λόβρεν-Γκβάρντιολ. Ελέγχει με την έμπειρη και ποιοτική τριάδα (Μπρόζοβιτς, Κόβατσιτς, Μόντριτς) στον άξονά της η Κροατία το ματς. by Γιώργος Τσανάκας
17:18
Δεν θα μπορούσαν να λείπουν τα μπάνερ για τον σπουδαίο Πελέ στην κερκίδα Εικόνα live 21973259/15822.jpg by Γιώργος Τσανάκας
17:18
17:19
19' Βρήκε τον χώρο που ήθελε ο Κράμαριτς και επιχείρησε το σουτ, η μπάλα κόντραρε στον Μαρκίνιος. by Γιώργος Τσανάκας
17:19
17:20
17:20
21' Βρισκει τον χώρο και εκτελεί αδύναμα, εν τέλει, ο Νεϊμάρ. Μπλόκαρε ο Λιβάκοβιτς. by Γιώργος Τσανάκας
17:21
Νωρίτερα, Βινίσιους και Ρισάρλισον είχαν παίξει το ένα-δύο αλλά το σουτ του πρώτου κόντραρε στον Γκβάρντιολ. by Γιώργος Τσανάκας
17:23
23' Σουτ του Κασεμίρο, η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
17:23
24' Φάουλ για κάρτα του Πακετά στον Μόντριτς, του τη χάρισε ο Όλιβερ. by Γιώργος Τσανάκας
17:25
25' Κάρτα στον Ντανίλο! Πω, πω πω, παραλίγο να βρει με τις τάπες στο κεφάλι τον Γιουράνοβιτς. Πολύ σκληρό μαρκάρισμα! by Γιώργος Τσανάκας
17:26
17:28
28' Φάουλ για κάρτα του Γκβάρντιολ τώρα στον Ραφίνια, την χαρίζει και αυτή ο Όλιβερ που θέλει να κρατήσει το ματς σε μια ισορροπία... by Γιώργος Τσανάκας
17:32
30' Κάρτα στον Μπρόζοβιτς που ξεχείλωσε τη φανέλα του Νεϊμάρ μετά από ποδιά που έφαγε. by Γιώργος Τσανάκας
17:34
Συνεχίζει να κοντρολάρει το τέμπο του αγώνα η Κροατία, με την Βραζιλία να είναι αρκετά σφιχτή στα πρώτα 35 λεπτά, έχοντας μικρές αποστάσεις στις γραμμές της. by Γιώργος Τσανάκας
17:35
35' Επικίνδυνη μπαλιά στην πλάτη της άμυνας της Κροατίας, πρώτα ο Γκβάρντιολ και μετά ο Γιουράνοβιτς θα απομακρύνουν. by Γιώργος Τσανάκας
17:35
17:38
Τρομερό σπριντ του Γιουράνοβιτς που προλαβαίνει τον Βινίσιους πριν φύγει στην κόντρα! Φοβερός! by Γιώργος Τσανάκας
17:40
Μετρημένο ματς από τις δύο ομάδες. Η Κροατία έχει βάλει... φρένο στις ορμές των Βραζιλιάνων, οι οποίοι ούτως ή άλλως δείχνουν σήμερα διάθεση να πάρουν μικρότερα ρίσκα. by Γιώργος Τσανάκας
17:41
41' Φάουλ στην αριστερή συμβολή της περιοχής της Κροατίας. Ευκαιρία για να γεμίσει ή να απειλήσει με απευθείας εκτέλεση η Βραζιλία. by Γιώργος Τσανάκας
17:41
Νεϊμάρ και Ραφίνια πάνω από την μπάλα... by Γιώργος Τσανάκας
17:42
42' Εκτέλεσε ο Νεϊμάρ, βρήκε λίγο και στο τείχος η μπάλα αλλά κατέληξε στην αγκαλιά του Λιβάκοβιτς. by Γιώργος Τσανάκας
17:45
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
17:46
Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο. Κροατία και Βραζιλία πάνε στα αποδυτήρια όπως ξεκίνησαν το ματς, χωρίς σκορ (0-0). Ελέγχει τον ρυθμό η Κροατία, βάζοντας φρένο στους Βραζιλιάνους που με τη σειρά τους είναι πολύ προσεκτικοί ως τώρα... by Γιώργος Τσανάκας
17:47
3 (0) - 5 (3) οι τελικές του ματς... Σε παρένθεση οι τελικές στην εστία. by Γιώργος Τσανάκας
17:47
17:59
18:03
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες. by Γιώργος Τσανάκας
18:03
Φάουλ στα 12 δευτερόλεπτα του Μόντριτς στον Κασεμίρο. Για να τον... αισθανθεί και στο δεύτερο μέρος! by Γιώργος Τσανάκας
18:04
47' Τεράστια φάση για την Βραζιλία! Γύρισμα μέσα στην περιοχή, με τάκλιν ο Γκβάρντιολ λίγο έλειψε να σκοράρει στην εστία της ομάδας του αλλά ο Λιβάκοβιτς έδιωξε με τα πόδια! by Γιώργος Τσανάκας
18:05
48' Νέα τεράστια φάση για τη Βραζιλία! Οφσάιντ στον Νεϊμάρ τελικά... Υπήρχε χέρι αρχικά του Γιουράνοβιτς, αλλά ήταν εκτεθειμένος ο Βραζιλιάνος. Στην εξέλιξή της οι Νεϊμάρ και Βινίσιους δεν είχαν καταφέρει να σκοράρουν από κοντά! by Γιώργος Τσανάκας
18:07
50' Κόρνερ για την Κροατία. by Γιώργος Τσανάκας
18:08
51' Ψηλοκρεμαστή κεφαλιά του Λόβρεν, κάνει το γύρισμα ο Κράμαριτς αλλά απομακρύνεται η μπάλα. Εχει σταματήσει για οφσάιντ στον δεύτερο η φάση. by Γιώργος Τσανάκας
18:10
Πατάει καλύτερα στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους η Βραζιλία, αλλά πέραν της φάσης του 47ου λεπτού δεν έχει απειλήσει. by Γιώργος Τσανάκας
18:11
53' Γλυκιά σέντρα του Πέρισιτς, λίγο πιο ψηλά από το κεφάλι του Κράμαριτς. by Γιώργος Τσανάκας
18:11
Κάνει τρομερή ματς εν τω μεταξύ ο Γιουράνοβιτς που έχει... εξαφανίσει τον Βινίσιους και συμμετέχει σε άμυνα και επίθεση. by Γιώργος Τσανάκας
18:12
18:12
55' Μεγάλη ευκαιρία για τη Βραζιλία! Κάθετη του Ρισάρλισον, ο Νεϊμάρ απέναντι στον Λιβάκοβιτς αλλά ο κίπερ της Κροατίας θα σώσει την εστία του! by Γιώργος Τσανάκας
18:13
56' Ο Άντονι στη θέση του Ραφίνια για τη Βραζιλία. by Γιώργος Τσανάκας
18:16
18:17
Μία ώρα στο ματς, το 0-0 ανάμεσα σε Κροατία και Βραζιλία παραμένει. by Γιώργος Τσανάκας
18:19
Πολλές μονομαχίες, αρκετά λάθη και το ματς έχει χαλάσει στα τελευταία λεπτά. by Γιώργος Τσανάκας
18:19
18:20
62' Κάτι σαν σέντρα του Πέρισιτς, μπλόκαρε εύκολα ο Άλισον. by Γιώργος Τσανάκας
18:20
Ετοιμάζει και τον Ροντρίγκο ο Τίτε. Ο Ντάλιτς δεν έχει αλλάξει κάτι ως τώρα στην Κροατία. by Γιώργος Τσανάκας
18:21
64' Μέσα ο Ροντρίγκο, έξω ο... άφαντος Βινίσιους για τη Βραζιλία. by Γιώργος Τσανάκας
18:22
65' Φλερτάρει με τη δεύτερη κίτρινη ο Μπρόζοβιτς. Τράβηξε τον Νεϊμάρ... by Γιώργος Τσανάκας
18:23
66' Ο Κασεμίρο εκτέλεσε από μακρινή απόσταση το φάουλ, πάνω στο τείχος. by Γιώργος Τσανάκας
18:23
66' Νέα μεγάλη φάση για τη Βραζιλία! Μετά από καραμπόλες, ο Πακετά βρίσκεται σε θέση βολής αλλά πλασάρει πάνω στον Λιβάκοβιτς από τη μικρή περιοχή. by Γιώργος Τσανάκας
18:24
Πιέζει ασφυκτικά στο τελευταίο τρίλεπτο η Βραζιλία, αλλά δεν βρίσκει το γκολ... by Γιώργος Τσανάκας
18:26
68' Κάρτα στον Κασεμίρο τώρα. by Γιώργος Τσανάκας
18:27
Ετοιμάζει αλλαγές ο Ντάλιτς, θέλει να φρεσκάρει την ομάδα του που δείχνει κουρασμένη. Άλλωστε προσφάτως έπαιξε και παράταση απέναντι στην Ιαπωνία. by Γιώργος Τσανάκας
18:28
Στο 70ο λεπτό, το 0-0 παραμένει. Η Βραζιλία έχει ανέβει στον αγωνιστικό χώρο και απειλεί, η Κροατία ψάχνεται περισσότερο στην κόντρα και παίζει πιο σφιχτά. by Γιώργος Τσανάκας
18:29
72' Διπλή αλλαγή για την Κροατία. Πέκτοβιτς και Βλάσιτς μέσα, έξω οι Κράμαριτς, Πάσαλιτς. by Γιώργος Τσανάκας
18:29
Φρεσκάρει την ομάδα του στην επιθετική γραμμή ο Ντάλιτς. Για να δούμε... by Γιώργος Τσανάκας
18:32
Ο Άντονι έπεσε θεματικά χωρίς καν να τον ακουμπήσει ο Πέρισιτς. Δεν έδωσε ούτε φάουλ ευτυχώς ο διαιτητής. by Γιώργος Τσανάκας
18:33
18:34
76' Νέα φάση για την Βραζιλία! Εξαιρετική κυκλοφορία της μπάλας και κάθετη του Ρισάρλισον, ο Λιβάκοβιτς σταματάει τον Νεϊμάρ σε νέο πλάγιο τετ-α-τετ. by Γιώργος Τσανάκας
18:34
77' Κάρτα στον Μαρκίνιος που σταμάτησε τον Μόντριτς με... λαβή. by Γιώργος Τσανάκας
18:35
Ο Λιβάκοβιτς έχει έξι επεμβάσεις στο σημερινό ματς, ενώ ο Άλισον έχει πέντε ως τώρα σε όλο το Παγκόσμιο Κύπελλο! by Γιώργος Τσανάκας
18:40
82' Κεφαλιά του Ρισάρλισον, ψηλά άουτ η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
18:40
18:40
83' Φάουλ του Ντανίλο στον Βλάσιτς, γλιτώνει την αποβολή! by Γιώργος Τσανάκας
18:41
84' Μέσα ο Πέδρο, έξω ο Ρισάρλισον για τη Βραζιλία. Ο φορ της Φλαμένγκο στο ματς, να δούμε αν μπορεί να λυτρώσει τη σελεσάο στο 90λεπτο. by Γιώργος Τσανάκας
18:42
Στο τελευταίο πεντάλεπτο μπαίνουμε, όλα ανοιχτά. by Γιώργος Τσανάκας
18:43
18:43
86' Φάση για τη Βραζιλία. Πρώτο σουτ του Μιλιτάο, η μπάλα κοντράρει και του... επιστρέφεται, πιάνει νέο σουτ που κοντράρει και περνά κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
18:48
90'+1' Κόρνερ για τη Βραζιλία... by Γιώργος Τσανάκας
18:51
Αυτό ήταν, πάμε παράταση! Κροατία και Βραζιλία έμειναν στο 0-0 και θα διεκδικήσουν το εισιτήριο για τα ημιτελικά στο έξτρα ημίωρο. Από ένα ημίχρονο για τις δύο ομάδες, με τον Λιβάκοβιτς να κρατάει για άλλο ένα παιχνίδι όρθια τη "χρβάτσκα". by Γιώργος Τσανάκας
18:56
Όρκος νίκης από τις δύο ομάδες! by Γιώργος Τσανάκας
18:56
Σε πολύ λίγο ξεκινά το έξτρα ημίωρο... by Γιώργος Τσανάκας
18:57
90' Σέντρα στο πρώτο ημίχρονο της παράτασης! by Γιώργος Τσανάκας
18:58
91' Κόρνερ για τη Βραζιλία. Ανεκμετάλλευτο και αυτό... by Γιώργος Τσανάκας
19:00
Το όγδοο από τα εννιά τελευταία νοκ-άουτ παιχνίδια της Κροατίας σε μεγάλη διοργάνωση που πάει στην παράταση! Το έχουν κάνει... επιστήμη οι Κροάτες! by Γιώργος Τσανάκας
19:02
Η Κροατία ολοκλήρωσε το 90λεπτο χωρίς τελική στην εστία. Καμία ομάδα δεν έχει καταφέρει να προκριθεί σε Μουντιάλ, εφόσον έχει τελειώσει την κανονική διάρκεια χωρίς σουτ στον στόχο και με το ματς να έχει πάει παράταση. by Γιώργος Τσανάκας
19:04
Στο 97' φτάσαμε, παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε Κροατία και Βραζιλία. by Γιώργος Τσανάκας
19:08
101' O Πέδρο πήγε με ψαλιδάκι να απειλήσει, στην αγκαλιά του Λιβάκοβιτς η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
19:09
102' Μπουκάρει στην περιοχή ο Κόβατσιτς, κάνει το γύρισμα αλλά η μπάλα κοντράρει στον Μαρκίνιος. by Γιώργος Τσανάκας
19:09
103' Μεγάλη φάση για τη Κροατία! Τρομερή ατομική ενέργεια του Πέτκοβιτς, στρώνει στον Μπρόζοβιτς ο οποίος από το ύψος της περιοχής σουτάρει άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
19:10
19:11
105' Σουτ του Ντανίλο, στην... κερκίδα η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
19:12
1 λεπτό καθυστερήσεις! by Γιώργος Τσανάκας
19:12
105'+1' Γκοοοολ για τη Βραζιλία! Απίθανη συνεργασία, με τους Νεϊμάρ, Ροντρίγκο, Πακετά να κρύβουν την μπάλα, ο Νεϊμάρ πέρασε και τον Λιβάκοβιτς και πλάσαρε για το 1-0! by Γιώργος Τσανάκας
19:15
Μόνο έτσι θα μπορούσε να φάει γκολ ο Λιβάκοβιτς, αν έμπαιναν οι Βραζιλιάνοι με την μπάλα στα δίχτυα! by Γιώργος Τσανάκας
19:15
Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο της παράτασης! by Γιώργος Τσανάκας
19:15
Χάρη στο τέρμα του Νεϊμάρ, η Βραζιλία προηγείται 1-0 της Κροατίας. Έφτασε τον Πελέ ο Νεϊμάρ στην κορυφή της λίστας των σκόρερ της σελεσάο με 77 τέρματα! by Γιώργος Τσανάκας
19:17
Μέσα ο Μάγιερ, έξω ο Κόβατσιτς για την Κροατία. by Γιώργος Τσανάκας
19:17
Μέσα ο Σάντρο, έξω ο Μιλιτάο για τη Βραζιλία. Μέσα και ο Φρεντ αντί του Πακετά. by Γιώργος Τσανάκας
19:18
106' Σέντρα στο δεύτερο μέρος της παράτασης! by Γιώργος Τσανάκας
19:19
Να δούμε αν έχει τα αποθέματα και τα κουράγια η Κροατία για να φτάσει στην ισοφάριση ή η Βραζιλία θα προκριθεί! by Γιώργος Τσανάκας
19:19
19:21
Σε θέση άμυνας οι Βραζιλιάνοι, προσπαθούν ανορθόδοξα οι Κροάτες ως τώρα... by Γιώργος Τσανάκας
19:21
109' Ωραία σέντρα του Πέρισιτς, δεν μπορεί κανείς να βρει την μπάλα και να απειλήσει. by Γιώργος Τσανάκας
19:22
109' Κόρνερ για την Κροατία. by Γιώργος Τσανάκας
19:22
110' Μέσα ο Μπούντιμιρ, έξω ο Σόσα για την Κροατία. by Γιώργος Τσανάκας
19:22
19:23
Ανεκμετάλλευτο και αυτό το κόρνερ για την Κροατία που πιέζει, πάντως... by Γιώργος Τσανάκας
19:25
19:26
114' Όρσιτς αντί Μπρόζοβιτς για την Κροατία. by Γιώργος Τσανάκας
19:29
Πέντε λεπτά ακόμα, οι Κροάτες δυσκολεύονται αρκετά... by Γιώργος Τσανάκας
19:29
117' Γκοοοολ για την Κροατία! Φεύγει στην κόντρα στην χρβάτσκα με την Βραζιλία να έχει 6 παίκτες πάνω από τη σέντρα (!), με τον Όρσιτς να γυρίζει παράλληλα, ο Πέτκοβιτς πιάνει το σουτ στην κίνηση που κοντράρει στον Μαρκίνιος και καταλήγει στα δίχτυα του Άλισον! by Γιώργος Τσανάκας
19:32
118' Κάρτα στον Πέτκοβιτς που έβγαλε τη φανέλα! by Γιώργος Τσανάκας
19:32
Για να δούμε τι άλλο θα δούμε... by Γιώργος Τσανάκας
19:33
120' Σουτάρα του Μάγιερ, η μπάλα 3-4 μέτρα από την εστία! by Γιώργος Τσανάκας
19:33
Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος! by Γιώργος Τσανάκας
19:34
120'+1' Χαζό φάουλ του Πέρισιτς, δίνει την ευκαιρία στους Βραζιλιάνους να γεμίσουν. by Γιώργος Τσανάκας
19:35
120'+2' Μεγάλη φάση για την Βραζιλία! Σουτ στην κίνηση του Κασεμίρο, το βγάζει ο Λιβάκοβιτς και στην επαναφορά ο πεσμένος Γκβάρντιολ διώχνει με αυτοθυσία με το κεφάλι! by Γιώργος Τσανάκας
19:35
Φινάλε και στην παράταση, στα πέναλτι θα κριθεί η πρόκριση! Κροατία και Βραζιλία τελειώνουν το ματς μετά από 120 λεπτά με το σκορ στο 1-1... Δραματικό παιχνίδι! by Γιώργος Τσανάκας
19:36
Δεν υπάρχουν αυτά που βλέπουμε από τους Κροάτες που αρνούνται να παραδοθούν... Οι Βραζιλιάνοι πιάστηκαν στον ύπνο! by Γιώργος Τσανάκας
19:36
19:37
19:37
Τελευταίες οδηγίες των δύο προπονητών... by Γιώργος Τσανάκας
19:38
Τέσσερις φορές έχει πάει στα πέναλτι σε Μουντιάλ η Βραζιλία, έχει νικήσει τις 3. Οι Κροάτες έχουν 3/3 σε διαδικασία των πέναλτι! by Γιώργος Τσανάκας
19:39
Λιβάκοβιτς εναντίον Άλισον το μπρα-ντε-φερ των τερματοφυλάκων! by Γιώργος Τσανάκας
19:43
Εξαιρετική εκτέλεση του Κασεμίρο, παρότι έπεσε σωστά ο Λιβάκοβιτς! by Γιώργος Τσανάκας
19:46
Τρομερή εκτέλεση, στο πλαϊνό δίχτυ παρότι ο Άλισον έπεσε καλά! by Γιώργος Τσανάκας
19:46
Ο Μαρκίνιος στην μπάλα! by Γιώργος Τσανάκας
19:46
ΔΟΚΑΡΙ! by Γιώργος Τσανάκας
19:46
ΤΕΛΟΣ! ΣΤΑ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ Η ΑΠΙΘΑΝΗ ΚΡΟΑΤΙΑ, ΕΠΙΚΡΑΤΩΝΤΑΣ 4-2 ΤΗΣ ΒΡΑΖΙΛΙΑΣ ΣΤΑ ΠΕΝΑΛΤΙ! by Γιώργος Τσανάκας
19:50
Μυθικοί Κροάτες, εξασφαλίζουν δεύτερη συνεχόμενη πρόκριση στην τετράδα Παγκοσμίου Κυπέλλου! by Γιώργος Τσανάκας
19:50
Θυμίζουμε πως το 2018 είχαν φτάσει ως τον τελικό, όπου ηττήθηκαν από τη Γαλλία. by Γιώργος Τσανάκας
19:51
Τώρα, περιμένουν τον νικητή ανάμεσα σε Ολλανδία και Αργεντινή (σήμερα στις 21:00), για μια θέση στον τελικό της διοργάνωσης. by Γιώργος Τσανάκας