Παρακολουθήστε την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης, Ολυμπιακός-Νότιγχαμ Φόρεστ, μέσω του control-room του sport-fm.gr.

Είμαι ο Γιώργος Ζαχαρίου και μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης μεταξύ του Ολυμπιακού και της Νότιγχαμ Φόρεστ. by www.sport-fm.gr
18:44
Οι «ερυθρόλευκοι» του Μίτσελ δίνουν το τελευταίο τους φιλικό στο πλαίσιο της μίνι προετοιμασίας που πραγματοποιούν. by www.sport-fm.gr
18:45
To παιχνίδι αρχίζει στις 19:00 και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 1 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Χρήστου Κατριμουστάκη. by www.sport-fm.gr
18:46
18:49
Για τον γηπεδούχο Ολυμπιακό ο Μίτσελ επέλεξε τους εξής έντεκα: Tζολάκης-Βρουσάι, Ρέτσος, Παπασταθόπουλος, Ρέαμπτσιουκ- Εμβιλά, Κασάμι, Αγκιμπού Καμαρά, Μπιέλ, Φορτούνης- Ελ Αραμπί by www.sport-fm.gr
18:50
Για τους φιλοξενούμενους: Νότιγχαμ Φόρεστ (Στιβ Κούπερ): Χέντερσον- Οριέ, ΜακΚένα, Μανγκαλά, Μπολί, Λόντι- Γέιτς, Κόλμπακ, Γκιμπς-Γουάιτ- Λίνγκαρντ, Τζόνσον by www.sport-fm.gr
18:52
Θυμίζουμε ότι ο Ολυμπιακός έχει δώσει ακόμη δύο φιλικά τα οποία διεξήχθησαν επί ισπανικού εδάφους. Στο πρώτο οι Πειραιώτες επικράτησαν 2-0 της Xάντερσφιλντ, ενώ στο δεύτερο ήρθαν ισόπαλοι 3-3 με τη Σταντάρ Λιέγης. by www.sport-fm.gr
18:54
Οι πρωταθλητές μετά από αυτό το φιλικό με την Νότιγχαμ Φόρεστ πρόκειται να επιστρέψουν στις επίσημες υποχρεώσεις τους αρχής γενομένης από το ματς Κυπέλλου με τον Ατρόμητο στις 15 Δεκεμβρίου. by www.sport-fm.gr
18:56
18:58
19:02
19:04
Πρώτες προσπάθειες από τις δύο ομάδες με την μπάλα να είναι κυρίως στα πόδια των παικτών του Ολυμπιακού. by www.sport-fm.gr
19:07
6' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με τον Ελ-Αραμπί να παίζει το 1-2 με τον Μπιέλ, όμως το πλασέ του Ισπανού κόπηκε από τον Μπολί και κατέληξε σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
19:10
Οι παίκτες του Ολυμπιακού πιέζουν ψηλά και δεν επιτρέπουν το build up στους παίκτες της Νότιγχαμ. by www.sport-fm.gr
19:12
10' Καλή στιγμή και πάλι για τον Ολυμπιακό, με τη σέντρα του Βρουσάι, όμως ο Ελ Αραμπί δεν πρόλαβε να μπει στη φάση με προβολή. by www.sport-fm.gr
19:14
12' Πρώτη απειλή από την Νότιγχαμ. Ο Τζόνσον έκανε την επέλαση από τα δεξιά, γύρισε τον Γέιτς, όμως το σουτ του αρχηγού της αγγλικής ομάδας πέρασε εκτός εστίας. by www.sport-fm.gr
19:16
19:19
19:24
19:26
19:30
28' Καλή στιγμή για την Νότιγχαμ. Φάουλ του Γκιμπς-Γουάιτ στο δεύτερο δοκάρι, ο Μπολί έπιασε την κεφαλιά, αλλά ο Τζολάκης μπλόκαρε χωρίς πρόβλημα. by www.sport-fm.gr
19:35
19:36
19:39
38' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με τον Κώστα Φορτούνη να σουτάρει και τον Χέντερσον να αποκρούει σε κόρνερ by www.sport-fm.gr
19:40
39' Γκολ για τον Ολυμπιακό! Ο Παϊτίμ Κασάμι επιστρέφει στα γκολ με τους «ερυθρόλευκους» με άψογη κεφαλιά! by www.sport-fm.gr
19:41
Υπέροχη εκτέλεση από τον Κώστα Φορτούνη, τρομερή κίνηση του Κασάμι, που πήδηξε πιο ψηλά από όλους τους αμυνόμενους της Νότιγχαμ και την έστειλε στα δίχτυα του Χέντερσον. by www.sport-fm.gr
19:42
41' Aπίθανη στιγμή για τον Ελ-Αραμπί! Βγήκε μόνος απέναντι από τον Χέντερσον, όμως το σουτ του έφυγε άουτ by www.sport-fm.gr
19:47
20:04
46' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ανδρέας Ντόη περνά στη θέση του Σωκράτη Παπασταθόπουλου. by www.sport-fm.gr
20:04
20:08
49' Ορθολογική ανάπτυξη για τον Ολυμπιακό με τον Βρουσάι και τον Καμαρά να αλλάζουν την μπάλα, όμως η σέντρα του τελευταίου πήγε κατευθείαν στα χέρια του Χέντερσον. by www.sport-fm.gr
20:10
Και η Νότιγχαμ προχώρησε σε αλλαγές στο πρώτο μέρος. Οι Ο' Μπράιεν, Κουκ, Αβονίγι και Γουόραλ πήραν τις θέσεις των Μπολί, ΜακΚένα, Μαγκαλά και Λίνγκαρντ. by www.sport-fm.gr
20:12
20:14
20:15
57' Καλή στιγμή για την Νότιγχαμ, όταν μετά την εκτέλεση κόρνερ, ο Οριέ βγήκε στο πρώτο δοκάρι, έπιασε την κεφαλιά, όμως η μπάλα έφυγε άουτ. by www.sport-fm.gr
20:17
20:18
20:19
60' Καλή στιγμή για την Νότιγχαμ, με την μπάλα να φτάνει στον Τζόνσον έπειτα από εκτέλεση φάουλ, όμως το σουτ του Άγγλου πέρασε εκτός. by www.sport-fm.gr
20:20
Είναι ώρα για αλλαγές. Μαρσέλο, Μπακαμπού, Γκάρι Ροντρίγκες, Πασχαλάκης, Mασούρας και Σαμασέκου παίρνουν τις θέσεις, τον Ρέαμπτσιουκ, Κασάμι, Ελ Αραμπί, Τζολάκη και Αγκιμπού Καμαρά. by www.sport-fm.gr
20:21
62' Με το που μπαίνει στο ματς ο Πασχαλάκης αποκρούει το πλασέ του Μόργκαν Γκιμπς Γουάιτ. Καλή ευκαιρία και αυτή. by www.sport-fm.gr
20:23
Και η Νότιγχαμ προχώρησε σε επιπλέον αλλαγές. Ντένις, Τοφολό και Σκάρπα αντικατέστησαν τους Κόλμπακ, Ρενάν Λόντι και Τζόνσον by www.sport-fm.gr
20:24
65' Όμορφη ενέργεια από τους παίκτες του Ολυμπιακού με τελικό αποδέκτη τον Γκάρι Ροντρίγκες που έκανε την προσποίηση, σούταρε όμως η μπάλα κόντραρε στον Γουόραλ. by www.sport-fm.gr
20:28
20:29
70' Τρεις ακόμη αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Καλογερόπουλος, Λάιντνερ και Μπόουλερ, αντί Ρέτσου, Βρουσάι και Φορτούνη. by www.sport-fm.gr
20:31
72' Πολύ όμορφο σουτ του Μπακαμπού, που εξαπέλυσε ένα δυνατό σουτ έξω από την περιοχή με την μπάλα να καταλήγει άουτ. by www.sport-fm.gr
20:32
20:33
74' Μεγάλη στιγμή για τους φιλοξενούμενους, ο Πασχαλάκης απέκρουσε το σουτ του Ο' Μπράιαν by www.sport-fm.gr
20:36
20:38
20:39
Ο Σκάρπα εκτέλεσε η μπάλα πήγε στο τείχος όμως ο Σαμασέκου έκανε και άλλο φάουλ, λίγα μέτρα πιο αριστερά. by www.sport-fm.gr
20:40
20:46
20:49
20:52
Τέλος στο ματς! Ο Ολυμπιακός επικράτησε 1-0 της Νότιγχαμ με γκολ του Κασάμι στο 39' by www.sport-fm.gr
20:52
Θετικό το δείγμα από την ομάδα του Μίτσελ, που κράτησε στο μηδέν την ομάδα του Κούπερ. by www.sport-fm.gr
20:53
Πλέον οι Πειραιώτες στρέφουν το ενδιαφέρον τους στο ματς Κυπέλλου με τον Ατρόμητο την ερχόμενη Πέμπτη. by www.sport-fm.gr