Είμαι ο Γιώργος Ζαχαρίου και παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της τελευταίας σημερινής του Κυπέλλου Ελλάδας μεταξύ της Λαμίας και της Καλλιθέας στην πρωτεύουσα της Φθιώτιδας. by www.sport-fm.gr
Η αναμέτρηση θα ξεκινήσει στις 18.00 και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 1 by www.sport-fm.gr
Ξεκινάμε από αυτήν της Λαμίας. Λαμία (Σάββας Παντελίδης 4-3-3): Γκαραβέλης-Σιμόν, Αντέτζο, Κορνέζος, Γκοράνοφ- Νούνιες, Τζανδάρης, Ντε Βινσέντι-Γιακουμάκης, Τσιλούλης, Μανούσος by www.sport-fm.gr
Καλλιθέα (Γιώργος Σίμος 4-3-3): Πάντος-Μανθάτης, Καινούργιος, Ευαγγέλου, Κολτσίδας-Καμπρέρα, Νίλι, Τσιντώνης-Κωστανάσιος, Νασιμέντο, Κυνηγόπουλος by www.sport-fm.gr
18:02
18:03
18:05
18:08
7' Πρώτη καλή στιγμή στο ματς για την Καλλιθέα, με τον Κυνηγόπουλο να βγαίνει απέναντι από τον Γκαραβέλη, όμως το πλασέ του κατέληξε στην αγκαλιά του τερματοφύλακα της Λαμίας by www.sport-fm.gr
18:11
18:13
Mέχρι στιγμής οι παίκτες της Λαμίας δεν μπορούν να βρουν διαδρόμους ώστε να απειλήσουν. by www.sport-fm.gr
18:15
13' Πρώτη ευκαιρία για τους γηπεδούχους με τον Μανούσο να σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής με τον Πάντο να αποκρούει ενστικτωδώς. by www.sport-fm.gr
18:17
18:19
18:25
23' Πολύ μεγάλη ευκαιρία. Ο Γιώργος Μανούσος βρέθηκε αμαρκάριστος έξω από την περιοχή και εξαπέλυσε ένα δυνατό χαμηλό σουτ όμως η μπάλα πέρασε λίγο έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι της Καλλιθέας. by www.sport-fm.gr
18:27
18:30
Ο Γιακουμάκης είναι πεσμένος στο έδαφος μέσα στην περιοχή της Καλλιθέας, έπειτα από εναέρια διεκδίκηση. by www.sport-fm.gr
18:32
31' Η Λαμία έχασε ακόμη μια ευκαιρία, με τον Τσιλούλη να σουτάρει και την μπάλα να καταλήγει άουτ. by www.sport-fm.gr
18:32
18:38
H Λαμία έχει κλείσει την Καλλιθέα στα καρέ της όμως δεν μπορεί να απειλήσει παρά μόνο με μακρινά σουτ. by www.sport-fm.gr
18:43
18:44
43' Καλή ανάπτυξη από τους φιλοξενούμενους, με τον Μανθάτη να κάνει την σέντρα από τα δεξιά και τον Γκαραβέλη να μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα. by www.sport-fm.gr
18:45
18:46
18:47
46' Καλό το χτύπημα του Αργεντινού, όμως ο Πάντος μπλόκαρε στη δεξιά του γωνία. by www.sport-fm.gr
18:48
19:04
19:05
19:06
19:07
Έχουν μπει αποφασισμένοι να πετύχουν το γρήγορο γκολ στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι. by www.sport-fm.gr
19:09
49' Καλή στιγμή για την Καλλιθέα με τον Νίλι να βρίσκεται μόνος μέσα στην περιοχή όμως το σουτ του να κοντράρει και να φεύγει κόρνερ by www.sport-fm.gr
19:13
54' Αλλαγή για την Καλλιθέα. Ο Σαντάνα θα περάσει εκτός λόγω τραυματισμού, με τον Κώστα Μπουλούλη να παίρνει τη θέση του. by www.sport-fm.gr
19:16
57' Μεγάλη ευκαιρία για την Καλλιθέα! Ο Ντεμέτριους έκλεψε την μπάλα από τον Μπεχαράνο, έκανε τη σέντρα, όμως ο Κυνηγόπουλος τελείωσε άσχημα τη φάση στέλνοντας την μπάλα άουτ. by www.sport-fm.gr
19:19
19:19
19:21
63' Τριπλή αλλαγή για τη Λαμία. Σλίβκα, Σαραμαντάς και Μποάκι, στις θέσεις των Τζανδάρη, Μποάκι και Τσιλούλη by www.sport-fm.gr
19:25
65' Τεράστια στιγμή για τη Λαμία! Ο Σαραμαντάς έκανε τη σέντρα από τα αριστερά, με τον Μποάκι να πιάνει την κεφαλιά αλλά να αστοχεί by www.sport-fm.gr
19:27
19:28
69' Φάση διαρκείας μπροστά από την εστία της Καλλιθέας με τελικό αποδέκτη τον Μπεχαράνο, η κεφαλιά του οποίου κατέληξε στον Πάντο by www.sport-fm.gr
19:30
70' Αλλαγές για την Καλλιθέα, με τον Καινούργιο να παραχωρεί τη θέση του στο Βασιλούδη και τον Κωσταντάσιο να βγαίνει για να μπει ο Λουκίνας by www.sport-fm.gr
19:34
75' Ακόμη μια φορά απείλησε η Καλλιθέα. Το φαλτσαριστό σουτ του Λουκίνα έφυγε άουτ. by www.sport-fm.gr
19:35
19:36
19:39
19:40
Τρομερή ενέργεια του Ντεμέτριους από τα αριστερά, που έστρωσε την μπάλα στο Λουκίνα και αυτός με πλασέ νίκησε τον Γκαραβέλη για το 0-1 by www.sport-fm.gr
19:44
19:47
19:48
Πολύ όμορφη σέντρα από τον Σλίβκα, ο Μπεχαράνο πήρε την κεφαλιά στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1 by www.sport-fm.gr