Παρακολουθήστε ζωντανά τον μικρό τελικό του Μουντιάλ.

16:39
Καλησπέρα σας! by Μανώλης Μουσουράκης
16:41
Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του μικρού τελικού του Παγκόσμιου Κυπέλλου! Κροατία εναντίον Μαρόκου στο Khalifa International Stadium του Κατάρ! by Μανώλης Μουσουράκης
16:41
Σέντρα στις 17:00. by Μανώλης Μουσουράκης
16:42
Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από τον ΑΝΤ1 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Μανώλης Μουσουράκης
16:44
Ας δούμε τις αρχικές συνθέσεις των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
16:46
Κροατία (Ζλάτκο Ντάλιτς): Λιβάκοβιτς - Στάνισιτς, Σούταλο, Γκβαρντιόλ, Πέρισιτς - Μάγιερ, Μόντριτς, Κόβατσιτς, Όρσιτς - Λιβάγια, Κράμαριτς. by Μανώλης Μουσουράκης
16:48
Μαρόκο (Ουαλίντ Ρεγκραγκί): Μπόνο - Χακίμι, Νταρί, Ελ Γιαμίκ, Αλάχ - Άμπραμπατ - Ζιγιέκ, Σαμπίρι, Ελ Κανούς, Μπουφάλ - Εν Νεσίρι. by Μανώλης Μουσουράκης
16:49
Η Κροατία προέρχεται από την ήττα με κατεβασμένα χέρια από την Αργεντινή με 3-0, ύστερα από ακόμα μία συγκλονιστική εμφάνιση του Λιονέλ Μέσι. Το σύνολο του Ζλάτκο Ντάλιτς δέχθηκε δύο τέρματα σε μικρό χρονικό διάστημα προς το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου, ενώ στο δεύτερο ο Χούλιαν Άλβαρες πέτυχε ακόμη ένα, με τη «χρβάτσα» να μην μπορεί να βγάλει αντίδραση σε κανένα σημείο της αναμέτρησης. by Μανώλης Μουσουράκης
16:51
Από την άλλη, το Μαρόκο παρότι είχε για ακόμα ένα παιχνίδι εξαιρετική παρουσία κόντρα στη Γαλλία, ηττήθηκε 2-0 και δεν θα καταφέρει να βρεθεί στον μεγάλο τελικό. Ωστόσο, έχει γράψει ήδη ιστορία ούσα η μοναδική αφρικανική ομάδα που έχει φτάσει μέχρι τους «4» ενός Παγκόσμιου Κυπέλλου. by Μανώλης Μουσουράκης
16:51
Διαιτητής: Ιμπραχίμ Αλ Τζασίμ Αμπντουλραχμάν (Κατάρ) by Μανώλης Μουσουράκης
16:52
Υπενθυμίζεται ότι οι δύο ομάδες τέθηκαν αντιμέτωπες στην πρεμιέρα τους στους ομίλους της φετινής διοργάνωσης, με το παιχνίδι να τελειώνει χωρίς σκορ. by Μανώλης Μουσουράκης
16:53
Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
16:59
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
17:02
Επιθετικές διαθέσεις στο ξεκίνημα από την Κροατία. by Μανώλης Μουσουράκης
17:02
2' Παρακινδυνευμένο διώξιμο από τον Μπόνο, έδιωξε την μπάλα παράλληλα με τη γραμμή τέρματος, σε κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:05
Πίσω από τη σέντρα το Μαρόκο. Οριακά δεν την έχει περάσει σ' αυτά τα πέντε πρώτα λεπτά. by Μανώλης Μουσουράκης
17:06
6' Φάουλ σε καλή θέση για ένα γέμισμα για την Κροατία. by Μανώλης Μουσουράκης
17:07
7' Γκοοολ για την Κροατία! Σκόρερ ο Γκβάρντιολ! 1-0! Μετά από εκτέλεση φάουλ του Μάγερ, ο Πέρισιτς πήρε την πρώτη κεφαλιά και ο Γκβάρντιολ με κεφαλιά-ψαράκι νίκησε τον Μπόνο για το 1-0! Υπέροχη κομπίνα από τους Κροάτες! by Μανώλης Μουσουράκης
17:08
9' Γκοοολ για το Μαρόκο! Σκόρερ ο Νταρί! Άμεση απάντηση και 1-1! Εκτέλεση φάουλ από τον Ζιγιέκ από δεξιά, ο Μάγιερ έδιωξε λανθασμένα προς τα πίσω και ο Νταρί πετάχτηκε στο ύψος της μικρής περιοχής για να στείλει με κεφαλιά (και αυτός) την μπάλα στα δίχτυα! by Μανώλης Μουσουράκης
17:11
10' Στιγμή για την Κροατία. Φαλτσαριστό σουτ εκτός περιοχής από τον Πέρισιτς, η μπάλα φεύγει δίπλα από το αριστερό δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
17:11
Εξαιρετικό ξεκίνημα στον μικρό τελικό! by Μανώλης Μουσουράκης
17:12
Συνεχίζει να ελέγχει το τέμπο η Κροατία. by Μανώλης Μουσουράκης
17:12
17:14
14' Στιγμή για την Κροατία. Ακόμα ένα σουτ εκτός περιοχής. Αυτή τη φορά από τον Στάνισιτς, αρκετά πάνω από το οριζόντιο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:15
16' Πτώση Λιβάγια -μετά από ωραίες προσποιήσεις- στην περιοχή του Μαρόκο. Δεν υπάρχει παράβαση. by Μανώλης Μουσουράκης
17:15
17:18
18' Διπλή ευκαιρία για την Κροατία. Ύστερα από ανάκτηση σε καίριο σημείο, σε πρώτο χρόνο το σουτ του Όρσιτς κόντραρε, ενώ σε δεύτερο η κεφαλιά του Κράμαριτς έλαβε το «στοπ» από τον Μπόνο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:18
19' Άστοχη σέντρα του Μπουφάλ από τα δεξιά. by Μανώλης Μουσουράκης
17:19
17:22
Τρομερή ατμόσφαιρα και πάλι από τους Μαροκινούς στην εξέδρα! by Μανώλης Μουσουράκης
17:22
Πάντως, μέχρι στιγμής η Κροατία δικαιούται κάτι παραπάνω στο παιχνίδι... by Μανώλης Μουσουράκης
17:23
Στο 23' πλέον. by Μανώλης Μουσουράκης
17:24
24' Ευκαιρία για την Κροατία. Ωραίο συρτό σουτ από τον Μόντρις, ο Μπόνο αποκρούει σε δύο χρόνους, στον δεύτερο μάλιστα με... σφαλιάρα στην μπάλα προ του Λιβάγια! by Μανώλης Μουσουράκης
17:26
Η Κροατία απειλεί συχνά-πυκνά με προϋποθέσεις, αλλά πρέπει να φανεί λίγο πιο συγκεντρωμένη στην τελική ενέργεια. by Μανώλης Μουσουράκης
17:30
29' Φάση για το Μαρόκο. Ωραία μπούκα του Χακίμι από δεξιά, έκανε το παράλληλο γύρισμα όμως ο Εν Νεσίρι δεν βρήκε την μπάλα με σωστό βηματισμό. Ήταν λίγο πιο μπροστά. by Μανώλης Μουσουράκης
17:33
33' Ωραίο 1-2 μεταξύ Μπουφάλ και Ελ Κανούς στα όρια της περιοχής της Κροατίας, ανακόπηκε η προσπάθειά τους. Οι Μαροκινοί φώναξαν έντονα για κόρνερ, αλλά δεν είχαν δίκαιο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:35
35' Φάουλ σε καλό σημείο για το Μαρόκο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:35
Απομακρύνει η άμυνα της Κροατίας. by Μανώλης Μουσουράκης
17:37
37' Φάση για το Μαρόκο. Εκτέλεση κόρνερ του Ζιγιέκ από δεξιά, πετάγεται στο πρώτο δοκάρι ο Εν Νεσίρι, με την κεφαλιά του να φεύγει λίγο έξω. by Μανώλης Μουσουράκης
17:39
Έχει ανεβάσει ρυθμούς το Μαρόκο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:39
17:40
40' Εξαιρετικές προσποιήσεις από τον Ζιγιέκ, πιάνει και το μακρινό σουτ, άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:42
42' Γκοοολ για την Κροατία!! 2-1! Σκόρερ ο Όρσιτς! Απίστευτο φαλτσαριστό πλασέ από τον Όρσιτς, στέλνει την μπάλα στην απέναντι γωνία -δοκάρι και μέσα- και δίνει ξανά προβάδισμα στην Κροατία! Συμμετοχή και του Λιβάγια στη φάση, με ωραία προσπάθεια στην περιοχή του Μαρόκου και ασίστ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:45
Πάνω που είχε αρχίσει να ανεβαίνει το Μαρόκο... by Μανώλης Μουσουράκης
17:45
Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων, τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:46
17:47
45'+2' Μακρινό σουτ από τον Λιβάγια, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει στον Μπόνο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:47
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Η Κροατία θα πάει στα αποδυτήρια προηγούμενη 2-1, εξαργυρώνοντας το καλύτερό της πρόσωπο μέχρι στιγμής. Ο Γβάρντιολ άνοιξε το σκορ στο 7', ο Νταρί ισοφάρισε άμεσα (9'), με τον Όρσιτς να δίνει εκ νέου προβάδισμα στο 42'. by Μανώλης Μουσουράκης
17:51
18:01
Αλλαγή για το Μαρόκο. Ο Σαΐρ θα περάσει στη θέση του Σαμπίρι. by Μανώλης Μουσουράκης
18:02
Ο Νταρί που αντιμετώπιζε ενοχλήσεις στο φινάλε του πρώτου μέρους, επιστρέφει κανονικά στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:02
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
18:04
47' Φάση για την Κροατία. Δυνατό σουτ από τον Όρσιτς, η μπάλα κοντράρει και περνά δίπλα από το αριστερό δοκάρι. Κόρνερ για τους Κροάτες. by Μανώλης Μουσουράκης
18:04
Δεύτερο διαδοχικό κόρνερ τώρα. by Μανώλης Μουσουράκης
18:05
Και τα δύο ανεκμετάλλευτα. by Μανώλης Μουσουράκης
18:10
52' Κατεβάζει μέσα στην περιοχή της Κροατίας ο Εν Νεσίρι, όμως έχει γυρίσει και καλύπτει μαεστρικά σαν... στόπερ ο Πέρισιτς(!) by Μανώλης Μουσουράκης
18:13
56' Ο Ουναχί στη θέση του Ελ Κανούς για το Μαρόκο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:17
Πρόβλημα με τον Κράμαριτς, ο οποίος βρίσκεται σε έδαφος. Οι Κροάτες τα... πήραν με τους αντίπαλούς τους που δεν έκαναν fair play και εκδήλωσαν επίθεση. by Μανώλης Μουσουράκης
18:18
Δεν θα καταφέρει να συνεχίσει ο Κράμαριτς. Θα γίνει αναγκαστική αλλαγή και θα ξεσπάσει σε κλάματα... by Μανώλης Μουσουράκης
18:20
61' Τώρα η αναγκαστική αλλαγή. Ο Βλάσιτς στη θέση του. by Μανώλης Μουσουράκης
18:21
64' Διπλή αλλαγή για το Μαρόκο. Έξω οι Νταρί και Μπουφάλ, μέσα οι Μπενούν και Ζαρουρί. Του Νταρί είναι αναγκαστική. by Μανώλης Μουσουράκης
18:23
18:23
66' Έξω οι Λιβάγια και Μάγιερ για την Κροατία, μέσα οι Πέτκκοβιτς και Πάσαλιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
18:25
67' Ακόμα μία αναγκαστική αλλαγή για το Μαρόκο. Ο Αμαλάχ στη θέση του Ελ Γιαμίκ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:28
71' Στιγμή για την Κροατία. Δοκιμάζει το πόδι του από μακριά ο Βλάσιτς, πάνω από το οριζόντιο η μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
18:28
Είχε πέσει λίγο ο ρυθμός από τις πολλές αλλαγές. by Μανώλης Μουσουράκης
18:29
Οι Μαροκινοί στις εξέδρες προφανώς και δεν πτοούνται... by Μανώλης Μουσουράκης
18:32
74' Πτώση του Γκβάρντιολ στην περιοχή του Μαρόκου, παίζετε. by Μανώλης Μουσουράκης
18:33
Εν συνεχεία, πτώση και του Χακίμι στο όριο της αντίπαλης περιοχής! by Μανώλης Μουσουράκης
18:33
Δεν υπάρχει καμία παράβαση σύμφωνα με διαιτητή και VAR. by Μανώλης Μουσουράκης
18:35
Εντωμεταξύ, στην πρώτη φάση, ο Άμραμπατ έχει βρει καθαρά τον Γκβάρντιολ! by Μανώλης Μουσουράκης
18:35
18:37
80' Σέντρα του Ζιγιέκ από δεξιά, δεν βρήκε στόχο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:40
82' Ζητούν πέναλτι οι Κροάτες, η μπάλα έχει βρει στο χέρι του Μπενούν, το οποίο όμως ήταν σε κανονική θέση. by Μανώλης Μουσουράκης
18:42
85' Κίτρινη κάρτα στον Αμαλάχ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:43
18:45
87' Ευκαιρία για την Κροατία, με τον Όρσιτς να βρίσκει με πάσα τον Κόβατσιτς και εκείνον να σουτάρει μετά από όμορφη ντρίπλα, λίγο άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:46
89΄ Φάουλ σε καλή θέση για σέντρα το Μαρόκο, πάνω από την μπάλα ο Ζιγιέκ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:46
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:48
90'+1' Σέντρα στου Χακίμι, δεν μπόρεσε να πάρει σωστά την κεφαλιά ο Εν Νεσίρι. by Μανώλης Μουσουράκης
18:48
Διαμαρτυρήθηκαν έντονα για πέναλτι ξανά οι Μαροκινοί. by Μανώλης Μουσουράκης
18:48
Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις. by Μανώλης Μουσουράκης
18:49
90'+2' Το Μαρόκο ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης. by Μανώλης Μουσουράκης
18:50
18:51
90'+3' Επικίνδυνη σέντρα του Ζιγιέκ, ανταποκρίθηκε η άμυνα της Κροατίας. by Μανώλης Μουσουράκης
18:51
Δύο λεπτά ακόμα μέχρι το φινάλε. by Μανώλης Μουσουράκης
18:52
90'+5΄Αλλαγή με την Κροατία, ο σκόρερ του δεύτερου γκολ, Όρσιτς, δίνει τη θέση του στον Γιάκιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
18:53
18:53
90'+6' Τεράστια ευκαιρία του Μαρόκου, με τον Εν Νεσίρι να παίρνει κεφαλιά και στέλνει την μπάλα ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι! by Μανώλης Μουσουράκης
18:54
Λήξη του αγώνα, Κροατία-Μαρόκο 2-1! by Μανώλης Μουσουράκης
18:54
Οι Κροατία κατακτά την τρίτη θέση σε ένα Μουντιάλ για δεύτερη φορά στην ιστορία της (το 1998 η πρώτη), με σκόρερ απόψε τους Γκβάρντιολ, Όρσιτς, ενώ για το Μαρόκο ισοφάρισε προσωρινά ο Νταρί. by Μανώλης Μουσουράκης