Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας.

17:01
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Παναθηναϊκός-Βόλος, για τους «16» του Κυπέλλου. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:01
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 17:30 και θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmotesport1, ενώ ραδιοφωνικά φυσικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Διονύση Δεσύλλα. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:01
Τα ματς είναι διπλά και θα ακολουθήσει ρεβάνς στον Βόλο. Υπενθυμίζεται ότι δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:02
Πάμε αρχικά να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων… by Αποστόλης Λιβάνιος
17:02
Παναθηναϊκός (Ιβάν Γιοβάνοβιτς): Λοντίγκιν - Κώτσιρας, Σένκεφελντ, Μάγκνσουσον, Χουάνκαρ - Ρούμπεν, Τσέριν, Μπερνάρ - Παλάσιος, Βέρμπιτς, Σπόραρ by Αποστόλης Λιβάνιος
17:02
Βόλος (Κώστας Μπράτσος): Κότνικ - Εσκοβάλ, Σιέλης, Πίρινεν - Άλχο, Μπαριέντος, Μεθκίδα, Ουές - Ντέλετις, Νοκέρ, Οζέγκοβιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
17:04
Οι «πράσινοι» στην επιστροφή τους στη δράση μετά τη διακοπή για το Μουντιάλ, θέλουν να συνεχίσουν από εκεί που ολοκλήρωσαν την παρουσία τους στο πρώτο μισό της σεζόν. Στο οποίο ήταν εξαιρετικός και ο Βόλος σε μεγάλο διάστημα. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:05
Οι δύο ομάδες είχαν αναμετρηθεί πρόσφατα για το πρωτάθλημα, με τον Παναθηναϊκό να επικρατεί 5-1 στον Βόλο. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:05
by Αποστόλης Λιβάνιος
17:08
Στον πάγκο του Παναθηναϊκού: Μπρινιόλι, Ιωαννίδης, Σάντσες, Κουρμπέλης, Σιδεράς, Βουτσάς, Σάρλια, Σαβιέρ, Κυριόπουλος by Αποστόλης Λιβάνιος
17:08
Στον πάγκο του Βόλου: Κλέιμαν, Ασλανίδης, Φερνάντεθ, Κούτσιας, Μεταξάς, Ματίγια, Ταχάτος, Λυμπεράκης, Τριανταφύλλου by Αποστόλης Λιβάνιος
17:09
Ο Ρούμπεν ξεπέρασε την ίωση και βρίσκεται στο αρχικό σχήμα του Παναθηναϊκού, ενώ ο Λοντίγκιν κάνει επίσημο ντεμπούτο για την ομάδα του Γιοβάνοβιτς, που δεν θα έχει στη διάθεσή του τον Τσόκαϊ, ο οποίος ταλαιπωρείται από ίωση. Τη θέση του στην αποστολή πήρε ο νεαρός Βουτσάς. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:12
Εκτός αναμενόμενα ο Πούγγουρας για τον Παναθηναϊκό by Αποστόλης Λιβάνιος
17:15
Ένα τέταρτο για τη σέντρα by Αποστόλης Λιβάνιος
17:15
Διαιτητής: Aριστοτέλης Διαμαντόπουλος Βοηθοί: Πετρόπουλος και Τριανταφύλλου 4ος διαιτητής: Παπαδόπουλος VAR: Μανούχος by Αποστόλης Λιβάνιος
17:21
Στο γήπεδο βρίσκεται και ο Αχιλλέας Μπέος by Αποστόλης Λιβάνιος
17:22
17:22
17:23
Όπως και οι Σωτήρης Πανταλέων-Τάκης Μαλακατές Εικόνα live 21973347/67217.jpg by Αποστόλης Λιβάνιος
17:24
Πάμε να θυμηθούμε λίγο τις ενδεκάδες by Αποστόλης Λιβάνιος
17:24
17:24
17:26
Από τα μεγάφωνα ακούστηκε το γκολ του Παναθηναϊκού κόντρα στον Ερυθρό Αστέρα σε περιγραφή Γιάννη Διακογιάννη, όπως και άλλα τέρματα του τριφυλλιού σε μετάδοση του κορυφαίου δημοσιογράφου που έφυγε από τη ζωή την Τρίτη σε ηλικία 91 ετών. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:28
17:30
Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο by Αποστόλης Λιβάνιος
17:31
Φανέλα-αφιέρωση από τους παίκτες του Παναθηναϊκού στον Γκάνεα, που θα απουσιάσει από την ενεργό δράση για 3 μήνες by Αποστόλης Λιβάνιος
17:32
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
17:32
1' Προσπαθεί να απειλήσει με το ξεκίνημα ο Παναθηναϊκός. Ωραία μπαλιά του Ρούμπεν στην πλάτη της άμυνας, ο Κότνικ απομάκρυνε προ του Σπόραρ. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:34
2' Ευκαιρία για τον Βόλο. Άστοχη η κεφαλιά του Νοκέρ από πολύ καλή θέση μετά το γύρισμα του Ντέλετιτς, δεν την έπιασε γεμάτα. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:36
Καλός ο ρυθμός στο ξεκίνημα by Αποστόλης Λιβάνιος
17:37
5' Ο Οζέγκοβιτς έφυγε επικίνδυνα στην πλάτη του Παναθηναϊκού, αλλά με την ολοκλήρωση της φάσης, όπου δεν πρόλαβε να εκτελέσει, υποδείχθηκε σε αντικανονική θέση. Ως μη γενόμενη η φάση συνεπώς. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:40
8' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Βέρμπιτς πάτησε για τον Σπόραρ που σούταρε από πλάγια θέση και ο Κότνικ παραχώρησε κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:40
Νέο κόρνερ για τον Παναθηναϊκό by Αποστόλης Λιβάνιος
17:41
Νέο κόρνερ. Βρήκε στον Οζέγκοβιτς η μπάλα από την εκτέλεση του Μπερνάρ και πέρασε εκτός. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:41
Πέρασε ανεκμετάλλευτο, μένει ψηλά ο Παναθηναϊκός by Αποστόλης Λιβάνιος
17:42
Αντεπίθεση του Βόλου με τον Ντέλετις, τον έκοψε ο Μάγκνσουσον με φάουλ by Αποστόλης Λιβάνιος
17:44
12' Επικίνδυνη αντεπίθεση του Βόλου, η οποία ολοκληρώθηκε με πολύ άστοχο σουτ του Μεθκίδα. Δεν ανησύχησε ο Λοντίγκιν by Αποστόλης Λιβάνιος
17:46
17:47
15' Ωραία κίνηση του Παλάσιος από τα δεξιά, έκανε το γύρισμα, αλλά δεν έφτασε η μπάλα στον Σπόραρ. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:48
16' Απειλεί ο Παναθηναϊκός. Ωραία συνεργασία Κώτσιρα, Μπερνάρ, Παλάσιος, με τον τελευταίο να κάνει το γύρισμα, αλλά ο Σπόραρ δεν κατάφερε να έρθει σε επαφή με την μπάλα, ενώ η αντίπαλη εστία ήταν ουσιαστικά κενή. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:49
17:53
21' Φάση για τον Παναθηναϊκό. Σουτ του Κώτσιρα μέσα από την περιοχή και λίγο πλάγια, έπεσε χαμηλά και έδιωξε ο Κότνικ by Αποστόλης Λιβάνιος
17:53
Πολύ καλός ο Κώτσιρας στο πρώτο 20λεπτο by Αποστόλης Λιβάνιος
17:54
22' Σουτ του Βέρμπιτς σχεδόν από το ύψος του πέναλτι και με σώματα μπροστά του, έδιωξε ο Κότνικ με τα πόδια. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:55
Ο Παναθηναϊκός έχει διαβάσει την αδυναμία στην αριστερή πλευρά του Βόλου και "χτυπάει" συνεχώς από εκεί, με Κώτσιρα, Μπερνάρ και Παλάσιος by Αποστόλης Λιβάνιος
17:56
24' Επικίνδυνη αντεπίθεση του Βόλου, την έκοψε ο Μάγκνουσον με φάουλ στον Οζέγκοβιτς. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:57
25' Κίτρινη σε Ντέλετιτς (διαμαρτυρία) και Μάγκνουσον by Αποστόλης Λιβάνιος
17:57
Πάει να δει τη φάση στο VAR ο διαιτητής by Αποστόλης Λιβάνιος
17:58
Τον φωνάξαν για να δει το φάουλ στον Μάγκνουσον, ενώ προηγουμένως υπάρχει φάουλ στον Μπερνάρ στο ξεκίνημα by Αποστόλης Λιβάνιος
17:59
Γυρνάει πίσω τη φάση Aριστοτέλης Διαμαντόπουλος. Η μπάλα στον Παναθηναϊκό, καθώς προηγήθηκε φάουλ στον Μπερνάρ. Οπότε, δεν ισχύει η κίτρινη στον Μάγκνουσον by Αποστόλης Λιβάνιος
18:01
Έπεσε ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά by Αποστόλης Λιβάνιος
18:04
18:04
18:05
33' Πολύ καλή φάση για τον Βόλο. Ο Μπαριέντος μοίρασε κάθετα για τον Άλχο, ο οποίος έστειλε την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων από πλάγια θέση by Αποστόλης Λιβάνιος
18:07
35' Στο έδαφος ο Βέρμπιτς μέσα στην περιοχή, του δείχνει κίτρινη ο Διαμαντόπουλος. Υπάρχει επαφή με τον Ουές, σίγουρα δεν είναι θέατρο. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:08
36' Κίτρινη στον Μπαριέντος by Αποστόλης Λιβάνιος
18:09
18:10
Φάουλ σε καλή θέση για τον Παναθηναϊκό by Αποστόλης Λιβάνιος
18:10
38' Εκτέλεσε ο Μπερνάρ, η μπάλα λίγο πάνω από την εστία του Κότνικ by Αποστόλης Λιβάνιος
18:11
39' Σκληρό φάουλ του Οζέγκοβιτς στον Κώτσιρα. Στο έδαφος ο μπακ του Παναθηναϊκού by Αποστόλης Λιβάνιος
18:11
Το παραδέχθηκε και ο άσος του Βόλου, ο οποίος πάτησε τον αντίπαλό του. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:13
42' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Παλάσιος βρέθηκε σε θέση βολής, εκτέλεσε και ο Κότνικ το έβγαλε κι αυτό by Αποστόλης Λιβάνιος
18:16
44' Κίτρινη στον Τσέριν by Αποστόλης Λιβάνιος
18:17
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
18:18
45'+1' Απειλεί ο Παναθηναϊκός. Ο Μπαριέντος έχασε την μπάλα μέσα στην περιοχή, ο Παλάσιος πήρε από τα δεξιά, έκανε το σουτ και ο Πίρινεν έσωσε με το σώμα του by Αποστόλης Λιβάνιος
18:19
45'+2' Εκτός περιοχής σουτ του Βέρμπιτς και κόρνερ για τον Παναθηναϊκό by Αποστόλης Λιβάνιος
18:19

45'+3' ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός, 1-0!

Σέντρα του Μπερνάρ από τα δεξιά, η μπάλα βρίσκει ελάχιστα στο κεφάλι του Βέρμπιτς και ο Σπόραρ πλασάρει από κοντά και λυγίζει τον Κότνικ. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:23

Ημίχρονο στη Λεωφόρο: Παναθηναϊκός-Βόλος 1-0!

Το γκολ του Σπόραρ στις καθυστερήσεις χωρίζει τις δύο ομάδες. Έχασε αρκετές ευκαιρίες στο πρώτο μέρος η ομάδα του Γιοβάνοβιτς, αλλά είναι εξαιρετικός ο Κότνικ για τον Βόλο. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:32
18:40

Έναρξη στο β' μέρος!

18:46
Δίχως κάτι αξιοσημείωτο το παιχνίδι έως τώρα στο β' μέρος, πέραν μίας υποψίας φάσης έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Χουάνκαρ by Αποστόλης Λιβάνιος
18:46
51' Ο Σπόραρ έφυγε κάθετα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, αλλά αστόχησε, ενώ ούτως ή άλλως ήταν σε θέση οφσάιντ by Αποστόλης Λιβάνιος
18:47
52' Ευκαιρία για τον Βόλο. Ο Νοκέρ εκτέλεσε και βρήκε σε ετοιμότητα τον Λοντίγκιν, που έκανε δύσκολη επέμβαση. Γλίστρησε στη συνέχεια ο Χουάνκαρ, αλλά απομάκρυνε η άμυνα του Παναθηναϊκού. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:48
53' Προβολή του Βέρμπιτς, μπλόκαρε ο Κότνικ by Αποστόλης Λιβάνιος
18:49

54' ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός, 2-0!

Πανέμορφο τέρμα από τον Τσέριν, ο οποίος έπιασε φαλτσαριστό σουτ από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής και νίκησε τον Κότνικ. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:53

59' ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός, 3-0!

Εκτός περιοχής βολίδα του Βέρμπιτς με το αριστερό, η μπάλα στα δίχτυα του Κότνικ. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:56
Ζεστάθηκε πολύ και ο κόσμος με τα δύο γκολ του β' ημιχρόνου, που είναι πανέμορφα. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:57
18:57
19:00
65' Αλλαγές για τον Παναθηναϊκό: Κουρμπέρλης αντί Πέρεθ και Ιωαννίδης αντί Σπόραρ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:01
66' Αλλαγές για τον Βόλο: Ματίγια αντί Μεθκίδα και Φερνάντες αντί Νοκέρ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:02
19:03
69' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό: Σαβιέρ αντί Βέρμπιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
19:07
72' Αλλαγές για τον Βόλο: Ταχάτος αντί Άλχο και Μεταξάς αντί Μπαριέντος by Αποστόλης Λιβάνιος
19:10
Ένα τέταρτο δράσης ακόμα. Έχουν κατεβάσει στροφές οι δύο ομάδες, ειδικά μετά τις αλλαγές. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:12
77' Κίτρινη στον Ταχάτο για σκληρό φάουλ στον Παλάσιος by Αποστόλης Λιβάνιος
19:14
80' Αλλαγή για τον Βόλο: Κούτσιας αντί Οζέγκοβιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
19:16
Θα μπει ο νεαρός Κυριόπουλος σε λίγο για τον Παναθηναϊκό by Αποστόλης Λιβάνιος
19:18
83' Απειλεί ο Παναθηναϊκός. Σουτ του Ιωαννίδη από πλάγια θέση, έδιωξε σε κόρνερ ο Κότνικ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:19
84' Αλλαγές για τον Παναθηναϊκό: Σάντσες αντί Χουάνκαρ και Κυριόπουλος αντί Παλάσιος by Αποστόλης Λιβάνιος
19:22
19:25
19:29

Τέλος στη Λεωφόρο: Παναθηναϊκός-Βόλος 3-0!

Τα γκολ από Σπόραρ (45'+3'), Τσέριν (54') και Βέρμπιτς (59') χάρισαν τη νίκη στο τριφύλλι και ουσιαστικά την πρόκριση από τώρα στα προημιτελικά του Κυπέλλου. Αυτά από εμάς, καλό σας βράδυ by Αποστόλης Λιβάνιος