Λεβαδειακός-Άρης

Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας.

15:44
15:44
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του πρώτου αγώνα Κυπέλλου ανάμεσα σε Λεβαδειακό και Άρη, στη Λιβαδειά, για τους «16» του Κυπέλλου Ελλάδος. by www.sport-fm.gr
15:45
15:47
Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 1 HD και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by www.sport-fm.gr
15:48
15:49
Λεβαδειακός (Γιάσμινκο Βέλιτς): Μάρκοβιτς – Κωνσταντινίδης, Τσάπρας, Μπάχανακ, Βήχος – Μεχία, Νίκας – Τσιριγώτης, Σβάρκα, Βρακάς – Δούμτσιος. by www.sport-fm.gr
15:49
Άρης (Άλαν Πάρντιου): Σιαμπάνης – Οντουμπάτζο, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Πίρσμαν – Νταμπό, Ματέο Γκαρσία – Λουίς Πάλμα, Ροντρίγκες, Καμάτσο – Γκρέι. by www.sport-fm.gr
15:49
Να σημειωθεί ότι ντεμπούτο με τη φανέλα των Θεσσαλονικιών πραγματοποιεί ο Έντγουιν Ροντρίγκες. by www.sport-fm.gr
15:53
Ο νικητής του ζευγαριού στην επόμενη φάση θα παίξει με τον αντίστοιχο του Ολυμπιακός-Ατρόμητος. by www.sport-fm.gr
15:55
Διαιτητής: Άγγελος Ευαγγέλου Α' Βοηθός: Μιχαήλ Παπαδάκης Β' Βοηθός: Αντώνιος Σινιοράκης 4ος διαιτητής: Κωνσταντίνος Περάκης by www.sport-fm.gr
15:55
Χωρίς VAR η αναμέτρηση. Επίσης, δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. by www.sport-fm.gr
15:56
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Στογιάνοβιτς, Τζημόπουλος, Βέρρης, Παναγιώτου, Τσάρας, Μουτίνιο, Πετρέ, Γιαννιώτας, Λούα Λούα. by www.sport-fm.gr
15:57
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Κουέστα, Σγούρος, Παναγίδης, Τανούλης, Μαρμαρίδης, Εμπακατά, Ντουκουρέ, Ιτούρμπε, Μαζικού. by www.sport-fm.gr
15:59
16:02
16:04
16:05
16:07
Συμπληρώθηκαν πέντε λεπτά. Χωρίς κάποια φάση. Οι δύο ομάδες προσπαθούν να βρουν διαδρόμους, με τους γηπεδούχους να έχουν αναλάβει περισσότερες πρωτοβουλίες. by www.sport-fm.gr
16:09
16:09
16:12
16:14
12' Φάση για τον Άρη. Ωραία ανάπτυξη και γύρισμα του Καμάτσο από αριστερά, σπάει την μπάλα στον Γκρέι στο ύψος του πέναλτι, με τον Μάρκοβιτς να αποκρούει το σουτ του τελευταίου. by www.sport-fm.gr
16:15
16:17
16:19
16:22
Στο γήπεδο του Λεβαδειακού και φίλοι του Άρη, που κάνουν αισθητή την παρουσία τους. by www.sport-fm.gr
16:24
16:25
16:26
24' Στιγμή για τον Λεβαδειακό. Ωραίο ξεδίπλωμα αντεπίθεσης από τους γηπεδούχους, με τον Ματέο Γκαρσία να πραγματοποιεί καταλυτική παρέμβαση σε τελείωμα του Σβάρκα. by www.sport-fm.gr
16:27
Νωρίτερα οι του Άρη διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι. Δεν υπάρχει κάτι, η μπάλα έχει βρει στον ώμο του Μπάχανακ. by www.sport-fm.gr
16:30
28' Τρομερή ατομική ενέργεια από τον Γκαρσία, δεν κάνει καλό κοντρόλ στην περιοχή του Λεβαδειακού ο Γκρέι. by www.sport-fm.gr
16:31
29' Στιγμή για τον Άρη. Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Μπράμπετς έπιασε σκαστή κεφαλιά, με τη φάση να διακόπτεται για επιθετικό φάουλ. by www.sport-fm.gr
16:33
16:34
Ο Άρης εδώ και περίπου ένα δεκάλεπτο έχει ανεβάσει την απόδοσή του. Φτάνει έξω από την περιοχή, όμως δεν προβαίνει σε καλή τελική ενέργεια (πάσα ή σουτ). by www.sport-fm.gr
16:37
16:38
16:41
39' Φάση για τον Άρη. Ύστερα από λάθος του Μπάχανακ, ο Γκρέι παίρνει την μπάλα μέσα στην περιοχή του Λεβαδειακού. Ωστόσο, καθυστερεί να εκτελέσει δίνοντας την ευκαιρία στον αντίπαλό του να διορθώσει το λάθος του. by www.sport-fm.gr
16:41
16:42
40' ΓΚΟΛ ο Λεβαδειακός! 1-0! Σκόρερ ο Τσιριγώτης! Καταπληκτική κάθετη του Βήχου, έβγαλε σε θέση τετ-α-τετ τον Τσιριγώτη, ο οποίος πέρασε τον Σιαμπάνη και πλάσαρε εύστοχα. by www.sport-fm.gr
16:47
16:48
16:48
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Ο Λεβαδειακός θα πάει στα αποδυτήρια προηγούμενος 1-0, χάρη στο τέρμα του Τσιριγώτη στο 40'. Προσπάθησαν για το γκολ οι Θεσσαλονικείς, αλλά τους έλειψε η ουσία. by www.sport-fm.gr
16:58
17:03
17:04
17:06
17:07
17:10
50' Έμμεσο υπέρ του Άρη, αφότου η μπάλα πήγε από τον Τσάπρα στον Μάρκοβιτς. Στο όριο της μεγάλης περιοχής η μπάλα. Λανθασμένη απόφαση. Ο αμυντικός του Λεβαδειακού πιο πολύ έκανε στραβοκλωτσιά, παρά γύρισμα. by www.sport-fm.gr
17:11
52' ΓΚΟΛ ο Άρης! 1-1! Πάτημα του Πάλμα, δυνατή εκτέλεση του Ιτούρμπε και η μπάλα καρφώνεται στα δίχτυα! by www.sport-fm.gr
17:14
Ο Άρης βρήκε το γκολ που έψαχνε. Ωστόσο, το έμμεσο προήλθε από λανθασμένη απόφαση του Άγγελου Ευαγγέλου. by www.sport-fm.gr
17:19
17:21
62' Φάουλ για τον Άρη σε καλό σημείο για ένα γέμισμα. Κάρτα στον Νίκο για τράβηγμα. by www.sport-fm.gr
17:22
63' ΓΚΟΛ ο Άρης! 1-2! Σκόρερ ο Πάλμα με ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑΤΙΚΗ εκτέλεση φάουλ! Φαλτσαριστό σουτ από μακρινή απόσταση! Ο Άρης φέρνει τούμπα το ματς με δύο τρομερές εκτελέσεις εκτελέσεις. by www.sport-fm.gr
17:24
64' Διπλή αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Οι Μουτίνιο και Λούα Λούα στις θέσεις των Σβάρκα και Τσιριγώτη. by www.sport-fm.gr
17:25
Το γκολ ισοφάρισης από τον Άρη. Υπενθυμίζεται ότι έχει προέλθει από λανθασμένη απόφαση. by www.sport-fm.gr
17:25
17:27
17:30
17:31
73' Αλλαγές για τον Άρη: Ο Εμπακατά στη θέση του Οντουμπάτζο και ο Μαζικού σ' εκείνη του Πίρσμαν. by www.sport-fm.gr
17:32
17:37
78' Οι Κωνσταντινίδης και Δούμτσιος αφήνουν τις θέσεις τους για τους Τζημόπουλο και Πέτρε για τον Λεβαδειακό. by www.sport-fm.gr
17:50
90+2' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Λεβαδειακό, θα γεμίσει με κόσμο μέσα στην περιοχή. by www.sport-fm.gr