Λεβαδειακός-Άρης

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για την 14η αγωνιστική της Super League 1.

14:37
Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
14:38
Η Super League επιστρέφει μετά τη διακοπή της για το Μουντιάλ στο Κατάρ, και μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την αναμέτρηση Λεβαδειακός-Άρης, με την οποία «ανοίγει η αυλαία» της 14ης αγωνιστικής! by Δημήτρης Παπαδήμας
14:41
Οι δύο ομάδες κοντράρονται πέντε μέρες μετά τη συνάντησή τους στο ίδιο γήπεδο για το Κύπελλο, στην οποία ο Άρης πήρε προβάδισμα πρόκρισης μετά το υπέρ του 2-1. by Δημήτρης Παπαδήμας
14:42
Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου, για την πρεμιέρα του φετινού πρωταθλήματος, ο Άρης είχε πανηγυρίσει τη νίκη με 3-0 στο «Κλεάνθης Βικελίδης», χάρη στα γκολ των Μαντσίνι (x2) και Γκρέι. by Δημήτρης Παπαδήμας
14:44
Για τον Λεβαδειακό, εκτός αποστολής για τη σημερινή αναμέτρηση έμειναν τραυματίες Βινίσιους, Λιάγκας, Ντουκαρά, Σακό, Μπελμοντέ, καθώς και ο Σκβάρκα, ο οποίος πήρε ειδική άδεια για να βρεθεί δίπλα στη σύζυγό του που γέννησε. by Δημήτρης Παπαδήμας
14:45
Από την άλλη, για τον Άρη εκτός είναι ο τραυματίας Ενκουλού, ο τιμωρημένος Φαμπιάνο, καθώς και οι Χαΐροβιτς, Τανούλης, Παναγίδης, Χατζηιωάννου, Καρακασίδης. by Δημήτρης Παπαδήμας
14:47
Στη 13η και προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα ο Λεβαδειακός, έχει πανηγυρίσει μόλις μία νίκη έως τώρα στο φετινό πρωτάθλημα. Στην 6η θέση ο Άρης (6 νίκες, 3 ισοπαλίες, 4 ήττες), έχει να ηττηθεί από τις 23 Οκτωβρίου και εκείνο το 1-0 στη Λεωφόρο από τον Παναθηναϊκό. by Δημήτρης Παπαδήμας
14:48
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων: Λεβαδειακός (Γιάσμινκο Βέλιτς): Μάρκοβιτς, Τσάπρας, Μπαχανάκ, Ντεντάκης, Βήχος, Χάμοντ, Μεχία, Μουτίνιο, Βρακάς, Νίκας, Δούμτσιος Άρης (Άλαν Πάρντιου): Κουέστα, Εμπακατά, Μπράμπετς, Πίρσμαν, Μαζικού, Νταμπό, Ετέμπο, Ματέο Γκαρσία, Μαζικού, Ζερβινιό, Γκρέι by Δημήτρης Παπαδήμας
14:49
Στον πάγκο για τον Λεβαδειακό: Στογιάνοβιτς, Κωνσταντινίδης, Συμελίδης, Τόρο, Τσιριγώτης, Παναγιώτου, Λούα Λούα, Τζημόπουλος, Γιαννιώτας Στον πάγκο για τον Άρη: Σιαμπάνης, Ροντρίγκες, Ιτούρμπε, Μανού Γκαρθία, Μαντσίνι, Ντουκουρέ, Πάλμα, Καμάτσο, Μαρμαρίδης by Δημήτρης Παπαδήμας
14:52
Διαιτητής του αγώνα ο Τάσος Παπαπέτρου (Αθηνών), με βοηθούς τους Πολυχρόνη Κωσταρά (Αιτωλοακαρνανίας) και Θεόφιλο Μωυσιάδη (Ηπείρου). Τέταρτος ο Χρήστος Βεργέτης (Αρκαδίας) και VAR οι Πέτρος Τσαγκαράκης (Χανίων) και Βασίλειος Νικολακάκης (Λασιθίου). by Δημήτρης Παπαδήμας
14:54
Με 3-5-2 φαίνεται πως παρατάσσει τον Άρη ο Πάρντιου, με Μπράμπετς, Πίρσμαν, Εμπακατά τριάδα στα στόπερ, Μαζικού και Οντουμπάτζο στα άκρα, Νταμπό, Ετέμπο και Ματέο Γκαρσία στα χαφ, ενώοι Ζερβίνιο και Γκρέι θα είναι το δίδυμο στην επίθεση. by Δημήτρης Παπαδήμας
14:54
Ο Μαντσίνι επέστρεψε στην αποστολή του Άρη, αλλά δεν βρίσκεται στην ενδεκάδα. by Δημήτρης Παπαδήμας
14:56
Με 4-2-3-1 ο Λεβαδειακός, με Βρακά, Μουτίνιο και Νίκα πίσω από τον σέντερ φορ Δούμτσιο. by Δημήτρης Παπαδήμας
14:57
Οι δύο ομάδες κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο! by Δημήτρης Παπαδήμας
14:58
«Χαλί» ο αγωνιστικός χώρος του δημοτικού σταδίου της Λιβαδειάς, μετά τα βελτιωτικά έργα που έκανε κατά τη διάρκεια της διακοπής η ομάδα της Βοιωτίας! by Δημήτρης Παπαδήμας
15:00
Εκτός από τον αγωνιστικό χώρο και ο καιρός που επικρατεί σήμερα στη Λιβαδειά είναι ιδανικός για ποδόσφαιρο! by Δημήτρης Παπαδήμας
15:02
Έναρξη του αγώνα! by Δημήτρης Παπαδήμας
15:03
Ο Οντουμπάτζο είναι ο τρίτος σέντρερ μπακ για τον Άρη, με τον Εμπακατά να έχει πάρει θέση στο δεξί άκρο. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:04
3' Αναγνωριστικά για τις δύο ομάδες τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:09
7' Πρώτη τελική προσπάθεια στο ματς, για τον Άρη, με τον Ετέμπο να σουτάρει με δύναμη από μακριά, λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Μάρκοβιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:10
8' Ο Άρης παίρνει την πρωτοβουλία των κινήσεων, κυκλοφορώντας την μπάλα περισσότερο από τους αντιπάλους του. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:10
9' Ο Ζερβίνιο εκτέλεσε φάουλ με σέντρα, απομάκρυνε ο Βρακάς. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:13
12' Ο Νίκας μπήκε με προϋποθέσεις στη μεγάλη περιοχή του Άρη, «καθάρισε» ο Κουέστα. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:16
14' Πρώτο κόρνερ στο ματς, για τον Λεβαδειακό. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:16
15' Νίκας και Δούμτσιος προσπάθησαν να πάρουν την κεφαλιά, νέο κόρνερ από τον Οντουμπάτζο. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:17
15' Εκτέλεση κόρνερ του Μουτίνιο και κεφαλιά του Βρακά από πολύ καλή θέση, η μπάλα πήγε πάνω στον Κουέστα. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:21
18' Ευκαιρία για τον Άρη, με τον Ζερβίνιο να πατάει περιοχή και να σπάει όμορφα την μπάλα, αλλά οι αμυντικοί του Λεβαδειακού δεν επέτρεψαν σε Γκρέι και Γκαρσία να σουτάρουν. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:22
20' Ο Άρης έχει περισσότερη κατοχή, με τον Λεβαδειακό να περιμένει την ευκαιρία του σε κάποια αντεπίθεση. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:25
23' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, μετά από σέντρα του Μαζικού και καρφωτή κεφαλιά του Εμπακατά, ο Μάρκοβιτς έδιωξε σε κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:26
25' Λάθος του Χάμοντ στον άξονα, έκλεψε ο Ματέο Γκαρσία, αλλά δεν έκανε καλή τελική πάσα. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:27
Πολλές λάθος πάσες από τους παίκτες του Λεβαδειακού στα τελευταία λεπτά. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:30
29' Σέντρα του Ντεντάκη από δεξιά, δεν μπόρεσε να πάρει την κεφαλιά από καλή θέση ο Νίκας. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:31
30' Πήρε μέτρα στο γήπεδο ο Λεβαδειακός και δείχνει πιο απειλητικός για την εστία του Κουέστα. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:33
66% υπέρ του Άρη η κατοχή. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:37
35' Αργός ο ρυθμός του ματς, με ελάχιστες φάσεις μπροστά στις δύο εστίες. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:39
37' Συρτή σέντρα του Μουτίνιο από τα αριστερά, ο Μαζικού πρόλαβε με υπέροχο τάκλιν τον Βρακά, ο οποίος ήταν έτοιμος να στείλει την μπάλα προς τα δίχτυα από πολύ κοντά. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:39
38' Γκοοολ για τον Λεβαδειακό! Φανταστικό γκολ για τους γηπεδούχους, με τον Χάμοντ να πλασάρει εύστοχα από πολύ μακριά, αιφνιδιάζοντας και νικώντας τον Κουέστα, ο οποίος βρισκόταν αρκετά έξω από την εστία του! by Δημήτρης Παπαδήμας
15:43
41' Δυνατό σουτ του Ετέμπο, στο σώμα του Τσάπρα και κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:44
42' Ο Άρης πιέζει, ψάχνοντας άμεσα στο γκολ της ισοφάρισης. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:46
45' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό, με τον Ντεντάκη να σεντράρει από τα δεξιά και τον Δούμτσιο να παίρνει την κεφαλιά, αστοχώντας για εκατοστά. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:47
Ένα λεπτό καθυστέρηση. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:48
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Λεβαδειακός-Άρης 1-0! Ο Άρης έχει μεγάλο ποσοστό κατοχής της μπάλας και δημιούργησε καλές ευκαιρίες με Ετέμπο (7') και Εμπακατά (23'), όμως οι γηπεδούχοι ήταν εκείνοι που πήραν το προβάδισμα στο 38', με το πανέμορφο γκολ του Χάμοντ, ενώ στο 45' έχασαν μεγάλη ευκαιρία και για το 2-0, αλλά η κοντινή κεφαλιά του Δούμτσιου πέρασε ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Μάρκοβιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:03
Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου! by Δημήτρης Παπαδήμας
16:04
Τριπλή αλλαγή για τον Άρη, με Ιτούρμπε, Πάλμα και Μαντσίνι αντί των Εμπακατά, Νταμπό και Ζερβίνιο. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:04
Άλλαξε και το σύστημα ο Πάρντιου, με 4-2-3-1 πλέον ο Άρης. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:07
48' Ευκαιρία για τον Άρη, μετά από γύρισμα του Ιτούρμπε και σουτ του Γκρέι στην κίνηση ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:07
50' Ο Άρης έχει μπει από το ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου με διάθεση να πιέσει ψηλά. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:10
51' Κόρνερ του Πάλμα και κεφαλιά του Ιτούρμπε, απομάκρυνε ο Νίκας. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:13
55' Πρώτη απειλή του Λεβαδειακού στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Ντεντάκη να σουτάρει ψηλά από πλάγια θέση. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:14
Οι παίκτες του Λεβαδειακού πανηγυρίζουν το γκολ του Χάμοντ: Εικόνα live 21973408/116251.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
16:17
59' Ο Άρης προσπαθεί να ανεβάσει τον ρυθμό του παιχνιδιού, ενώ οι παίκτες του Λεβαδειακού αφοσιώνονται στα αμυντικά τους καθήκοντα. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:18
60' Πρώτη κίτρινη κάρτα στο ματς, τη δέχθηκε ο Οντουμπάτζο για σκληρό μαρκάρισμα στον Μουτίνιο. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:19
61' Καλή η εκτέλεση του φάουλ από τον Μουτίνιο, μπλόκαρε ο Κουέστα. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:22
64' Γκοολ για τον Άρη! Ο Πάλμα νίκησε τον Μάρκοβιτς με απίθανη εκτέλεση φάουλ από πολύ πλάγια θέση, ισοφαρίζοντας σε 1-1! by Δημήτρης Παπαδήμας
16:24
66' Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη, να γυρίσει το ματς μέσα σε 1μιση λεπτό. Ο Μαντσίνι βρήκε με υπέροχη σέντρα τον Ματέο Γκαρσία, αλλά η κεφαλιά του δεύτερου πέρασε ελάχιστα άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:25
67' Κι άλλη φάση για τον Άρη, με το φαλτσαριστό σουτ του Μαζικού να περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:26
68' Μια ψιλοκρεμαστή κεφαλιά του Γκρέι, πέρασε άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:27
Ο Άρης συνεχίζει να πιέζει, ψάχνοντας και δεύτερο γκολ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:29
71' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό, ο Λούα Λούα αντικατέστησε τον σκόρερ Χάμοντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:31
73' Ο Μαντσίνι σκόραρε μετά από πάσα του Μαζικού, αλλά το γκολ του ακυρώθηκε ως οφσάιντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:36
78' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό, Τζημόπουλος αντί του τραυματία Βρακά. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:40
82' Έπεσε ξανά ο ρυθμός του αγώνα. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:41
83' Χωρίς ευκαιρία για γκολ από το 68' και εκείνη την ψιλοκρεμαστή κεφαλιά του Γκρέι. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:42
84' Ένταση μεταξύ Δούμτσιου και Ματέο Γκαρσία. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:43
85' Από μία κίτρινη κάρτα σε Δούμτσιο και Ματέο Γκαρσία. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:44
87' Καλή σέντρα στου Λούα Λούα από τα αριστερά, πρόλαβε ο Κουέστα προ του Δούμτσιου. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:45
87' Ανεπανάληπτη ευκαιρία για τον Άρη, με τον Γκρέι να μην μπορεί να σκοράρει από πολύ κοντά και προ κενής εστίας, μετά από συρτή σέντρα του Ματέο Γκαρσία! by Δημήτρης Παπαδήμας
16:46
88' Μακρινό σουτ του Μεχία από τον άξονα, απέκρουσε ο Κουέστα. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:50
90' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό, Τσιριγώτης στη θέση του τραυματία Δούμτσιου. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:53
90'+4' Ευκαιρία για τον Άρη, με τον αμαρκάριστο Γκρέι να πλασάρει πάρα πολύ ψηλά από το ύψος του πέναλτι. by Δημήτρης Παπαδήμας