Αστέρας Τρίπολης-Βόλος

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για την 14η αγωνιστική της Super League 1.

16:36
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση για την 14η αγωνιστική, ανάμεσα στον Αστέρα Τρίπολης και τον Βόλο! by Αναστασία Βοσνάκη
16:39
Τέσσερις φορές έχει υποδεχθεί το Βόλο ο Αστέρας Τρίπολης και έχει επικρατήσει τις δύο, ενώ ακόμη δύο αναμετρήσεις έχουν ολοκληρωθεί ισόπαλες. Ο Αστέρας Τρίπολης διατήρησε το αήττητο του με τον Βόλο για τα πέντε πρώτα ματς που έδωσαν οι δύο ομάδες, αφού επικράτησε στα τρία ματς εντός και εκτός έδρας, ενώ πήρε και δύο ισοπαλίες. Ο Βόλος μετρά μόλις μια νίκη σε σύνολο εννέα αναμετρήσεων, αφού έχει επικρατήσει μόνο στις 2 Οκτωβρίου 2021 με 2-1 στην Μαγνησία και από εκεί και πέρα μέτρησε δύο ήττες και την ισοπαλία του πρώτου γύρου του φετινού πρωταθλήματος με 3-3. by Αναστασία Βοσνάκη
16:42
Οι Αρκάδες βρίσκονται στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 13 βαθμούς (2-7-4) μετά το πέρας του πρώτου μισού της σεζόν. Στο τελευταίο παιχνίδι του πριν τη διακοπή, επικράτησε 1-0 του Ιωνικού, βάζοντας έτσι τέλος σε ένα αρνητικό σερί επτά αγώνων σε πρωτάθλημα και Κύπελλο (0-3-4). by Αναστασία Βοσνάκη
16:43
Από την άλλη, ο Βόλος, που πραγματοποίησε τον καλύτερο πρώτο γύρο της ιστορίας του σε επίπεδο Super League 1, βρίσκεται στην 5η θέση της βαθμολογίας με 24 πόντους (7-3-3), μόλις έναν βαθμό πίσω από Ολυμπιακό και ΠΑΟΚ. Την περασμένη Πέμπτη (15/12), γνώρισε την εκτός έδρας ήττα 3-0 από τον Παναθηναϊκό για τη φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας, αποτέλεσμα που «ψαλιδίζει» τις όποιες ελπίδες του για πρόκριση ενόψει του επαναληπτικού. by Αναστασία Βοσνάκη
16:44
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες του αγώνα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:44
Αστέρας Τρίπολης (Ηρακλής Μεταξάς / 4-4-2): Παπαδόπουλος – Καρμόνα, Καστάνιο, Τζουκάνοβιτς, Τασουλής – Ιγκλέσιας, Μουνάφο, Κρέσπι, Σίτο – Τιλίκα, Μπενίτο. by Αναστασία Βοσνάκη
16:44
Στον πάγκο οι Τσιφτσής, Αντζουλάς, Άλβαρες, Γκαρντάφσκι, Ντομίνγκεθ, Μπαράλες, Μπαρτόλο, Μπερτόγλιο, Προύντζος. by Αναστασία Βοσνάκη
16:45
Βόλος (Κώστας Μπράτσος / 4-2-3-1): Κλέιμαν – Ουές, Σιέλης, Εσκοβάλ, Άλχο –Μεταξάς, Μπαριέντος – Μεθκίδα, Νοκέρ, Ντέλετιτς – Οζέγκοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
16:45
Στον πάγκοι οι Κότνικ, Πίρινεν, Ασλανίδης, Τριανταφύλλου, Τάχατος, Λυμπεράκης, Ματίγια, Κούτσιας. by Αναστασία Βοσνάκη
16:45
Διαιτητές: Γεώργιος Τζοβάρας, Βασίλειος Μωυσιάδης, Δημήτριος Παγουρτζής 4ος Διαιτητής: Φώτιος Πολυχρόνης, VAR: Ευστάθιος Γκορτσίλας (Μακεδονίας), AVAR: Λάζαρος Δημητριάδης (Μακεδονίας) by Αναστασία Βοσνάκη
16:48
Σε 10 λεπτά περίπου θα ξεκινήσει το παιχνίδι! by Αναστασία Βοσνάκη
16:57
Οι δυο ομάδες βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο! by Αναστασία Βοσνάκη
17:02
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
17:05
2' Πολύ μεγάλη φάση για τον Αστέρα! Γυριστή κεφαλιά του Μπενίτο από σέντρα του Σίτο, το έβγαλε με μεγάλη επέμβαση ο Κλέιμαν, με την μπάλα να έχει βρει και στο οριζοντιο δοκάρι. by Αναστασία Βοσνάκη
17:06
3' Το κόρνερ του Τιλίκα πέρασε ανεκμετάλλευτο για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:08
6' Καλύτερα έχουν μπει οι γηπεδούχοι μέχρι στιγμής και κρατάνε περισσότερο μπάλα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:09
8' Σέντρα του Κρέσπι, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:10
8' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Κρέσπι βρέθηκε σε θέση τετ-α-τετ με τον Κλέιμαν, ωστόσο ο κίπερ του Βόλου έδιωξε γρήγορα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:15
13' Ο Βόλος παίζει κυρίως στις αντεπιθέσεις, με τον Αστέρα να έχει μέχρι στιγμής κάποιες καλές στιγμές. by Αναστασία Βοσνάκη
17:17
15' Σουτ ο Σίτο λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:18
17' Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Βόλο! Πέσιμο του Οζέγκοβιτς μετά από μονομαχία με τον Καστάνιο, συνεχίστηκε το ματς. Στην εξέλιξη της φάσης ο Νοκέρ βρέθηκε μόνος του στην περιοχή, αλλά η κεφαλιά του πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:20
18' Σέντρα ο Κρέσπι, πήρε την κεφαλιά ο Ιγκλέσιας, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:23
21' Ωραία μπαλιά ο Ιγκλέσιας, ο Μπενίτο πήρε την κεφαλιά, αλλά δεν βρήκε εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
17:24
23' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Ωραία σέντρα του Σίτο από τα πλάγια, τελευταία στιγμή έκοψε ο Σιέλης. by Αναστασία Βοσνάκη
17:26
24' Ωραίο σουτ ο Ντέλετιτς. μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:29
27' Κόρνερ ο Αστέρας. by Αναστασία Βοσνάκη
17:30
28' Ο Μπενίτο πήρε την κεφαλιά, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:31
Συμπληρώσαμε τη μισή ώρα στο ματς και το 0-0 παραμένει! by Αναστασία Βοσνάκη
17:33
17:37
35' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Βόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:37
Κίτρινη ο Τζουκάνοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
17:38
37' Εκτελεί ο Νοκέρ, η μπάλα στην αγκαλιά του Παπαδόπουλου. by Αναστασία Βοσνάκη
17:39
38' Φάουλ σε καλό σημείο ο Βόλος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:40
Εκτέλεσε ο Ντέλετιτς, έδιωξε ο Κρέσπι. by Αναστασία Βοσνάκη
17:40
39' Κίτρινη ο Ιγκλέσιας. by Αναστασία Βοσνάκη
17:48
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Αστέρας Τρίπολης-Βόλος 0-0! Επιστρέφουμε σε λίγο... by Αναστασία Βοσνάκη
18:02
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος του παιχνιδιού! by Αναστασία Βοσνάκη
18:02
46' Μπαρτόλο αντί Μπενίτο για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:06
49' Ευκαιρία για τον Βόλο! Ο Νοκέρ κάνει ένα ωραίο σουτ, διώχνει ο Παπαδόπουλος! by Αναστασία Βοσνάκη
18:07
50' Κόρνερ για τον Βόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:07
Έδιωξε ο Ιγκλέσιας. by Αναστασία Βοσνάκη
18:09
52' Έχει μπει καλύτερα ο Βόλος στο δεύτερο ημίχρονο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:11
54' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Διώχνει ο Ουές προ του Τιλίκα! by Αναστασία Βοσνάκη
18:13
55' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Μπαρτόλο βρέθηκε σε θέση τετ-α-τετ με τον Κλέιμαν, σούταρε ο Αργεντινός αλλά έδιωξε με το πόδι ο κίπερ του Βόλου! by Αναστασία Βοσνάκη
18:15
59' Κίτρινη ο Μεταξάς για διαμαρτυρία. by Αναστασία Βοσνάκη
18:21
64' Σέντρα ο Νοκέρ, μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:22
65' Αλλαγές για τον Αστέρα. Μπαράλες, Γκαρντάφσκι μέσα, Σίτο, Κρέσπι έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
18:24
67' Σουτ ο Μπαριέντος, η μπάλα πάνω από την εστία του Παπαδόπουλου. by Αναστασία Βοσνάκη
18:24
68' Πίρινεν αντί Μεταξά για τον Βόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:25
69' Κόρνερ για τον Βόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:26
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:27
70' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Σουτ ο Μπαρτόλο μέσα από την περιοχή, κόβεται η προσπαθειά του. Ο Τιλίκα παίρνει το ριμπάουντ, η μπάλα ψηλά άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
18:28
72' Φάουλ για τον Αστέρα σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:29
Νοκέρ έξω, Κούτσιας μέσα για τον Βόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:30
Πέρασε ανεκμετάλλευτο το φάουλ από τους Αρκάδες. by Αναστασία Βοσνάκη
18:30
18:33
76' Ωραία πάσα του Μπαρτόλο στον Τιλίκα, ο Βραζιλιάνος με πλασέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, αλλά το γκολ δεν μέτρησε για οφσάιντ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:34
77' Κόρνερ για τον Αστέρα, διαμαρτυρήθηκαν οι Αρκάδες για χέρι του Ουές. by Αναστασία Βοσνάκη
18:36
79' Ματίγια μέσα, Μεθκίδα έξω για τον Βόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:37
80' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Βολίδα ο Ιγκλέσιας, η μπάλα ξυστά από την εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
18:42
85' Δεν γύρισε καλά μέσα από την περιοχή ο Μπαράλες, με τον Κλέιμαν να μπλοκάρει. by Αναστασία Βοσνάκη
18:43
87' Μπερτόγλιο μέσα, Τιλίκα έξω για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:47
3 λεπτά έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:47
90+1' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη