21:47
21:49
Είμαι ο Γιώργος Ζαχαρίου και μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της πολύ μεγάλης αναμέτρησης μεταξύ της Μάντσεστερ Σίτι και της Λίβερπουλ για τη φάση των «16» του Λιγκ Καπ Αγγλίας. by www.sport-fm.gr
21:50
Η αναμέτρηση ξεκινά στις 22:00 ακριβώς και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Action24 by www.sport-fm.gr
21:51
Eίναι το πρώτο επίσημο ματς των δύο ομάδων μετά την διακοπή για το Παγκόσμιο Κύπελλο και αναμένεται άκρως εντυπωσιακή. by www.sport-fm.gr
21:53
Η τελευταία συνάντηση των δύο ήταν εκείνη της 16ης Οκτωβρίου για την 11η αγωνιστική της Premier League με τους «reds» να επικρατούν 1-0 χάρη στο γκολ του Μο Σαλάχ. by www.sport-fm.gr
21:53
21:53
Mάντσεστερ Σίτι (Πεπ Γουαρδιόλα): Ορτέγα- Λιούις, Ακάνζι, Λαπόρτ, Ακέ- Ρόδρι, Ντε Μπρόινε, Γκιουντογκάν- Μάχρεζ, Πάλμερ, Χάαλαντ by www.sport-fm.gr
21:54
Λίβερπουλ (Γιούργκεν Κλοπ): Κέλεχερ- Μίλνερ, Γκόμες, Μάτιπ, Ρόμπερτσον- Μπαϊσετιτς, Τιάγο, Έλιοτ- Καρβάλιο, Σαλάχ, Νούνιες by www.sport-fm.gr
21:56
Όπως είναι προφανές από τις δύο ενδεκάδες δεν λείπουν οι εκπλήξεις, τη στιγμή που ο Κώστας Τσιμίκας βρίσκεται στον πάγκο για τη Λίβερπουλ. by www.sport-fm.gr
21:57
Αυτήν τη στιγμή οι 22 ποδοσφαιριστές κάνουν την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο του «Εtihad». by www.sport-fm.gr
21:59
Φυσικά όλα τα βλέμματα θα τραβήξει και πάλι η κόντρα του Έρλινγκ Χάαλαντ και του Μοχάμεντ Σαλάχ by www.sport-fm.gr
22:00
22:00
22:01
1' Ξεκίνημα με καλή στιγμή για την Σίτι. Ο Γκιουντογκάν έκανε την κάθετη στον Χάαλαντ, το πλασέ του Νορβηγού όμως έφυγε πάνω από τα δοκάρια by www.sport-fm.gr
22:02
22:02
22:04
22:07
6' Ακόμη μια ευκαιρία για την Σίτι! Ο Χάαλαντ μπήκε στην περιοχή, γύρισε στον Πάλμερ όμως ο νεαρός εξτρέμ έκανε άθλιο τελείωμα by www.sport-fm.gr
22:10
22:11
Ο Ντε Μπρόινε έκανε τη σέντρα από τα αριστερά, ο Χάαλαντ πρόλαβε τον Τζο Γκόμες και με πλασέ στην κίνηση άνοιξε το σκορ για τους «πολίτες» by www.sport-fm.gr
22:13
Οι παίκτες του Γιούργκεν Κλοπ δεν μπορούν να ξεμυτίσουν από την περιοχή τους καθώς η Σίτι πιέζει αφυκτικά. by www.sport-fm.gr
22:14
22:15
15' Να και η πρώτη παρουσία της Λίβερπουλ στο ματς! Ο Σαλάχ γύρισε την μπάλα στον Νούνιες ο οποίος πλάσαρε στο δοκάρι αλλά ήταν οφσάιντ. by www.sport-fm.gr
22:18
22:20
22:21
Όμορφη κυκλοφορία με τον Μίλνερ να γυρίζει στον Πορτογάλο που με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ορτέγα για το 1-1! by www.sport-fm.gr
22:34
Παρατηρήσεις του διαιτητή σε Ρόδρι και Καρβάλιο που είχαν μια μικρή διένεξη. by www.sport-fm.gr
22:36
36' Απίθανη στιγμή για τη Σίτι, με τον Ντε Μπρόινε να τροφοδοτεί στο σημείο του πέναλτι τον Γκιουντογκάν που πλάσαρε, όμως ο Κέλεχερ έδιωξε με τα πόδια by www.sport-fm.gr
22:37
37' Καταιγιστικοί οι γηπεδούχοι! Σέντρα του Ρόδρι, κεφαλιά του Ακέ, ξανά ο Κέλεχερ! by www.sport-fm.gr
22:38
38' Αναγκαστική αλλαγή για τη Λίβερπουλ. Ο Μίλνερ περνά εκτός δίνοντας την θέση του στον Φίλιπς by www.sport-fm.gr
22:39
22:42
42' Aνεπανάληπτη στιγμή για τη Λίβερπουλ! Ο Γκόμες βρήκε τον Νούνιες όμως το σουτ του έφυγε πολύ μακριά από την εστία του Ορτέγα by www.sport-fm.gr
22:45
22:45
22:47
22:47
Μεγάλη ευκαιρία με τον Νούνιες να πλασάρει και την μπάλα να περνά σύριζα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Ορτέγα. by www.sport-fm.gr
22:48
23:03
46' Δύο αλλαγές για τη Λίβερπουλ. Ο Μπάσετικ και ο Καρβάλιο περνούν εκτός με τον Τσάμπερλεϊν και τον Φαμπίνιο να τους αντικαθιστούν by www.sport-fm.gr
23:04
23:05
23:05
Καταπληκτικό πλασέ από τον Αλγερινό, που πήρε την πάσα από τον Ρόδρι, κατέβασε άψογα και έστειλε με φαλταριστό σουτ την μπάλα στα δίχτυα για το 2-1 by www.sport-fm.gr
23:06
23:07
Με τη σέντρα ο Τσάμπερλεϊν έβγαλε στον Νούνιες, ο Ουρουγουανός μπήκε στην περιοχή, βρήκε τον Σαλάχ που πλάσαρε στην κενή εστία για το 2-2 by www.sport-fm.gr
23:08
23:09
23:12
Ο Σαλάχ γίνεται ο πρώτος παίκτης που σκοράρει τουλάχιστον δέκα τέρματα απέναντι στη Σίτι του Γουαρδιόλα by www.sport-fm.gr
23:13
23:15
23:15
57' Τέταρτη αλλαγή για τη Λίβερπουλ. Ο Χάρβεϊ Έλιοτ έδωσε τη θέση του στον Χέντερσον by www.sport-fm.gr
23:16
23:16
58' ΓΚΟΟΟΟΛ με τον Ακέ για τη Σίτι με τρομερή κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Ντε Μπρόινε 3-2 μπροστά οι γηπεδούχοι by www.sport-fm.gr
23:18
60' Αλλάζει στόπερ ο Γουαρδιόλα. Ο Ακάντζι δίνει τη θέση του στον Τζον Στόουνς by www.sport-fm.gr
23:20
Οι φιλοξενούμενοι προσπαθούν να κυκλοφορήσουν την μπάλα όμως οι παίκτες της Σίτι πιέζουν ψηλά. by www.sport-fm.gr
23:23
23:26
23:28
70' Τελευταία αλλαγή για τη Λίβερπουλ. Ο άφαντος στο ματς Τιάγο Αλκάνταρα έδωσε τη θέση του στον Ναμπί Κεϊτά. by www.sport-fm.gr
23:30
72' Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για τη Λίβερπουλ με τον Ντάργουιν Νούνιες να φεύγει στην πλάτη της άμυνας της Σίτι, να πλασάρει και να στέλνει την μπάλα άουτ. by www.sport-fm.gr
23:31
73' Δύο αλλαγές για τη Σίτι. Πάλμερ και Χάαλαντ έξω, Γκρίλις και Φόντεν μέσα by www.sport-fm.gr
23:33
23:35
Παίζουν με τη φωτιά οι φιλοξενούμενοι καθώς ανταλλάσσουν πάσες έξω από την περιοχή by www.sport-fm.gr
23:37
Κοκορομαχίες μεταξύ Ρόδρι και Φαμπίνιο. Ο Βραζιλιάνος κλώτσησε τον χαφ της Σίτι μετά από φάουλ by www.sport-fm.gr
23:37
23:38
23:40
Έχει μεταφερθεί στο κέντρο το ματς ενώ η ένταση μεταξύ των παικτών καλά κρατεί by www.sport-fm.gr
23:43
84' Τρομερή διπλή ευκαιρία για την Σίτι. Ο Ντε Μπρόινε έπιασε το σουτ η μπάλα κόντραρε στον Φαμπίνιο και στην επαναφορά ο Φόντερ σούταρε με τη σειρά του, με τον Κέλεχερ να αντιδρά ενστικτωδώς και να διώχνει by www.sport-fm.gr
23:46
88' Αλλαγή για τη Σίτι. Ο Γκιουντογκάν αποχωρεί τραυματίας παραχωρώντας τη θέση του στον Μπερνάρντο Σίλβα by www.sport-fm.gr
23:48
23:51
Τελευταίες προσπάθειες από τη Λίβερπουλ να ισοφαρίσει και να στείλει το ματς στα πέναλτι by www.sport-fm.gr
23:53
Τέλος στο ματς! Η Σίτι παίρνει την πρόκριση στα προημιτελικά αφήνοντας εκτός την κάτοχο του τίτλου Λίβερπουλ. by www.sport-fm.gr