Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη Super League 1.

16:30
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε live την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Λεβαδειακό και τον Ιωνικό, αναμέτρηση για το πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Super League 1. by Λουκάς Χατζής
16:32
Αμφότερες οι ομάδες προέρχονται από θετικά εντός έδρας αποτελέσματα, με τον μεν Λεβαδειακό να μένει στο 1-1 με τον Άρη και τον δε Ιωνικό κόβει βαθμούς από τον πρωτοπόρο Παναθηναϊκό (1-1). by Λουκάς Χατζής
16:32
Τόσο ο Λεβαδειακός, όσο και ο Ιωνικός, βρίσκονται στις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα με μόλις 8 βαθμούς, μετά το πέρας 14 αγωνιστικών (1-5-8). by Λουκάς Χατζής
16:33
Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου, οι δύο ομάδες «κόλλησαν» στο μηδέν στο γήπεδο της Νεάπολης. by Λουκάς Χατζής
16:34
Στα αγωνιστικά, ο Γιάσμινκο Βέλιτς, έχει να διαχειριστεί αρκετές απουσίες, αφού δεν μπορεί να υπολογίζει στους Βινίσιους, Λιάγκα, Σκβάρκα, Ντεντάκη, αλλά και τους μακροχρόνια απόντες Μπελμόντε, Σακό, Ντουκαρά. Η αποστολή του Λεβαδειακού: Μάρκοβιτς, Στογιάνοβιτς, Μπαχανάκ, Τορό, Χάμοντ, Λούα Λούα, Μεχία, Πέτρε, Μουτίνιο, Βήχος, Βρακάς, Γιαννιώτας, Δούμτσιος, Κωνσταντινίδης, Νίκας, Παναγιώτου, Συμελίδης, Τζημόπουλος, Τσάπρας και Τσιριγώτης. by Λουκάς Χατζής
16:34
Από την άλλη, ο Δημήτρης Σπανός δεν μπορεί να υπολογίζει στις υπηρεσίες του πρώτου σκόρερ της ομάδας, Βασίλης Μάντζης, όπως και στον τραυματία Σεμπά. Η αποστολή του Ιωνικού: Περλέσι, Χριστοδουλής, Χουτεσιώτης, Σόουζα, Τσιριγώτης, Αντούνες, Σερβιλάκης, Πογοσιάν, Μύγας, Ρομαό, Σάκιτς, Τσίμπσαχ, Μασάς, Ιωαννίδης Χ., Λοβέρα, Φαντιγκά, Άοσμαν, Ιωαννίδης Ν., Ελευθεριάδης. by Λουκάς Χατζής
16:35
Πάμε τώρα να δούμε και τις ενδεκάδες του αγώνα... by Λουκάς Χατζής
16:35
Λεβαδειακός (4-3-3): Στογιάνοβιτς, Κωνσταντινίδης, Βήχος, Τσάπρας, Μπάχανακ, Μεχία, Νίκκας, Χάμοντ, Βρακάς, Δούμτσιος, Μουτίνιο. by Λουκάς Χατζής
16:35
Ιωνικός (4-2-3-1): Χουτεσιώτης, Μύγας, Ρομαό, Σόουζα, Σάκιτς, Αντούνες, Τσίμπσαχ, Άοσμαν, Φαντιγκά, Λοβέρα, Ιωαννίδης. by Λουκάς Χατζής
16:50
Σε περίπου δέκα λεπτά θα έχουμε την πρώτη σέντρα στην αναμέτρηση. by Λουκάς Χατζής
16:56
Στους 14 βαθμούς η θερμοκρασία στη Λιβαδειά. by Λουκάς Χατζής
16:58
Οι δύο ομάδες κάνουν τώρα την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Λουκάς Χατζής
17:01
Ξεκίνησε το παιχνίδι. by Λουκάς Χατζής
17:04
3' Φάουλ για τον Ιωνικό, ευκαιρία για μία σέντρα στην περιοχή των γηπεδούχων. by Λουκάς Χατζής
17:05
Άστοχη κεφαλιά από τον Ιωαννίδη, αρκετά μέτρα πάνω από την εστία η μπάλα. by Λουκάς Χατζής
17:09
7' Χωρίς κάτι το ιδιαίτερο σε αυτά τα πρώτα λεπτά, με τον Ιωνικό να έχει μια μικρή πρωτοβουλία και να κυκλοφορεί λίγο καλύτερα την μπάλα. by Λουκάς Χατζής
17:11
10' Ο Λεβαδειακός έχει επιλέξει να αφήσει την μπάλα στους φιλοξενούμενους, πιέζοντας ψηλά τις γραμμές των αντιπάλων. by Λουκάς Χατζής
17:13
12' Ο Σόουζα κόβει την κάθετη πάσα προς τον Νίκα. by Λουκάς Χατζής
17:16
15' Ωραία ατομική ενέργεια του Μύγα από τα δεξιά, κέρδος ένα πλάγιο για τον άσο του Ιωνικού. by Λουκάς Χατζής
17:18
17' Φάουλ σε καλό σημείο από τα αριστερά όπως επιτίθεται για τον Λεβαδειακό. by Λουκάς Χατζής
17:18
Πάνω στην μπάλα βρίσκεται ο Μουτίνιο. by Λουκάς Χατζής
17:20
18' Εξαιρετική στιγμή για τον Λεβαδειακό, με τον Μουτίνιο να εκτελεί έξυπνα στην κάτω δεξιά γωνία, με τον Χουτεσιώτη να διώχνει με υπερένταση σε κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
17:21
19' Δυνατή σέντρα του Μύγα από τα δεξιά, απευθείας έξω η μπάλα. by Λουκάς Χατζής
17:22
21' Παραλίγο αυτογκόλ από τον Μπάχανακ, με την μπάλα να παίρνει περίεργη τροχιά και να περνάει παράλληλα με την εστία. by Λουκάς Χατζής
17:23
Πολύ καλή στιγμή για τον Ιωνικό, με τον Ιωαννίδη να πιάνει κοντινή κεφαλιά έπειτα από φάση διαρκείας, με τον Στογιάνοβιτς όμως να του λέει «όχι». by Λουκάς Χατζής
17:24
22' Να λοιπόν, που το παιχνίδι αποκτάει ρυθμό στα τελευταία λεπτά, μετά το νωθρό ξεκίνημα! by Λουκάς Χατζής
17:25
23' Τεράστια ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Μετά από σέντρα από τα δεξιά, ο Βρακάς βρέθηκε «φάτσα» με το τέρμα, όμως το πλασέ του έβγαλε με απίστευτη επέμβαση ο Χουτεσιώτης! by Λουκάς Χατζής
17:26
25' Απαντάει στις φάσεις ο Ιωνικός, με το σουτ του Άοσμαν, έπειτα από υπέροχη κάθετη του Λοβέρα, να φεύγει λίγο πάνω από την εστία των γηπεδούχων. by Λουκάς Χατζής
17:29
27' Σέντρα του Κωνσταντινίδη από τα δεξιά, απομακρύνει τον κίνδυνο η άμυνα του Λεβαδειακού. by Λουκάς Χατζής
17:32
30' Πρώτο κόρνερ στο παιχνίδι για τον Ιωνικό. by Λουκάς Χατζής
17:32
31' ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό! by Λουκάς Χατζής
17:34
Μετά το κόρνερ του Ιωνικού, οι γηπεδούχοι βγήκαν ταχύτατα στην αντεπίθεση, με την μπάλα να καταλήγει στον Δούμτσιο, ο οποίος από τα δεξιά έπιασε ένα ωραίο «σκαφτό» σουτ, νικώντας τον κίπερ των φιλοξενούμενων. by Λουκάς Χατζής
17:35
Μεγάλη ένταση τώρα στο ματς, ενώ απειλείται σύρραξη από τους παίκτες των δύο ομάδων. by Λουκάς Χατζής
17:37
34' Από μία κίτρινη σε Ιωαννίδη και Τσάπρα. by Λουκάς Χατζής
17:37
36' Κόρνερ για τον Λεβαδειακό. by Λουκάς Χατζής
17:38
Απομακρύνει με τη... δεύτερη η άμυνα του Ιωνικού. by Λουκάς Χατζής
17:42
40' Τεράστια ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Και πάλι σε κατάσταση αντεπίθεσης, οι γηπεδούχοι πήγαν να κάνουν τη ζημιά με τον Χουτεσιώτη να σταματάει εντυπωσιακά το τετ-α-τετ του Μουτίνιο. by Λουκάς Χατζής
17:46
45' Σκληρό φάουλ του Μύγα πάνω στον Δούμτσιο. by Λουκάς Χατζής
17:47
45' Κίτρινη κάρτα για τον άσο του Ιωνικού. by Λουκάς Χατζής
17:47
Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος στο πρώτο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
17:49
45+2' Νέα ένταση στο παιχνίδι, μετά από σπρώξιμο του Τσίμπσαχ πάνω στον Δούμτσιο. by Λουκάς Χατζής
17:49
Κίτρινη κάρτα για τον Τσίμπσαχ. by Λουκάς Χατζής
17:50
45+3' Άστοχη κεφαλιά του Άοσμαν. by Λουκάς Χατζής
17:50
45+4' Κίτρινη στον Άοσμαν για διαμαρτυρίες. by Λουκάς Χατζής
17:51
Τέλος πρώτου ημιχρόνου, με τον Λεβαδειακό να πηγαίνει στα αποδυτήρια με 1-0, χάρη στο τέρμα του Δούμτσιο στο 31ο λεπτό. by Λουκάς Χατζής
17:52
18:08
Αλλαγή για τον Ιωνικό, με τον Μασά να παίρνει τη θέση του Αντούνες. by Λουκάς Χατζής
18:08
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
18:09
46' Γύρισμα του Μύγα από τα δεξιά, ο Άοσμαν έπιασε πιο πολύ... αέρα και δεν μπόρεσε να εκτελέσει όπως θα ήθελε μέσα από τη μεγάλη περιοχή. by Λουκάς Χατζής
18:10
18:11
48' Φάουλ σε καλό σημείο τώρα για τον Λεβαδειακό. by Λουκάς Χατζής
18:11
Μπλοκάρει σταθερά ο Χουτεσιώτης. by Λουκάς Χατζής
18:13
50' Καλή στιγμή για τον Ιωνικό, με την κεφαλιά του Άοσμαν να φεύγει πάνω από την εστία. by Λουκάς Χατζής
18:17
53' Αρκετά σκληρό το παιχνίδι στα τελευταία λεπτά, με δυνατά φάουλ και από τις δύο πλευρές. by Λουκάς Χατζής
18:20
18:23
58' Μικρή διακοπή στο παιχνίδι, με τον Κωνσταντινίδη να βρίσκεται στον αγωνιστικό χώρο με πρόβλημα τραυματισμού. by Λουκάς Χατζής
18:26
63' Αλλαγές για τον Λεβαδειακό. Εκτός οι Νίκας και Κωνσταντινίδης, στη θέση τους οι Τορό και Τζιμόπουλος. by Λουκάς Χατζής
18:29
65' Νέα μεγάλη χαμένη ευκαιρία με τον Άοσμαν για τον Ιωνικό, με τον Σύριο μεσοεπιθετικό να κάνει για δεύτερη φορά σήμερα «τσαφ», μην μπορώντας να εκτελέσει σωστά από πλεονεκτική θέση. by Λουκάς Χατζής
18:31
69' Κόρνερ για τον Λεβαδειακό. by Λουκάς Χατζής
18:32
Απομάκρυνε ο Ιωαννίδης. by Λουκάς Χατζής
18:32
69' Πρώτη τελική του Λεβαδειακού στο δεύτερο ημίχρονο, με το άστοχο μακρινό σουτ του Δούμτσιου. by Λουκάς Χατζής
18:33
70' Αλλαγή για τον Ιωνικό, μέσα ο Ελευθεριάδης στη θέση του Ιωαννίδη. by Λουκάς Χατζής
18:33
71' Ο Τορό άνοιξε το κοντρόλ μέσα στη μεγάλη περιοχή του Ιωνικού και εν συνεχεία έκανε επιθετικό φάουλ. by Λουκάς Χατζής
18:34
71' Κόρνερ για τον Ιωνικό. by Λουκάς Χατζής
18:35
72' Μακρινό σουτ του Άοσμαν, η μπάλα κόντραρε σε σώματα αντιπάλων. by Λουκάς Χατζής
18:36
73' Κόκκινη κάρτα για τον Τσίμπσαχ για φάουλ πάνω στον Χάμοντ. Με δέκα παίκτες ο Ιωνικός. by Λουκάς Χατζής
18:38
75' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Λεβαδειακό. by Λουκάς Χατζής
18:38
Τρομερή εκτέλεση του Βρακά στις... αράχνες, ακόμα πιο εντυπωσιακή η επέμβαση του Χουτεσιώτη! Κέρδος το κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Λουκάς Χατζής
18:39
Ξανά στην επίθεση ο Λεβαδειακός. by Λουκάς Χατζής
18:43
80' Έχει πέσει ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά, με τον Ιωνικό να έχει οπισθοχωρήσει μετά και την κόκκινη κάρτα. by Λουκάς Χατζής
18:44
18:44
81' Σέντρα του Λοβέρα, ο Άοσμαν δεν μπόρεσε να μπει στην πορεία της μπάλας... by Λουκάς Χατζής
18:45
82' Σωτήριο τάκλιν του Σόουζα στο πλασέ του Δούμτσιου μέσα από τη μικρή περιοχή! by Λουκάς Χατζής
18:46
82' Κίτρινη κάρτα για τον Τζιμόπουλο. by Λουκάς Χατζής
18:49
86' Με βαθιές μπαλιές προσπαθεί να δημιουργήσει φάσεις ο Ιωνικός. by Λουκάς Χατζής
18:50
87' Φάουλ για τον Ιωνικό, ευκαιρία για μια σέντρα. by Λουκάς Χατζής
18:51
Άστοχο το μακρινό σουτ που επιχείρησε ο Σάκιτς. by Λουκάς Χατζής
18:52
89' Διακοπή στο ματς, καθώς ο Δούμτσιος είναι τραυματίας στο έδαφος. by Λουκάς Χατζής
18:53
90' Κόρνερ για Ιωνικό. by Λουκάς Χατζής
18:54
90+1' Μπλοκάρει ο Στογιάνοβιτς μετά από φάση διαρκείας στα καρέ του. by Λουκάς Χατζής
18:55
Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Λουκάς Χατζής
18:56
90+3' Άσχημο γύρισμα του Άοσμαν. by Λουκάς Χατζής
18:58
90+4' Μεγάλη στιγμή του Λεβαδειακού με το σουτ του Μύχου να βγάζει ο Χουτεσιώτης. by Λουκάς Χατζής
18:58
Κόρνερ τώρα για τους γηπεδούχους. by Λουκάς Χατζής
19:00
90+6' Τεράστια ευκαιρία για τον Ιωνικό με την κεφαλιά του Σόουζα να μπλοκάρει στο φινάλε του ματς ο Στογιάνοβιτς. by Λουκάς Χατζής
19:00
Τέλος στο ματς. by Λουκάς Χατζής
19:00
Τεράστια νίκη για τον Λεβαδειακό με 1-0 επί του Ιωνικού στο ντέρμπι της... ουράς. by Λουκάς Χατζής