Βόλος-ΑΕΚ

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη Super League 1.

18:50
Καλησπέρα σας και χρόνια πολλά! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα Βόλος-ΑΕΚ για τη 15η αγωνιστική της Super League. by Γιώργος Τσανάκας
18:52
Στη 2η θέση με 32 βαθμούς η ΑΕΚ, στο -6 από τον πρωτοπόρο Παναθηναϊκό. Ο Βόλος έχει 25 βαθμούς, στο +3 από τον έκτο Άρη και… εδώ και καιρό στην πρώτη εξάδα. by Γιώργος Τσανάκας
18:53
Στα τρία τελευταία παιχνίδια των δύο ομάδων δεν έχει επικρατήσει γηπεδούχος, αφού ο Βόλος έφυγε δύο διαδοχικές φορές με νίκη από την έδρα της ΑΕΚ, ενώ στον αμέσως προηγούμενο αγώνα τους, η Ένωση είχε επικρατήσει με 3-1 μέσα στην Μαγνησία. by Γιώργος Τσανάκας
18:53
Η τελευταία νίκη γηπεδούχου ήταν στις 14 Μαρτίου 2021, όταν ο Βόλος επικράτησε με 1-0 στην έδρα του και πήρε τους τρεις βαθμούς χάρη στο γκολ του Δουβίκα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. by Γιώργος Τσανάκας
18:53
Εκείνη ήταν η δεύτερη διαδοχική του νίκη μέσα σε δέκα ημέρες, αφού στις 4 Μαρτίου 2021 είχε επικρατήσει με 1-0 και στην αναμέτρηση για το Κύπελλο Ελλάδος ανάμεσα στις δύο ομάδες, αλλά η ΑΕΚ είχε πάρει την πρόκριση λόγω του 4-2 στον πρώτο αγώνα των δύο ομάδων. by Γιώργος Τσανάκας
18:53
Η ιστορία των αναμετρήσεων τους είναι μικρή, αφού ο Βόλος έχει ελάχιστα χρόνια στις επαγγελματικές κατηγορίες και έτσι έχουν συναντηθεί μόλις τρεις φορές στον Βόλο για την Super League, με τους γηπεδούχους να σημειώνουν από ένα γκολ και σε κάθε αναμέτρηση και να μετρούν μια νίκη με 1-0 και δύο ήττες με 3-1. by Γιώργος Τσανάκας
18:54
Η ΑΕΚ παραμένει αήττητη για δέκα διαδοχικά παιχνίδια της στο πρωτάθλημα και αυτό έχει να συμβεί από την σεζόν 2019-20, όταν έκλεισε την κανονική περίοδο με οκτώ παιχνίδια χωρίς ήττα και δεν έχασε ούτε στα τρία πρώτα των Playoffs. Τότε ο απολογισμός της ήταν επτά νίκες και τέσσερις ισοπαλίες. Τώρα έχει οκτώ νίκες και δύο ισοπαλίες. by Γιώργος Τσανάκας
18:54
Ο Βόλος έχει καταφέρει να πάρει περισσότερους βαθμούς απέναντι στην ΑΕΚ σε εκτός έδρας αναμετρήσεις, όπου έχει δύο νίκες και μια ισοπαλία σε τέσσερις αναμετρήσεις, ενώ εντός έχει μια νίκη σε τρία ματς. by Γιώργος Τσανάκας
18:55
Μπόλικος κόσμος αναμένεται στο Πανθεσσαλικό, αφού όπως ανακοίνωσε ο Βόλος περισσότεροι από 8 χιλ. οπαδοί της ΑΕΚ αναμένονται. by Γιώργος Τσανάκας
18:55
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες... by Γιώργος Τσανάκας
18:55
Βόλος (Κώστας Μπράτσος, 4-2-3-1): Kλέιμαν - Ουές, Σιέλης, Άλχο, Πίρινεν - Ματίγια, Μπαριέντος - Μεσκίδα, Ντέλετιτς, Νοκέρ - Οζέγκοβιτς by Γιώργος Τσανάκας
18:56
ΑΕΚ (Ματίας Αλμέιδα, 4-4-2): Αθανασιάδης - Ρότα, Μήτογλου, Μουκουντί, Χατζισαφί - Γιόνσον, Σιμάνσκι, Πινέδα, Λιβάι Γκαρσία - Αραούχο, Φαν Βέερτ. by Γιώργος Τσανάκας
18:57
Διαιτητής: Τσαγκαράκης Βοηθοί: Δημητριάδης, Πάτρας Τέταρτος: Τσέτσιλας VAR: Κουμπαράκης, Κουρομπύλια by Γιώργος Τσανάκας
18:59
Σε μισή ώρα ξεκινά το ματς με τις δύο ομάδες να κάνουν το ζέσταμά τους. by Γιώργος Τσανάκας
19:10
Κιτρίνισε το Πανθεσσαλικό από τους φίλους της ΑΕΚ. Δείτε εδώ το φωτορεπορτάζ! by Γιώργος Τσανάκας
19:17
Αποσύρονται στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες, σε λίγο θα ξεκινήσει το παιχνίδι. by Γιώργος Τσανάκας
19:25
Πολλοί οπαδοί της ΑΕΚ στην κερκίδα, δημιουργούν ωραία ατμόσφαιρα... Ένα πεντάλεπτο ακόμα για τη σέντρα. by Γιώργος Τσανάκας
19:27
Μπόλικα καπνογόνα ανάβονται... by Γιώργος Τσανάκας
19:29
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες και η τριάδα των διαιτητών. by Γιώργος Τσανάκας
19:33
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! Με μικρή καθυστέρηση ξεκίνησε για να καθαρίσει η ατμόσφαιρα από τα καπνογόνα. by Γιώργος Τσανάκας
19:35
2' Πρώτη τελική στο ματς, είναι για τον Βόλο. Γρήγορη κόντρα επίθεση, ο Μεσκίδα βρήκε χώρο και έκανε το πλασέ έξω από την περιοχή, με τον Αθανασιάδη να μπλοκάρει. by Γιώργος Τσανάκας
19:35
3' Προσπαθεί να χτυπήσει στην αντεπίθεση και η ΑΕΚ, δευτερόλεπτα μετά τη φάση του Βόλου, με το σουτ του Πινέδα να κοντράρει στα σώματα μετά το γύρισμα του Λιβάι. by Γιώργος Τσανάκας
19:37
4' Απειλεί η ΑΕΚ! Εκτέλεση φάουλ του Λιβάι Γκαρσία, έδιωξε ο Κλέιμαν. by Γιώργος Τσανάκας
19:43
10' Γύρισμα του Ρότα, τελευταία στιγμή διώχνει ο Σιέλης πριν εκτελέσει ο Φαν Βέερτ. Έχει πάρει τα ηνία η ΑΕΚ και προσπαθεί να απειλήσει... by Γιώργος Τσανάκας
19:45
11' Σήκωσε το σημαιάκι ο βοηθός για οφσάιντ στον Μεσκίδα, ήταν λανθασμένη η απόφαση. Τουλάχιστον είχε απομακρύνει ο Ρότα... by Γιώργος Τσανάκας
19:45
12' Καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Σουτ του Ρότα με το αριστερό από τα όρια της περιοχής, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Γιώργος Τσανάκας
19:47
by Γιώργος Τσανάκας
19:47
H φάση με τον Λιβάι και η επέμβαση του Κλέιμαν: by Γιώργος Τσανάκας
19:48
15' Σέντρα του Ρότα, η κεφαλιά του Πινέδα κοντράρει στον Σιέλη και περνά κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
19:48
16' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ! Μετά από σέντρα του Αραούχο στην καρδιά της περιοχής, ο Μήτογλου με καρφωτή κεφαλιά εκτέλεσε τον Κλέιμαν. by Γιώργος Τσανάκας
19:50
17' Νέα μεγάλη φάση για την ΑΕΚ! Παράλληλο γύρισμα του Λιβάι, ο Πινέδα έσπασε στον Αραούχο αλλά αυτός από πλεονεκτική θέση δεν βρήκε εστία. by Γιώργος Τσανάκας
19:53
19' Μικρή διακοπή καθώς δεν υπάρχει καλή ορατότητα λόγω των καπνογόνων! by Γιώργος Τσανάκας
19:54
Επανεκκίνηση στο ματς... by Γιώργος Τσανάκας
19:56
19:56
24' Κόρνερ για τον Βόλο. by Γιώργος Τσανάκας
19:57
Κάρτα στον προπονητή του Βόλου, Κώστα Μπράτσο. Για διαμαρτυρίες... by Γιώργος Τσανάκας
19:57
25' Παραλίγο αυτογκόλ του Λιβάι, νέο κόρνερ για τον Βόλο. by Γιώργος Τσανάκας
19:57
Πάλι ο Λιβάι σε κόρνερ... by Γιώργος Τσανάκας
20:00
20:00
28' Κάρτα στον Άλχο για φράγμα στον Αραούχο. by Γιώργος Τσανάκας
20:02
30' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ! Ατομική προσπάθεια του Λιβάι Γκαρσία, κάνει το γύρισμα την κατάλληλη στιγμή στον Πινέδα που έρχεται σαν τρέιλερ και με εξαιρετικό πλασέ στην κίνηση από τα όρια της περιοχής, εκτελώντας τον Κλέιμαν για το 2-0! by Γιώργος Τσανάκας
20:03
Η ΑΕΚ απλοποιεί τα πράγματα από νωρίς, χτυπώντας δύο φορές ως το μισάωρο! by Γιώργος Τσανάκας
20:04
20:04
Και... ευχές για πρωτάθλημα από τους οπαδούς της ΑΕΚ στο Πανθεσσαλικό. by Γιώργος Τσανάκας
20:06
33' Αδύναμη κεφαλιά του Οζέγκοβιτς, μπλόκαρε εύκολα ο Αθανασιάδης. by Γιώργος Τσανάκας
20:07
35' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ! Μετά από λάθος του Ματίγια που έπεσε μόνος του, ο Αραούχο έσπασε στον Φαν Βέερτ που ρόλαρε σε έναν αντίπαλό του και εκτέλεσε τον Κλέιμαν για το 3-0. by Γιώργος Τσανάκας
20:09
Καταρρέει ο Βόλος, κάνει πάρτι από ημίχρονο η ΑΕΚ! by Γιώργος Τσανάκας
20:10
Κάρτα στον Κλέιμαν στη φάση του 3-0 για διαμαρτυρία... by Γιώργος Τσανάκας
20:12
38' Επιθετικό φάουλ του Οζέγκοβιτς στον Ρότα. by Γιώργος Τσανάκας
20:15
Προς το φινάλε του ημιχρόνου, η ΑΕΚ έχει μετατρέψει σε τυπική διαδικασία το ματς με τον Βόλο. by Γιώργος Τσανάκας
20:18
45' Ο Αραούχο βρήκε τον Φαν Βέερτ, αυτός δεν του επέστρεψε την μπάλα και έκανε το σουτ που κόντραρε στα σώματα. by Γιώργος Τσανάκας
20:20
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Η ΑΕΚ έχει μετατρέψει σε πάρτι το ματς με τον Βόλο στο Πανθεσσαλικό, αφού προηγείται με 3-0. Ο Μήτογλου στο 16' άνοιξε το σκορ, ο Πινέδα στο 30' έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του και ο Φαν Βέερτ στο 35' έγραψε το σκορ του πρώτου μέρους. Δύο ασίστ από τον Αραούχο. by Γιώργος Τσανάκας
20:20
Πάρτι και στις εξέδρες όπως είναι λογικό από τους οπαδούς των κιτρινόμαυρων... by Γιώργος Τσανάκας
20:30
20:30
20:36
Κούτσιας αντί Μεθκίδα για τον Βόλο. by Γιώργος Τσανάκας
20:36
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Γιώργος Τσανάκας
20:39
Αρκετές μονομαχίες στον χώρο της μεσαίας γραμμής στο ξεκίνημα... by Γιώργος Τσανάκας
20:43
52' Κόρνερ για την ΑΕΚ που ψάχνει και τέταρτο γκολ. by Γιώργος Τσανάκας
20:44
53' Σέντρα του Λιβάι, κεφαλιά του Σιμάνσκι η μπάλα άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
20:47
56' Πέφτει ο Οζέγκοβιτς και ζητάει πέναλτι, συνεχίζει το ματς ο διιατητής. by Γιώργος Τσανάκας
20:49
Υπάρχει ένα τράβηγμα του Μουκουντί στον φορ του Βόλου, αλλά δεν είναι ευδιάκριτο αν ήταν αρκετό για να του κόψει τη φόρα. by Γιώργος Τσανάκας
20:49
Μικρή διακοπή λόγω τραυματισμού. Έχουν χτυπήσει τα κεφάλια τους ο Χατζισαφί με τον Άλχο. by Γιώργος Τσανάκας
20:51
Συνεχίζεται το ματς, είναι καλά και οι δύο. by Γιώργος Τσανάκας
20:53
Συμπληρώθηκε μία ώρα στο Πανθεσσαλικό, η ΑΕΚ συνεχίζει να προηγείται με 3-0 του Βόλου. by Γιώργος Τσανάκας
20:57
66' Τριπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Τσούμπερ, Άμραμπατ και Γαλανόπουλος μέσα, έξω οι Γιόνσον, Φαν Βέερτ και Πινέδα. by Γιώργος Τσανάκας
20:57
67' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ! Τρομερό άλμα του Λιβάι που πηδάει στον... Θεό μετά από σέντρα του Άμραμπατ και με καρφωτή κεφαλιά γράφει το 4-0. by Γιώργος Τσανάκας
20:59
Μισό λεπτό αφότου πέρασε φορ, σκοράρει ο Λιβάι. by Γιώργος Τσανάκας
21:02
70' Έπεσε ο Κούτσιας ζητώντας πέναλτι για αγκωνιά του Ρότα, ίσως να μην τον έχει βρει καν στο πρόσωπο ο παίκτης της ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
21:02
71' Μεγάλη φάση για την ΑΕΚ! Μπαλιά 60 μέτρων του Μήτογλου στην πλάτη του Σιέλη, βγαίνει τετ-α-τετ ο Λιβάι αλλά γλιστράει και δεν μπορεί να σκοράρει! by Γιώργος Τσανάκας
21:06
75' Τζαβέλλας και Σιντιμπέ μέσα, έξω οι Ρότα, Μουκουντί για την ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
21:07
76' Μεταξάς αντι Ματίγια για τον Βόλο. by Γιώργος Τσανάκας
21:09
77' Nέα φάση για την ΑΕΚ. Σουτ του Αραούχο μέσα από την περιοχή και πλάγια θέση, με το... τακουνάκι ο Κλέιμαν. by Γιώργος Τσανάκας
21:10
79' Πλασέ του Τσούμπερ, η μπάλα κοντράρει και περνά κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
21:11
Τελευταίο δεκάλεπτο στον Βόλο. by Γιώργος Τσανάκας
21:14
Έφτασε στο 2,92 ο Λιβάι Γκαρσία, δηλαδή πήδηξε 1 μέτρο και 10 εκατοστά! by Γιώργος Τσανάκας
21:22
2 τα λεπτά του έξτρα χρόνου. Τα διανύουμε. by Γιώργος Τσανάκας
21:24
90+2' Γύρισμα ο Νοκέρ, μπλόκαρε ο Αθανασιάδης. by Γιώργος Τσανάκας
21:24
Τέλος στο ματς! Η ΑΕΚ είχε εύκολο πέρασμα από τον Βόλο, επικρατώντας 4-0 της ομάδας της Μαγνησίας. by Γιώργος Τσανάκας