Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη Super League 1.

17:10
Καλησπέρα σας από το «Γεώργιος Καραϊσκάκης»! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση για την 15η αγωνιστική ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Αστέρα Τρίπολης! by Αναστασία Βοσνάκη
17:10
Για 17η φορά θα υποδεχθεί τον Αστέρα Τρίπολης ο Ολυμπιακός για την Super League, με τους «ερυθρόλευκους» να έχουν διατηρήσει το αήττητο τους σε αυτές τις αναμετρήσεις και οι μοναδικές απώλειες τους να είναι οι δύο ισοπαλίες που έχει αποσπάσει η ομάδα της Αρκαδίας. by Αναστασία Βοσνάκη
17:10
Ο Ολυμπιακός έχει επικρατήσει με διάφορα σκορ, αλλά τα αγαπημένα του με τον Αστέρα Τρίπολης είναι το 3-0 και το 1-0 που έχουν επαναληφθεί από τρεις φορές. by Αναστασία Βοσνάκη
17:10
Ο Ολυμπιακός την περασμένη αγωνιστική είδε τον ΠΑΣ να τον σοκάρει στα Γιάννενα. Ο Κώστας Φορτούνης έστειλε τους «ερυθρολεύκους» στα αποδυτήρια με προβάδισμα δυο τερμάτων, με την ομάδα του Στάικου να αντιδράει στο δεύτερο ημίχρονο για το τελικό 2-2. Οι Πειραιώτες βρίσκονται στην 4η θέση με 26 βαθμούς, στο -2 από τον 3ο ΠΑΟΚ και θέλουν αυτή τη νίκη κόντρα στους Αρκάδες, ώστε να κλείσουν καλά το έτος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:14
Από την άλλη, ο Αστέρας έκανε ριζικές αλλαγές και τη θέση του Ηρακλή Μεταξά στην τεχνική ηγεσία ανέλαβε ο Άκης Μάντζιος. Ο Έλληνας τεχνικός δεν θα βρίσκεται στον πάγκο κόντρα στον Ολυμπιακό, καθώς δεν έχει λυθεί και τυπικά το συμβόλαιο με τον Μεταξά. Στον πάγκο θα βρίσκεται ο Αλέξανδρος Μανιάτογλου, βοηθός προπονητή. by Αναστασία Βοσνάκη
17:16
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
17:18
Oλυμπιακός (Μίτσελ): Πασχαλάκης, Ανδρούτσος, Παπασταθόπουλος, Ντόι, Ρέαμπτσιουκ, Ινμπόμ Χουάνγκ, Εμβιλά, Φορτούνης, Μπιέλ, Χάμες, Ελ Αραμπί. by Αναστασία Βοσνάκη
17:19
Αστέρας Τρίπολης (Αλέξανδρος Μανιάτογλου): Παπαδόπουλος – Καρμόνα, Καστάνιο, Τζουκάνοβιτς, Τασουλής – Ντομίνγκεθ, Τιλίκα, Μπαρτόλο, Άλβαρες – Κρέσπι, Μπαράλες. by Αναστασία Βοσνάκη
17:19
Διαιτητής: Περράκης (Κούλα Χασάν, Φωτόπουλος, 4ος Αγγελάκης, VAR: Παπαδόπουλος, Χριστάκογλου) by Αναστασία Βοσνάκη
18:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
18:02
2' Κρατάει μπάλα ο Αστέρας στα πρώτα λεπτά. by Αναστασία Βοσνάκη
18:03
3' Πλασέ ο Χάμες, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:04
4' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός! Κλέψιμο της μπάλας από τον Εμβιλά, ο Φορτούνης κάνει τρομερή κάθετη και ο Μπιέλ με εξαιρετικό τελείωμα νικά τον Παπαδόπουλο για το 1-0! by Αναστασία Βοσνάκη
18:05
Γρήγορο προβάδισμα για τον Ολυμπιακό. by Αναστασία Βοσνάκη
18:08
8' Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Μπαράλες εξ επαφής δεν νικά τον Πασχαλάκη, ο Τιλίκα πέφτει στο έδαφος και ζητά πέναλτι σε μαρκάρισμα του Ρέαμπτσουκ. Στη συνέχεια, ο Κρέσπι σουτάρει, η μπάλα σταματά στο αριστερό δοκάρι και στη συνέχεια το σουτ του Ντομίνγκεθ περνά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:12
12' Σέντρα του Φορτούνη, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:14
18:18
17' Σέντρα του Χάμες, η μπάλα στην αγκαλιά του Παπαδόπουλου. by Αναστασία Βοσνάκη
18:18
18:19
20' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Αναστασία Βοσνάκη
18:20
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:25
18:25
25' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Αναστασία Βοσνάκη
18:25
Έδιωξε ο Άλβαρες προς τα πίσω. by Αναστασία Βοσνάκη
18:29
Συμπληρώσαμε τη μισή ώρα και ο Ολυμπιακός προηγείται του Αστέρα από το 4ο λεπτό χάρη στο γκολ του Μπιέλ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:30
31' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Αναστασία Βοσνάκη
18:31
Κοντινή κεφαλιά ο Φορτούνης, η μπάλα πάνω από την εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
18:32
33' Κόρνερ ξανά για τον Ολυμπιακό. by Αναστασία Βοσνάκη
18:33
18:34
35' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό! Βολίδα ο Χάμες και 2-0 οι Πειραιώτες! Απίστευτο γκολ από τον Κολομβιανό! by Αναστασία Βοσνάκη
18:39
39' Κόρνερ για τον Αστέρα, πέρασε ανεκμετάλλευτο από τους Αρκάδες. by Αναστασία Βοσνάκη
18:40
41' Μακρινό σουτ ο Άλβαρες, η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:43
43' Ωραίο σουτ ο Φορτούνης, έπεσε και μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:44
18:45
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:46
45' Φάουλ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:46
Εκτέλεσε ο Τιλίκα, βγήκε και μπλόκαρε ο Πασχαλάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
18:46
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Ο Ολυμπιακός προηγείται 2-0 του Αστέρα Τρίπολης. Ο Μπιέλ με ωραίο πλασέ μετά από εξαιρετική ασίστ του Φορτούνη άνοιξε το σκορ (4’), ενώ ο Χάμες (35’) με τρομερό σουτ έδωσε αέρα δύο τερμάτων στους «ερυθρόλευκους». Είχαν τεράστια φάση για να ισοφαρίσουν οι Αρκάδες στο 8’ αλλά δεν το κατάφεραν. by Αναστασία Βοσνάκη
19:03
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
19:03
46' Γκαρντάφσκι αντί Μπαρτόλο για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:07
49' Κίτρινη ο Ανδρούτσος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:08
50' Κίτρινη και ο Καρμόνα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:10
52' Ωραίο σουτ ο Μπιέλ η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:11
53' Σέντρα από τα αριστερά του Άλβαρες, κόπηκε από την άμυνα του Ολυμπιακού. by Αναστασία Βοσνάκη
19:15
56' Κλέψιμο του Καρμόνα και σουτ, μπλόκαρε ο Πασχαλάκης. Είχε δώσει φάουλ στο ξεκίνημα ο διαιτητής, δεν φάνηκε να υπάρχει κάτι πάντως. by Αναστασία Βοσνάκη
19:17
19:18
60' Διπλή αλλαγή για τον Αστέρα. Σανταφέ, Ριέρα μέσα, Τιλίκα, Τασουλής έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
19:20
63' Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ελ Αραμπί, Φορτούνης έξω, Μπακαμπού και Γκάρι μέσα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:23
66' Κοντινή κεφαλιά ο Μπακαμπού, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:26
68' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός! Τραγικό λάθος του Καστάνιο μέσα στην περιοχή, κλέβει ο Ολυμπιακός και ο Μπακαμπού από κοντά σε κενή εστία κάνει το 3-0! by Αναστασία Βοσνάκη
19:29
71' Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Μασούρας και Μαρσέλο μέσα, έξω οι Ρέαμπτσουκ, Χάμες. by Αναστασία Βοσνάκη
19:31
72' Αλλαγή και για τον Αστέρα. Μπερτόγλιο μέσα, Μπαράλες έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
19:32
75' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Αναστασία Βοσνάκη
19:33
76' Απιθανη ατομικη ενεργεια του Μπιέλ που περνα οποιον βρει μπροστα του, αλλα ο Παπαδοπουλος διωχνει με τα ποδια το σουτ που επιχείρησε απο τα πλαγια. by Αναστασία Βοσνάκη
19:34
76' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σουτ του Μαρσέλο, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά της εστίας του Παπαδόπουλου. by Αναστασία Βοσνάκη
19:38
80' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Εμβιλά δίνει τη θέση του στον Σαμασέκου by Αναστασία Βοσνάκη
19:40
Συνεχίζουν να έχουν την κατοχή οι γηπεδούχοι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:41
83' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό έπειτα από ωραία ομαδική προσπάθεια και σουτ του Μασούρα by Αναστασία Βοσνάκη
19:43
84' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό με τον Γκάρι Ροντρίγκες! Ο Μαρσέλο έδωσε στον Μπιέλ, αυτός γύρισε την μπάλα στην περιοχή και ο Ροντρίγκες μετά από μια προσποίηση σούταρε και έκανε το 4-0 by Αναστασία Βοσνάκη
19:44
87' Κίτρινη κάρτα στον Ντιαντιέ Σαμασέκου by Αναστασία Βοσνάκη
19:45
Οι «ερυθρόλευκοι» παρά το 4-0 δεν έχουν σταματήσει να πιέζουν. by Αναστασία Βοσνάκη
19:45
88' Σουτ του Μπερτόγλιο από μακριά ψηλά άουτ by Αναστασία Βοσνάκη
19:47
89' Ο Μπακαμπού σκόραρε αλλά έχει προηγηθεί φάουλ επάνω στον Ζουκάνοβιτς. Δεν μετρά το γκολ by Αναστασία Βοσνάκη
19:49
90' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό! Ο Γιώργος Μασούρας κάνει το 5-0 με κοντινή κεφαλιά έπειτα από εξαιρετική ενέργεια και σέντρα του Γκάρι Ροντρίγκες by Αναστασία Βοσνάκη
19:51
Τέλος στο ματς! Ο Ολυμπιακός επικρατεί με το εμφατικό 5-0 του Αστέρα Τρίπολης και κλείνει εντυπωσιακά το 2022. by Αναστασία Βοσνάκη
19:52
Τα γκολ πέτυχαν, ο Μπιελ, ο Χάμες Ροντρίγκες, ο Μπακαμπού, ο Γκάρι Ροντρίγκες και ο Γιώργος Μασούρας. by Αναστασία Βοσνάκη
19:53
Στην 3η θέση με ματς περισσότερο οι «ερυθρόλευκοι» έχοντας 29 βαθμούς. Στην 9η ο Αστέρας, με 14 βαθμούς by Αναστασία Βοσνάκη