Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη Super League 1.

21:01
21:03
Είμαι ο Γιώργος Ζαχαρίου και παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του «Απόστολος Νικολαΐδης» μεταξύ του Παναθηναϊκού και του ΟΦΗ για την 15η αγωνιστική της Super League. by www.sport-fm.gr
21:05
H αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη να ξεκινήσει στις 21:30. Τηλεοπτική μετάδοση από το Cosmote Sport1 και ραδιοφωνική από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Διονύση Δεσύλλα και σχόλιο Τάσου Νικολογιάννη. by www.sport-fm.gr
21:08
Ο Παναθηναϊκός προέρχεται από την ισοπαλία στη Νίκαια (1-1) με τον Ιωνικό την περασμένη αγωνιστική και θέλει νίκη απέναντι στους Κρητικούς ώστε να κλείσει με τον καλύτερο τρόπο το 2022 και να διατηρήσει τη διαφορά που έχει. by www.sport-fm.gr
21:09
Από την άλλη πλευρά ο ΟΦΗ, αναζητά το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα καθώς προέρχεται από την εντός έδρας ήττα από το Ατρόμητο με σκορ 1-0 για την 14η αγωνιστική. by www.sport-fm.gr
21:09
Θυμίζουμε ότι στον πρώτο γύρο ο Παναθηναϊκός είχε επικρατήσει 2-0 στην Κρήτη με γκολ των Παλάσιος και Σπόραρ. by www.sport-fm.gr
21:10
21:11
Παναθηναϊκός (Ιβάν Γιοβάνοβιτς 4-3-3): Μπρινιόλι-Κώτσιρας, Μάγκνουσον, Σένκεφελντ, Χουάνκαρ-Κουρμπέλης, Τσέριν, Ρούμπεν-Μπερνάρ, Παλάσιος, Σπόραρ by www.sport-fm.gr
21:11
Στον πάγκο οι: Λοντίγκιν, Βαγιαννίδης, Ιωαννίδης, Σάντσες, Τσόκαϊ, Σάρλιγια, Πούγγουρας, Σαβιέρ, Βέρμπιτς by www.sport-fm.gr
21:11
OΦΗ (Βάλντας Νταμπράουσκας 3-5-2): Mανδάς- Λάρσον, Μαρινάκης, Γιοχού, Διαμαντής, Πασαλίδης, Μπαλογιάννης- Μεγιάδο, Ντιουσέ- Τοράλ, Ντίκο by www.sport-fm.gr
21:12
Στον πάγκο: Στίβενς, Νέιρα, Γκερέρο, Ντουρμισάι, Γιαννούλης, Τσιλιανίδης, Περέα, Αποστολάκης, Μπιφουμά by www.sport-fm.gr
21:13
Διαιτητής: Γκορτσίλας Βοηθοί: Μπουξμπάουμ, Νικολαΐδης 4ος διαιτητής: Μαλούτας VAR: Τσακαλίδης, Στεφανής by www.sport-fm.gr
21:34
3' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό με τον Σπόραρ να επωφελείται από τις κόντρες και να σουτάρει, όμως ο Μανδάς μπλόκαρε. Ο βοηθός ωστόσο υπέδειξε ορθά οφσάιντ by www.sport-fm.gr
21:35
5' Φάουλ εκτός φάσης από τον Τοράλ επάνω στον Κώτσιρα. Ο Ισπανός του ΟΦΗ βρίσκεται στο έδαφος. by www.sport-fm.gr
21:36
21:38
Οι «πράσινοι» εξακολουθούν να έχουν την κατοχή με τους φιλοξενούμενους να περιμένουν. by www.sport-fm.gr
21:39
8' Φάουλ για τον Παναθηναϊκό σε καλό σημείο. Το κέρδισε ο Σπόραρ από τον Γιοχού by www.sport-fm.gr
21:39
Ζητούν την αποβολή του αμυντικού του ΟΦΗ οι γηπεδούχοι. Ο διαιτητής περιμένει την υπόδειξη του VAR by www.sport-fm.gr
21:40
21:41
21:41
21:42
21:42
21:44
Το 0-0 παραμένει στη Λεωφόρο με τους γηπεδούχους να πατούν ελαφρώς καλύτερα. by www.sport-fm.gr
21:45
15' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Μπερνάρ έσκαψε την μπάλα στον Παλάσιος και ο Αργεντινός με διαγώνιο σουτ έστειλε την μπάλα άουτ. by www.sport-fm.gr
21:48
16' Ροντέο το ματς! Ο ΟΦΗ βγήκε στην κόντρα ο Μπρινιόλι με το σώμα σταμάτησε τον Ντίκο, ενώ στην αντεπίθεση ο Παναθηναϊκός έψαξε το γκολ με τον Παλάσιος και τον Μπερνάρ, ωστόσο η φάση τελείωσε εύκολα με τον Μανδά να μπλοκάρει. by www.sport-fm.gr
21:50
Ο Παναθηναϊκός συνεχίζει να πρεσάρει ωστόσο οι παίκτες του ΟΦΗ μετά την αποβολή έχουν κλείσει άριστα τους διαδρόμους. by www.sport-fm.gr
21:52
21:52
21:53
21:54
21:54
21:55
Μεταφέρεται από την άλλη το σκηνικό τώρα με τον ΟΦΗ να κυκλοφορεί την μπάλα και να κερδίζει φάουλ by www.sport-fm.gr
21:56
26' Ο Λάρσον γέμισε, ο Πασαλίδης πήρε την κεφαλιά εύκολα βγήκε ο Μπρινιόλι και μπλόκαρε by www.sport-fm.gr
21:57
22:00
Συνεχές passing game από τους γηπεδούχους που προσπαθούν να ανοίξουν την αντίπαλη άμυνα by www.sport-fm.gr
22:03
22:04
22:04
22:06
Ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς έχει καλέσει τον Χουάνκαρ κοντά του για να τον ηρεμήσει. Αρκετά εκνευρισμένος ο Ισπανός by www.sport-fm.gr
22:08
22:09
38' Φάση διαρκείας για το «τριφύλλι» με τον Μπερνάρ να σουτάρει, τον Τοράλ να απομακρύνει και τον Χουάνκαρ στην επαναφορά να στέλνει την μπάλα άουτ με δυνατό σουτ. by www.sport-fm.gr
22:10
22:12
Ετοιμάζεται αναγκαστική αλλαγή για τους φιλοξενούμενους καθώς ο Νίκος Μαρινάκης δείχνει να μην μπορεί να συνεχίσει. by www.sport-fm.gr
22:13
43' Σηκώθηκε ο παίκτης του ΟΦΗ ο οποίος πέρασε εκτός αγωνιστικού χώρου. Άρχισε ξανά το ματς by www.sport-fm.gr
22:15
22:16
Μπαίνουμε τώρα στο 45ο λεπτό του ματς. Περιμένουμε τον χρόνο των καθυστερήσεων by www.sport-fm.gr
22:16
22:17
22:18
22:18
22:19
45+4' Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Σπόραρ πήρε την κεφαλιά μετά από σέντρα του Χουάνκαρ αλλά αστόχησε by www.sport-fm.gr
22:20
22:21
22:35
Επέστρεψαν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο. Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Ντουρμισάι παίρνει τη θέση του τραυματία Μαρινάκη by www.sport-fm.gr
22:36
22:38
22:41
22:42
49' Φάση διαρκείας ξανά από τον Παναθηναϊκό. Ο Χουάνκαρ στη σέντρα, αυτή έφτασε στον Παλάσιος, ο Αργεντινός σούταρε οι αμυντικοί του ΟΦΗ απομάκρυνε και ο Κουρμπέλης στη συνέχεια σούταρε άουτ by www.sport-fm.gr
22:44
51' Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό! Ο Μπερνάρ σέντραρε, βρήκε τον Τσέριν που πάσαρε, ο Παλάσιος σούταρε και τράνταξε το δοκάρι του Μανδά by www.sport-fm.gr
22:45
22:48
22:49
Ο Μάγκνουσον είναι αυτός που φτιάχνει από πίσω το παιχνίδι για τον Παναθηναϊκό, προωθώντας το παιχνίδι από την άμυνα. by www.sport-fm.gr
22:51
58' Γκολ για τον ΟΦΗ! Ο Μπαλογιάννης έκανε τη σέντρα κεφαλιά του Λάρσον ο Μπρινιόλι έδιωξε αλλά η μπάλα είχε περάσει τη γραμμή! by www.sport-fm.gr
22:53
60' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό! Ο Κουρμπέλης δίνει τη θέση του στον Ιωαννίδη by www.sport-fm.gr
23:05
Στο έδαφος για ακόμη μια φορά παίκτης του ΟΦΗ. Ο Πασαλίδης δείχνει να έχει υποστεί κράμπα. by www.sport-fm.gr
23:06
71' Δεύτερη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Βέρμπιτς θα πάρει τη θέση του Παλάσιος. by www.sport-fm.gr
23:06
72' Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ. Νέιρα και Γιαννούλης στις θέσεις των Ντίκο και Πασαλίδη. by www.sport-fm.gr
23:07
23:08
23:08
23:09
23:12
23:13
80' Σέντρα του Τσέριν, ο Μανδάς πρόλαβε να μπλοκάρει πριν γίνει επικίνδυνος ο Σπόραρ by www.sport-fm.gr
23:15
82' Mπαίνει ο Περέα στη θέση του Τοράλ, βγαίνει ο Κώτσιρας μπαίνει ο Βαγιαννίδης, έξω ο Χουάνκαρ μέσα ο Σάντσες. by www.sport-fm.gr
23:17
23:17
23:18
23:19
86' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, παραλίγο να βάλει αυτογκόλ ο Διαμαντής αλλά έδιωξε ο Μανδάς. by www.sport-fm.gr
23:19
23:20
87' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, ο Βαγιαννίδης έκανε ατομική προσπάθεια και σούταρε δυνατά, αλλά ο Μανδάς είχε απάντηση! by www.sport-fm.gr