Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη Super League 1.

17:35
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στον Άρη και τον Παναιτωλικό στο «Κλ. Βικελίδης», αναμέτρηση για τη 15η αγωνιστική της Super League 1. by Λουκάς Χατζής
17:36
Οι Θεσσαλονικείς βρίσκονται στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 22 πόντους (6-4-4), ενώ με νίκη απόψε θα πιάσουν στην 5η θέση τον Βόλο. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Άλαν Πάρντιου έμεινε στο εκτός έδρας 1-1 με τον Λεβαδειακό, διευρύνοντας ωστόσο το αήττητο σερί του στα πέντε ματς. by Λουκάς Χατζής
17:36
Από την άλλη, ο Παναιτωλικός είναι στην 8η θέση της βαθμολογίας με 16 πόντους (4-4-6), ενώ προέρχεται από την εντός έδρας ήττα 2-0 κόντρα στον ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
17:38
Στο μεταξύ τους παιχνίδι του πρώτου γύρου, ο Παναιτωλικός είχε επικρατήσει 3-1 του Άρη με σκόρερ τους Σενγκέλια (15’), Καρέλη (63’) και Νταγκό (76’), ενώ για τους φιλοξενούμενους είχε ισοφαρίσει προσωρινά ο Πάλμα στο 20’. by Λουκάς Χατζής
17:39
Στα αγωνιστικά τώρα, ο Άλαν Πάντριου δεν θα έχει στη διάθεσή του για την αποψινή αναμέτρηση τον Ζερβίνιο, ο οποίος τις επόμενες μέρες αναμένεται να αποχωρίσει οριστικά από την ομάδα. Εκτός αποστολής έμειναν επίσης οι τραυματίες Ενκουλού, Χαΐροβιτς και οι νεαροί Μαρμαρίδης, Τανούλης, Παναγίδης, Χατζηιωάννου και Καρακασίδης. Η αποστολή του Άρη: Κουέστα, Σιαμπάνης, Μπράμπετς, Φαμπιάνο, Ιτούρμπε, Ματέο Γκαρσία, Μανού Γκαρθία, Ντουκουρέ, Γκρέι, Εμπακατά, Ροντρίγκεθ, Ετέμπο, Καμάτσο, Μαντσίνι, Νταμπό, Λουίς Πάλμα, Πίρσμαν, Μαζικού, Οντουμπάτζο, Σγούρος by Λουκάς Χατζής
17:39
Για τον Παναιτωλικό, ο Γιάννης Αναστασίου καλείται να διαχειριστεί σημαντικές απουσίες, εκτός έμειναν οι Ντουάρτε, Βαρόνε, Χατζηθεοδωρίδη, Μπακάκη και Μόρσεϊ. Η αποστολή του Παναιτωλικού: Ανέστης, Αποστολάκης, Χουχούμης, Μλάντεν, Καρέλης, Πέδρο, Νταγκό, Ντίας, Λάρσον, Μάρτενσον, Φλόρες, Κολοβός, Ξενιτίδης, Σενγκέλια, Λαζαρίδης, Στεργιάκης, Τσιγγάρας, Μαλής, Λιάβας, Αναστασόπουλος, Νικολάου. by Λουκάς Χατζής
17:43
Πάμε να δούμε τις δύο ενδεκάδες... by Λουκάς Χατζής
17:44
Άρης (4-3-3): Κουέστα, Οντουμπάτζο, Πέερσμαν, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Ετέμπο, Μαντσίνι, Μάνου Γκαρθία, Ματέο Γκαρσία, Πάλμα, Γκρέι. by Λουκάς Χατζής
17:44
Παναιτωλικός (4-3-3): Ανέστης, Λιάβας, Λάρσον Μλάντεν, Χουχούμης, Μάρτενσον, Φλόρες, Ντίας, Νταγκό, Κολοβός, Καρέλης. by Λουκάς Χατζής
17:45
Σε περίπου ένα τέταρτο θα έχουμε την πρώτη σέντρα στο παιχνίδι. by Λουκάς Χατζής
17:47
Στους 11 βαθμούς η θερμοκρασία στο «Κλ. Βικελίδης». by Λουκάς Χατζής
17:57
Συγκινητική στιγμή λίγο πριν τη σέντρα, με φίλους των δύο ομάδων να εναποθέτουν το πανό του «Τίτορμου» που έχει δημιουργηθεί στην μνήμη του αδικοχαμένου φίλου του Άρη, Άλκη Καμπανού. by Λουκάς Χατζής
17:57
Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Λουκάς Χατζής
18:02
Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Ζαμπάλας, με βοηθούς τους Κόλλια και Νικολακάκη. Τέταρτος διαιτητής της αναμέτρησης ορίστηκε ο Τσιμεντερίδης by Λουκάς Χατζής
18:03
Ξεκίνησε το παιχνίδι. Στην σέντρα ο Άρης. by Λουκάς Χατζής
18:05
3' Ο Άρης ελέγχει τον ρυθμό του αγώνα από νωρίς. by Λουκάς Χατζής
18:06
4' Ο Πάλμα προσπάθησε να μπουκάρει από τα αριστερά, έκοψαν οι φιλοξενούμενοι. by Λουκάς Χατζής
18:07
5' Όλος ο Παναιτωλικός στο δικό του 1/3 του γηπέδου, προσπαθεί να κλείσει χώρους και δυσκολέψει την κυκλοφορία των γηπεδούχων. by Λουκάς Χατζής
18:09
7' Σέντρα του Ετέμπο, απομακρύνει με το κεφάλι ο Μλάντεν. by Λουκάς Χατζής
18:11
8' Πρώτη φάση στο παιχνίδι για τον Παναιτωλικό, με τον Καρέλη να πλασάρει πάνω από την εστία του Κουέστα. by Λουκάς Χατζής
18:12
9' Απαντάει ο Άρης, με το σουτ του Μαντσίνι από την «καρδιά» της περιοχής να φεύγει άουτ, έπειτα από «γλυκό» γύρισμα του Πάλμα. by Λουκάς Χατζής
18:13
10' Σουτ του Ματέο Γκαρσία πάνω στα σώματα. by Λουκάς Χατζής
18:15
12' Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη! Υπέροχη ανάπτυξη των γηπεδούχων από τα δεξιά, με τον Οντουμπάτζο να γυρνάει στην «καρδιά» της μεγάλης περιοχής, εκεί όπου ο Ματέο Γκαρσία από πλεονεκτική θέση πλάσαρε πάνω από την εστία. by Λουκάς Χατζής
18:17
15' Ο Παναιτωλικός αδυνατεί να κρατήσει την μπάλα στην κατοχή του. by Λουκάς Χατζής
18:19
64%-36% η κατοχή της μπάλας στο πρώτο τέταρτο του αγώνα. by Λουκάς Χατζής
18:20
18' Γρήγορη εναλλαγή της μπάλας από τον Άρη, με τη σέντρα του Οντουμπάτζο από τα δεξιά να απομακρύνεται από τους αμυντικούς του Παναιτωλικού. Κέρδος το κόρνερ για τον Άρη. by Λουκάς Χατζής
18:22
20' Σέντρα του Ντάγκο από τα αριστερά, απομάκρυνε η άμυνα του Άρη. by Λουκάς Χατζής
18:23
20' Διπλή ευκαιρία για τον Άρη, με τα σουτ των Μαντσίνι και Πάλμα να κοντράρουν σε αμυντικούς. by Λουκάς Χατζής
18:23
21' ΓΚΟΟΟΛ για τον Άρη! Υπέροχη κάθετη μπαλιά του Μαντσίνι στον χώρο, εκεί όπου ο Γκρέι κινήθηκε στην πλάτη της άμυνας και με κοντινό πλασέ άνοιξε το σκορ. by Λουκάς Χατζής
18:24
Ελέγχεται από το VAR η φάση για οφσάιντ. by Λουκάς Χατζής
18:24
Η φάση είναι αρκετά οριακή πάντως... by Λουκάς Χατζής
18:26
Οφσάιντ δείχνει το VAR. Επομένως το γκολ δεν μετράει, παραμένει το 0-0. by Λουκάς Χατζής
18:27
18:28
26' Καλό μακρινό σουτ του Πάλμα, πέφτει στη δεξιά του γωνία ο Ανέστης και μπλοκάρει. by Λουκάς Χατζής
18:29
27' Ο Άρης εξακολουθεί και πιέζει ψηλά, έχοντας ανεβάσει τις γραμμές του στον αγωνιστικό χώρο. by Λουκάς Χατζής
18:29
27' Κίτρινη κάρτα για τον Κολοβό, σε μακράρισμά του πάνω στον Μανού Γκαρθία. by Λουκάς Χατζής
18:32
29' Άστοχο σουτ του Μανού Γκαρθία λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή. by Λουκάς Χατζής
18:32
18:33
31' ΓΚΟΟΟΛ για τον Άρη! Σκόρερ και πάλι ο Γκρέι μετά από ωραία κάθετη του Μαντσίνι. by Λουκάς Χατζής
18:35
Ωστόσο και σε αυτή την περίπτωση, το γκολ ακυρώνεται για οφσάιντ. Στην προκειμένη φάση, η παράβαση φαινόταν και με «γυμνό» μάτι. by Λουκάς Χατζής
18:35
33' Φάουλ για τον Παναιτωλικό, ευκαιρία να φέρει κόσμο στην περιοχή του Κουέστα. by Λουκάς Χατζής
18:36
Πέρασε ανεκμετάλλευτη αυτή η στημένη φάση για τους φιλοξενούμενους. by Λουκάς Χατζής
18:37
35' Κόρνερ για τον Άρη. by Λουκάς Χατζής
18:37
Εκτέλεσε ο Πάλμα, βγήκε και μάζεψε εύκολα ο Ανέστης. by Λουκάς Χατζής
18:41
18:42
40' Άσχημο το γύρισμα του Μαντσίνι από τα δεξιά. by Λουκάς Χατζής
18:43
41' Αδύναμο σουτ του Πάλμα, μαζεύει εύκολα ο Ανέστης. by Λουκάς Χατζής
18:46
43' Έξυπνο συρτό σουτ του Πάλμα, η μπάλα βρήκε σε αμυντικό και κατέληξε κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
18:47
45' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Άρη, 4-5 μέτρα έξω από την περιοχή του Παναιτωλικού. by Λουκάς Χατζής
18:48
45' Κίτρινη κάρτα στον Φλόρες. by Λουκάς Χατζής
18:48
Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Λουκάς Χατζής
18:48
Πάνω στην μπάλα τώρα ο Πάλμα. by Λουκάς Χατζής
18:49
45+1' Ο Πάλμα το πήγε απευθείας, με τον Ανέστη να απογειώνεται στην πάνω αριστερή γωνία του και να βγάζει σε κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
18:52
Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Άρης και Παναιτωλικός πηγαίνουν στα αποδυτήρια χωρίς σκορ. Οι γηπεδούχοι μπορεί να σκόραραν δις με τον Γκρέι, ωστόσο και τα δύο τέρματα ακυρώθηκαν ορθώς για οφσάιντ. by Λουκάς Χατζής
19:08
Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες στο δεύτερο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
19:09
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
19:12
48' Πολύ καλή στιγμή για τον Άρη, καθώς μετά από φάση διαρκείας στα αντίπαλα καρέ, ο Οντουμπάτζο βρέθηκε στη μεγάλη περιοχή, όμως το σουτ του υπό πίεση μπλόκαρε εύκολα ο Ανέστης. by Λουκάς Χατζής
19:14
50' Φάουλ για τον Άρη σε πολύ καλό σημείο από τα δεξιά. by Λουκάς Χατζής
19:15
Δεν βγήκε κάτι από τη στημένη φάση. by Λουκάς Χατζής
19:15
52' ΓΚΟΟΟΛ για τον Άρη! Εξαιρετική σέντρα του Μαντσίνι από τα δεξιά, με τον Γκρέι να πετάγεται πίσω από την πλάτη της άμυνας στο δεύτερο δοκάρι, και με πολύ δύσκολη κεφαλιά από πλάγια θέση άνοιξε το σκορ για τον Άρη! by Λουκάς Χατζής
19:18
Ο Γκρέι μετά την επίτευξη του γκολ έδειξε με τα χέρια του το VAR! by Λουκάς Χατζής
19:18
19:20
56' Μετά το τέρμα του Άρη, ο Παναιτωλικός φαίνεται πως ανέβασε πιο ψηλά τις γραμμές του. by Λουκάς Χατζής
19:21
57' Παρατηρήσεις τώρα από τον Άλαν Πάρντιου προς τους παίκτες του, καθώς έχουν επιτρέψει στον Παναιτωλικό να κερδίσει μέτρα στο γήπεδο. by Λουκάς Χατζής
19:23
60' Αδύναμο σουτ του Μαντσίνι από το ύψος της μεγάλης περιοχής. by Λουκάς Χατζής
19:24
Νέο λάθος από τους αμυντικούς του Παναιτωλικού. by Λουκάς Χατζής
19:24
19:24
61' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Άρη. by Λουκάς Χατζής
19:26
62' Σκληρό φάουλ του Μαντσίνι πάνω στον Κολοβό. by Λουκάς Χατζής
19:28
64' Αδύναμο σουτ του Πάλμα, καμία ανησυχία για τον Ανέστη. by Λουκάς Χατζής
19:30
66' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. by Λουκάς Χατζής
19:31
67' Μεγάλη φάση για τον Παναιτωλικό, καθώς η μπάλα πέρασε από όλους, ο Μλάντεν δοκίμασε το σουτ μέσα από την μικρή περιοχή, με τον Φαμπιάνο να διώχνει σε κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
19:32
68' Ο Άρης απειλεί στην κόντρα επίθεση, με το πλασέ του Γκρέι από δύσκολη γωνία να βγάζει ο Φλόρες πάνω στην γραμμή. by Λουκάς Χατζής
19:33
69' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Σενγκέλισα στη θέση του Μάρτσεον. by Λουκάς Χατζής
19:35
71' Το σουτ του Γκρέι βρήκε στα σώματα, ενώ στη συνέχεια της φάσεις ο Μαντσίνι πλάσαρε πάνω από την εστία. by Λουκάς Χατζής
19:35
72' Αλλαγή για τον Άρη. Στη θέση του Μαντσίνι περνάει ο Νταμπό. by Λουκάς Χατζής
19:40
75' Αλλαγές για Παναιτωλικό. Μέσα οι Πέδρο και Ξενιτίδης, έξω οι Ντάγκο και Κολοβός. by Λουκάς Χατζής
19:42
78' Ο Κουέστα μπλοκάρει εύκολα τη σέντρα των φιλοξενούμενων. by Λουκάς Χατζής
19:43
78' Τεράστια ευκαιρία με τον Μανού Γκαρθία για τον Άρη. Εξαιρετική ενέργεια του Γκρέι από τα δεξιά, δίνει πάσα «πάρε-βάλε» στον Μανού, με τον Λιάβα τελευταία στιγμή να σώζει τον Παναιτωλικό. by Λουκάς Χατζής
19:44
80' Αλλαγή για τον Άρη, μέσα ο Ιτούρμπε, εκτός ο Μανού Γκαρθία. by Λουκάς Χατζής
19:45
81' Μεγάλη στιγμή για τον Παναιτωλικό, με τον Ζοάο Πέδρο να αστοχεί από πλεονεκτική θέση σε δύσκολη προβολή. by Λουκάς Χατζής
19:46
82' Απίθανη χαμένη ευκαιρία από τον Γκρέι. Ο Άρης βγήκε ταχύτατα στην αντεπίθεση, έγινε το γύρισμα από τα δεξιά, ο Γκρέι όμως από το σημείο του πέναλτι και με εξουδετερωμένο τον Ανέστη έστειλε την μπάλα άουτ. by Λουκάς Χατζής
19:51
86' Κίτρινη κάρτα στον Ετέμπο. by Λουκάς Χατζής
19:52
87' O Πάλμα είναι στο έδαφος και το ιατρικό team του Άρη έχει μπει στο γήπεδο για να τον βοηθήσει. by Λουκάς Χατζής
19:53
Θα αποχωρήσει με φορείο ο εξτρέμ του Άρη, στη θέση του ο Εμπακατά. by Λουκάς Χατζής
19:54
90' Κίτρινη κάρτα στον Καρέλη για σκληρό μαρκάρισμα. by Λουκάς Χατζής
19:54
5 τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Λουκάς Χατζής
19:55
Συγκεντρωμένο όλο το ιατρικό τιμ του Άρη γύρω από τον Πάλμα στον πάγκο, πονάει ο παίκτης από την Ονδούρα. by Λουκάς Χατζής
19:57
92' Φοβερή κούρσα του Ιτούρμπε, δεν πρόλαβε να μπει στη φάση ο Γκρέι. by Λουκάς Χατζής
19:59
Λίγα δευτερόλεπτα μένουν για την ολοκλήρωση του ματς. by Λουκάς Χατζής
19:59
Τέλος του αγώνα. Ο Άρης νικά 1-0 τον Παναιτωλικό με το γκολ του Γκρέι στο 52'. by Λουκάς Χατζής
20:00
Καλύτεροι οι «κίτρινοι» στο ματς, είδαν δύο γκολ του Γκρέι να ακυρώνονται και ένα να... μετράει. by Λουκάς Χατζής
20:01
Στους 25 βαθμούς και την πέμπτη θέση ανέβηκε ο Άρης, σε ισοβαθμία με τον Βόλο. Όγδοος με 16 βαθμούς ο Παναιτωλικός. by Λουκάς Χατζής