Παρακολουθήστε ζωντανά την αναμέτρηση για τη 15η αγωνιστική της La Liga

14:51
Καλησπέρα σας! Είμαι η Αγγελική Καβαρνού και μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Μπαρτσελόνα με την Εσπανιόλ για τη 15η αγωνιστική της La Liga. by www.sport-fm.gr
14:53
Η Μπαρτσελόνα βρίσκεται στην 2η θέση της κατάταξης του πρωταθλήματος, μόλις έναν βαθμό πίσω από την πρωτοπόρο Ρεάλ Μαδρίτης. Από την άλλη, η Εσπανιόλ είναι 17η. by www.sport-fm.gr
14:55
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων: Mπαρτσελόνα (Τσάβι): Tερ Στέγκεν- Σέρχι Ρομπέρτο, Κρίστενσεν, Αλόνσο, Άλμπα- Γκάβι, Πέδρι, Ντε Γιόνγκ- Ραφίνια, Φάτι, Λεβαντόφσκι Εσπανιόλ (Nτιέγο Μαρτίνεθ): Φερνάντες- Ζιλ, Ολιβάν, Καμπρέρα, Γκόμεθ, Καλέρο- Νταρντέρ, Μελαμέδ, Β. Σόουζα- Μπρέιθγουεϊτ, Χοσέλου by www.sport-fm.gr
15:00
15:02
15:03
Πριν την έναρξη του ματς ο Πέδρι παρουσίασε το βραβείο του Golden Boy και ο Λεβαντόφσκι το Χρυσό Παπούτσι. by www.sport-fm.gr
15:04
15:07
4' Η Μπαρτσελόνα έχει ξεκινήσει καλύτερα, κρατώντας την μπάλα στα πόδια της. by www.sport-fm.gr
15:10
15:11
7' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΑΡΤΣΕΛΌΝΑ! Ο Μάρκος Αλόνσο έκανε το 1-0 με κοντινή κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ. by www.sport-fm.gr
15:22
19' Μεγάλη ευκαιρία με τον Αλόνσο να μην βρίσκει την μπάλα όπως ήθελε και να την βγάζει άουτ by www.sport-fm.gr
15:23
15:25
15:28
24' Μεγάλη ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα, με τον Ολιβάν να μην αφήνει τον Ραφίνια να βρει δίχτυα. by www.sport-fm.gr
15:36
33' Οι παίκτες της Μπαρτσελόνα κυκλοφορούν την μπάλα γύρω από το κέντρο στην προσπάθεια τους να χτίσουν επίθεση. by www.sport-fm.gr
15:37
34' Ευκαιρία για την Εσπανιόλ με τον Μελαμέδ που έστειλε τη μπάλα λίγο δίπλα το τέρμα. by www.sport-fm.gr
16:11
50' Οι γηπεδούχοι έχουν και πάλι τον έλεγχο του ματς, όπως ακριβώς και στο πρώτο μέρος. by www.sport-fm.gr
16:12
16:15
16:16
16:16
16:17
56' Διπλή αλλαγή για την Εσπανιόλ. Καλέρο και Μελαμέδ έξω, Εσπόσιτο και Πουάδο μέσα by www.sport-fm.gr
16:23
62' Διπλή αλλαγή για την Μπαρτσελόνα. Φάτι και Ραφίνια έξω, στις θέσεις τους οι Ντεμπελέ και Φεράν Τόρες by www.sport-fm.gr
16:25
16:26
16:28
70' Η Μπαρτσελόνα εξακολουθεί να έχει τον πρώτο λόγο. Κυκλοφορεί όμορφα την μπάλα, στήνει επιθέσεις και προσπαθεί να διπλασιάσει τα τέρματα της, χωρίς όμως να έχει κάποια αξιόλογη ευκαιρία, πέραν μιας καλής κεφαλιάς του Λεβαντόφσκι. by www.sport-fm.gr
16:31
16:32
16:32
16:34
73' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΣΠΑΝΙΟΛ! Ο Χοσέλου εκτέλεσε το πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος και ισοφάρισε σε 1-1. by www.sport-fm.gr
16:35
16:37
16:38
16:39
16:43
80' AΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ! Με 9 παίκτες η Εσπανιόλ με τον Λαόθ να αποβάλλει με απευθείας κόκκινη τον Καμπρέρα και με δεύτερη κίτρινη κάρτα τον Σόουζα! Έχει χάσει τον έλεγχο ξανά ο Ισπανός ρέφερι. by www.sport-fm.gr
16:44
Διπλή αλλαγή για την Μπαρτσελόνα. Κουντέ και Μπαλντέ στις θέσεις των Σέρχι Ρομπέρτο και ντε Γιόνγκ by www.sport-fm.gr
16:45
Το VAR ελέγχει τις κόκκινες κάρτες που μοίρασε ο Λαόθ για να ξεκαθαριστεί το τοπίο. by www.sport-fm.gr
16:46
16:47
16:47
16:48
16:49
88' Πολύ καλή ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα με τον Λεβαντόφσκι. Ο Ισπανός κίπερ μπλόκαρε και πάλι. by www.sport-fm.gr
16:58
90+7' Ο Αλόνσο εκτέλεσε και ο Φεράν Τόρες έκανε φάουλ στον Χοσέλου. Πέρασε ο κίνδυνος για την Εσπανιόλ by www.sport-fm.gr
16:59
17:01
17:01
17:02
17:03
Η Εσπανιόλ κόβει δύο πολύτιμους βαθμούς από την Μπαρτσελόνα μέσα στο «Καμπ Νου». by www.sport-fm.gr
17:04
Μεγάλη κερδισμένη της αγωνιστικής η Ρεάλ Μαδρίτης που πλέον ισοβαθμεί με την ομάδα του Τσάβι στην κορυφή έπειτα από 15 αγωνιστικές. by www.sport-fm.gr
17:04
Τελικό αποτέλεσμα 1-1 με την Μπαρτσελόνα να προηγείται με τον Μάρκος Αλόνσο στο 8' και την Εσπανιόλ να ισοφαρίζει με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χοσέλου. by www.sport-fm.gr