Παρακολουθήστε ζωντανά την αναμέτρηση για το πρωτάθλημα της Basket League.

Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε live την αναμέτρηση ανάμεσα στον Προμηθέα και την ΑΕΚ στο «Δ. Τόφαλος» της Πάτρας, σε εξ αναβολής αναμέτρηση για την 5η αγωνιστική της Basket League. by www.sport-fm.gr
18:42
Πρόκειται για ένα παιχνίδι που περιμένουμε με αρκετό ενδιαφέρον, καθώς αμφότερες οι ομάδες έχουν τεράστιο κίνητρο να το κερδίσουν. by www.sport-fm.gr
18:43
Από τη μία, ο Προμηθέας αν χάσει σήμερα θα μείνει οριστικά εκτός Final 8 του Κυπέλλου, καθώς βρίσκεται στην 8η θέση της βαθμολογίας με ρεκόρ 4-5, πίσω από τον Κολοσσό Ρόδου που έχει 5-5. by www.sport-fm.gr
18:45
Ο Παναθηναϊκός με τη σειρά του, μετά τη συντριβή από τον Ολυμπιακό την περασμένη Παρασκευή για την Ευρωλίγκα, καλείται απόψε να βγάλει αντίδραση και να επιστρέψει στις νίκες και στις καλές εμφανίσεις. by www.sport-fm.gr
18:48
Παρ' όλα αυτά, όλα συνηγορούν πως μετά το σημερινό ματς θα υπάρξουν εξελίξεις στο «στρατόπεδο» των «πράσινων», με αλλαγές στην ομάδα, όπως έχει προαναγγείλει ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος. by www.sport-fm.gr
18:52
Στα αγωνιστικά τώρα, ο Ντέγιαν Ράντονιτς δεν θα έχει στη διάθεσή του τον Παναγιώτη Καλαϊτζάκη, ο οποίος αντιμετωπίζει πρόβλημα στη μέση, όπως και τον Μάριους Γκριγκόνις (έβδομος ξένος έμεινε εκτός αποστολής). by www.sport-fm.gr
18:54
18:57
Να θυμίσουμε πως ο Παναθηναϊκός μετράει έξι συνεχόμενες νίκες επί του Προμηθέα σε όλες τις διοργανώσεις. Τελευταία νίκη των Πατρινών ήταν στις 31 Ιανουαρίου του 2021 (78-80). by www.sport-fm.gr
19:00
Για τον Προμηθέα, εκτός αποστολής για δεύτερο διαδοχικό ματς έμεινε ο Τζο Γιανγκ, ο οποίος όπως όλα δείχνουν θα αποτελέσει σύντομα παρελθόν από την ομάδα. by www.sport-fm.gr
19:05
19:05
19:06
Προμηθέας Πάτρας (Χριστόπουλος): Ντάνγκουμπιτς, Κάουαν, Πλώτας, Τσαϊρέλης, Μουράτος, Γκίκας, Λάγιος, Κακλαμανάκης, Σίμπσον, Τανούλης, Κουλμπόκα. by www.sport-fm.gr
19:06
Παναθηναϊκός (Ράντονιτς): Γουόλτερς, Λι, Παπαγιάννης, Μποχωρίδης, Γουίλιαμς, Γ. Καλαϊτζάκης, Αβδάλας, Μπέικον, Χουγκάζ, Πονίτκα, Μαντζούκας, Γκουντάιτις. by www.sport-fm.gr
19:10
19:14
Οι αρχικές πεντάδες: Προμηθέας: Κάουαν, Μουράτος, Κουμπόλκα, Κακλαμανάκης, Ντάνγκουμπιτς. Παναθηναϊκός: Γουόλτερς, Πονίτκα, Καλαϊτζάκης, Γουίλιαμς, Παπαπέτρου. by www.sport-fm.gr
19:17
19:19
Ο κόσμος του Παναθηναϊκού που βρίσκεται στο «Δ. Τόφαλος» τραγουδάει συνθήματα, αποδοκιμάζοντας τους παίκτες των «πρασίνων» από το πρώτο κιόλας λεπτό του αγώνα... by www.sport-fm.gr
19:19
19:19
19:19
19:20
2-5 με τρίποντο του Γουίλιαμς από την κορυφή, έπειτα από ωραία κυκλοφορία της μπάλας. by www.sport-fm.gr
19:20
2-7 με τον Καλαϊτζάκη στον αιφνιδιασμό, έπειτα από δικό του κλέψιμο στην άμυνα. by www.sport-fm.gr
19:27
Ο Παναθηναϊκός έχει ήδη τρία κλεψίματα στα πρώτα έξι λεπτά. Σημαντικό επίσης είναι το γεγονός πως μετράει 4 ασίστ για 5 σουτ χωρίς κανένα λάθος! by www.sport-fm.gr
19:28
19:28
19:28
19:30
19:31
19:31
6-20 με υπέροχη συνεργασία Καλαϊτζάκη-Παπαγιάννη και το κάρφωμα του Έλληνα σέντερ. by www.sport-fm.gr
19:39
Να πούμε πως ο Πάρις Λι ταλαιπωρείται από μυϊκό σπασμό στη γάμπα του δεξιού του ποδιού για αυτό και προφυλάσσεται και δεν έχει αγωνιστεί. by www.sport-fm.gr
19:40
19:41
19:41
Αστοχεί σε τρίποντο ο Μπέικον. 0/3 τρίποντα μέχρι στιγμής για τον Αμερικανό. by www.sport-fm.gr
19:42
19:42
19:42
19:44
Ακόμα ένα χαμένο τρίποντο για τον Προμηθέα, ο οποίος έχει 0/10 τρίποντα στο ματς! by www.sport-fm.gr
19:45
19:46
19:47
19:47
19:47
19:47
Τρομερή εμφάνιση του Παναθηναϊκού στην άμυνα, έχει δεχθεί μόλις 10 πόντους σε 15 λεπτά. by www.sport-fm.gr
19:49
19:49
19:50
19:50
19:50
16-40 με ωραίο καλάθι του Πονίτκα μετά από επιθετικό ριμπάουντ του Γκουντάιτις. by www.sport-fm.gr