ΟΦΗ-Βόλος

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για την 16η αγωνιστική της Super League 1.

15:51
Καλησπέρα σας και χρόνια πολλά σε όλους! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση για την 16η αγωνιστική της Super League, ανάμεσα στον ΟΦΗ και τον Βόλο! by Αναστασία Βοσνάκη
15:52
Τρεις φορές έχει υποδεχθεί τον Βόλο για την Super League ο ΟΦΗ και όλες οι αναμετρήσεις τους έχουν τελειώσει με σκορ 2-1. Τις δύο πρώτες η ομάδα της Μαγνησίας πήρε τη νίκη και την τελευταία επικράτησε ο ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
15:52
Μόλις σε μια από τις 11 αναμετρήσεις που έχουν γίνει και στις δύο έδρες και στις δύο διοργανώσεις δεν έχει σημειωθεί γκολ. Το μοναδικό παιχνίδι τους που τελείωσε 0-0 ήταν στις 20 Μαρτίου 2021 στον Βόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
15:52
Ο ΟΦΗ έχει σημειώσει μόλις μια νίκη στις 8 αναμετρήσεις που έχει δώσει φέτος για το πρωτάθλημα, ενώ από την άλλη, ο Βόλος, έχει τρεις νίκες – τρεις ισοπαλίες και μια ήττα στα επτά εκτός έδρας παιχνίδια του. by Αναστασία Βοσνάκη
15:53
Στο σύνολο των μεταξύ τους αναμετρήσεων είναι περισσότερες οι εκτός έδρας νίκες, αφού τόσο στον Βόλο, όσο και στο Ηράκλειο έχει καταφέρει να επικρατήσει τρεις φορές ο γηπεδούχος και τα διπλά είναι πέντε. by Αναστασία Βοσνάκη
15:53
Ο Βόλος δεν έχει νίκη στα τρία τελευταία του παιχνίδια, σερί που είναι το χειρότερο του στο φετινό πρωτάθλημα. by Αναστασία Βοσνάκη
15:54
Πάμε να δούμε σιγά-σιγά τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
15:55
ΟΦΗ (Νταμπράουσκας, 3-5-2): Μανδάς - Βούρος, Διαμαντής, Πασαλίδης - Λάρσον, Μεγιάδο, Ντιουσέ, Μπαλογιάννης, Νέιρα - Τοράλ, Ντίκο. by Αναστασία Βοσνάκη
15:55
Πάγκος ΟΦΗ: Στέφενς, Τσιλιανίδης, Γιαννούλης, Περέα, Στάικος, Αποστολάκης, Τζου, Γκερέρο, Ντουρμισάι. by Αναστασία Βοσνάκη
15:55
Βόλος (Μπράτσος, 4-2-3-1): Κλέιμαν - Άλχο, Πίρινεν, Εσκοβάλ, Λούνα - Μπαριέντος, Μεταξάς - Μεθκίδα, Νοκέρ, Ντέλετιτς - Κούτσιας. by Αναστασία Βοσνάκη
15:56
Πάγκος Βόλου: Κότνικ, Σιέλης, Ασλανίδης, Τάχατος, Ουές, Λυμπεράκης, Καρτάλης, Τριανταφύλλου, Τσελεμπάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
15:56
Διαιτητής: Eυαγγέλου Άγγελος Βοηθοί: Σαμοϊλης-Κολλιάκος 4ος διαιτητής: Tσιμεντερίδης VAR: Περράκης-Φωτόπουλος by Αναστασία Βοσνάκη
16:00
Στις 16:30 η αναμέτρηση στην Κρήτη θα ξεκινήσει! by Αναστασία Βοσνάκη
16:22
Να θυμίσουμε η Super League τιμάει τη μνήμη του σπουδαίου Πελέ, ο οποίος έφυγε από τη ζωή και όλες οι ομάδες θα τηρήσουν ενός λεπτού σιγή πριν τα παιχνίδια. by Αναστασία Βοσνάκη
16:27
Οι δυο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο! by Αναστασία Βοσνάκη
16:30
Ενός λεπτού σιγή για τον Πελέ, που έφυγε από τη ζωή σε ηλικία 82 ετών, νικημένος από τον καρκίνο. by Αναστασία Βοσνάκη
16:32
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
16:33
Γύρισμα ο Ντέλετιτς, έδιωξε ο Λάρσον. Πρώτη απειλή για τον Βόλο πριν καν συμπληρωθεί ένα λεπτό στο ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
16:39
6' Παίρνει την κεφαλιά ο Εσκοβάλ μετά από φάουλ του Βόλου, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:40
8' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Νέιρα και Τοράλ συνδυάστηκαν, ο Ντίκο πήρε την μπάλα μέσα στην περιοχή και πλάγια αλλά σούταρε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:44
12' Κίτρινη ο Εσκοβάλ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:45
13' Φάουλ για τον ΟΦΗ σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
16:45
Κεφαλιά ο Διαμαντής, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:47
by Αναστασία Βοσνάκη
16:48
17' Κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:49
Εκτέλεσε ο Νέιρα, μπλόκαρε ο Κλέιμαν. by Αναστασία Βοσνάκη
16:55
22' Ο Νοκέρ προσπάθησε να βρει κενούς χώρους στα καρέ του ΟΦΗ και να σουτάρει, αλλά τον έκοψε ο Μπαλογιάννης. by Αναστασία Βοσνάκη
17:00
27' Σουτ ο Κούτσιας, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:00
28' Κόρνερ ο ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:01
Πήρε την κεφαλιά ο Διαμαντής, μπλόκαρε ο Κλέιμαν. by Αναστασία Βοσνάκη
17:01
17:02
Συμπληρώσαμε το μισάωρο και το 0-0 παραμένει στο παιχνίδι. by Αναστασία Βοσνάκη
17:03
31' Κίτρινη ο Πασαλίδης. by Αναστασία Βοσνάκη
17:04
32' Φάουλ για τον Βόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:05
Περνάει ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:06
34' Κίτρινη και ο Πίρινεν. by Αναστασία Βοσνάκη
17:08
36' Αλλαγή για τον Βόλο. Καρτάλης μέσα, έξω ο Νοκέρ. Ο Καρτάλης κάνει το ντεμπούτο του με την φανέλα του Βόλου. by Αναστασία Βοσνάκη
17:09
37' Σουτ ο Μπαριέντος, μπλοκάρει ο Μανδάς. by Αναστασία Βοσνάκη
17:10
38' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Ο Λάρσον έκανε την σέντρα, ο Τοράλ πήρε την κεφαλιά, με την μπάλα να περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:12
40' Ο Κούτσιας έκανε την σέντρα, ο Καρτάλης πήρε την κεφαλιά, η οποία ήταν αδύναμη. by Αναστασία Βοσνάκη
17:14
42' Κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:15
Πήρε την κεφαλιά ο Ντίκο, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:16
2 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:18
45' Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Κάθετη μπαλιά του Νέιρα στον Ντικο, ο τελευταίος θα νικηθεί από τον Κλέιμαν! by Αναστασία Βοσνάκη
17:20
45+1' Κεφαλιά του Διαμαντή, ο Αλχο έδιωξε πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή! by Αναστασία Βοσνάκη
17:20
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! ΟΦΗ-Βόλος 0-0! Επιστρέφουμε σε λίγο... by Αναστασία Βοσνάκη
17:21
17:29
17:29
17:35
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
17:39
49' Κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:40
Αδύναμο πλασέ ο Νέιρα, μπλόκαρε ο Κλέιμαν. by Αναστασία Βοσνάκη
17:44
54' Ο ΟΦΗ έχει μπει πολύ καλά στο δεύτερο μέρος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:46
55' Παράλληλη ο Μπαλογιάννης, ο Τοράλ δεν μπορεί να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:47
56' Σουτ ο Καρτάλης, μπλοκάρει ο Μανδάς. by Αναστασία Βοσνάκη
17:49
59' ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ! ο Νέιρα έστρωσε στον Ντίκο ο οποίος σούταρε, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στον Λάρσον που έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0! by Αναστασία Βοσνάκη
17:50
ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΕΙ ΤΟ ΓΚΟΛ! Έγινε έλεγχος στο VAR και ήταν οφσάιντ! by Αναστασία Βοσνάκη
17:53
Ο Ουές πήρε τη θέση του Καρτάλη που μπήκε νωρίτερα για τον Βόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:55
65' Σιέλης μέσα, Μεθκίδα έξω για τον Βόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:57
67' Κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:58
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:00
18:01
69' Ο Πασαλίδης πήρε την κεφαλιά μετά από φάουλ του Τοράλ, μπλόκαρε ο Κλέιμαν! by Αναστασία Βοσνάκη
18:02
72' Κίτρινη ο Μεγιάδο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:03
73' Πολύ ωραία εκτέλεση φάουλ ο Ντέλετιτς, η μπάλα πέρασε άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
18:05
75' Αλλαγές για τον ΟΦΗ. Ντίκο, Ντιουσέ έξω, μέσα Γκερέρο, Περέα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:06
75' Κόρνερ για τον Βόλο, πρώτο στο ματς για την ομάδα της Μαγνησίας. by Αναστασία Βοσνάκη
18:07
Έδιωξε ο Βούρος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:09
78' Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο! Ο Άλχο έκανε την σέντρα, ο Κούτσιας πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
18:12
80' Ο ΟΦΗ φώναξε για πέναλτι σε πέσιμο του Νέιρα, ο Ευαγγέλου και το VAR είπαν παίζετε! by Αναστασία Βοσνάκη
18:13
82' Πασαλίδης και Νέιρα έξω για τον ΟΦΗ, Ντουρμισάι, Τσιλιανίδης μέσα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:14
83' Σέντρα σουτ ο Τσιλιανίδης, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:18
Δύο λεπτά ακόμα για τα 90'. by Αναστασία Βοσνάκη
18:18
88' Σέντρα του Μπαλογιάννη από τα δεξιά, απομακρύνει η άμυνα του Βόλου. by Αναστασία Βοσνάκη
18:18
89' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:19
Τεράστια ευκαιρία για τους Κρητικούς, με τον Κλέιμαν να απομακρύνει πάνω στην γραμμή την κεφαλιά του Περέα στο δεύτερο δοκάρι! by Αναστασία Βοσνάκη
18:20
90' Ακόμα ένα φάουλ σε καλό σημείο για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:20
Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:21
90+1' Το σουτ του Γκερέρο κοντράρει σε σώμα αμυντικού και καταλήγει σε κόρνερ μετά από φάση διαρκείας. by Αναστασία Βοσνάκη
18:23
90+3' Κίτρινη κάρτα στον Βούρο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:23
Φάουλ για τον Βόλο τώρα, ευκαιρία για μια καλή σέντρα για τους φιλοξενούμενους. by Αναστασία Βοσνάκη