ΠΑΣ Γιάννινα-ΑΕΚ

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για την 16η αγωνιστική της Super League 1.

19:37
Καλησπέρα σας. ΠΑΣ Γιάννινα και ΑΕΚ κοντράρονται στους Ζωσιμάδες στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Super League 1, στο πρώτο τους ματς για το 2023. Σέντρα στις 20:00, τηλεοπτική μετάδοση από Novasports Prime και ραδιοφωνική από bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Γιάννη Γιαννάκη. by Γιάννης Πολιάς
19:38
Το 1-0 του Παναθηναϊκού στη Λιβαδειά έχει στείλει στο +7 το «τριφύλλι», με την Ένωση να ψάχνει το διπλό που θα την επαναφέρει στο -4 λίγο πριν το μεγάλο ντέρμπι της "OPAP Arena". by Γιάννης Πολιάς
19:39
Οι δε γηπεδούχοι, προέρχονται από 2/2 ισοπαλίες μετά το Παγκόσμιο Κύπελλο και βρίσκονται στο +3 από την τελευταία θέση της βαθμολογίας. by Γιάννης Πολιάς
19:41
Υπενθυμίζεται πως η αναμέτρηση των Ζωσιμάδων θα γίνει κεκλεισμένων των θυρών λόγω όσων είχαν συμβεί στο 2-2 του ΠΑΣ με τον Ολυμπιακό. by Γιάννης Πολιάς
19:42
Έχουμε τρεις ποδοσφαιριστές που κάνουν ντεμπούτο. Από τη μία οι Παναγιώτης Τσιντώτας και Φεντερίκο Τζίνο, από την άλλη ο Πάολο Φερνάντες. Ο Έλληνας τερματοφύλακας του ΠΑΣ μάλιστα ντεμπουτάρει κόντρα στην παλιά του ομάδα... by Γιάννης Πολιάς
19:42
19:44
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Γιάννης Πολιάς
19:45
ΠΑΣ Γιάννινα (Θ. Στάικος): Τσιντώτας, Σόρια, Παντελάκης, Εραμούσπε, Πήλιος, Καραχάλιος, Ριένστρα, Τζίνο, Μορέιρα, Παμλίδης, Μπάλαν ΑΕΚ (Μ. Αλμέιδα): Αθανασιάδης, Σιντιμπέ, Βίντα, Μουκουντί, Χατζισαφί, Γιόνσον, Φερνάντες, Πινέδα, Άμραμπατ, Γκαρσία, Αραούχο by Γιάννης Πολιάς
19:45
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Σούλης, Νίνης, Ποζνάνσκι, Φοφανά, Λώλης, Τζίμας, Τσαβός, Λιάσος, Σταματελόπουλος Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Στάνκοβιτς, Μήτογλου, Τζαβέλλας, Ραντόγια, Γαλανόπουλος, Μουστακόπουλος, Φαν Βέερτ, Τσούμπερ, Κοσίδης by Γιάννης Πολιάς
19:47
Οι δύο ομάδες έχουν συναντηθεί άλλες δύο φορές φέτος, με την ΑΕΚ να επικρατεί 2-0 σε αμφότερες περιπτώσεις - μία για το πρωτάθλημα στη Ριζούπολη και μία για το Κύπελλο Ελλάδας στην "OPAP Arena". by Γιάννης Πολιάς
19:50
Όσον αφορά στις απουσίες, ο Θανάσης Στάικος δεν έχει διαθέσιμους τους Ροσέρο, Μπιλμπάο, Κιάκο, Κύρκο, Μπαγκαλιάνη, Κόντε και Λεό. Ο Ματίας Αλμέιδα από την άλλη δεν υπολογίζει τους Σιμάνσκι, Φράνσον, Ρότα, Μάνταλο, Μοχαμάντι, Ελίασον και Γκατσίνοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
19:56
Με 4-3-3 ο ΠΑΣ, με 4-4-2 η ΑΕΚ. by Γιάννης Πολιάς
19:58
Όμορφες εικόνες, ένας 11χρονος σε αναπηρικό αμαξίδιο βρίσκεται στο γήπεδο και έλαβε μία φανέλα του ΠΑΣ Γιάννινα από τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
19:58
20:00
Στον αγωνιστικό χώρο οι 22 ποδοσφαιριστές. by Γιάννης Πολιάς
20:00
Διαιτητής: Φωτιάς Βοηθοί: Κωσταράς, Παπαδάκης 4ος: Αγγελάκης VAR: Σιδηρόπουλος, Πετρόπουλος by Γιάννης Πολιάς
20:03
Ενός λεπτού σιγή προς τιμήν του Πελέ, που έφυγε από τη ζωή στις 29 Δεκεμβρίου. by Γιάννης Πολιάς
20:04
Σέντρα στο ματς! by Γιάννης Πολιάς
20:06
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους και ο νεοαποκτηθείς Σωτήρης Νίνης. by Γιάννης Πολιάς
20:07
3' Στο έδαφος μετά από διεκδίκηση με τον Γκαρσία ο Παντελάκης. by Γιάννης Πολιάς
20:09
5' Πρώτη καλή στιγμή για την ΑΕΚ, άστοχη η κοντινή κεφαλιά του Γκαρσία. by Γιάννης Πολιάς
20:13
9' ΓΚΟΛ, 1-0 Ο ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ! Ο Ριένστρα ανοίγει το σκορ με συρτό σουτ από κοντά μετά από υπέροχη προσπάθεια του Πήλιου από τα αριστερά! by Γιάννης Πολιάς
20:14
Μόλις το έκτο γκολ που δέχεται φέτος η Ένωση. by Γιάννης Πολιάς
20:15
Οι Ηπειρώτες αιφνιδιάζουν την ΑΕΚ, που τους παίκτες του Αλμέιδα να ψάχνουν την άμεση απάντηση. by Γιάννης Πολιάς
20:16
12' Φάουλ σε καλό σημείο για τους «κιτρινόμαυρους». by Γιάννης Πολιάς
20:16
Ο Γκαρσία στην μπάλα... by Γιάννης Πολιάς
20:17
Στο τείχος και κόρνερ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
20:19
Αυτή είναι μόλις η δεύτερη φορά που η ΑΕΚ βρίσκεται πίσω στο σκορ τη σεζόν 2022/23. Η πρώτη ήταν στην εντός έδρας ήττα (0-1) από τον Βόλο σε ματς για τη... 2η αγωνιστική! by Γιάννης Πολιάς
20:21
17' Απίθανη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Άμραμπατ ντρίμπλαρε τη μισή άμυνα του ΠΑΣ κι έκανε το γύρισμα, με τον Αραούχο να σουτάρει ψηλά άουτ από πολύ κοντά! by Γιάννης Πολιάς
20:22
18' Απάντησε ο ΠΑΣ! Ο Μπάλαν έστειλε λίγο άουτ την μπάλα μέσα από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
20:22
Ωραίο ματς στους άδειους Ζωσιμάδες. by Γιάννης Πολιάς
20:24
20' Επικίνδυνη αντεπίθεση με τον Πήλιο για τον ΠΑΣ, φωνές για χέρι του Μουκουντί στην εξέλιξη της φάσης. Δεν... συγκινήθηκαν διαιτητής και VAR. by Γιάννης Πολιάς
20:25
21' Πρόλαβε και μάζεψε την μπάλα προ του Γκαρσία ο Τσιντώτας. by Γιάννης Πολιάς
20:26
20:26
23' Στο 73% η κατοχή της μπάλας για την ΑΕΚ. by Γιάννης Πολιάς
20:28
24' Μεγάλη στιγμή για την ΑΕΚ! Φοβερό άλμα Γκαρσία μετά από μπαλιά Άμραμπατ, λίγο άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
20:29
26' Φάουλ από τα αριστερά για την ΑΕΚ, αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
20:30
26' Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ! Μετά την εκτέλεση του φάουλ, ο Βίντα έπιασε την κεφαλιά, με την άμυνα του ΠΑΣ να κοιμάται αλλά τον Σιντιμπέ να αστοχεί με προβολή από πλεονεκτική θέση! by Γιάννης Πολιάς
20:31
Η Ένωση πληρώνει την απίθανη αστοχία της μέχρι τώρα. by Γιάννης Πολιάς
20:33
29' Μεγάλη φάση για τον ΠΑΣ! Επικίνδυνη αντεπίθεση με τον Μορέιρα, που τελικά έκανε το γύρισμα αλλά ο Παμλίδης δεν πρόλαβε. by Γιάννης Πολιάς
20:36
32' ΓΚΟΛ, 2-0 Ο ΠΑΣ! Φοβερά πράγματα στους Ζωσιμάδες, με τους γηπεδούχους να διπλασιάζουν τα τέρματά τους με κεφαλιά του Μπάλαν μετά από σέντρα του Σόρια! by Γιάννης Πολιάς
20:37
Για πρώτη φορά φέτος η ΑΕΚ καλείται να επιστρέψει από το 2-0! by Γιάννης Πολιάς
20:38
35' Καλή στιγμή για την ΑΕΚ! Ο Σιντιμπέ σούταρε από τα δεξιά, όμως η μπάλα κατέληξε πάνω στον Τσιντώτα. by Γιάννης Πολιάς
20:39
Απίστευτος ρυθμός σε αυτό το πρώτο μέρος, κρίμα που δεν υπάρχουν οπαδοί στις κερκίδες... by Γιάννης Πολιάς
20:40
Οι τελικές είναι 3-7, τα γκολ όμως... 2-0! by Γιάννης Πολιάς
20:40
20:43
39' Φάουλ για την ΑΕΚ από τα δεξιά, αρκετά κοντά στην περιοχή του ΠΑΣ. by Γιάννης Πολιάς
20:43
Απευθείας άουτ, κακή εκτέλεση από το Φερνάντες. by Γιάννης Πολιάς
20:46
43' Η ΑΕΚ ψάχνει ένα γκολ πριν την ανάπαυλα. by Γιάννης Πολιάς
20:49
Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Γιάννης Πολιάς
20:52
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, ΠΑΣ Γιάννινα-ΑΕΚ 2-0 με τα γκολ των Ριένστρα και Μπάλαν. Σούπερ ξεκίνημα για τους γηπεδούχους, σίγουρα έχει πολλά να πει στους παίκτες του στα αποδυτήρια ο Αλμέιδα... by Γιάννης Πολιάς
21:07
Όλα έτοιμα για το δεύτερο ημίχρονο. by Γιάννης Πολιάς
21:09
Πάμε! by Γιάννης Πολιάς
21:09
Ο Παντελάκης συνεχίζει με δεμένο κεφάλι μετά από χτύπημα που είχε δεχτεί στις αρχές του πρώτου μέρους. Αρχικά φερόταν ως έτοιμος για αλλαγή, αλλά θα συνεχίσει. by Γιάννης Πολιάς
21:09
Δίχως αλλαγές οι δύο ομάδες. by Γιάννης Πολιάς
21:11
48' Κόρνερ για την ΑΕΚ, εκτελέστηκε με πάσα και η μπάλα κατέληξε πλάγιο άουτ. by Γιάννης Πολιάς
21:12
48' Πρώτη καλή στιγμή στο δεύτερο μέρος! Ο Τσιντώτας έβγαλε το συρτό σουτ του Φερνάντες σε κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
21:12
49' Φοβερές ντρίμπλες από τον Γιόνσον, όμως η σέντρα που έκανε κατέληξε στον Τσιντώτα. by Γιάννης Πολιάς
21:13
50' Νέα ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Αραούχο σούταρε με φάλτσο από τα αριστερά αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. by Γιάννης Πολιάς
21:13
Αναμενόμενα πιεστική η Ένωση σε αυτά τα πρώτα λεπτά. by Γιάννης Πολιάς
21:14
21:14
51' ΓΚΟΛ, ΜΕΙΩΝΕΙ ΣΕ 2-1 Η ΑΕΚ! Εξαιρετική πάσα Πινέδα, ο Τσίνο στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με συρτό σουτ από τα αριστερά! by Γιάννης Πολιάς
21:15
Το γρήγορο γκολ που ήθελε ο Αλμέιδα, ήρθε! by Γιάννης Πολιάς
21:16
52' Φάουλ του Καραχάλιου στον Άμραμπατ, λίγα μέτρα κάτω από τη σέντρα. by Γιάννης Πολιάς
21:18
54' Ασταμάτητη πίεση από την ΑΕΚ, ψάχνει σύντομα και το 2-2. by Γιάννης Πολιάς
21:22
58' Πρόλαβε το κόρνερ ο Τσιντώτας μετά το γύρισμα του Σόρια με το στήθος. by Γιάννης Πολιάς
21:24
61' Περάσαμε τη μία ώρα αγώνα, πάντα στο 2-1 οι Ηπειρώτες. by Γιάννης Πολιάς
21:25
61' Παραλίγο το λάθος από τον Μουκουντί, γλίστρησε και δεν πρόλαβε ο Μορέιρα. by Γιάννης Πολιάς
21:25
62' Μακρινό σουτ Σιντιμπέ, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
21:25
Γενικά έχουμε δει σε πολλές περιπτώσεις σήμερα να γλιστρούν οι παίκτες των δύο ομάδων. by Γιάννης Πολιάς
21:26
21:27
63' Στο έδαφος ο Πήλιος μετά από μονομαχία με τον Άμραμπατ. by Γιάννης Πολιάς
21:28
65' Φαν Βέερτ αντί Φερνάντες. by Γιάννης Πολιάς
21:29
65' Κεφαλιά Φαν Βέερτ, μπλόκαρε ο Τσιντώτας. Δευτερόλεπτα αφότου μπήκε ο Ολλανδός, απειλεί! by Γιάννης Πολιάς
21:31
67' Ξανά στο χορτάρι ο Πήλιος, εκ νέου μετά από μονομαχία με τον Άμραμπατ. by Γιάννης Πολιάς
21:32
Πλησιάζουμε στο τελευταίο 20λεπτο, με τον ΠΑΣ να κρατά το προβάδισμα και την ΑΕΚ να πιέζει. by Γιάννης Πολιάς
21:33
69' Φάουλ σε πλάγια θέση για την ΑΕΚ, από τα δεξιά. by Γιάννης Πολιάς
21:34
71' Εντείνει την πίεσή της η Ένωση, ωστόσο μετά το γκολ, δεν έχουμε δει κάτι αξιόλογο, πέραν της κεφαλιάς του Φαν Βέερτ. by Γιάννης Πολιάς
21:36
Ο Λιάσος αντικατέστησε τον Ριένστρα για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
21:37
73' Και ο Τσούμπερ στο ματς, αντί του Πινέδα. by Γιάννης Πολιάς
21:38
74' Μεγάλη φάση για την ΑΕΚ! Με το που μπήκε απείλησε ο Τσούμπερ, ελάχιστα άουτ το συρτό σουτ που έπιασε από πλάγια θέση. by Γιάννης Πολιάς
21:40
77' Κίτρινη κάρτα στον Παμλίδη για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
21:40
Μόλις η πρώτη σήμερα! by Γιάννης Πολιάς
21:42
Έχει ξεκινήσει εδώ και λίγα λεπτά και η αναμέτρηση του Ιωνικού με τον Ολυμπιακό. by Γιάννης Πολιάς
21:42
79' Τζίμας αντί Παμλίδη. by Γιάννης Πολιάς
21:44
21:44
Έχουμε μπει πλέον στο τελευταίο δεκάλεπτο. by Γιάννης Πολιάς
21:46
82' Κόρνερ για την ΑΕΚ. by Γιάννης Πολιάς
21:46
Τέταρτο για την Ένωση, κανένα για τον ΠΑΣ. by Γιάννης Πολιάς
21:46
83' Μπλόκαρε ο Τσιντώτας την μπαλιά που έγινε στη συνέχεια. by Γιάννης Πολιάς
21:47
84' Μεγάλη φάση για την ΑΕΚ! Εντυπωσιακή η επέμβαση του Τσιντώτα στο μακρινό σουτ του Χατζισαφί! by Γιάννης Πολιάς
21:48
84' Απαντά ο ΠΑΣ! Άουτ το σουτ του Μπάλαν μετά το στρώσιμο του Μορέιρα! by Γιάννης Πολιάς
21:48
Άναψε πάλι το ματς, πάμε για θρίλερ! by Γιάννης Πολιάς
21:49
85' Μπλόκαρε ο Αθανασιάδης τη σέντρα του Μορέιρα. by Γιάννης Πολιάς
21:51
88' Όλη η ΑΕΚ έξω από την περιοχή του ΠΑΣ. by Γιάννης Πολιάς
21:52
88' Κερδίζει φάουλ και... ανάσες για την ομάδα του ο Τζίμας. by Γιάννης Πολιάς
21:52
89' Σταματελόπουλος αντί Μορέιρα. by Γιάννης Πολιάς
21:53
Τελευταίες στιγμές στο 90λεπτο. by Γιάννης Πολιάς
21:54
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
21:54
90+1' Ο ΠΑΣ έχει κερδίσει φάουλ λίγο κάτω από τη σέντρα. by Γιάννης Πολιάς
21:55
90+1' Κίτρινη κάρτα στον Εραμούσπε. by Γιάννης Πολιάς
21:56
Τελευταίο τρίλεπτο. by Γιάννης Πολιάς
21:57
90+3' Παντελώς άστοχη η κεφαλιά του Φαν Βέερτ! by Γιάννης Πολιάς
21:57
Κοντά σε μία τεράστια νίκη ο ΠΑΣ. by Γιάννης Πολιάς
21:58
90+5' Απομακρύνθηκε η μπάλα μετά την κεφαλιά του Χατζισαφί. by Γιάννης Πολιάς
21:59
Αλλεπάλληλες σέντρες από την ΑΕΚ, καθαρίζει η άμυνα και ο Τσιντώτας! by Γιάννης Πολιάς
21:59
90+6' Τεράστια ευκαιρία, κόντραρε το σουτ του Γιόνσον και βγήκε κόρνερ! by Γιάννης Πολιάς
22:00
Τέλος, ΠΑΣ Γιάννινα-ΑΕΚ 2-1! Τεράστια νίκη για τους γηπεδούχους! Ριένστρα και Μπάλαν τα γκολ των νικητών, σκόρερ ο Αραούχο για τους φιλοξενούμενους. by Γιάννης Πολιάς