Ίντερ-Νάπολι

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για την 16η αγωνιστική της Serie A.

21:25
Καλησπέρα σας! Παρέα θα παρακολουθήσουμε το ντέρμπι της 16ης αγωνιστικής της Serie A ανάμεσα στην Ίντερ και τη Νάπολι στο Τζουζέπε Μεάτσα. by Γιώργος Τσανάκας
21:26
Μεγάλο ματς, με την Ίντερ να ψάχνει ιδανική επανεκκίνηση στο πρωτάθλημα, ενώ η πρωτοπόρος Νάπολι θέλει να διατηρήσει το αήττητο και να φύγει με ένα τεράστιο διπλό που θα την κρατήσει σε απόσταση ασφαλείας. by Γιώργος Τσανάκας
21:28
21:29
Στις 21:45 θα ξεκινήσει και το Ουντινέζε-Έμπολι, αν έχει κάτι το αξιοσημείωτο θα σας ενημερώνουμε από εδώ... by Γιώργος Τσανάκας
21:30
Ο τεχνικός της Νάπολι, Λουτσιάνο Σπαλέτι, έχει περάσει από τον πάγκο της Ίντερ (2017-19) και επιστρέφει ως αντίπαλος. by Γιώργος Τσανάκας
21:31
Η Ίντερ δεν έχει φέρει ισοπαλία στα 24 τελευταία παιχνίδια της στη Serie A (18 νίκες, 6 ήττες). H ομάδα του Ιντσάγκι έχει πετύχει φέτος 6 γκολ στο χρονικό διάστημα 1′-15′, που είναι ο καλύτερος απολογισμός στην κατηγορία. Αντίστοιχα, η Νάπολι έχει σκοράρει 10 τέρματα στο χρονικό διάστημα 75-90′, το οποίο επίσης είναι το καλύτερο ρεκόρ στο πρωτάθλημα. by Γιώργος Τσανάκας
21:31
Τραυματίας ο χαφ Μπρόζοβιτς για την Ίντερ, χωρίς προβλήματα η Νάπολι. by Γιώργος Τσανάκας
21:33
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Γιώργος Τσανάκας
21:33
Ίντερ (Σιμόνε Ιντσάγκι): Ονάνα – Σκρίνιαρ, Ατσέρμπι, Μπαστόνι – Νταρμιάν, Μπαρέλα, Μκιταριάν, Τσαλχάνογλου, Ντιμάρκο – Τζέκο, Λουκάκου. by Γιώργος Τσανάκας
21:33
Στον πάγκο ο πρωταθλητής κόσμου με την Αργεντινή, Λαουτάρο Μαρτίνες, προφανώς γιατί είναι ανέτοιμος και δεν έχει κάνει αρκετές προπονήσεις με τους νερατζούρι. by Γιώργος Τσανάκας
21:34
Νάπολι (Λουτσιάνο Σπαλέτι): Μέρετ – Ντι Λορέντσο, Ραχμάνι, Μιν Τζάε, Ολιβέρα – Ανγκισά, Λομπότκα – Πολιτάνο, Ζιελίνσκι, Κβαρατσκέλια - Οσιμέν. by Γιώργος Τσανάκας
21:37
Λιγότερο από δέκα λεπτά για τη σέντρα του αγώνα. by Γιώργος Τσανάκας
21:42
Τρομερό κορεό από τους οπαδούς της Ίντερ στο Τζουζέπε Μεάτσα... by Γιώργος Τσανάκας
21:44
Όλα έτοιμα για να αρχίσει ο αγώνας... by Γιώργος Τσανάκας
21:45
21:45
Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του σπουδαίου Πελέ και ένα... ατελείωτο χειροκρότημα από τον κόσμο! Ανατριχιαστικές στιγμές... by Γιώργος Τσανάκας
21:46
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
21:48
1' Κεφαλιά-πάσα του Λουκάκου, ο Τζέκο παίρνει ένα κοντρόλ αλλά δεν προλαβαίνει να σουτάρει εκτός περιοχής αφού κόβεται από τον Λομπότκα. by Γιώργος Τσανάκας
21:49
3' Φεύγει ταχύτατα στην κόντρα ο Λουκάκου, είναι τρομερά δυνατός και ο Μιν-Τζάε όμως και δεν του επιτρέπει να απειλήσει! by Γιώργος Τσανάκας
21:50
4' Απίστευτη φάση για την Ίντερ! Τρομερή σέντρα του Λουκάκου, ο Ντιμάρκο από τη μικρή περιοχή σουτάρει και στέλνει την μπάλα... πλάγιο! by Γιώργος Τσανάκας
21:56
Προσπαθεί να ισορροπήσει η Νάπολι και να βάλει... φρένο στον ρυθμό της Ίντερ. by Γιώργος Τσανάκας
21:58
Στο άλλο ματς, η Έμπολι προηγείται 1-0 στην έδρα της Ουντινέζε. by Γιώργος Τσανάκας
21:59
13' Κόρνερ για τη Νάπολι, το πρώτο στο ματς. by Γιώργος Τσανάκας
21:59
Μπλόκαρε ο Ονάνα την εκτέλεση του Πολιτάνο. by Γιώργος Τσανάκας
22:00
14' Πολύ δυνατό φάουλ του Σκρίνιαρ στον Κβαρτσκέλια για να του κόψει τον... τσαμπουκά. Στα όρια της κάρτας. by Γιώργος Τσανάκας
22:02
Έπεσε ο ρυθμός μετά το δυνατό ξεκίνημα... by Γιώργος Τσανάκας
22:05
Έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο η Νάπολι και δεν επιτρέπει στην Ίντερ να κυκλοφορήσει την μπάλα και να βγει με ορθολογικό τρόπο στην επίθεση... by Γιώργος Τσανάκας
22:08
Παρέα στις κερκίδες ο πρόεδρος της Ίντερ, Στίβεν Ζανγκ, με τον Χαβιέρ Ζανέτι. by Γιώργος Τσανάκας
22:09
23' Νέο κόρνερ για τη Νάπολι, ανεκμετάλλευτο πέρασε ξανά. by Γιώργος Τσανάκας
22:12
Στο 25ο λεπτό, παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε Ίντερ και Νάπολι. by Γιώργος Τσανάκας
22:12
26' ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ευκαιρία για την Ίντερ! Τρομερή κάθετη του Σκρίνιαρ στον Λουκάκου, κάνει το γύρισμα στον Τζέκο και αυτός με τη σειρά του στρώνει στον Νταρμιάν ο οποίος ήταν... φάτσα με το τέρμα αλλά πλάσαρε ψηλά άουτ! by Γιώργος Τσανάκας
22:13
27' Κίτρινη κάρτα στον Τζέκο. by Γιώργος Τσανάκας
22:15
22:15
30' Τρίτο κόρνερ για τη Νάπολι. by Γιώργος Τσανάκας
22:16
Πάλι δεν καταφέρνει η Νάπολι να βγάλει κάτι από τη στατική φάση... by Γιώργος Τσανάκας
22:19
30' Μεγάλη φάση για τη Νάπολι. Εξαιρετική κυκλοφορία και σπάσιμο της μπάλας από τον Ανγκισά στον Ζιελίνσκι, ο οποίος από τη γραμμή της περιοχής κάνει τραγικό τελείωμα και δεν βρίσκει καν εστία. by Γιώργος Τσανάκας
22:19
Μαρκάρισμα του Μπαρέλα στον Κβαρατσκέλια για κάρτα, ούτε φάουλ από τον διαιτητή. by Γιώργος Τσανάκας
22:20
22:24
39' Πρώτο κόρνερ για την Ίντερ. by Γιώργος Τσανάκας
22:25
Ανεκμετάλλευτο... by Γιώργος Τσανάκας
22:26
41' Νέα μεγάλη φάση για την Ίντερ! Τρομερό τακουνάκι του Μπαρέλα που βγάζει κάθετη μπαλιά στον Λουκάκου, αυτός κάνει πλασέ με το δεξί αλλά η μπάλα περνά πάνω από τα δοκάρια. by Γιώργος Τσανάκας
22:28
41' Ο Ντιμάρκο χάνει το... άχαστο, αφού ολομόναχος πλασάρει πάνω στον Μέρετ. Έχει υποδειχτεί σε θέση οφσάιντ ο παίκτης της Ίντερ, αμφίβολο αν ήταν... by Γιώργος Τσανάκας
22:31
45' Μεγάλη φάση για τη Νάπολι. Νέα εξαιρετική κυκλοφορία των φιλοξενούμενων, ο Ντι Λορέντσο κάνει τη σέντρα αλλά η προβολή του Ανγκισά περνά λίγο άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
22:32
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Ίντερ και Νάπολι πάνε στα αποδυτήρια όπως ξεκίνησαν το ματς, χωρίς τέρματα (0-0). Είναι θέμα... συγκυρίας το γεγονός πως δεν υπάρχει γκολ στον αγώνα, με την Ίντερ να έχει σπαταλήσει πολλές φάσεις, ενώ και η Νάπολι έχει τις στιγμές της. by Γιώργος Τσανάκας
22:32
Επιστροφή σε λιγότερο από ένα τέταρτο... by Γιώργος Τσανάκας
22:42
22:48
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες. by Γιώργος Τσανάκας
22:50
47' Γρήγορα στην κόντρα και πάλι η Ίντερ, ο Λουκάκου πάει να παίξει με τον Μπαρέλα αλλά τον βρίσκει αντίθετα με την κίνησή του. by Γιώργος Τσανάκας
22:51
49' Κόρνερ για την Ίντερ. Ανεκμετάλλευτο πέρασε ξανά... by Γιώργος Τσανάκας
22:54
51' Νέο κόρνερ για τους νερατζούρι που πιέζουν. by Γιώργος Τσανάκας
22:54
Συνεχίζει να... σπαταλά στατικές φάσεις η Ίντερ. by Γιώργος Τσανάκας
22:55
52' Απειλεί η Νάπολι! Γλυκιά σέντρα του Ολιβέρα, ο Οσιμέν πάει να κοντρολάρει και να εκτελέσει μέσα από την περιοχή, αλλά ο Ονάνα τον προλαβαίνει. by Γιώργος Τσανάκας
22:59
56' Γκοοοολ για την Ίντερ! Ο Μκιταριάν βγάζει υπέροχα την Ίντερ στην κόντρα βρίσκοντας τον Ντιμάρκο ο οποίος κάνει άψογη σέντρα για τον Τζέκο ο οποίος με καρφωτή κεφαλιά εκτελεί τον Μέρετ για το 1-0. by Γιώργος Τσανάκας
23:00
Παίρνει φωτιά το Τζουζέπε Μεάτσα... Χαμός! by Γιώργος Τσανάκας
23:02
59' Φάουλ σε καλό σημείο για τη Νάπολι. Άουτ η κεφαλιά του Ραχμάνι. by Γιώργος Τσανάκας
23:04
Μία ώρα στο ματς, η Ίντερ προηγείται 1-0 της Νάπολι χάρη στο τέρμα του Τζέκο. by Γιώργος Τσανάκας
23:04
61' Απειλεί ξανά η Νάπολι. Ο... υδραυλικός Κβαρατσκέλια κάνει διαδοχικές προσποιήσεις στον Σκρίνιαρ και σουτάρει από δύσκολη γωνία, στην εξωτερική πλευρά των διχτυων η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
23:05
62' Κάκιστο γύρισμα του Ντι Λορέντσο, θα μπορούσε ακόμη και να σουτάρει. Η μπάλα... πλάγιο. by Γιώργος Τσανάκας
23:07
64' Διπλή αλλαγή για την Ίντερ. Λαουτάρο και Γκόζενς μέσα, έξω οι Λουκάκου, Ντιμάρκο. by Γιώργος Τσανάκας
23:08
by Γιώργος Τσανάκας
23:09
66' Λοσάνο, Ρασπαντόρι μέσα για τη Νάπολι, έξω οι Ζιελίνσκι, Πολιτάνο. by Γιώργος Τσανάκας
23:13
70' Νέο κόρνερ για την Ίντερ που ψάχνει και δεύτερο γκολ. Ούτε από αυτό βγήκε κάτι... by Γιώργος Τσανάκας
23:19
76' Αποχωρεί μέσα σε αποθέωση ο Τζέκο, εκτός ο Κορέα στη θέση του. Μέσα και ο Ντάμφρις αντί του Νταρμιάν. by Γιώργος Τσανάκας
23:19
76' Ελμάς αντί Κβαρατσκέλια και Εντομπελέ αντί Ανγκισά. by Γιώργος Τσανάκας
23:22
79' Ωραία ο Οσιμέν στο Ρασπαντόρι, κακό γύρισμα του τελευταίου προς τον Λοσάνο. by Γιώργος Τσανάκας
23:23
Τελευταίο δεκάλεπτο, παραμένει το 1-0 στο Τζουζέπε Μεάτσα. by Γιώργος Τσανάκας
23:26
83' Γκαλιαρντίνι αντί Μκιταριάν για την Ίντερ. by Γιώργος Τσανάκας
23:27
84' Κάρτα στον Μπαρέλα. by Γιώργος Τσανάκας
23:28
85' Κάρτα στον Ντι Λορέντσο. by Γιώργος Τσανάκας
23:30
87' Κάρτα στον Νταμφρις. Σταμάτησε τον Ρασπαντόρι με... λαβή για να μην φύγει στην κόντρα. by Γιώργος Τσανάκας
23:31
88' Κάρτα στον Κιμ Μιν-Τζάε για σκληρό φάουλ τώρα. by Γιώργος Τσανάκας
23:33
90' ΤΙ ΒΓΑΖΕΙ Ο ΟΝΑΝΑ! Μυθική επέμβαση του Καμερουνέζο κίπερ, δεν βγαίνει ΠΟΤΕ αυτό! Ο Ρασπαντόρι έχει πιάσει οβίδα μέσα από την περιοχή και ενώ ο Ονάνα δεν έχει οπτικό πεδίο, κάνει μεγάλη επέμβαση! by Γιώργος Τσανάκας