Αστέρας Τρίπολης-Λαμία

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για την 16η αγωνιστική της Super League 1.

16:28
Καλησπέρα σας! Παρέα θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση για την 16η αγωνιστική της Super League 1, ανάμεσα στον Αστέρα Τρίπολης και τη Λαμία! by Αναστασία Βοσνάκη
16:33
Ο Αστέρας γυρίζει νέα σελίδα και ανακοίνωσε πριν από λίγη ώρα το νέο του προπονητή, ο οποίος δεν είναι άλλος από τον Άκη Μάντζιο. Βρίσκεται στην 9η θέση με 14 βαθμούς και θα προσπαθήσει να κάνει ένα μεγάλο ντεμαράζ, μήπως προλάβει την πρώτη εξάδα η οποία βέβαια βρίσκεται αρκετά μακριά. Βέβαια, ο στόχος πλέον των Αρκάδων είναι η αγωνιστική τους βελτίωση και το να πάρουν αποτελέσματα, που θα φτιάξουν ψυχολογικά την ομάδα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:33
Προέρχεται από τη βαριά ήττα με 5-0 από τον Ολυμπιακό στο «Γ. Καραϊσκάκης», την οποία και φυσικά καλείται να αφήσει πίσω και στο πρώτο τους ματς στη νέα χρονιά, να ξεκινήσουν με μια νίκη ψυχολογίας. Δύο νίκες όλες και όλες φέτος για τον Αστέρα, με την πιο πρόσφατη να έρχεται την τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου κόντρα στον Ιωνικό by Αναστασία Βοσνάκη
16:34
Η Λαμία από τη μεριά της είναι προτελευταία, αφού βρίσκεται στην 13η θέση με 10 βαθμούς. Στο +2 από την τελευταία θέση και στο -1 από τη σωτηρία, με το πρωτάθλημα να έχει ακόμη αρκετό δρόμο. Στόχος φυσικά η αποφυγή του υποβιβασμού, με τους Φθιωτούς να ψάχνουν όσο το δυνατόν περισσότερους βαθμούς ως το φινάλε της Super League, ώστε να μπουν στα playouts από θέση ισχύος. Ο Σάββας Παντελίδης, που επιστρέφει ως αντίπαλος στην Τρίπολη, έχει ξεκινήσει με ήττα από την ΑΕΚ και ισοπαλία εντός έδρας με τον ΠΑΣ Γιάννινα, αναζητά το αποτέλεσμα που θα δώσει ώθηση στην ομάδα του για τη συνέχεια. Τελευταία νίκη της Λαμίας (και μοναδική φετινή) την 1η ημέρα του Οκτώβρη, πριν από τρεις μήνες δηλαδή, επί του Λεβαδειακού! by Αναστασία Βοσνάκη
16:37
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
16:37
Αστέρας Τρίπολης (Άκης Μάντζιος, 4-2-3-1): Παπαδόπουλος - Καρμόνα, Καστάνιο, Τζουκάνοβιτς, Άλβαρες - Ιγκλέσιας, Μουνάφο – Κρέσπι, Ριέρα, Σίτο – Μπαράλες. by Αναστασία Βοσνάκη
16:37
Στον πάγκο οι Τσιφτσής, Πίτσου, Γκαρντάφσκι, Τασουλής, Σανταφέ, Μπαρτόλο, Κωστέας, Μπερτόγλιο, Τιλίκα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:38
Λαμία (Σάββας Παντελίδης, 4-2-3-1): Γκαραβέλης - Σιμόν, Αντέτζο, Κορνέζος, Γκοράνοφ - Μπεχαράνο, Τζανδάρης - Γιακουμάκης, Τσιλούλης, Ντε Βινσέντι – Μανούσος. by Αναστασία Βοσνάκη
16:38
Στον πάγκοι οι Τρόπουλος, Σαραμαντάς, Τζανετόπουλος, Νούνιες, Καραμάνος, Βέργος, Μαρτίνεθ, Ρόμανιτς, Βασιλαντωνόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
16:39
Διαιτητής: Κατοίκος Βοηθοί: Απτόσογλου, Σινιοράκης Τέταρτος: Γκάμαρης VAR: Παπαπέτρου by Αναστασία Βοσνάκη
17:01
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
17:04
2' Βαθιά μπαλιά ο Ιγκλέσιας, μπλόκαρε άτσαλα ο Γκαραβέλης, μετά από φάουλ του Μπαράλες. by Αναστασία Βοσνάκη
17:06
5' Βαθιά μπαλιά ο Μανούσος, βγήκε και έδιωξε με το πόδι ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:09
8' Σέντρα ο Κρέσπι, ο Μπαράλες προσπάθησε να πάρει την κεφαλιά, αλλά τον έκοψε ο Αντέτζο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:14
13' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:14
Πέρασε ανεκμετάλλευτο από τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
17:16
15' Εκτέλεσε το φάουλ ο Ντε Βινσέντι, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:17
16' Σέντρα ο Σιμόν, διώχνει με το κεφάλι ο Άλβαρες. by Αναστασία Βοσνάκη
17:18
16' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Τρομερή μπαλιά του Ιγκλέσιας, βγάζει τον Ριέρα τετ-α-τετ αλλά θα νικηθεί από τον Γκαραβέλη! by Αναστασία Βοσνάκη
17:19
18' ΓΚΟΛ ο Αστέρας! Μετά από σέντρα του Άλβαρες, ο Μπαράλες... οριζοντιώνεται με το έδαφος και πιάνει την κεφαλιά-ψαράκι, ο Γκαραβέλης διώχνει αλλά ο Μουνάφο παίρνει το ριμπάουντ για να σκοράρει! by Αναστασία Βοσνάκη
17:23
22' Κίτρινη ο Μουνάφο για μαρκάρισμα στον Τζανδάρη. by Αναστασία Βοσνάκη
17:24
23' Σουτ ο Γιακουμάκης λίγο έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:25
24' ΓΚΟΛ ο Αστέρας! Ο Κρέσπι έκανε την σέντρα σουτ, ο Αντέτζο στην προσπάθειά του να απομακρύνει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, κάνοντας το 2-0 για τους Αρκάδες! by Αναστασία Βοσνάκη
17:29
Πάρα πολύ καλό ξεκίνημα ο Αστέρας στο παιχνίδι. Προηγείται με δυο γκολ πριν καν συμπληρωθεί το μισάωρο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:30
29' Κόρνερ για τη Λαμία. by Αναστασία Βοσνάκη
17:31
Έδιωξε με τις γροθιές ο Παπαδόπουλος. Στην συνέχεια πήγε να απειλήσει ο Τζανδάρης, αλλά έδιωξε προς τα πίσω ο Μουνάφο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:32
17:33
31' ΓΚΟΛ ο Αστέρας! Ταχύτατη αντεπίθεση για τον Αστέρα, με τον Σίτο να αδειάζει τον Αντέτζο και να κάνει το παράλληλο γύρισμα προς τον Κρέσπι, ο οποίος εξ επαφής σκοράρει για το 3-0! by Αναστασία Βοσνάκη
17:34
Έγινε έλεγχος στο VAR, το γκολ μετράει κανονικά. by Αναστασία Βοσνάκη
17:36
17:41
38' Σουτ ο Ντε Βινσέντι, μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος. Καλή στιγμή για τη Λαμία. by Αναστασία Βοσνάκη
17:42
41' Ωραίο σουτ ο Σιμόν, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:43
17:44
43' Μπεχαράνο και Μουνάφο είχαν μια εναέρια μονομαχία. by Αναστασία Βοσνάκη
17:47
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:47
45+1' Ευκαιρία για τη Λαμία! Πολύ ωραίο σουτ του Ντε Βινσέντι, διώχνει εντυπωσιακά ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:49
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Ο Αστέρας πηγαίνει στα αποδυτήρια με ισχυρό προβάδισμα, επικρατώντας 3-0 της Λαμίας. Σκόρερ οι Μουνάφο, Κρέσπι και αυτογκόλ του Αντέτζο. Επιστρέφουμε σε λίγο... by Αναστασία Βοσνάκη
17:49
18:05
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
18:05
Βασιλαντωνόπουλος, Ρόμανιτς, Τζανετόπουλος μέσα, Γιακουμάκης, Γκοράνοφ, Αντέτζο έξω για τη Λαμία. Μπαρτόλο αντί Ριέρα για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:06
47' Κίτρινη ο Μπαράλες για χτύπημα στον Τζανετόπουλο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:09
50' Ευκαιρία για τη Λαμία! Πολύ ωραίο σουτ του Τσιλούλη, η μπάλα περνάει ξυστά από την εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
18:09
18:11
51' Σουτ ο Σίτο, η μπάλα περνάει ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:14
54' Ο Μπαρτόλο έκλεψε ωραία την μπάλα, έκανε την πάσα στον Μπαράλες και εκείνος το σουτ, το οποίο μπλόκαρε τελικά ο Γκαραβέλης. by Αναστασία Βοσνάκη
18:17
57' Κίτρινη ο Ντε Βινσέντι για μαρκάρισμα στον Σίτο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:17
58' Μέσα ο Βέργος, ο οποίος κάνει το ντεμπούτο του με την φανέλα της Λαμίας, έξω ο Τσιλούλης. by Αναστασία Βοσνάκη
18:18
18:20
61' Σουτ στην κίνηση ο Μανούσος, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:23
63' Δυνατό σουτ ο Κρέσπι, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:24
65' Κακό σουτ ο Βέργος, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:26
67' Ωραία ατομική προσπάθεια ο Ρόμανιτς, έκανε την πάσα στον Μανούσο, αλλά εκείνος έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:27
67' Μέσα ο Μπερτόγλιο, έξω ο Σίτο για τον Αστέρα. Ρούμπεν Μαρτίνεθ αντί Μανούσου για τη Λαμία. by Αναστασία Βοσνάκη
18:29
69' Σουτ ο Ρόμανιτς από κοντά, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:32
72' Μεγάλη φάση για τον Αστέρα. Ο Μπαρτόλο κάνει ωραία προσπάθεια και γύρισμα, βρίσκει τον Μπερτόγλιο που ντριμπλάρει υπέροχα έναν αντίπαλο αλλά το τελείωμά του μέσα από την περιοχή πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:32
73' Κάρτα στον Ρόμανιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
18:36
76' Αλλαγή για τον Αστέρα, τη θέση του Κρέσπι παίρνει ο Τιλίκα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:37
78' Σουτ ο Βέργος, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:40
80' Κίτρινη ο Σιμόν για μαρκάρισμα στον Άλβαρες. by Αναστασία Βοσνάκη
18:42
82' Φάουλ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:42
Εκτέλεσε ο Μπερτόγλιο, ο Γκαραβέλης μπλόκαρε άτσαλα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:43
84' Κίτρινη ο Μπαρτόλο για μαρκάρισμα στον Σιμόν. by Αναστασία Βοσνάκη
18:44
85' Φάουλ για τη Λαμία. by Αναστασία Βοσνάκη
18:44
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:45
86' Κωστέας και Σανταφέ μέσα για τον Αστέρα, έξω οι Μουνάφο και Μπαράλες για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:49
3 λεπτά οι καθυστερήσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
18:51
Πέρασε το πρώτο, άλλα δύο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:51
90'+2' Φάουλ για τον Αστέρα σε εξαιρετικό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:52
Στο τείχος η εκτέλεση του Τιλίκα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:53
Τέλος στο ματς! Ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε με το εμφατικό 3-0 της Λαμίας στο ντεμπούτο του Άκη Μάντζιου. by Αναστασία Βοσνάκη